Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 18.08.2024, 20:04 

Dołączył: 9.05.2013
Posty: 21
Witam, mam pytanko odnośnie temperatury płynu chłodniczego, pokazuje w zakresie ok 95 do 102 stopnie - silnik 3.4 ten jest Cabrio - ale to raczej nie ma wpływu 🤣. jeszcze 911 Targe 2002 rok silnik 3.6 i tam mam zakres 90-95 stopni - nie więcej. W Cabrio wymieniałem pompę wody, termostat - odpowietrzałem dobrze i dalej taka temperatura, węże gorące - wentylator się odpala ok. 102 stopnie i schłodzi do 95 - tak samo w niskiej temperaturze otoczenia jak i wysokiej. Wydaje mi się trochę za dużo, pewnie bym na to nie zwracał uwagi gdybym nie miał drugiego i była miażdżą temperatura. Cabrio czyli to 3.4 jest w automacie, a Targa manualna. Co myślicie na temat tej temperatury - nie za wysoka ?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 19.08.2024, 16:20 

Dołączył: 10.06.2017
Posty: 1169
Zostały dwie sprawy , u mnie przy szybkiej jeżdzie było względnie dobrze ale przy niższych prędkościach za ciepły , były dość zalepione chłodnice pomiędzy nimi, kupa liści i piachu , trochę pomogło ale do ideału brakowało , pomogła wymiana chłodnic - pewnie kamień , mój box z Californii i pewnie lali wodę a nie płyn.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 19.08.2024, 18:49 

Dołączył: 17.07.2021
Posty: 38
Jazda po mieście 98' 986 Tip mam zakres wg. obd do 100c i spada do 95c. Po wymianie kompletu chłodnic bez zmian.

Pytanie, czym sprawdzasz temperatury? Obydwa auta z tego samego rynku?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 22.08.2024, 23:17 

Dołączył: 9.05.2013
Posty: 21
Obydwa auta USA, chłodnice próbowałem sprawdzić termowizją w nie widać zbyt wielkiej różnicy temperatur na chłodnicy, hmm - myślałem żeby czujnik jeszcze wymienić temperatury - mam jeszcze trzecią 911 też 996 jutro spróbuję odpalić i zerknę jak tam jest ale tylko na postoju bo środek obszywam na nowo i porozbierana


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 6.09.2024, 14:29 

Dołączył: 9.05.2013
Posty: 21
Wczoraj sprawdziłem i niestety moje trzecie 911 996 Coupe 3.4 ma podobne temperatury, tj. grzeje do 102 st. i później załącza się wentylator i sobie chłodzi do 95 - test na postoju w garażu bo autko nie poskładane do końca. Czyli że chyba tak powinno być.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum