Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 3.10.2024, 16:13 

Dołączył: 3.10.2024
Posty: 7
Cześć,
od 2 lat jestem szczęśliwym posiadaczem Cayenne II 3.0 diesel z 20212 roku i jestem z niego bardzo zadowolony. Ale z uwagi na wiek, przydałoby się coś świeższeego.

Rozważam zakup Cayenne III lub Macan - roczniki koło 2018-2020 rok.

Jakie mam rozkminy:
1) silnik
czy v6 w cayenne jest ok? Jakie ona ma bolączki, czy zakup używanego auta z tym silnikiem prowadzi do zawału serca i opróżnienia portfela. Wiem, że to VW silnik 3.0 tfsi i przy przebiegach powyżej 100k km i braku odpowiedniej obsługi i dbania o interwały olejowe może byc problematyczny.

Czy lepiej wybrać 2.0 który jest w Macanie? A jego co boli ?

2) wielkość
Cayenne znam i jest super wygodne. Mam rodzinę 2+2 i wypada na wakacje nad morze, czy w góry nie są dla nas problematyczne.

Macan natomiast - hmmm mniejszy, ale czy miejsca wystarczy? Bagażnik ma o ponad 200l mniejszy niż cayenne, co powoduje że wyjazd nad morze to tylko z trumna na dachu :/

3) gdzie szukać - szukać po aso porsche, może ktoś zostawia auto w rozliczeniu, aso go sprawdza czy chca go w swojej ofercie i odsprzedają.
Na pewno potrzebuję fv vat.

Dziękuję z góry za pomoc. MOże ktoś miał ostatnio podobne problemy i rozkminy i będzie w stanie się podzielić swoimi spostrzeżeniami.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 3.10.2024, 22:56 
Avatar użytkownika

Dołączył: 8.03.2007
Posty: 1578
Lokalizacja: Kraków
Nr klubowicza: 078
Macan to półka niżej niż Cayenne - pod każdym względem.
Jako kolejne auto np dla żony ujdzie ale zamiana Cayenne na Macana to IMHO porażka. Mam oba od kilku lat więc wiem co mówię.

BTW niestety III nie jest alternatywą dla aktualnego 4.2 więc nie czuję kompletnie potrzeby zmiany - jazda najnowszym modelem sama w sobie nie jest dla mnie żadną wartością. Choć w sumie takiego turbo GT z garażu bym nie wyrzucił...




_________________

Piotrek
944 '86 3.0 wydmucha
996.2 C4 cabrio '02
997 TT '06
Cayenne Diesel S '14
Macan GTS '16

ex: 944 S2 '89


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: wczoraj, 8:57 
Avatar użytkownika

Dołączył: 18.05.2022
Posty: 184
Lokalizacja: Bydgoszcz
Nr klubowicza: 804
Dla rodziny Macan jest według mnie za mały...

A z silnikiem 2.0 ??

Dobry może dla kobiety na zakupy...i to kobiety która jeździ zdecydowanie przepisowo...

To jest napęd do kosiarki a nie do Porsche ;-)




_________________

Darek

Porsche 911 Turbo S (991.2)
Porsche 911 S (997.1)
BMW M6 (E63)
BMW M3 (F80)
BMW M3 (E46)
BMW X6M (E71)
BMW 550i (F10)
BMW 850i (E31)
SL500 (R230)
Brera 3.2JTS Q4
Coupe Turbo 2.0 16V
Corvette LS1 V8


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: wczoraj, 9:54 

Dołączył: 17.01.2009
Posty: 136
Jak dzieci do 10 lat to może Macan da radę. Natomiast trumna na dachu to raczej gwarantowana. Jeśli budżet starcza tylko na 2.0, to z innych aut niż Porsche poleciłbym X3M40i, niby ten sam segment, ale jest to o wiele większy samochód jeśli chodzi o wnętrze, zwłaszcza tylne siedzenia i bagaznik.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: wczoraj, 10:12 
Avatar użytkownika

Dołączył: 18.05.2022
Posty: 184
Lokalizacja: Bydgoszcz
Nr klubowicza: 804
cukin napisał(a):
Jak dzieci do 10 lat to może Macan da radę. Natomiast trumna na dachu to raczej gwarantowana. Jeśli budżet starcza tylko na 2.0, to z innych aut niż Porsche poleciłbym X3M40i, niby ten sam segment, ale jest to o wiele większy samochód jeśli chodzi o wnętrze, zwłaszcza tylne siedzenia i bagaznik.


Podpisuję się obydwiema rękoma jeśli chodzi o przewagę wielkości wnętrza...żeby nie być gołosłownym - w firmie 3 szt. X3 śmigają jako codzienne dupowozy...Silnik koniecznie R6, oczywiście nieśmiertelny diesel...Nm wodospad a pali tyle co kot napłakał...Tylko nie ten znaczek na kierownicy ;-)


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.




_________________

Darek

Porsche 911 Turbo S (991.2)
Porsche 911 S (997.1)
BMW M6 (E63)
BMW M3 (F80)
BMW M3 (E46)
BMW X6M (E71)
BMW 550i (F10)
BMW 850i (E31)
SL500 (R230)
Brera 3.2JTS Q4
Coupe Turbo 2.0 16V
Corvette LS1 V8


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: wczoraj, 10:50 

Dołączył: 13.02.2012
Posty: 1318
Nr klubowicza: 304
Najlepiej pojechać do salonu i się przymierzyć, przejechać. Nowy Cayenne z podstawowym silnikiem nie jedzie zbytnio, podobnie jak Macan. Moze okazać się, że przyjemniej jeżdzi Twój z Dieslem. A X3 to dobry kompromis jak pisali koledzy,mniejszy gabarytami od Cayenna, a większe wnętrze od Macana. Jednak z nowymi dieslami 2,0 mam złe doświadczenia, moi szwagrowie mają i już po kilka razy byli na wymianach czujników wszelkiej maści, podobno wina ekologii. Strasznie to wkurza, ostatnio juz po gwarancji za dwa jakieś czujniki 7 tys w ASO, a przebieg 68 tys km.




_________________

Andrzej
911


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: wczoraj, 11:06 
Avatar użytkownika

Dołączył: 18.05.2022
Posty: 184
Lokalizacja: Bydgoszcz
Nr klubowicza: 804
Wamet napisał(a):
cukin napisał(a):
Jak dzieci do 10 lat to może Macan da radę. Natomiast trumna na dachu to raczej gwarantowana. Jeśli budżet starcza tylko na 2.0, to z innych aut niż Porsche poleciłbym X3M40i, niby ten sam segment, ale jest to o wiele większy samochód jeśli chodzi o wnętrze, zwłaszcza tylne siedzenia i bagaznik.


Podpisuję się obydwiema rękoma jeśli chodzi o przewagę wielkości wnętrza...żeby nie być gołosłownym - w firmie 3 szt. X3 śmigają jako codzienne dupowozy...Silnik koniecznie R6, oczywiście nieśmiertelny diesel...Nm wodospad a pali tyle co kot napłakał...Tylko nie ten znaczek na kierownicy ;-)


2.0d/2.5d potwierdzam, były w obydwu wymieniane czujniki, na gwarancji. Poza tym tylko lać ropkę i but...
Natomiast 3.0d to jest konstrukcja pancerna..miałem w X5 i X6, śmigają już u ludzi do dzisiaj, przebiegi ponad 300k...W lżejszych X3 czy X4 3.0 diesel z dowolną mocą to jest daily idealne...Tylko kolejny raz powtórzę...nie ten znaczek na masce i kierownicy :-)




_________________

Darek

Porsche 911 Turbo S (991.2)
Porsche 911 S (997.1)
BMW M6 (E63)
BMW M3 (F80)
BMW M3 (E46)
BMW X6M (E71)
BMW 550i (F10)
BMW 850i (E31)
SL500 (R230)
Brera 3.2JTS Q4
Coupe Turbo 2.0 16V
Corvette LS1 V8


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: wczoraj, 15:39 

Dołączył: 3.10.2024
Posty: 7
piterson napisał(a):
Macan to półka niżej niż Cayenne - pod każdym względem.
Jako kolejne auto np dla żony ujdzie ale zamiana Cayenne na Macana to IMHO porażka. Mam oba od kilku lat więc wiem co mówię.

BTW niestety III nie jest alternatywą dla aktualnego 4.2 więc nie czuję kompletnie potrzeby zmiany - jazda najnowszym modelem sama w sobie nie jest dla mnie żadną wartością. Choć w sumie takiego turbo GT z garażu bym nie wyrzucił...
Kurczę chyba będę musiał wziąć jakiegoś macana na weekend k sprawdzić jak się tym jeździ i jak z pakownoscia.
Moje dystanse to raczej 70 miasta/ 30 trasa. A cayenne w każdych warunkach jest wygodny, pakowny i bezpieczny.
Dzieciaki jeszcze małe, bo 7 lat i 3 lata. Także przestrzeni za wiele nie potrzebują. Ale jakby wyjechać na wakacje to już robi się problem bo betow nawet na weekend robi się dużo.

Silnik 3.0 l diesel w moim to poezja. Leje ropę, pilnuje olejów i filtrów.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: wczoraj, 17:47 

Dołączył: 3.10.2024
Posty: 7
Wamet napisał(a):
Dla rodziny Macan jest według mnie za mały...

A z silnikiem 2.0 ??

Dobry może dla kobiety na zakupy...i to kobiety która jeździ zdecydowanie przepisowo...

To jest napęd do kosiarki a nie do Porsche ;-)
No właśnie też to tak wygląda. Większość kierowców Macan to kobiety i pewnie głównie jeżdżą wokół komina.
Wypożyczę macan na weekend zobaczy co mi w nim nie pasuje, albo pasuje ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: wczoraj, 17:49 

Dołączył: 3.10.2024
Posty: 7
cukin napisał(a):
Jak dzieci do 10 lat to może Macan da radę. Natomiast trumna na dachu to raczej gwarantowana. Jeśli budżet starcza tylko na 2.0, to z innych aut niż Porsche poleciłbym X3M40i, niby ten sam segment, ale jest to o wiele większy samochód jeśli chodzi o wnętrze, zwłaszcza tylne siedzenia i bagaznik.
No wiem, BMW też w miarę sprawdzone, ale niestety żona nie lubi tego znaczka i tutaj się negocjacje kończą. Nie mam argumentów żeby przekonać ją do BMW. Nic na siłę to się podobać i ma wozić rodzinę i cieszyć oko ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: wczoraj, 17:51 

Dołączył: 3.10.2024
Posty: 7
Wamet napisał(a):
Wamet napisał(a):
cukin napisał(a):
Jak dzieci do 10 lat to może Macan da radę. Natomiast trumna na dachu to raczej gwarantowana. Jeśli budżet starcza tylko na 2.0, to z innych aut niż Porsche poleciłbym X3M40i, niby ten sam segment, ale jest to o wiele większy samochód jeśli chodzi o wnętrze, zwłaszcza tylne siedzenia i bagaznik.


Podpisuję się obydwiema rękoma jeśli chodzi o przewagę wielkości wnętrza...żeby nie być gołosłownym - w firmie 3 szt. X3 śmigają jako codzienne dupowozy...Silnik koniecznie R6, oczywiście nieśmiertelny diesel...Nm wodospad a pali tyle co kot napłakał...Tylko nie ten znaczek na kierownicy ;-)


2.0d/2.5d potwierdzam, były w obydwu wymieniane czujniki, na gwarancji. Poza tym tylko lać ropkę i but...
Natomiast 3.0d to jest konstrukcja pancerna..miałem w X5 i X6, śmigają już u ludzi do dzisiaj, przebiegi ponad 300k...W lżejszych X3 czy X4 3.0 diesel z dowolną mocą to jest daily idealne...Tylko kolejny raz powtórzę...nie ten znaczek na masce i kierownicy :-)
Hahahaha - no właśnie jak wspomniałem wcześniej tego znaczka nie przeskoczę, bo żona tego znaczka nie lubi i koniec w tym temacie ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: dzisiaj, 8:31 
Avatar użytkownika

Dołączył: 3.03.2009
Posty: 2275
Lokalizacja: Piotrków Tryb
Nr klubowicza: 288
jeżeli znaczek nie jest najważniejszym elementem i ma być spokojna jazda to polecam Lexusa RX - spalanie 8-8,5 a komfort i jakość wykończenia to inny poziom


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: dzisiaj, 13:43 

Dołączył: 3.10.2024
Posty: 7
chris napisał(a):
jeżeli znaczek nie jest najważniejszym elementem i ma być spokojna jazda to polecam Lexusa RX - spalanie 8-8,5 a komfort i jakość wykończenia to inny poziom
Moi teściowie mają już drugiego rx450h i są mega zadowoleni. Teraz mają tego najnowszego hybrydę plug-in i tankują raz na dwa miesiące jak muszę gdzieś jechać dalej niż wokół komina. To jest spoko opcja, ale bagażnik nie powala w porównaniu do cayenne.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum