Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 12.09.2016, 23:35 

Dołączył: 10.09.2016
Posty: 57
Witam ponownie mam problem z połączeniem sie komputera diagnostycznego z samochodem komputer oczywiscie w serwisie serwisowy.
Urządzenie diagnostyczne wyzuca błąd połączenia ze sterownikiem silnika i ze sterownikiem tiptronik
prosba o pomoc gdzie moge szukac usterki dodam ze bezpieczniki w srodku auta wszystkie ok pytanie kture przewody w kostce obd sa od diagnozy czy diagnoza jest po canie ?
z gory dziekuje za jakie kolwiek wskazówki
czy posiada moze ktos schemat zlacza obd do czego jest kzdy przewód tzn jego podłaczenienitd lub caly schemat auta


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 13.09.2016, 15:56 
Avatar użytkownika

Dołączył: 11.05.2015
Posty: 343
Lokalizacja: GDYNIA
Nr klubowicza: 442
Kommunicacja napewno odbywa sie po CAN Busie. A pinout portu ODB2 musi byc w standardzie tak jak w kazdym innym aucie. Wiec znalesc mozesz to w google.
Jesli nie jest w stanie sie skomunikowac to moze byc problem samego portu lub przewodow.
Probowales moze zdjac akumulator na kilka minut i podlaczyc ponownie (jak windows :) moze sie zwiesil.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.




_________________

eXpL@S!V
In: 718 Cayman GT4RS
In: Macan FL [95BAA1]
Out: 911 S PDK [997.2] TP 1:51:672
Out: 911 4GTS PDK [991.1] TP 1:49:642


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 14.09.2016, 1:56 

Dołączył: 10.09.2016
Posty: 57
dzieki bardzo za odp.

odłączyłem na chwile sterownik poniewaz podpiołem sie pod cany bezposrednio w kostce sterownika i pociągnełem je do kostki obd z myslą ze jest moze gdzies przerwa ale to nic nie dało nadal brak diagnozy dodam tylko ze auto było pokradziezowe i istnieje mozliwosc ze ktorys z modułów w aucie nie jest od kompletu ,czy to mogło by zaklucac? i dodam tylko ze złącze obd było odciete i sa przy nim lutowane przewody wiadomo ze plusa i minusa sie nie zamieni tak jak Canów bo sa w kolorach ale przewody brązowe raczej wszystko jedo ktore sie połączy bo to masa ale są trzy przewody brzowo białe i jest pytanie czy ich nie zamieniono a jezeli zamieniono przypadkowo to czy to ma znaczenie .


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 17.09.2016, 20:19 

Dołączył: 10.09.2016
Posty: 57
WITAM PANOWIE CZY MOZE KTOS COS PODPOWIE MOZE KTOŚ POSIADA SCHEMAT INSTALACJI CAYENNE 2003 4,5TURBO BO NADAL NIE MOGE SIE POŁĄCZYC DZIWNE JEST TO ZE BEZPOSREDNIO DO ECU TEZ NIE MOGŁEM MOZE BLAD POPELNIŁEM ZE NIE ODCIEŁEM TYCH CANÓW PRZY STEROWNIKU
POPROSTU DOLUTOWAŁEM DWA PRZEWODY DO CANÓW PRZY ECU I Z DRUGIEJ STRONY PRZYLUTOWAŁEM DO OBD ZROBIŁEM BAYPAS ALE NIE ODCIOŁEM ORYGINALNYCH PRZEWODÓW A MOZE ONE MAJĄ ZWORKE ?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 17.09.2016, 22:53 

Dołączył: 8.11.2015
Posty: 40
eeeeeeeeeeeee wyłącz CAPS LOCK to nie forum passarati. Już raz ci kolega zwracał uwagę.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 18.09.2016, 13:36 

Dołączył: 10.09.2016
Posty: 57
hughes napisał(a):
eeeeeeeeeeeee wyłącz CAPS LOCK to nie forum passarati. Już raz ci kolega zwracał uwagę.



Oczywiscie :D
Ale czy to jest odpowiedz na moje pytania nie szkoda czasu na zaprzątanie sobie głowy tym czy caps lock jest włączony czynie
a tak na marginesie na przyszłość jakie to ma znaczenie pytam sie czysto z ciekawosci. :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 16.10.2016, 18:06 

Dołączył: 16.10.2016
Posty: 3
Witam
Jestem tu nowy na forum i szukając schematu do 3,2 V6 2004r. (też problem z brakiem komunikacji). Wydaje mi się, że jednak komunikacja z testerem odbywa się po lini K a nie po CAN. Dla przykładu VW Tuareg (brat bliźniak Cayenne) linię K ma standardowo na 7 pinie złącza OBD2. Dla sterownika silnika 4,2 V8 k wychodzi z pinu 43 na 7 OBD2 a CAN-H z 60, CAN-L z 58.
Dane są z workshopa. Niestety nie ma tam schematów dla porsche cayenne.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum