Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 4.07.2020, 17:01 

Dołączył: 11.07.2011
Posty: 1532
Cześć
Odkąd pamiętam, podczas przejazdu po nierównościach, słychać jak regularnie stuka coś z okolicy przednich kół.
Podczas wizyty w aso wspomniałem o tym i serwis bez oglądania stwierdził że to stukają klocki. Czy zatem to taka przypadłość w tych starszych 911? Czy spotkaliście się z czymś podobnym w swoich 11?
Klocki mam jeszcze dobre.
...
Nie będę zakładał kolejnego tematu więc zapytam o coś jeszcze:)

Czasem przy gaszeniu i czasami przy odpalaniu słyszę metaliczny stuk od strony "chyba" rozrusznika.Towarzyszy mu lekki pisk. Nie występuje ON zawsze ale jednak. Taki dzwięk jakby metal o metal.

Dzięki


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 4.07.2020, 18:45 

Dołączył: 6.08.2016
Posty: 202
Obstawiam łącznik stabilizatora. Nie wyczujesz tego na normalnej, równej drodze ale pewnie na kostce od razu... Rok temu miałem taki dziwny odgłos z przodu i właśnie to wymieniłem w 996.1.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 4.07.2020, 18:52 
Avatar użytkownika

Dołączył: 19.02.2018
Posty: 378
Nr klubowicza: 583
Klocki potrafią stukać, żeby się przekonać czy to właśnie klocki naciśnij lekko hamulec jak pojawi się ten dźwięk. Jak przestanie stukać - klocki, jak stuka - trzeba szukać dalej


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 4.07.2020, 19:09 

Dołączył: 5.02.2018
Posty: 93
Arekk napisał(a):
Cześć
Odkąd pamiętam, podczas przejazdu po nierównościach, słychać jak regularnie stuka coś z okolicy przednich kół.
Podczas wizyty w aso wspomniałem o tym i serwis bez oglądania stwierdził że to stukają klocki. Czy zatem to taka przypadłość w tych starszych 911? Czy spotkaliście się z czymś podobnym w swoich 11?
Klocki mam jeszcze dobre.
...
Nie będę zakładał kolejnego tematu więc zapytam o coś jeszcze:)

Czasem przy gaszeniu i czasami przy odpalaniu słyszę metaliczny stuk od strony "chyba" rozrusznika.Towarzyszy mu lekki pisk. Nie występuje ON zawsze ale jednak. Taki dzwięk jakby metal o metal.

Dzięki

Bez ogladania serwis stwierdzil ze to stukaja klocki no fantastyczne teraz wystarczy zadzwonic powiedziec gdzie stuka i serwis przez telefon poda przyczyne.Ile to juz razy....z daleka od serwisu


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 4.07.2020, 21:10 
Avatar użytkownika

Dołączył: 19.02.2018
Posty: 378
Nr klubowicza: 583
sponsor napisał(a):
Bez ogladania serwis stwierdzil ze to stukaja klocki no fantastyczne teraz wystarczy zadzwonic powiedziec gdzie stuka i serwis przez telefon poda przyczyne.Ile to juz razy....z daleka od serwisu

No przecież to jest diagnoza zdalna, tak mocno teraz promowana 😂


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 5.07.2020, 7:37 

Dołączył: 10.06.2017
Posty: 1105
I to jest najlepsza reklama aso. Niech sie tym klockiem pukną w .....A najgorsze jak można wydawać opinię twierdzącą bez oględzin , żeby chociaż uczciwie powiedzieli że mogą to być klocki lub łącznik stabilizatora lub górne mocowanie amorka lub... :banghead:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 5.07.2020, 8:46 

Dołączył: 11.07.2011
Posty: 1532
Mimo wszystko stanę w obronie aso. Są przypadki typowe dla modelu i tu taki przykład:
Brzęczało mi coś w bmw od strony deski. Podjechałem do aso i powiedzieli że w x-ach najczęściej hałasują przewody paliwowe. Poprawili, nie brzęczy.

Myślę że w porsche też mogą być typowe uroki dla danego modelu, stąd pytanie czy przypadkiem użytkownicy nie mają takich objawów z klockami.

Sprawdzę jeszcze czy przy lekkim hamowaniu przestaje. Na pewno potrafi coś puknąć w pierwszej fazie hamowania,ale to inny dzwięk niż wspomniany wyżej.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 5.07.2020, 12:39 
Avatar użytkownika

Dołączył: 19.02.2018
Posty: 378
Nr klubowicza: 583
Zobacz czy masz coś takiego lub podobnego na klockach:
Załącznik:
96535109600_LR1.jpg

Załącznik:
antivibration_2alr.jpg


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 5.07.2020, 12:53 

Dołączył: 11.07.2011
Posty: 1532
LeON napisał(a):
Zobacz czy masz coś takiego lub podobnego na klockach:
Załącznik:
96535109600_LR1.jpg

Załącznik:
antivibration_2alr.jpg

Nie widzę tego od strony felgi ale jak nacisnę palcem ten czarny element przed klockiem to poddaje się jakby był na sprężynie bo wraca i przy tym stuka.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum