Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Username Password Log me on automatically each visit Register

All times are UTC + 1 hour [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 9 posts ] 
Author Message
PostPosted: 4.07.2020, 17:01 

Cześć
Odkąd pamiętam, podczas przejazdu po nierównościach, słychać jak regularnie stuka coś z okolicy przednich kół.
Podczas wizyty w aso wspomniałem o tym i serwis bez oglądania stwierdził że to stukają klocki. Czy zatem to taka przypadłość w tych starszych 911? Czy spotkaliście się z czymś podobnym w swoich 11?
Klocki mam jeszcze dobre.
...
Nie będę zakładał kolejnego tematu więc zapytam o coś jeszcze:)

Czasem przy gaszeniu i czasami przy odpalaniu słyszę metaliczny stuk od strony "chyba" rozrusznika.Towarzyszy mu lekki pisk. Nie występuje ON zawsze ale jednak. Taki dzwięk jakby metal o metal.

Dzięki

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 4.07.2020, 18:45 

Obstawiam łącznik stabilizatora. Nie wyczujesz tego na normalnej, równej drodze ale pewnie na kostce od razu... Rok temu miałem taki dziwny odgłos z przodu i właśnie to wymieniłem w 996.1.

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 4.07.2020, 18:52 

Club number: 583
Klocki potrafią stukać, żeby się przekonać czy to właśnie klocki naciśnij lekko hamulec jak pojawi się ten dźwięk. Jak przestanie stukać - klocki, jak stuka - trzeba szukać dalej

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 4.07.2020, 19:09 

Arekk wrote:
Cześć
Odkąd pamiętam, podczas przejazdu po nierównościach, słychać jak regularnie stuka coś z okolicy przednich kół.
Podczas wizyty w aso wspomniałem o tym i serwis bez oglądania stwierdził że to stukają klocki. Czy zatem to taka przypadłość w tych starszych 911? Czy spotkaliście się z czymś podobnym w swoich 11?
Klocki mam jeszcze dobre.
...
Nie będę zakładał kolejnego tematu więc zapytam o coś jeszcze:)

Czasem przy gaszeniu i czasami przy odpalaniu słyszę metaliczny stuk od strony "chyba" rozrusznika.Towarzyszy mu lekki pisk. Nie występuje ON zawsze ale jednak. Taki dzwięk jakby metal o metal.

Dzięki

Bez ogladania serwis stwierdzil ze to stukaja klocki no fantastyczne teraz wystarczy zadzwonic powiedziec gdzie stuka i serwis przez telefon poda przyczyne.Ile to juz razy....z daleka od serwisu

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 4.07.2020, 21:10 

sponsor wrote:
Bez ogladania serwis stwierdzil ze to stukaja klocki no fantastyczne teraz wystarczy zadzwonic powiedziec gdzie stuka i serwis przez telefon poda przyczyne.Ile to juz razy....z daleka od serwisu

No przecież to jest diagnoza zdalna, tak mocno teraz promowana 😂

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 5.07.2020, 7:37 

I to jest najlepsza reklama aso. Niech sie tym klockiem pukną w .....A najgorsze jak można wydawać opinię twierdzącą bez oględzin , żeby chociaż uczciwie powiedzieli że mogą to być klocki lub łącznik stabilizatora lub górne mocowanie amorka lub... :banghead:

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 5.07.2020, 8:46 

Mimo wszystko stanę w obronie aso. Są przypadki typowe dla modelu i tu taki przykład:
Brzęczało mi coś w bmw od strony deski. Podjechałem do aso i powiedzieli że w x-ach najczęściej hałasują przewody paliwowe. Poprawili, nie brzęczy.

Myślę że w porsche też mogą być typowe uroki dla danego modelu, stąd pytanie czy przypadkiem użytkownicy nie mają takich objawów z klockami.

Sprawdzę jeszcze czy przy lekkim hamowaniu przestaje. Na pewno potrafi coś puknąć w pierwszej fazie hamowania,ale to inny dzwięk niż wspomniany wyżej.

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 5.07.2020, 12:39 

Zobacz czy masz coś takiego lub podobnego na klockach:
Attachment:
96535109600_LR1.jpg

Attachment:
antivibration_2alr.jpg

You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 5.07.2020, 12:53 

LeON wrote:
Zobacz czy masz coś takiego lub podobnego na klockach:
Attachment:
96535109600_LR1.jpg

Attachment:
antivibration_2alr.jpg

Nie widzę tego od strony felgi ale jak nacisnę palcem ten czarny element przed klockiem to poddaje się jakby był na sprężynie bo wraca i przy tym stuka.

You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Profile  
Reply with quote  
Post new topic Reply to topic  [ 9 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
Ostatnie posty forum PCP

Przyklejone