Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 23.03.2010, 11:15 

Dołączył: 19.05.2009
Posty: 64
Gents,
Proszę o polecenie firmy która profesjonalnie zajmuje sie regeneracją felg: polerowanie, malowanie itd.
Lokalizacja: Warszawa

Pozdr


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 23.03.2010, 11:57 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 12.03.2008
Posty: 9168
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Nr klubowicza: 189
Malowanie masz koło siebie, na Sytej. Proszkowe. Ale tam chyba nie polerują.




_________________

Witek
będzie: chyba 718
było: 964 '91, 944 '85, 924 '85, 996 '02, 997S '09

http://www.komunikado.pl agencja public relations


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 23.03.2010, 12:45 

Dołączył: 22.06.2009
Posty: 826
...kiedyś zasięgałem informacji w centrum naprawy felg w Gdańsku i powiedzieli mi,że nie każde alu nadają się do malowania proszkowego,nie wiem czy to prawda,czy może ich lenistwo ?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 23.03.2010, 13:04 
Klubowicz

Dołączył: 15.08.2007
Posty: 2915
http://www.renowacjafelg.pl/
robilem dwa komplety - ok!

zmiana - po ostatnich przejsciach nie polecam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 23.03.2010, 15:48 

Dołączył: 17.06.2009
Posty: 1644
yoshi napisał(a):
http://www.renowacjafelg.pl/
robilem dwa komplety - polecam


Potwierdzam, prostowałem, polerowałem. Wszystko super. Widziałem polakierowany komplet Yoshi'ego - super!!


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 23.03.2010, 22:09 

Dołączył: 1.03.2008
Posty: 1391
Ja slyszalem o nich negatywne opinie. Podobno dluuuugie terminy...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 23.03.2010, 22:17 

Dołączył: 17.06.2009
Posty: 1644
michal928 napisał(a):
Ja slyszalem o nich negatywne opinie. Podobno dluuuugie terminy...

Oddałem we wtorek , odebrałem w czwartek, choć mówili że będzie na piątek. Czyli jest dobrze.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 23.03.2010, 22:17 

Dołączył: 29.09.2009
Posty: 100
a ja Ci powiem że jakiś czas temu szukałem poważnej firmy zajmującej się naprawą felg alu właśnie w Wawie, felga 17 cali Zendera, chodziło o wspawanie kawałka rantu; zjeździłem wtedy chyba wszystkie warsztaty w wawie, przynajmniej te które się gdzieś reklamowały i jedyne co znajdywałem w każdym z nich to wielkie rozczarowanie, mega reklama na necie a warsztat wielkości kiosku, i inne tego typu kurniki, nie mówiąc już o warunkach w jakich felgi były robione, na pewno nie można nazwać tego "profesjonalną" robotą, szczerze to lepiej zrobiłbyś to samemu w warunkach domowych. Ostatecznie nie znalazłem w Wawie żadnej kompetentnej firmy która podjęłaby się naprawy gwarantując pełną sprawność koła i jego parametrów, większość z tych firm nie była nawet w stanie zagwarantować że uda im się dobrać odpowiedni kolor felgi tak aby pasowała do pozostałych.
do renowacjafelg.pl też dzwoniłem, byłem, nie podjęli się, tzn nie dawali gwarancji no i zakład nieciekawy

Ostatecznie oddałem koło (nie w Wawie) do firmy http://www.mojeopony.pl/
- koło zrobione na dniach, za śmieszne pieniądze, osobiście wrzucałem na wyważarkę - wszystko ok, kolor też dobrany idealnie
Jedyny problem jest taki że nie obsługują chyba klientów indywidualnych, jedynie większe warsztaty itp, ja robiłem przez Tip-Top w Płocku

pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 23.03.2010, 23:19 

Dołączył: 29.12.2009
Posty: 126
To normalne, że nie chcą dawać gwarancji na spawanie felgi... Takiej operacji nie powinno się w ogóle wykonywać, ponieważ za bardzo ingeruje w strukturę felgi, działają temperatury itp. Ja rozumiem renowację, niewielkie prostowanie rantu itp. ale nie spawanie...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 23.03.2010, 23:23 

Dołączył: 29.09.2009
Posty: 100
własnie tylko rantu, reszta była ok ;) niestety to było jedyne rozwiązanie bo zender w 2008 roku zakończył produkcję, a jedyne używki dostępne były w "de" co nie zmienia faktu że nikt jednej sztuki nie sprzeda;)
felgi dedykowane dla alfy romeo, stąd był taki problem,
tak czy inaczej, podjęli się, dali gwarancję i zrobili bardzo dobrze a przy tym tanio


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 31.03.2010, 2:38 

Dołączył: 30.07.2007
Posty: 172
lakierniaproszkowa.com

piaskowanie+lakierowanie proszkowe - 50zł za felge 15stke.
ostatnio jak byłem to robili na czarny mat wielkie felgi techarta na czarny mat z chayenki :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 1.04.2010, 13:28 

Dołączył: 1.03.2008
Posty: 1391
Oddalem na Instalatorow w Warszawie. Niestety wybor kolorow ubogi - chcialem zloto - okazalo sie ze niema wiec maluje na srebro.
Ale chcialem poruszyc inny watek - ktoryś (byc moze) z klubowiczy majacy 911 oddawal do nich felgi. Pan powiedzial, ze czlowiek klocil sie o 20 (!) zl i nie chce miec z nim wiecej nic wspolnego... Az mi sie glupio zrobilo i na mnie Pan tez zaczal patrzec inaczej...
Panowie - nie robmy takich scen i tyłów bo nie wypada wyrabiac sobie takiej opinii...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 1.04.2010, 17:01 
Klubowicz

Dołączył: 15.08.2007
Posty: 2915
michal928 napisał(a):
Oddalem na Instalatorow w Warszawie. ...Ale chcialem poruszyc inny watek - ktoryś (byc moze) z klubowiczy majacy 911 oddawal do nich felgi. Pan powiedzial, ze czlowiek klocil sie o 20 (!) zl i nie chce miec z nim wiecej nic wspolnego... Az mi sie glupio zrobilo i na mnie Pan tez zaczal patrzec inaczej...
Panowie - nie robmy takich scen i tyłów bo nie wypada wyrabiac sobie takiej opinii...


ehhh ... powiem szczerze ze pewnie chodzi o mnie ale jestem w szoku ze mozna tak sciemniac bo sytuacja mocno inaczej wygladala!

umowilem sie na lakierowanie 4 felg... koszt 480zl, okazalo sie ze cos tam krzywe wiec dodatkowo 190 zl,no dobra, pozniej okazlo sie ze musi doliczyc rozkrecanie felg ... doszlo 150 zl, pozniej zadzwonil ze zapomnial ze musi wyczyscic te sruby wiec kolejne 100 zl ... wyszlo 920 ... na co powiedzialem ze ok, w zaokragleniu niech bedzie 900zl . To przemily Pan skomentowal - pieniadze na porsche ma a tak na cene patrzy .. no to skomentowalem ze pieniadze maja tylko ci co pieniadze licza ... i rzeczywiscie nie chodzilo tu o 20 zl tylko o fakt ze i tak bylem podirytowany rosnaca cena uslugi a mialem wrazenie ze koles uznal ze zlapal jelenia bo tak sie na wszystko zgadzam. Zreszta i tak skonczylo sie ze place 920 czyli tyle co chial...
A co do tematu ze wiecej nie chce miec nic wspolnego to nie z tego wzgledu tylko pewnie z powodu ze przy odbieraniu felg okazalo sie ze jedna jest "przytopiona" - oczywiscie zarzekal sie ze to swiatlo, ze to brud .. ale jak wyciagnelismy na swiatlo dzienne i zaczal trzec to przyznal racje ze podczas suszenia zaraz po lakieorwaniu musiala felga czegos dotknac. Troche mnie to wkurzylo ze prosto w oczy mi wciskal ciemnote wiec kazalem mu to poprawic i pewnie sie wkurw...i ze znowu musi rozkrecac i lakierowac. Jak spytalem czy zdejemie stary lakier to powiedzial ze to tajemnica...

Tak wiec dziwi mnie ze łaskawy serwis narzeka i puszcza w obieg takie bzdety ... tym bardziej ze jak dotad kontakty byly oprawione usmiechami i pozorna zyczliwoscia (?) i nie pierwszy komplet tam zrobilem. Ale przynamniej juz teraz wiem ze ostatni ...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 1.04.2010, 23:46 

Dołączył: 1.03.2008
Posty: 1391
yoshi - Pan nie wyskoczyl od razu do mnie z takim komentarzem. Po prostu jak zawiozlem felgi to obejrzal i mowi ze do porsche. Ja na to ze oczywiscie i ze kolega tez tu oddawal chyba nawet 2 kompety (chcialem zeby Pan wiedzial ze ktos juz robil i ze bylo ok dlatego ja tez do niego oddaje). Pan zaczal wypytywac czy znam itp wiec mowie ze kolega z forum a on ze dziekuje za takich klientow itp... Szybko zszedlem z tematu i nie wnikalem bo na prawde glupio mi sie zrobilo. Ale wiadomo, ze Pan ma swoja wersje i nie powie ze chcial wyciagnac kase. Ale dziekuje za historie bo bede uwazal zeby nie dac sie naciagnąc.
Wracajac do kolorow - nie dawalo mi to spokoju i mialem wrazenie ze wybralem zly... Pojechalem jeszcze raz i jednak okazalo sie ze maja zloty kolor i wzorniki tez (obslugiwal mnie juz inny Pan nie ten ktory na ciebie narzekal). Byl zdecydowanie bardziej uprzejmy i otwarty na moje niezdecydowanie - poakzal nawet kilka kompletow felg zebym mogl wybrac. Ostatecznie powiedzialem ze chce zloty taki jak byl. Pan wpisal i powiedzial ze jakbym jeszcze zmienil zdanie to po swietach moge przyslac maila i nie bedzie problemu - zupelnie inne podejscie. Wyszedlem zadowolony mimo tego ze za zloty musze doplacic.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 2.04.2010, 8:58 

Dołączył: 17.06.2009
Posty: 1644
michał, Yoshi,

Też miałem tam swoją historię.
Zawiozłem felge z lekko zgiętym rantem. Miało być 250. Potem to samo, telefon że trzeba rozkręcać, tak jakby nie widzieli od razu, potem że jest lekko pęknięta i skończyłem na prawie 600. Naciągacze i tyle.
I nie uważam targowanie się nawet o 20 zł za cos złego.
Pozdrawiam,

Adam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 2.04.2010, 10:52 

Dołączył: 11.06.2007
Posty: 352
o kurde ale oszusci,ja jakbym takie cos uslyszal juz po sprawdzeniu felg(zawsze przy oddawaniu sprawdzaja czy sa krzywe w mojej obecnosci) to bym przyjechal je odebrac przed lakierowaniem nie placac ani zlotowki za jakakolwiek roboczogodzine ktora juz wykonali przy rozkrecaniu czy cokolowiek co z nimi robili. Zwykli oszysci i naciagacze polujacy na jeleni ktorzy maja Porsche.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 2.04.2010, 11:32 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 12.03.2008
Posty: 9168
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Nr klubowicza: 189
Też mi się wydaje, że mało ma to wspólnego z uczciwością. 600 zamiast 250 zł i 920 zamiast 480? Skandal. Michał, przygotuj się na większe wydatki ;) Chyba że ten drugi pan nie jest aż takim naciągaczem. Ale boję się, że to standard w tej firmie...




_________________

Witek
będzie: chyba 718
było: 964 '91, 944 '85, 924 '85, 996 '02, 997S '09

http://www.komunikado.pl agencja public relations


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 2.04.2010, 11:38 

Dołączył: 17.06.2009
Posty: 1644
To ojciec z synem.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 2.04.2010, 12:09 
Klubowicz

Dołączył: 15.08.2007
Posty: 2915
u mnie o prostowaniu wiedzialem wczesniej ... zreszta dzwonili do mnie z tymi dodatkowymi kosztami zanim rozpoczeli prace wiec przynajmniej byli wporzadku. Zgodzilem sie na koszt ale teraz wkurzylo mnie ze puszczaja takie historyjki o kloceniu sie o dwie dychy gdzie sami nie potrafili na poczatku oszacowac finalnej kwoty ...

swoja droga wczesniej mialem kontakt z tym ojcem i rzeczywiscie byl ok. Na felge ktora ponownie lakieruja nadal czekam ... :roll:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 2.04.2010, 12:15 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 12.03.2008
Posty: 9168
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Nr klubowicza: 189
A dawno oddałeś?




_________________

Witek
będzie: chyba 718
było: 964 '91, 944 '85, 924 '85, 996 '02, 997S '09

http://www.komunikado.pl agencja public relations


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum