Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 26.03.2019, 14:03 

Dołączył: 26.03.2019
Posty: 13
Daro. napisał(a):
Zaczynam mieć widzę problemy z czytaniem ze zrozumieniem :D więc o co kaman w powyższym tekście? tak "baży po chłopsku"



Dementuję pogląd, że każdy kto ma Macan-a to dlatego, że nie stać go na nic lepszego od Porsche i to, że lepszy samochód jeśli chodzi o performance to ten, który ma więcej koni pod maską i lepszy czas do setki. Tak było zasugerowane na początku wątku i coraz częściej widzę jak ktoś tak mówi, więc uznałem że pora się wypowiedzieć :) . Teraz chyba jest bardziej przejrzyście :D :D

A jeśli chodzi o inny SUV-y niż Porsche to też polecam Q7/8, super komfort i dobry silnik, choć szkoda, że już nie mają 4litrowego diesla z SQ7.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 26.03.2019, 16:32 

Dołączył: 15.03.2007
Posty: 3076
Porównywanie prędkości do 200 w małym suvie miejskim , rozumiem w aucie sportowym lub innym sedanie tu masz screen gdzie powornuja do 150 i raczej wiedza co robi niestety porsche tez uległo i jest 3 oczywiście ze to nie najwaznjsze ale są inne wartości tez porównywane bardziej lub mniej istotne . A co do wypowiedzi OTTO założyciela tematu nie miał na myśli zapewne tych co nie maja w garażu 911 a na codzień jeżdżą macan a tylko tych co maja tylko suva , wciskając głębiej kij w mrowisko :) dodam ze zapewne tyko poto żeby fakturke odliczać ...
I żeby nie było sam do niedawna byłem właścicielem caynne polift turbo ale mając kilka 11 w garażach ( gdybym miał mieć tylko suva nie byłoby to porsche bo bym oszukiwał samego siebie) ale bardziej problematycznej silnika jak 4.8 w życiu nie widziałem uzupełniając inny temat na forum ze nibyb tylko 4.5 porażka


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 26.03.2019, 16:41 

Dołączył: 15.03.2007
Posty: 3076
Flypet napisał(a):
Super!
Mógłbyś jeszcze wysłać fotki lub scan całego tekstu (opisu). Szukałem w necie ale niestety :(
Dzięki!

Niestety jak pisałem spoźniłem się o jeden dzień i wycofano egzemplarze , w pierwszym podejściu zrobiłem tylko te tabele ...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 26.03.2019, 21:48 
Avatar użytkownika

Dołączył: 21.03.2010
Posty: 3699
Lokalizacja: Poznań
Nr klubowicza: 263
Może tak przewrotnie zadam pytanie? miałem terenówkę bo lubiłem zabawę w terenie, SUV po co ? każdy ma hacjendę z szutrowym podjazdem w górach? czy po prostu moda i ogólnie "zobaczcie ile mam kasy" ? SUV ma pojemność dużego kombi, terenowo nie wiem czy modele all road ne są nawet lepsze? szybsze i wygodniejsze do wsiadania nie wspomnę o ekonomii. Dawno udowodniono, ze na pewno nie są bezpieczniejsze wręcz przeciwnie. Więc o co kaman?




_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 26.03.2019, 22:25 

Dołączył: 15.03.2007
Posty: 3076
Dobre to pytanie , no wlasnie po co ludzie to kupują , bo po co porsche produkuje cayenne i macan to wiadomo ... 😂


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 26.03.2019, 22:26 

Dołączył: 20.06.2012
Posty: 345
Siedzisz wysoko i mimo wszystko więcej widzisz. Sam zmieniłem szybkiego hh na suv’a.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 26.03.2019, 23:08 
Avatar użytkownika

Dołączył: 21.03.2010
Posty: 3699
Lokalizacja: Poznań
Nr klubowicza: 263
ravestation napisał(a):
Siedzisz wysoko i mimo wszystko więcej widzisz.

Ta w świecie ślepców jedooki jest królem ;)
Jeżeli wszyscy będą jeździli suvami to co ci po tym widoku? :D przesiadka na gałąź wyżej? do TIRa tam jeszcze wyżej i więcej a co ?




_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 26.03.2019, 23:09 

Dołączył: 20.06.2012
Posty: 345
Coś w tym jest, co piszesz :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 27.03.2019, 0:07 

Dołączył: 3.05.2018
Posty: 103
Moja sytuacja jest taka, 1 dziecko, 2 w drodze (proszę trzymać kciuki). Żona ma Q5 2.0 tfsi, a mój daily to 911 4GTS. Wydaję mi się, że to kombinacja idealna. Jak trzeba jechać rodzinnie lub na większe zakupy to Q5, do wszystkiego innego nadaje się 911stka:)
Byłem w sobotę w salonie, Macan jest tak piękny.... serio, Q5 mojej żony nie ma nawet jednego aspektu w którym może dorównać. Jak nam się rodzina powiększy to będę myślał... Macan, może Q7 po grudniowym lifcie. Póki co uważam swoją sytuację motoryzacyjną za idealną i godną pozazdroszczenia:)))))) pozdrawiam z uśmiechem.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 27.03.2019, 9:47 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 12.03.2008
Posty: 9164
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Nr klubowicza: 189
Macan przy dwójce dzieci i głębokim wózku? Odważnie ;)




_________________

Witek
będzie: chyba 718
było: 964 '91, 944 '85, 924 '85, 996 '02, 997S '09

http://www.komunikado.pl agencja public relations


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 27.03.2019, 10:27 

Dołączył: 4.05.2011
Posty: 645
[quote="Marion"][quote="Daro."]Może tak przewrotnie zadam pytanie? miałem terenówkę bo lubiłem zabawę w terenie, SUV po co ? każdy ma hacjendę z szutrowym podjazdem w górach? czy po prostu moda i ogólnie "zobaczcie ile mam kasy" ? SUV ma pojemność dużego kombi, terenowo nie wiem czy modele all road ne są nawet lepsze? szybsze i wygodniejsze do wsiadania nie wspomnę o ekonomii. Dawno udowodniono, ze na pewno nie są bezpieczniejsze wręcz przeciwnie. Więc o co kaman?[/quote]

Pytanie nie jest wcale przewrotne tylko sensowne. To właśnie moda i billboard statusu finansowego. Suvy mają nawet mniejszą pojemność niż kombi bo często mają tak wysoko podłogę bagażnika że wyzszy dach tego nie rekompensuje a zamontowanie boxa dachowego i jego załadunek tylko z drabiny. Spory pies ma problem wskoczyć do bagażnika bez wdrapywania się po zderzaku. Do normalnej jazdy nawet w prawdziwej zimie allroad czy xdrive zupełnie wystarcza. Do wsiadania są faktycznie wygodniejsze ale wysiada się gorzej bo nawet człowiek 185 cm musi wyskoczyć z auta brudząc sobie spodnie.
Na zapytanie kobiety „dlaczego chcesz suva? odpowiadają bo jest ładny i bezpieczny a że o bezpieczeństwie nie mają bladego pojęcia to jedyną wymaganą cechą suva jest „ładny” :)[/quote]

Ostatnią namierzyłem SUVa, który wygląda na to, że nie pobrudzi spodni przy wysiadaniu z niego. Jest to RR Sport. Drzwi zachodzą tam na próg.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 27.03.2019, 12:11 

Dołączył: 3.05.2018
Posty: 103
wit007 napisał(a):
Macan przy dwójce dzieci i głębokim wózku? Odważnie ;)


Do odważnych świat należy ale racja, może być ciasno z Macanem. Z drugiej strony tych podróży tak dużo nie ma....


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 27.03.2019, 13:31 

Dołączył: 20.06.2012
Posty: 345
Ja też tak uważałem mając poprzednie auto i tylko 1 dziecko. Rzeczywistość mocno zweryfikowała mój pogląd, kiedy głupi wyjazd na lotnisko, w celu przewiezienia 2 walizek, wózka i naszej trójki, kończył się niczym podróż w latach 80tych (kto podróżował rodzinnie maluchem, wie "o co kaman").


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 27.03.2019, 13:58 

Dołączył: 3.05.2018
Posty: 103
ravestation napisał(a):
Ja też tak uważałem mając poprzednie auto i tylko 1 dziecko. Rzeczywistość mocno zweryfikowała mój pogląd, kiedy głupi wyjazd na lotnisko, w celu przewiezienia 2 walizek, wózka i naszej trójki, kończył się niczym podróż w latach 80tych (kto podróżował rodzinnie maluchem, wie "o co kaman").


pamiętam jak jeździliśmy do Bułgarii i na Węgry Skodą 105 w 7 osób...:) Z tyłu moje 4 siostry i ja. Siedziało się na zmianę, część dzieci oparta, część pochylona do przodu. To były czasy.... teraz nie ma już czasów.
Co do lotniska, jeździmy już od jakiegoś czasu dużą Taxi:)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 2.04.2019, 10:43 

Dołączył: 8.01.2019
Posty: 175
Johnny napisał(a):
ChrisR napisał(a):
Są SUVy i są SUVy Porsche,
wystarczy bardziej agresywnie wziąć 2 zakręty żeby zrozumieć różnice.
Cały urok tych aut, że pacjenci w X5M, tudzież innym SQ7,
będą się głowić, jak Ty ten zakręt pokonałeś bo u nich tak nie idzie.

Logika, że jak Porsche to tylko z silnikiem z tyłu....

Jak chcesz duże, komfortowe toczydło LR/RR.



Tak, dlatego GLC AMG, Stelvio Q, Urus są szybsze na Nurburgringu :)


GLC i Stelvio w mocnych wersjach, zjada już Macan Turbo,
sprawdzone na drogach osobiście.

Nurburgringu i jazda torowa profesjonalnego kierowcy mało weryfikuje
pod kątem codziennej użyteczności.

Lambo to inna półka cenowa i przy charakterystyce SUVa Coupe
trzeba by mocno naciagać go pod daily.

Jarecki napisał(a):
ChrisR napisał(a):
Są SUVy i są SUVy Porsche,
wystarczy bardziej agresywnie wziąć 2 zakręty żeby zrozumieć różnice.
Cały urok tych aut, że pacjenci w X5M, tudzież innym SQ7,
będą się głowić, jak Ty ten zakręt pokonałeś bo u nich tak nie idzie.



Dobry żart... przejedź się SQ7 i wskaż mi SUVa który tak jeździ w tej kategorii cenowej :lol:

O X5 się nie wypowiem bo nie jeździłem, ale co do SUVa na codzień bez napinki to Q7 z 3l i skrętną ośką jest petarda. Komfort, zwinność, wielkość wnętrza i oszczędny silnik. Mam bezpośrednie porównanie i Q7 niewiele odbiega komfortem od S klasy, z pakietem podwójne szyby jest arcycicha i prowadzi się bardzo stabilnie przy prędkościach ok 200 km/h na autostradzie. Nie bez przyczyny 3 lata na rynku i nadal wygrywa wszelkie testy.
Zresztą na forum jest kilka Q7 i każdy kogo znam sobie bardzo chwali.


SQ7 jeździłem nie mało, przyciężki przód daje o sobie znać w zakrętach,
cenowo doposażone SQ7 i rozsądnie złożony Cayenne V6 to ta sama liga.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum