Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 11.09.2021, 13:14 

Dołączył: 7.07.2015
Posty: 16
Witam forumowiczów! Niestety parę dni temu pewna pani zagapiła się podjeżdżając w korku i uderzyła w tył mojego 911. Szkody są niewielkie, raptem wgięty zderzak ale auto trafiło do serwisu. I tu zaczyna się problem z autem zastępczym ponieważ Hestia zakwalifikowała moje auto do segmentu D czyli jako auto zastępcze dostanę Passata albo audi A4;) Nie żebym wybrzydzał ale czy ktoś przerabiał już taką sytuację?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 11.09.2021, 14:41 

Dołączył: 15.05.2012
Posty: 600
Ja mialem identyczną sytuację. W Porsche Okęcie zaproponowali mi golfa, podziękowałem. Po krótkiej rozmowie okazało się że współpracują z jakąś wypożyczalnią i dostałem bmw x3 na cały czas naprawy.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 11.09.2021, 18:02 

Dołączył: 27.02.2011
Posty: 426
nie kumam jaki to problem jezdzic przez tydzien passatem albo a4, dobrze ze jest auto zastępcze....


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 11.09.2021, 20:25 

Dołączył: 7.07.2015
Posty: 16
Ja też nie kumam takich komentarzy bo napisałem, że nie wybrzydzam. Chodzi mi o to że ubezpieczalnia bierze składki jak za pojazd klasy F czyli luksusowy a auto zastępcze chce dać jak za auto klasy średniej. Chyba to nie jest ok?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 11.09.2021, 20:30 

Dołączył: 1.01.2015
Posty: 1015
Jeśli dobrze czytam to szkoda likwidowana jest z OC sprawczyni i składki, które Ty płacisz nie mają tu nic do rzeczy.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 11.09.2021, 22:48 

Dołączył: 18.02.2017
Posty: 218
tunix napisał(a):
Jeśli dobrze czytam to szkoda likwidowana jest z OC sprawczyni i składki, które Ty płacisz nie mają tu nic do rzeczy.

Mają, bo Ty płacisz też OC za to, że jak pukniesz lambo to gość dostanie ten segment. To działa we dwie strony.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 12.09.2021, 0:10 
Avatar użytkownika

Dołączył: 20.05.2015
Posty: 2020
Lokalizacja: Tychy
Nr klubowicza: 468
Z moich doświadczeń wynika, ze dostaje sie auto klasę niższą przy normalnych ubezpieczeniach.
Na Approved miałem: X6M, Grand Cherokee, Range Rover.
Może skorzystaj z Porsche Assistsnce jeżeli posiadasz?




_________________

pozdrawiam
Adam

===================
944/993/986/996T/970


http://www.prosiakovo.pl
http://www.enotrip.pl


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 12.09.2021, 11:12 

Dołączył: 18.02.2017
Posty: 218
jackdent napisał(a):
tunix napisał(a):
Jeśli dobrze czytam to szkoda likwidowana jest z OC sprawczyni i składki, które Ty płacisz nie mają tu nic do rzeczy.

Mają, bo Ty płacisz też OC za to, że jak pukniesz lambo to gość dostanie ten segment. To działa we dwie strony.

Wg ustawy, auto ma być tej samej klasy - klasy kończą się na literce F. To tylko kwestia wyegzekwowania należnych sobie praw.
Gorzej jak ktoś ma drugie auto zarejestrowane na siebie, wtedy może nic nie dostać.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 12.09.2021, 12:50 

Dołączył: 21.09.2019
Posty: 28
Za to ja miałem cyrki w drugim kierunku.
Półtora roku temu rozbiłem auto firmowe - opel combo, byle miejski dostawczak za 60k, a w warunkach ubezpieczenia mam wpisane "auto zastępcze tej samej klasy lub wyższej". Niespodzianką dla mnie było kiedy to do wyboru za auto dostawcze miałem Passata lub Superba.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 12.09.2021, 21:53 

Dołączył: 7.04.2015
Posty: 942
Bo teoretycznie powinienes dostac dostawczaka zastepczego (zeby spelnial ta sama funkcję) wiec dali Ci wyzej zebys sie nie czepiał ;)
Passat nie zadowoli goscia ktory musi palete przewieźć :D


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 12.09.2021, 23:56 

Dołączył: 11.06.2021
Posty: 11
gsg napisał(a):
Witam forumowiczów! Niestety parę dni temu pewna pani zagapiła się podjeżdżając w korku i uderzyła w tył mojego 911. Szkody są niewielkie, raptem wgięty zderzak ale auto trafiło do serwisu. I tu zaczyna się problem z autem zastępczym ponieważ Hestia zakwalifikowała moje auto do segmentu D czyli jako auto zastępcze dostanę Passata albo audi A4;) Nie żebym wybrzydzał ale czy ktoś przerabiał już taką sytuację?


Pamiętaj że stroną w tym przypadku jest ubezpieczyciel który pokrywa wszystkie koszty związane z przywróceniem pojazdu do stanu sprzed szkody. Propozycja auta zastępczego to standard w profesjonalnych serwisach. Stanowi dla nich dodatkowe źródło przychodu ale też potencjalny problem w uznaniu zasadności użyczenia auta zastępczego przez ubezpieczyciela.

Jeśli klasa pojazdu zastępczego Ci nie odpowiada zawsze możesz znaleźć wypożyczalnię sam, wynająć auto na siebie a potem żądać od ubezpieczyciela zwrotu poniesionych kosztów.

Zanim zrobisz taki manewr dowiedz się w serwisie czy Twoja szkoda jest uznana za "jezdną" tj. rozmiar uszkodzeń nie powoduje, że auto jest niezdolne (w myśl przepisów) do jazdy po drogach publicznych. Auto zastępcze przysługuje jedynie na technologiczny czas naprawy, w który dla szkód jezdnych nie wlicza się czasu oczekiwania na części.

Do tego dochodzi chociażby obowiązek współdziałania z ubezpieczycielem w kierunku minimalizacji rozmiaru szkody (a wynajęcie auta po 1.000 PLN/doba może budzić wątpliwości), sprawdzą czy masz inne auta zarejestrowane na siebie i wiele innych kruczków, które ubezpieczycielowi pozwala legalnie optymalizować koszt jakim jest wypłata odszkodowania.

Polecam lekturę, chociaż i tak nie wyczerpuje tematu w 100%
https://www.knf.gov.pl/knf/pl/komponent ... _42987.pdf


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum