Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ] 
Autor Wiadomość
Offline
 Tytuł: Siemano
PostNapisane: 19.02.2016, 1:37 

Dołączył: 19.02.2016
Posty: 8
Witam Forumowiczów.
Może na początek się przedstawię i podam kilka informacji o sobie. Nazywam się Przemek. Lubię jeździć autem, może nie tyle bardzo szybko, co zdecydowanie dynamicznie. Skończyłem podstawówkę, liceum i studia. Pracuję na tzw. samozatrudnieniu. Nie śmiałbym zapomnieć dodać, że moim celem i marzeniem jest pokój na świecie, tak jak każdej startującej np w miss international (choć gwoli ścisłości, zaznaczę, że nie mam problemów ze swoją orientacją i nie planuję kiedykolwiek wziąć udział w tego typu imprezie). Nie mam kota ani psa (jeden był, niestety zszedł kilka lat temu - tzn. pies był, bo za kotami nie przepadam), nie mam narazie swojego domu (się buduje), nie mam żony (za to jest już narzeczona - to informacja, gdyby jednak ktoś nie wierzył w zapewnienia o mojej seksualności podane powyżej) i nie mam jeszcze Porsche (co mam nadzieję się niedługo zmieni). Pewnie znalazłoby się jeszcze wiele rzeczy których nie mam, ale nie po to do Was dołączyłem, żeby się wyżalać ;) Dlatego żeby nie było, przedstawię Wam to, co mam, a mam pytanie: czy do Cayenne 4,8 GTS da się zamontować instalację gazową?

Pozdro

PS
Mam nadzieję, że nikogo nie uraziłem tym przydługim przywitaniem, pisanym z przymrużeniem oka :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł: Re: Siemano
PostNapisane: 19.02.2016, 9:39 

Dołączył: 2.08.2010
Posty: 335
No siema, fajnie że chcesz Porsche, ale gaz to poroniony pomysł. A tak to nikogo nie uraziłeś :)

Serio przywitanki cacanki to jedno, a temat techniczny co do gazu to załóż w odpowiednim miejscu, Poświęć proszę chwilę na analizę, co gdzie i jak się robi na tym forum, a wszystkim będzie przyjemniej.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł: Re: Siemano
PostNapisane: 19.02.2016, 12:36 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 12.03.2008
Posty: 9165
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Nr klubowicza: 189
Co do GTSa to mówią że raczej gazu nie znosi




_________________

Witek
będzie: chyba 718
było: 964 '91, 944 '85, 924 '85, 996 '02, 997S '09

http://www.komunikado.pl agencja public relations


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł: Re: Siemano
PostNapisane: 20.02.2016, 0:46 

Dołączył: 23.12.2014
Posty: 237
Przemek to nazwisko? To jak masz na imię


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł: Re: Siemano
PostNapisane: 20.02.2016, 1:10 
Avatar użytkownika

Dołączył: 8.07.2007
Posty: 5082
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka/Warszawa
Nr klubowicza: 193
Witamy :)
Silniki z DFI raczej nie lubią gazu, ale założyć się pewnie da. Wszystko
zależy z jakim skutkiem. Choć GTSa wolałbym trzymać w pięknym oryginale.




_________________

924 '83 LM8U - Tor Poznań 2:04,992


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł: Re: Siemano
PostNapisane: 20.02.2016, 9:33 

Dołączył: 16.10.2014
Posty: 64
Witaj,

Jeżeli jesteś zainteresowany GTS to polecam swoje auto:

allegro.pl/porsche-cayenne-gts-2008r-i5975802471.html

Co do instalacji gazowej to technicznie jest możliwe wykonanie instalacji w 2 opcjach:

- wtrysk gazu w fazie lonej, ale wtedy silnik pracuje na benzynie i gazie.
- wtrysk gazu w fazie cikłej z wykorzystaniem wtryskiwaczy benzynowych.

W przypadku obu instalacji gazowych do tego silnika ich koszt będzie na tyle znaczny, że mija się to z celem. Najprawdopodobniej byłyby to instalacje wykonywane na zamónienie, co dodatkowo podniosłoby koszt o ile jakaś firma zdecyduje się w ogóle na jej wykonanie. Jak do tej pory nie słyszałem o instalacji LPG lub CNG dedykowanej do Cayenne GTS.

Moim skromnym zdaniem temat ekonomicznie nieuzasadniony.

Średnie spalanie GTS to ok 15-17 litrów ale bardzo duzo zależy od kierowcy i sposobu jazdy. Czy to dużo czy mało sprawa indywidualna.

Minimalnie, co udalo mi sie uzyskac podczas normalnej(nie eko drive) jazdy pozamiejskiej to okolo 12 l/100km. Maksymalne zużycie - to juz zależy od fantazji kierowcy i można też przeliczyć wydajność ukłądu paliwowego.(moglo by to wygladac ciekawie)

Mysle, że duzo ważniejszy jest tu wybór zadbanego i sprawdzonego GTS niż spalanie. Trafiajac na tzw minę wydatki mogą być znacznie poważniejsze niż spanie na poziomie 15-17l. Nawet sam zakup opon, wymiana układu hamulcowego, pneumatyka itd, a to sa tylko czesci eksploatacyjne. Podstawa to zadbane auto, spalanie - jest jakie jest i tu kazdy musi zdecydowac sam czy to akceptuje, czy nie.

Pozdrawiam,
Kamil


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł: Re: Siemano
PostNapisane: 21.02.2016, 10:51 

Dołączył: 19.02.2016
Posty: 8
szpaku napisał(a):
No siema, fajnie że chcesz Porsche, ale gaz to poroniony pomysł. A tak to nikogo nie uraziłeś :)

Serio przywitanki cacanki to jedno, a temat techniczny co do gazu to załóż w odpowiednim miejscu, Poświęć proszę chwilę na analizę, co gdzie i jak się robi na tym forum, a wszystkim będzie przyjemniej.


Przeglądnąłem powitania innych użytkowników i w większości wyglądały właśnie w ten sposób, że ktoś się wita, pisze co nim powodowało, że dołączył do forum, a dyskusja się toczy w wątku powitalnym. Trochę mi to wyglądało dziwnie, ale cóż... Poza tym zadanie pytania musiałem wpasować w powitanie "co mam" ;P Uwaga przyjęta, postaram się być już grzeczny.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł: Re: Siemano
PostNapisane: 21.02.2016, 10:54 

Dołączył: 19.02.2016
Posty: 8
Szczur napisał(a):
Przemek to nazwisko? To jak masz na imię


Hehe. Widzę, że trafiłem na Pana Polonistę ;). Już poprawiam mój błąd. Mam na imię Przemek.
Pozdro


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł: Re: Siemano
PostNapisane: 21.02.2016, 11:37 
Członek Honorowy
Avatar użytkownika

Dołączył: 10.03.2007
Posty: 3892
Lokalizacja: Warszawa
Nr klubowicza: 029
chodys napisał(a):
Szczur napisał(a):
Przemek to nazwisko? To jak masz na imię


Hehe. Widzę, że trafiłem na Pana Polonistę ;). Już poprawiam mój błąd. Mam na imię Przemek.
Pozdro


W zasadzie nie czepiam się, a na pewno nie uważam za polonistę i przyzwczaiłem się do klimatycznego "siema" Owsiaka, ale..
Pozdro - 6 liter, Pozdrawiam - 10, ledwie 4 kliknięcia więcej, a czy nie ładniej ? :lol:

Podobnie drażni mnie 3 City - 5 liter, czy nie prościej (jaśniej) napisać np. Sopot - też 5 liter, czy Gdynia lub Gdańsk - 6, raptem jedno kliknięcie więcej :lol: Bo Trójmiasto jest karkołomne, mimo, że ma też tylko 4 kliknięcia więcej.
Nie będę się naśmiewał z Porsche "w metaliku", "w automacie", "w skórze" czy tym podobnych....ot, nie lubię nowomowy, która nas zalewa.
Nosimy się wyżej...bo Porsche, a to powinno zobowiązywać.. :)




_________________

były: 911 - T'73, S'77, SC'81, turbo look'84,
targa'88,
Boxster - 98
------------------
996 - 01


Góra
 Zobacz profil YIM  
Cytuj  
Offline
 Tytuł: Re: Siemano
PostNapisane: 21.02.2016, 12:06 

Dołączył: 19.02.2016
Posty: 8
Odnośnie 3 City podejrzewam, że tu pewnie nie chodzi o szybkość wpisywania, tylko bycie trendy. Możliwe też, że ktoś nie chce się przyznać, z którego dokładnie z tych trzech miast pochodzi :\
Co do poprawnej polszczyzny w internecie to temat rzeka, czasami aż się scyzoryk otwiera, jak się czyta niektóre posty. Widocznie taki znak czasów. Mnie najbardziej kłuje w oczy brak interpunkcji i "ogonków", choć wiem, że bez tego pisze się o wiele wygodniej i prościej.
Odnośnie "pozdro", to nie używam z powodu próby oszczędzenia czasu, czy mniejszego zużycia przycisków a-w-i-m na klawiaturze ;). Po prostu wydaje mi się mniej oficjalne, pełne "pozdrawiam" zostawiam do maili do klientów. Wezmę sobie jednak do serca Twoją uwagę i postaram się przestawić.

Pozdrawiam :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł: Re: Siemano
PostNapisane: 21.02.2016, 23:19 
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył: 11.01.2011
Posty: 3043
Lokalizacja: Warszawa
Nr klubowicza: 258
Witamy na forum. Fajnie sie przedstawiles. Zycze radosci w poszukiwaniu Porsche i owocnych zakupow.




_________________

Bartek

997.1 GT3
964 C2
958 3.0d
996 turbo X50 [był]
964 C4 [był]


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł: Re: Siemano
PostNapisane: 22.02.2016, 0:11 
Członek Honorowy
Avatar użytkownika

Dołączył: 10.03.2007
Posty: 3892
Lokalizacja: Warszawa
Nr klubowicza: 029
Spoko Chodys, sorry, że akurat w Twoim wątku dałem upust swoim zamiłowaniom do estetyki wypowiedzi, czasem zaniedbywanej.....ja też piszę z przymrużeniem oka, nawet oczu....a na Porsche z gazem też bym oko przymknął...bo paliwożerne to one są i proszę mi nie mówić, że co tam, jak ktoś ma na samochód to o paliwie nie myśli...kto nie myśli ten nie myśli. Zatem kalkuluj, kupuj, najlepiej zanim zmienisz stan....dziewczyny więcej są w stanie zrozumieć niż żony....
Pozdro :lol:




_________________

były: 911 - T'73, S'77, SC'81, turbo look'84,
targa'88,
Boxster - 98
------------------
996 - 01


Góra
 Zobacz profil YIM  
Cytuj  
Offline
 Tytuł: Re: Siemano
PostNapisane: 24.02.2016, 20:25 

Dołączył: 11.02.2012
Posty: 146
pdmobil napisał(a):
Spoko Chodys, sorry, że akurat w Twoim wątku dałem upust swoim zamiłowaniom do estetyki wypowiedzi, czasem zaniedbywanej...


To skoro już jesteś przy wyliczaniu kliknięć, to ile więcej wyszłoby Ci gdybyś używał spacji i shiftu tam gdzie zgodnie z estetyką powinny się pojawić? ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł: Re: Siemano
PostNapisane: 24.02.2016, 20:35 
Członek Honorowy
Avatar użytkownika

Dołączył: 10.03.2007
Posty: 3892
Lokalizacja: Warszawa
Nr klubowicza: 029
No ile ? Napisz ten tekst wzorcowo, żebyśmy wszyscy wiedzieli :wink:




_________________

były: 911 - T'73, S'77, SC'81, turbo look'84,
targa'88,
Boxster - 98
------------------
996 - 01


Góra
 Zobacz profil YIM  
Cytuj  
Offline
 Tytuł: Re: Siemano
PostNapisane: 25.02.2016, 0:12 
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył: 11.01.2011
Posty: 3043
Lokalizacja: Warszawa
Nr klubowicza: 258
QbaqBA napisał(a):
pdmobil napisał(a):
Spoko Chodys, sorry, że akurat w Twoim wątku dałem upust swoim zamiłowaniom do estetyki wypowiedzi, czasem zaniedbywanej...


To skoro już jesteś przy wyliczaniu kliknięć, to ile więcej wyszłoby Ci gdybyś używał spacji i shiftu tam gdzie zgodnie z estetyką powinny się pojawić? ;)


Odpuść, Kolego, złośliwości. To wątek powitalny.




_________________

Bartek

997.1 GT3
964 C2
958 3.0d
996 turbo X50 [był]
964 C4 [był]


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł: Re: Siemano
PostNapisane: 25.02.2016, 8:23 
Członek Honorowy
Avatar użytkownika

Dołączył: 10.03.2007
Posty: 3892
Lokalizacja: Warszawa
Nr klubowicza: 029
BT napisał(a):
QbaqBA napisał(a):
pdmobil napisał(a):
Spoko Chodys, sorry, że akurat w Twoim wątku dałem upust swoim zamiłowaniom do estetyki wypowiedzi, czasem zaniedbywanej...


To skoro już jesteś przy wyliczaniu kliknięć, to ile więcej wyszłoby Ci gdybyś używał spacji i shiftu tam gdzie zgodnie z estetyką powinny się pojawić? ;)


Odpuść, Kolego, złośliwości. To wątek powitalny.


I ja przyjmuję do siebie te słowa, bo dygresją odbiegłem od tematu.
Chodys, ze wstępu można czytać, że masz fajne podejście do sprawy.
Zatem kupuj i zasilaj Klub. Grono klubowiczów - imprezowiczów, w codziennym kontakcie nie jest kąśliwe :lol:




_________________

były: 911 - T'73, S'77, SC'81, turbo look'84,
targa'88,
Boxster - 98
------------------
996 - 01


Góra
 Zobacz profil YIM  
Cytuj  
Offline
 Tytuł: Re: Siemano
PostNapisane: 26.02.2016, 21:18 

Dołączył: 24.02.2016
Posty: 20
Witamy !
Ten gaz w prosiaku to sobie odpuść :)
Gaz jest do kuchenek :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł: Re: Siemano
PostNapisane: 27.02.2016, 16:17 

Dołączył: 19.02.2016
Posty: 8
Majiic86 napisał(a):
Witamy !
Ten gaz w prosiaku to sobie odpuść :)
Gaz jest do kuchenek :)

Temat gazu już nieaktualny. Jeżeli zdecyduję się na zakup, to zostaję przy benzynie.
W domu mam kuchenkę na prąd, więc w końcu chciałem zobaczyć, jak to jest mieć coś na gaz ;P


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł: Re: Siemano
PostNapisane: 27.02.2016, 19:34 
Członek Honorowy
Avatar użytkownika

Dołączył: 10.03.2007
Posty: 3892
Lokalizacja: Warszawa
Nr klubowicza: 029
Jeśli palisz to masz powód mieć zapalniczkę. Ładną zapalniczkę...




_________________

były: 911 - T'73, S'77, SC'81, turbo look'84,
targa'88,
Boxster - 98
------------------
996 - 01


Góra
 Zobacz profil YIM  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum