Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 28.06.2013, 23:11 

Dołączył: 26.03.2012
Posty: 46
Witam ! Czy mozna skopiowac kluczyk do stacyjki ? Jak i gdzie ? pzdr :D


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 29.06.2013, 3:07 
Klubowicz

Dołączył: 15.08.2007
Posty: 2915
Do jakiego auta? Sam klucz czy z immobilaizerem? Jezeli to pierwsze to kup surowke i dorobia ci w pierwszym lepszym miejscu ... jak nie to zamow w porsche, od jakiegos czasu klucze przychodza juz wyrzezbione pod konkretny model wg VINu


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 29.06.2013, 16:40 

Dołączył: 26.03.2012
Posty: 46
hej Yoschi porsche boxster z roku 98 klucz jest kodowany ,


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 29.06.2013, 21:53 

Dołączył: 23.10.2012
Posty: 27
sprawa wygląda tak :

Grot : HU66 - typowy VW - w każdym punkcie dorabiania kluczy mogą ci skopiować

Transponder immobilisera - (do odpalenia) - w tych latach byłe dwa typy:
Megamos ID13 (można bez problemu kopiować)
oraz
Megamos ID48 - niemożliwy do z kopiowania - tylko programowanie w samochodzie lub na podstawie modułu PAS.

Jeśli chodzi kluczyk z pilotem centralnego zamka/ alarmu to tylko nowy z serwisu.

Jeśli masz jakieś pytania pisz śmiało, specjalizuje się w kluczykach samochodowych ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 30.06.2013, 11:35 

Dołączył: 1.03.2008
Posty: 1391
W jaki sposob rozpoznac ktory z transponderow mamy w aucie? Jest na to jakiś prosty sposob?
Czyli jeśli chodzi o pilota zdalnego sterowania nie ma możliwości wprogramownia w auto używki np z allegro? Pilot jest wstępnie kodowany w fabryce pod auto juz w procesie zamawiania go i tak przygotowany kodujemy do auta? Czy takie kodowanie klucza w aucie jedynie w serwisie?
Cały czas pytam o Boxa do 2000r.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 30.06.2013, 14:01 

Dołączył: 26.03.2012
Posty: 46
Panie Michale czy ma Pan czas zebym moglpopytac o moje auto?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 30.06.2013, 14:03 

Dołączył: 26.03.2012
Posty: 46
i kiedy moge zadzwonic ? KUR ... WA tu w tym kraju nikt nie ma pojecia o Porsche, jedyny co mi pomogl to wlasnie Michal z POLski z Raszyna


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 30.06.2013, 23:08 

Dołączył: 26.03.2012
Posty: 46
ok wiec tak , ja nie mam pojecia jak zidentyfikowac taki klucz wiem ze jest kodowany i na metalu sa wybite litery HAA i z drugiej strony jest cos w rodzaju HUF, czy to moga mi dorobic w punkcie dorabiania kluczy, bo ostatnikolega mowil ze maja tam maszyne co sciaga kodu , jak moze wygladac to wszystko ????


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 1.07.2013, 10:01 

Dołączył: 23.10.2012
Posty: 27
michal928 napisał(a):
W jaki sposob rozpoznac ktory z transponderow mamy w aucie? Jest na to jakiś prosty sposob?
Czyli jeśli chodzi o pilota zdalnego sterowania nie ma możliwości wprogramownia w auto używki np z allegro? Pilot jest wstępnie kodowany w fabryce pod auto juz w procesie zamawiania go i tak przygotowany kodujemy do auta? Czy takie kodowanie klucza w aucie jedynie w serwisie?
Cały czas pytam o Boxa do 2000r.


model 986 boxster - ma zawsze grot HU66
transponder można poznać tylko na odpowiednim testerze do transponderów.
Pilota nie da się użyć drugi raz dlatego że przy programowaniu trzeba wprowadzić testerem kod pilota który jest dostarczany razem z nowym pilotem na karteczce.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 1.07.2013, 14:48 

Dołączył: 7.07.2009
Posty: 423
Nie wiem jak sie to ma do Boxstera, bo mowie tu o starszym aucie, ale jesli chodzi o moje byle 993 (1997 cabrio), kupilem remote control na eBay i u dealera Porsche mi go zakodowali bez problemu. Kod rzeczywiscie przychodzi na "karteczce" z nowym, ale dealer oczywiscie zna ten numer. Poczytajcie tez tu: http://986forum.com/forums/general-disc ... -code.html


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 10.07.2013, 22:54 

Dołączył: 26.03.2012
Posty: 46
Michal kiedy mi maila swojego wyslesz? pzdr


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 8.08.2013, 20:19 

Dołączył: 15.03.2012
Posty: 32
Witam Kolegów,

przechodziłem dorabianie kluczyka do Boxstera 2001 i chętnie podzielę się informacjami. Może się przydadzą. Posiadając oryginalny kluczyk ( 3 guziki [centralny zamek, bagażniki], możliwość otwierania "z kluczyka" drzwi i odpalanie stacyjki, zamówiłem w ASO surówkę ( część metalową) i osobno pilota. Surówkę na podstawie oryginalnego kluczyka wyżłobił mi fachowiec od dorabiania kluczy ( faktycznie fachowiec, długo kombinował, czy w ogóle się podejmie, ale zrobił super). Dalej w ASO pozostało kodowanie pilota. Wymagany jest kod - taki długi numer z kodem kreskowym, który pozwala cholerstwo zakodować. Inaczej nawet ASO rozkłada ręce. Teraz całość działa ok, oryginalny kluczyk leży schowany, używam tego dorabianego - problemów żadnych nie było. Koszty: 150 zł żłobienie, ok 150 zł kodowanie pilota w ASO.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 10.08.2013, 17:30 

Dołączył: 1.10.2012
Posty: 48
Nie zgubiłeś gdzieś paru zer ;) Dorobienie klucza do volviaka to ok 1500 zeta. Sprawdź proszę...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum