Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 28.04.2023, 6:41 

Dołączył: 27.05.2009
Posty: 845
Sam sobie żonę "wychowałem", jak pracowała na etacie to był spokój, ale później przyszedł wychowawczy, nuda, zaczęła podglądać co robię, potem już stwierdziła że nie wraca na etat bo moja robota fajniejsza i tak krok po kroku nie wiedząc kiedy mianowala się moim cichym wspólnikiem :D Tak więc przepływ pieniędzy między firma a moim prywatnym kontem stał się dużo bardziej kontrolowany :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 10.09.2023, 18:00 

Dołączył: 27.05.2009
Posty: 845
up, do dziś dnia zero oglądających, ktoś wie za ile te auta się realnie sprzedają?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 10.09.2023, 19:20 
Avatar użytkownika

Dołączył: 31.05.2019
Posty: 427
Nr klubowicza: 797
Nic się teraz z takich zabawek nie sprzedaje. Ja rok temu bez większego problemu i negocjacji sprzedałem m.in., dwie E46 M3, obecnie kolega ma piękną sztukę wystawioną od kwietnia (nawet trochę taniej) i nikogo nie było żeby oglądać. Ja mam to samo z GT3, jest co jakiś czas telefon ale nikt nie przyjechał obejrzeć. Idą to nowe auta, nawet te ultra drogie. Mam wrażenie, że obecny kryzys najbardziej dotknął właśnie klientelę na tego typu zabawki. Sorry, ale Ty nie masz tego auta drogo wystawionego patrząc na inne ogłoszenia




_________________

991.1 GT3
958 3.0 diesel


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 10.09.2023, 19:33 

Dołączył: 11.05.2023
Posty: 18
ja ostatnio sprzedalem swoje 991 do Wloch - a mialem spory przebieg no i cabriolet...
Paru nudziarzy dzwonilo i chyba 2 ogladalo, a finalnie dostalem o 8:00 telefon i o 14:00 euro na koncie bez zadnego zbednego zawracania glowy ...

Mam wrazenie ze auta w Wawie moga sprzedawac sie lepiej, moze warto przerzucic auto do jakiegos salonu w Wawie? Wystaw dodatkowo na mobile.de.

Generalnie cierpliwosc i czekanie/lekka modyfikacja ceny ( choc czy auto ma 5k/10k wiecej mniej w cenie to zadna roznica przy tej kwocie ).

powodzenia


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 10.09.2023, 19:35 

Dołączył: 11.07.2011
Posty: 1537
kilazz napisał(a):
up, do dziś dnia zero oglądających, ktoś wie za ile te auta się realnie sprzedają?

Nie wiem ale też chciałbym się dowiedzieć za ile realnie sprzedają się 997.2 bo też wystawiłem i też zero oglądających.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 11.09.2023, 8:26 

Dołączył: 27.05.2009
Posty: 845
Żona mi insynuuje, że umyślnie nie chcę sprzedać, po części ma rację bo Turbo niezbyt chcę sprzedać :D ale 4S w manualu mnie zupełnie nie kręci i chętnie bym zwolnił miejsce po nim w garażu.

Mam jeszcze wystawione drugie "cywilne" auto salon PL, bezwypadek, serwis, ładne, normalna cena z półki kilkadziesiąt tysięcy i też pies z kulawą nogą się nie pojawił... a jak robiłem próbne odejście w tamtym roku to od razu były zapytania i oferty od handlarzy na poziomie tej którą obecnie mam normalnie w ogłoszeniu :?

Jakby co to będę kupował pod koniec roku Ford Tourneo Connect Grand / Caddy Maxi 7os., więc jak ktoś ma jakiś świeży egzemplarz to mogę się zamienić :wink:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 11.09.2023, 9:38 

Dołączył: 3.10.2016
Posty: 58
kilazz napisał(a):
Żona mi insynuuje, że umyślnie nie chcę sprzedać, po części ma rację bo Turbo niezbyt chcę sprzedać


Haha ja będę miał niedługo podobną sytuacje z żoną, obiecałem, że do końca roku sprzedam swoją 991.1 tylko nie za bardzo chcę się pozbyć tego cuda.
Mam zamiar wystawić z ceną zaporową z drugiej strony zbliża się przegląd i przedłużenie approwed :? trzeba będzie improwizować :roll:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 11.09.2023, 10:19 

Dołączył: 18.01.2016
Posty: 892
Nr klubowicza: 770
Nie obniżaj ceny !! To nic nie da.
Tak jak już pisali koledzy - spadnie tona handlarzy , i tylko zdołują psychicznie.
Dobre i ciekawe masz auto - trzeba czekać.
Ja chętnie bym dopłacił do Twojego 4s , dając swoje w rozliczeniu, ale jak piszesz już o żonie :wink: to raczej nie będę nic proponował .
Trzyma kciuki !!




_________________

BartekG
Jest 911-996.2 - C2 - manual
Był : Boxster 986 -2,7 manual


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 11.09.2023, 10:33 

Dołączył: 25.09.2014
Posty: 485
Niestety w przyszłym roku będzie jeszcze gorzej. Wiele osób się wstrzymało z zakupami takich zabawek bo nie wiedzą co będzie dalej z gospodarka i wolą mieć coś na koncie niż ulokowane np w samochodzie.
Druga sprawa, że ceny samochodów tzw inwestycyjnych za szybko urosły i zastąpiło lekkie przegrzanie rynku.
Są dwa rozwiązania - albo to przeczekać ( nie waidomo jak długo ) ale strzelić mega niska ceną i ktoś się skusi.

Jest jeszcze trzeci aspekt - Japonia i kurs jena , który mega spadł .
Różnice względem zeszłego roku np przy takim 996 to kilkanaście tysięcy złotych


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 11.09.2023, 12:11 

Dołączył: 21.02.2021
Posty: 186
Nr klubowicza: 791
kilazz napisał(a):
Żona mi insynuuje, że umyślnie nie chcę sprzedać, po części ma rację bo Turbo niezbyt chcę sprzedać :D ale 4S w manualu mnie zupełnie nie kręci i chętnie bym zwolnił miejsce po nim w garażu.

Mam jeszcze wystawione drugie "cywilne" auto salon PL, bezwypadek, serwis, ładne, normalna cena z półki kilkadziesiąt tysięcy i też pies z kulawą nogą się nie pojawił... a jak robiłem próbne odejście w tamtym roku to od razu były zapytania i oferty od handlarzy na poziomie tej którą obecnie mam normalnie w ogłoszeniu :?

Jakby co to będę kupował pod koniec roku Ford Tourneo Connect Grand / Caddy Maxi 7os., więc jak ktoś ma jakiś świeży egzemplarz to mogę się zamienić :wink:


Jakie cywilne auto sprzedajesz? Jakiś link do ogłoszenia? Moje cywilne auto ma już swoje lata i powinienem pomyśleć o zmianie. Moze masz coś co mnie zainteresuje.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 11.09.2023, 12:27 

Dołączył: 17.01.2009
Posty: 90
JayKay napisał(a):
... Idą to nowe auta, nawet te ultra drogie. Mam wrażenie, że obecny kryzys najbardziej dotknął właśnie klientelę na tego typu zabawki...


Z moich obserwacji rynek nowych, drogich, bardzo zwolnił. W Krakowie w centum stoi chyba 8? 992 turbo/s od reki. Nawet jest slot produkcyjny na gt3 touring na którego nie ma chętnych. Podobnie u innych dealerów. Jednak to tylko obserwacja z zewnątrz, nie wiem jak to wygląda od środka.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 11.09.2023, 12:34 

Dołączył: 3.10.2016
Posty: 58
Zwolnił ale u sąsiadów, Niemców. Tam jest bardzo duże spowolnienie na ryku i może efektem jest lepsza dostępność nowych aut.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 11.09.2023, 15:19 

Dołączył: 31.07.2020
Posty: 50
Miałem swoje 996 4S wystawione na polskich portalach i na mobile.de. Z polskich nie było absolutnie żadnego odzewu. Z mobile pojawił się handlarz z Włoch, który proponował cenę jednak trochę niższą niż to, co chciałem. Koniec końców auto sprzedałem ponieważ obawiałem się dokładnie tego co jest teraz. Dzisiaj mógłbym pomarzyć o tek kwocie, jeżeli oczywiście chciałbym sprzedać, a nie sprzedawać.
To wszystko co jest w ogłoszeniach jest jak dla mnie mocno napompowane. Głównie tym, że w ostatnich 2, może 3 latach podaż nowych samochodów była mocno ograniczona. Na rynku było całkiem sporo pieniędzy więc ludzie kupowali, a skoro kupowali, to i ceny rosły. Gospodarczo czasy się mocno zmieniły i teraz nie jestem przekonany czy to, co widać na portalach ogłoszeniowych jest właściwe.

Nawet w przypadku nowych Porsche widać, że nie jest kolorowo. Do mojego 964 kupuje części w PCK i przez ostatnie 2,5 roku wchodząc tam nikt, ale to dosłownie nikt, nie zainteresował się jak oglądałem nowe samochody. Jakiś miesiąc zamawiałem jakieś pierdoły i jakie było moje zdziwienie, kiedy co chwile ktoś podchodził czy już załatwiam, czy kolega już wie że przyszedłem , czy może kawkę, wodę itd.

Dobre czasy były, a teraz musi wrócić wszystko na właściwe tory. Przecież to nie jest normalne, że np. 991 4S z 2014 czy 2015 roku ktoś wystawia w przedziale 400-500 tys. zł., kiedy nowe w podstawie jest za 724. To są wszystko nowe samochody, nie żadne inwestycyjne klasyki itd. Poprawia się podaż i warunki handlowe na nowe, to te używane muszą być tańsze.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 11.09.2023, 18:05 

Dołączył: 25.09.2014
Posty: 485
Dokładnie tak jest.
Ceny będą trzymać limitowane serie - reszta poleci w dół.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 11.09.2023, 20:27 

Dołączył: 27.05.2009
Posty: 845
rafsa napisał(a):
kilazz napisał(a):

Jakie cywilne auto sprzedajesz? Jakiś link do ogłoszenia? Moje cywilne auto ma już swoje lata i powinienem pomyśleć o zmianie. Moze masz coś co mnie zainteresuje.


Mini Clubman 2.0d ale to już też 7 latek i prawie 150kkm mam nabite..


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 11.09.2023, 23:18 

Dołączył: 21.02.2021
Posty: 186
Nr klubowicza: 791
kilazz napisał(a):
rafsa napisał(a):
kilazz napisał(a):

Jakie cywilne auto sprzedajesz? Jakiś link do ogłoszenia? Moje cywilne auto ma już swoje lata i powinienem pomyśleć o zmianie. Moze masz coś co mnie zainteresuje.


Mini Clubman 2.0d ale to już też 7 latek i prawie 150kkm mam nabite..


Możesz podesłać link do ogłoszenia na priv?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 12.09.2023, 7:33 

Dołączył: 27.05.2009
Posty: 845
Podesłałem. na pw.

Jeśli chodzi o 4S do czasu zanim zapadnie w sen zimowy proponuję w ramach zakupu przegląd przedzakupowy w dowolnym uznanym serwisie Porsche, z wymianą zaleconych elementów na mój koszt..


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 19.11.2023, 20:54 

Dołączył: 27.05.2009
Posty: 845
up


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 20.11.2023, 17:30 

Dołączył: 10.06.2017
Posty: 1117
MTS 1200 napisałeś tzw święte słowa -Ceny w ogłoszeniach są napompowane.- Potwierdzam że nie tylko na portalach, czasem nawet tutaj. 8)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 28.01.2024, 21:01 

Dołączył: 27.05.2009
Posty: 845
Up, nie mam gdzie schować forda...


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum