Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 16.11.2023, 15:47 

Dołączył: 25.03.2019
Posty: 288
Obrazek
987 S - 2005 - przebieg 57 tys km, pierwszy lakier, mega rzadki kolor!

Super konfiguracja, skrzynia manualna , pakiet Chrono i siedzenia Sportsitze , rzadkość!
Z powodu zakupu innego projektu z żalem zmuszony jestem sprzedać to;

Auto sprowadzone z Japonii, zarejestrowane w Polsce po dużym serwisie mechanicznym, nowe opony, (homologacja Porsche)oryginalne radio, i wiele innych rzeczy zrobione.
Jestem fanem motoryzacji, posiadam kilka aut.
Szykowane dla siebie nie na handel.
Więcej info bezpośrednio.
Cena 185 tys zł.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 19.11.2023, 22:31 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 10.09.2009
Posty: 4972
Lokalizacja: Warszawa/Poznań
Nr klubowicza: 281
Cześć
Ta cena to tak na poważnie czy żona kazała wystawić Ci na sprzedaż?
Pozdrawiam serdecznie
Mata




_________________

jest: 356C '65, 912 '66, 914-6 '70, 996 Millennium '00, 126p S ’78, R129 500SL ’92

było: 914-4 ’73, 914-4 CanAm '74, 924 '79, 944 '84, 944S2 cabrio '90, 968 cabrio '92, 986S '00, 996.2 targa '03

Michał
IG: mr.mata912


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 19.11.2023, 23:29 
Avatar użytkownika

Dołączył: 27.12.2017
Posty: 695
Lokalizacja: Szczecin
Nr klubowicza: 712
Czemu sprzedajesz wszystkie Porszaki? :shock:




_________________

981 Boxster GTS


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 20.11.2023, 19:07 

Dołączył: 25.03.2019
Posty: 288
Mata napisał(a):
Cześć
Ta cena to tak na poważnie czy żona kazała wystawić Ci na sprzedaż?
Pozdrawiam serdecznie
Mata
Mata trochę tak
Cena oczywiście do negocjacji, dla kogoś kto będzie chciał mieć takiego wyjątkowego kanarka.

Auto naprawdę jest robione pod siebie, a to w moim przypadku duża różnica.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 20.11.2023, 19:08 

Dołączył: 25.03.2019
Posty: 288
Johnny napisał(a):
Czemu sprzedajesz wszystkie Porszaki? :shock:
Historia jest trochę inna, chwila słabości


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 20.11.2023, 20:05 
Avatar użytkownika

Dołączył: 28.05.2020
Posty: 482
Lokalizacja: Bydgoszcz / Poznan
Nr klubowicza: 711
Mata napisał(a):
Cześć
Ta cena to tak na poważnie czy żona kazała wystawić Ci na sprzedaż?
Pozdrawiam serdecznie
Mata
9ELF ładny kolor, jaki powód takiej ceny?

w USA startowała Ska w salonie od 55k USD, biorąc pod uwage kurs USD w tamtych latach (2008 kryzys), to mysle ze zbliżasz się do ceny nowego.

Mowie Ci nie sprzedawaj, ja żałuje ze sprzedałem swojego, za mało banknotów do ocierania łez po sprzedaży…

Zycze powodzenia, trzymam kciuki, jeżeli uda sie za tyle sprzedać będzie to z pewnością ewenement i tego Ci życzę.




_________________

981 GT4 Pikachu
997.1 4S Cabrio
958.2 Turbo
971 Pan Amur bieda edition,
718 2.0 "Spajder"


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 20.11.2023, 20:07 
Avatar użytkownika

Dołączył: 28.05.2020
Posty: 482
Lokalizacja: Bydgoszcz / Poznan
Nr klubowicza: 711
Loras napisał(a):
Mata napisał(a):
Cześć
Ta cena to tak na poważnie czy żona kazała wystawić Ci na sprzedaż?
Pozdrawiam serdecznie
Mata
9ELF ładny kolor, jaki powód takiej ceny?

w USA startowała Ska w salonie od 55k USD, biorąc pod uwage kurs USD w tamtych latach (2008 kryzys), to mysle ze zbliżasz się do ceny nowego.

Mowie Ci nie sprzedawaj, ja żałuje ze sprzedałem swojego, za mało banknotów do ocierania łez po sprzedaży…

Zycze powodzenia, trzymam kciuki, jeżeli uda sie za tyle sprzedać będzie to z pewnością ewenement i tego Ci życzę.
Albo lepiej nie, bo Dominik zaraz sprzeda swoją bliźniacza 987S i już nikt nie bedzie jeździł w trophy :)




_________________

981 GT4 Pikachu
997.1 4S Cabrio
958.2 Turbo
971 Pan Amur bieda edition,
718 2.0 "Spajder"


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 20.11.2023, 23:10 

Dołączył: 25.03.2019
Posty: 288
Loras napisał(a):
Mata napisał(a):
Cześć
Ta cena to tak na poważnie czy żona kazała wystawić Ci na sprzedaż?
Pozdrawiam serdecznie
Mata
9ELF ładny kolor, jaki powód takiej ceny?

w USA startowała Ska w salonie od 55k USD, biorąc pod uwage kurs USD w tamtych latach (2008 kryzys), to mysle ze zbliżasz się do ceny nowego.

Mowie Ci nie sprzedawaj, ja żałuje ze sprzedałem swojego, za mało banknotów do ocierania łez po sprzedaży…

Zycze powodzenia, trzymam kciuki, jeżeli uda sie za tyle sprzedać będzie to z pewnością ewenement i tego Ci życzę.
Sam wiesz na pewno że auta w USA, kosztują dużo mniej niż w EU.
Co jest powodem takiej ceny
- kolor, przebieg, stan zachowania, specyfikacja pakiet chrono, pierwszy lakier, sportsitze, nowe opony, odnowione felgi, duży serwis mechaniczny i mnóstwo jeszcze dupereli które zrobiłem dodatkowo.

Powód sprzedaży to zakup 987.2 S kolor żółty, rok 2011, PDK, pakiet chrono, przebieg 10 500 km .

Najchętniej zostawiłbym sobie oba

Niestety 987.1 muszę sprzedać brak miejsca w garażu i kasy

Daje ogłoszenie na mobile, obecnie nie ma tam żadnego kanarka w takiej specyfikacji i takim przebiegu, zobaczymy.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 20.11.2023, 23:15 

Dołączył: 25.03.2019
Posty: 288
Loras napisał(a):
Mata napisał(a):
Cześć
Ta cena to tak na poważnie czy żona kazała wystawić Ci na sprzedaż?
Pozdrawiam serdecznie
Mata
9ELF ładny kolor, jaki powód takiej ceny?

w USA startowała Ska w salonie od 55k USD, biorąc pod uwage kurs USD w tamtych latach (2008 kryzys), to mysle ze zbliżasz się do ceny nowego.

Mowie Ci nie sprzedawaj, ja żałuje ze sprzedałem swojego, za mało banknotów do ocierania łez po sprzedaży…

Zycze powodzenia, trzymam kciuki, jeżeli uda sie za tyle sprzedać będzie to z pewnością ewenement i tego Ci życzę.
Panowie a tak z ciekawości ile według Was powinien kosztować taki Boxster jak mój, biorąc wszytko pod uwagę


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 21.11.2023, 7:19 

Dołączył: 31.07.2020
Posty: 50
Na wstępie zaznaczę, że ja się nie znam ale gdybym szukał tego typu samochodu, to przy takiej cenie nawet bym na niego nie patrzył. Może zrobione "dla siebie", może ma specyfikację trochę inną ale to jest 18 letni samochód. Naprawdę nie jest niczym specjalnym z punktu widzenia tego czym on jest.
Wywalając taką cenę zaczynasz celować w grupę klientów, która jest hmm... fanem marki? Z drugiej strony fan marki, który może wyłożyć taką kasę za samochód taki jak oferujesz, nie będzie nim zainteresowany - przynajmniej w mojej ocenie. Dla mnie jest to samochód, który zdecydowana większość klientów, to osoby, które po prostu chciałyby roadstera. Problem Twojej propozycji, to fakt iż na rynku jest sporo innych samochodów tego typu. Może z mniejszym silnikiem, może nie Porsche ale za to nowszych albo nowych. To nie jest bez znaczenia w tym przypadku. Tego samochodu nie kupuje osoba z grubym portfelem. Oczywiście zdarzyć się może, ale można na to też długo czekać i nie koniecznie się doczekać.
W tym przypadku Loras jest doskonałym przykładem. Śledziłem wątek sprzedaży samochodu bo cena to też był dla mnie jakiś kosmos. Nawet przez moment zastanawiałem się nad tym samochodem, ale co popatrzyłem na cenę to mnie cofało. Nie lubię rzeczy przy których trzeba negocjować w nieskończoność. Dla mnie szkoda na to czasu i jak pokazała historia sprzedaży szarego Boxtera Lorasa, nie jestem odosobnionym przypadkiem.
Pewnie gdybyś się z tą umiejscowił gdzieś na poziomie 100-110 z możliwością negocjacji, to byłby dobry punkt startowy.
A jeżeli taki poziom cenowy nie jest akceptowalny, to trzymać i czekać chociaż na to też szkoda czasu. Niestety trzeba zacząć godzić się z tym że samochody, to w zdecydowanej większości nie jest żadna inwestycja. Na tym po prostu się traci, a ta strata jest ceną przyjemności jaką się ma z użytkowania czy też spełnienia czegoś tam indywidualnego.
Tak czy inaczej powodzenia w sprzedaży, może się uda czego Tobie życzę :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 21.11.2023, 8:27 
Avatar użytkownika

Dołączył: 28.05.2020
Posty: 482
Lokalizacja: Bydgoszcz / Poznan
Nr klubowicza: 711
MTS1200 napisał(a):
Na wstępie zaznaczę, że ja się nie znam ale gdybym szukał tego typu samochodu, to przy takiej cenie nawet bym na niego nie patrzył. Może zrobione "dla siebie", może ma specyfikację trochę inną ale to jest 18 letni samochód. Naprawdę nie jest niczym specjalnym z punktu widzenia tego czym on jest.
Wywalając taką cenę zaczynasz celować w grupę klientów, która jest hmm... fanem marki? Z drugiej strony fan marki, który może wyłożyć taką kasę za samochód taki jak oferujesz, nie będzie nim zainteresowany - przynajmniej w mojej ocenie. Dla mnie jest to samochód, który zdecydowana większość klientów, to osoby, które po prostu chciałyby roadstera. Problem Twojej propozycji, to fakt iż na rynku jest sporo innych samochodów tego typu. Może z mniejszym silnikiem, może nie Porsche ale za to nowszych albo nowych. To nie jest bez znaczenia w tym przypadku. Tego samochodu nie kupuje osoba z grubym portfelem. Oczywiście zdarzyć się może, ale można na to też długo czekać i nie koniecznie się doczekać.
W tym przypadku Loras jest doskonałym przykładem. Śledziłem wątek sprzedaży samochodu bo cena to też był dla mnie jakiś kosmos. Nawet przez moment zastanawiałem się nad tym samochodem, ale co popatrzyłem na cenę to mnie cofało. Nie lubię rzeczy przy których trzeba negocjować w nieskończoność. Dla mnie szkoda na to czasu i jak pokazała historia sprzedaży szarego Boxtera Lorasa, nie jestem odosobnionym przypadkiem.
Pewnie gdybyś się z tą umiejscowił gdzieś na poziomie 100-110 z możliwością negocjacji, to byłby dobry punkt startowy.
A jeżeli taki poziom cenowy nie jest akceptowalny, to trzymać i czekać chociaż na to też szkoda czasu. Niestety trzeba zacząć godzić się z tym że samochody, to w zdecydowanej większości nie jest żadna inwestycja. Na tym po prostu się traci, a ta strata jest ceną przyjemności jaką się ma z użytkowania czy też spełnienia czegoś tam indywidualnego.
Tak czy inaczej powodzenia w sprzedaży, może się uda czego Tobie życzę :)
Co prawda to prawda, koniec koncow sprzedałem za powiedzmy zdrową cenę rynkowa, nie chciałbym pisać dokładnie ile bo auto zostało w klubie i jest słodka tajemnica nabywcy :)

@9ELF - Każdy ma swoją taktykę sprzedaży, czasem żona karze i trzeba zawyżyć itd… jak coś mi się spodoba to potrafię kupić coś „głupiego” i nie wartego tej ceny (niestety nawet dość często :D ale nie mówcie żonie). Problem w tym że niestety więcej osób marzy o 911, czymś z rodziny GT itd a zakup emocjonalny w boksach 987 raczej się nie wydarzy (chyba że RS60). Znaki na niebie nie wróżą sukcesu niemniej trzymam kciuki żeby się udało! Powodzenia!




_________________

981 GT4 Pikachu
997.1 4S Cabrio
958.2 Turbo
971 Pan Amur bieda edition,
718 2.0 "Spajder"


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 21.11.2023, 16:45 

Dołączył: 25.03.2019
Posty: 288
Dzięki Panowie
Cena to oczywiście sprawa umowna, zawsze można negocjować.

Trzymam się swojego, najwyżej zostanie i będzie cieszyło


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 5.12.2023, 23:51 

Dołączył: 25.03.2019
Posty: 288
Nieaktualne


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 6.12.2023, 5:12 

Dołączył: 3.05.2011
Posty: 1320
9ELF napisał(a):
Nieaktualne



rozmyśliłeś się, czy sprzedany?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 8.12.2023, 22:34 

Dołączył: 25.03.2019
Posty: 288
Sprzedany


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 9.12.2023, 0:58 

Dołączył: 18.01.2016
Posty: 892
Nr klubowicza: 770
Gratulacje !!
Zostało w klubie ? :lol:




_________________

BartekG
Jest 911-996.2 - C2 - manual
Był : Boxster 986 -2,7 manual


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 9.12.2023, 11:37 

Dołączył: 13.09.2014
Posty: 77
Ciekawe czy nowy nabywca czytał ten temat? 😉


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 9.12.2023, 12:54 

Dołączył: 25.03.2019
Posty: 288
BartekG napisał(a):
Gratulacje !!
Zostało w klubie ? :lol:
Nabywca nie jest w klubie


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 9.12.2023, 12:56 

Dołączył: 25.03.2019
Posty: 288
arti_dg napisał(a):
Ciekawe czy nowy nabywca czytał ten temat?
A co to ma za znaczenie, auto jest uczciwe, szykowane dla mnie, znalazł się ktoś kto to docenił, zobaczył i podjął decyzję.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 11.12.2023, 0:10 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 10.09.2009
Posty: 4972
Lokalizacja: Warszawa/Poznań
Nr klubowicza: 281
Gratulacje w związku ze sprzedażą!
Zwracam honor, jak widać nie doceniłem kupujących…




_________________

jest: 356C '65, 912 '66, 914-6 '70, 996 Millennium '00, 126p S ’78, R129 500SL ’92

było: 914-4 ’73, 914-4 CanAm '74, 924 '79, 944 '84, 944S2 cabrio '90, 968 cabrio '92, 986S '00, 996.2 targa '03

Michał
IG: mr.mata912


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum