Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 11.06.2012, 13:56 

Dołączył: 27.05.2009
Posty: 845
Witam,
co to moze byc - podczas jazdy im wyzsze obroty tym bardziej cos szelesci, szumi, swiszczy z okolic silnika, cos jakby krecace sie niesprawne lozysko.

Slychac to zarowno w czasie jazdy jak i na luzie przy przegazowaniu, niezalezne od predkosci jazdy tylko od obrotow. Z ciekawostek, ktore moze pomoga cos namierzyc - po wcisnieciu sprzegla w czasie jazdy odlgos zanika..

Raczej nie ma innych objawow odczuwalnych, na zegarach czysto nie wyswietla problemow.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 11.06.2012, 14:26 
Avatar użytkownika

Dołączył: 21.03.2010
Posty: 3700
Lokalizacja: Poznań
Nr klubowicza: 263
Jeśli naciśniesz sprzęgło i przestaje szumieć to na 90% łożysko oporowe sprzęgła. Dokuczliwe ale na krótką metę nieszkodliwe z czasem się docisk może posypać ale to nie tak od razu.




_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 11.06.2012, 17:21 

Dołączył: 26.03.2012
Posty: 46
u mnie tak bylo zanim mi pompa wody i pasek mi polecal ...Lozysko pompy poszlo mi w mak ....wlasnie jestem w trakcie naprawy....Nawet jak u ciebie to nie ten problem to nie zaszkodzi sprawdzic.....pzdr.....a jak chcesz to na prv podam ci namiary goscia co jest niedrogi i dobry w sprawie porsche ...Mechanik z Raszyna....pzdr


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 11.06.2012, 17:32 

Dołączył: 27.05.2009
Posty: 845
hmm moze ktos jeszcze potwierdzic ktora opcja bardziej prawdopodobna? druga brzmi zle..


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 11.06.2012, 17:47 

Dołączył: 26.03.2012
Posty: 46
zaplac pare groszy i niech ci mechanik posprawdza, mysle ze to niedobry pomysl jezdzic jak samochod wydaje dziwne dzwieki....Poza tym lepiej niech wypowie sie na ten temat ktos bardziej doswiadczony.... Cala Historia pompy wody bedzie mnie kosztowac ok 270 euro ( pompa +pasek ) i prawdopodobnie bede wymienial lozyska rolek i napinacza , bo kupujac nowe placisz kilka razy tyle i oczywiscie robocizna mechanika....pzfr


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 11.06.2012, 17:56 

Dołączył: 27.05.2009
Posty: 845
do mechanika oczywiscie pojade bo i tak musze klocki zmienic, tylko wolalbym wiedziec czy dojade.. ta pompa wody troche mi nie pasuje bo chyba odlgos nie wyciszalby sie na sprzegle.. ale ja sie nie znam :?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 11.06.2012, 20:33 

Dołączył: 1.03.2008
Posty: 1391
Jedyne co przychodzi mi do glowy to uszkodzenie sprzegla lub skrzyni.
W Caymanie masz sprzeglo dwumasowe - moglo ulec uszkodzeniu i chyba to wydaje mi sie najbardziej prawdopodobne.
Co jeszcze do sprzegla to moglo sie uszkodzic lozysko oporowe tak jak napisal Darek ale wtedy to raczej halas sie nasila wraz z wcisnieciem sprzegla bo na lozysko dziala wtedy wieksza sila.
Moze byc uszkodzone ktores z łożysk w skrzyni biegow na walku sprzęłowym i bedzie wtedy objaw huczenia ustepujacy po wcisnieciu sprzegla bo odłączasz naped od skrzyni.
Czy halas jest duzy czy tylko lekki szum?
Czy powstal nagle teraz czy od jakiegos czasu i teraz cie zainteresowal?
Zdiagnozuj na kanale czy dobiega na pewno z silnika czy z okolic sprzegla lub dalej skrzyni bo w aucie to nie stwierdzisz skad...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 11.06.2012, 22:01 

Dołączył: 27.05.2009
Posty: 845
szum jest slyszalny gdy zgasi sie radio, zamknie okna.. im szybciej (wyzsze obroty) tym glosniej, glosnosc no nie wiem, przecietna, nie zaglusza jazdy ale jest slyszalne. Wydaje mi sie, ze pojawilo sie to dzisiaj, wczesniej sobie nie przypominam, prawie na pewno tego nie bylo albo musialo byc cichsze

edit: ustalo samoczynnie nastepnego dnia :roll:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum