Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 23.07.2007, 23:48 
Członek Honorowy
Avatar użytkownika

Dołączył: 10.03.2007
Posty: 3888
Lokalizacja: Warszawa
Nr klubowicza: 029
Poruszony do głębi tragicznym wypadkiem polskiego autokaru pod Grenoble.... Myślę, że smutek i przejęcie to refleksje każdego z nas.
Jednocześnie cholera mnie bierze, że w tych tragicznych chwilach nagle spece od transportu przypominają sobie o ustawach, prokuratura o zaległych papierach, a Władcy o szlachetnych czynach. Aż chce się zadać pytanie, kiedy podczas egzaminu na prawo jazdy będzie test z hamowania na śliskim zamiast kretyńskiej "koperty", a podczas corocznej kontroli z wpisem do dowodu rejestracyjnego będzie sprawdzana np. jakość płynu hamulcowego / bo nie jest!/ itd...
Doceńmy możliwości jakie dają nam nasze spotkania..weryfikacji umiejętności i jakości sprzętu.....
Proponuję chwilę zadumy......




_________________

były: 911 - T'73, S'77, SC'81, turbo look'84,
targa'88,
Boxster - 98
------------------
996 - 01


Góra
 Zobacz profil YIM  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 24.07.2007, 0:03 

Dołączył: 13.03.2007
Posty: 827
Niestety mało kto bierze sobie na poważnie słowa:
"Lepiej 15 minut za późno, niż 30 lat za wcześnie"


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 24.07.2007, 10:06 

Dołączył: 14.03.2007
Posty: 292
Najlepsze, że zaczęło się od obwiniania ludzi "których nawet tam nie było".
Jak można mówić że hamulce były niesprawne, skoro autkokar przeszedł niemieckiego TUV'a i w końcu w jedną stronę dojechał, w każdym aucie może się coś popsuć nagle - losowy wypadek. Inną sprawą jest to, że jeśli nie masz Porsche z "ceramiką" to przy takich upałach w górach w każdym aucie zagotujesz hamulce i przestaną działać - choć w tym nieszczęśliwym zdarzeniu hamulce działały sądząc po śladach hamowania, z tego co mówią w tv to prowadził leszcz, jechał za szybko i w dodatku nie tą drogą co powinien, on zawinił (chyba że kazano mu tatmtędy jechać - mógł nie mieć doświadczenia) ale sądzę że ginąc na miejscu zapłacił za swoje.

Rząd oczywiście szukając atrakcji i kasy dla posłów utworzy pewnie 10 komisji śledczych itd. Polecam

http://joemonster.org/filmy/4790/Koniec ... ego-juz-za. :roll:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 24.07.2007, 10:30 

Dołączył: 8.03.2007
Posty: 287
Lokalizacja: Baranow
Nr klubowicza: 108
Ja slyszalem ze kierowca byl mlody i mial 8 miesiecy prawko.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 24.07.2007, 10:34 
Administrator

Dołączył: 5.03.2007
Posty: 1151
Meewosh,

Analiza dobra, chyba większość z nas tak to widzi ale ...... forma i puenta Twojego postu........ Chyba nie o to chodziło Piotrowi w tym wątku :cry:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 24.07.2007, 12:03 

Dołączył: 14.03.2007
Posty: 292
po prostu denerwują mnie hieny (media+politycy) w radiu co 30 min wiadomości zaczynające się od Grenoble, w tv 3/4 Faktów i Wiadomości o tym samym, wyscig szczurów jakiś normalnie, rozumiem podać nowe fakty, ale nie w kółko o tym samym i tylko szukają "nowych" gę które jeszcze się na ten temat niewypowiadały... może nie mam racji, i sorry jeśli zburzyły chwilę zadumy.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 24.07.2007, 15:20 

Dołączył: 8.03.2007
Posty: 1109
Take wydarzenia zmuszają nas aby choć na chwilę zastanowić się nad swoim postępowaniem i życiem (jego ulotnością) i przewartościować pewne rzeczy... ta jednoczasowa tragedia wielu osób napełnia mnie wielkim smutkiem i jest to sprawa osobista, ale niestety siła oddziaływania takich sytuacji jest zależna od nagłośnienia polityczno/medialnego i w tym postrzeganiu sprawy zgadzam się z Meewoshem.... czy ktoś zapamiętał informacje, iż tego weekendu na polskich drogach zginęło 62 osoby? 21 kolejnych utonęło w polskich wodach? a dziesięciokrotnie większa tragedia w ubiegłym tygodniu w Sao Paulo znikła z czołówek dnia następnego..... media... media....
Pół roku temu w wypadku samochodowym zginął młody człowiek z którym współpracowałem, śpiesząc się do rano pracy uderzył w koparkę pasów nie miał zapiętych) Mimo luźnych kontaktów z nim (i jednostkowości) ta tragedia o wiele większy wpływ na moje postępowanie niż to co się teraz w mediach wyrabia!

W okresie od stycznia do czerwca 2007 roku zanotowano:
22 750 wypadków drogowych (więcej o 2 745, niż w analogicznym okresie 2006r.), w których
29 080 osób odniosło obrażenia ciała (więcej o 3 568)
2 402 osoby zginęły (więcej o 417)

I przy tej okazji również nad tymi ofiarami i poszkodowanymi chciałbym się pochylić... oby ich śmierć i obrażenia nie poszły całkowicie na marne i obudziły w nas(społeczeństwie) odrobinę rozsądku!

Zgadzam się z Piotrem, że poza sportowo-towarzyskimi aspektami, nasze spotkania uczą nas radzenia w trudnych sytuacjach drogowych i są rodzajem "wentyla" pozwalającego upuścić trochę pary z nas i samochodów... aczkolwiek wypadki Kubicy i Hammiltona pokazują, iż podczas takich zabaw kuku może się stać....Brrrrrrrrrrr

Podpisuję się pod tym artykułem!
http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosc ... 949183,415

P.S. Żałoba narodowa w historii Polski była ogłaszana 14 razy (z czego przez ostatnie półtora roku - trzykrotnie!)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 24.07.2007, 15:30 

Dołączył: 14.03.2007
Posty: 292
Żałoba narodowa powinna być ogłaszana codziennie, jeśliby się trzymać ilości dziennych zgonów z przyczyn NIEnaturalnych.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 24.07.2007, 15:36 

Dołączył: 8.03.2007
Posty: 1327
Lokalizacja: My-ce
Nr klubowicza: 039
media,polityka....................malutki człowiek i Jego tragedia.




_________________

968 - out
912
996 - out


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 24.07.2007, 22:26 

Dołączył: 8.03.2007
Posty: 3162
To fakt. Codziennie ginie masa ludzi, nie tylko na ulicach - ale gdy ginie ich kilkadziesiat osob w jednym miejscu to wtedy dopiero jest tragedia...
Media czyms musza sie posilkowac. Gdy media podlapia temat to rzad probuje pokazac jaki jest dobry i od razu zaloba, przekazuje specjalne srodki rodzinom itp... A co z pozostalymi? Czy oni nie sa tego warci tylko dlatego ze nie zgineli wszyscy podczas jednego wypadku?
No i oczywiscie - czyja wina? Kierowcy. Bo sobie nie poradzil z warunkami... Ale to ze mogl miec za malo doswiadczenia na taka trase to juz nikogo nie interesuje.
Nie raz juz mialem do czynienia z ludzmi ktorzy zdali prawko i mysla ze juz wszystko umieja, a gdy dochodzi do awaryjnej sytuacji na drodze to nie wiedza co zrobic (sam bylem w takiej sytuacji na siedzeniu pasazera - cieszylem sie tylko ze samochod byl na tyle nowy ze wszystkie systemy elektroniczne zadzialaly jak powinny, inaczej bysmy skonczyli z duza predkoscia na tyle innego samochodu). Na szczescie sa tez tacy ktorzy wiedza ze nigdy nie jest sie na tyle dobrze doswiadczonym by wszystko przewidziec, oraz tacy ktorzy otwarcie przyznaja ze za malo jezdzili by bez obawy jezdzic samemu.

Jedyne co nam pozostaje to ubolewac nad glupota polskiego rzadu oraz zachlannoscia mediow ktore staraja sie podlapac kazdy mozliwy temat...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 24.07.2007, 23:47 
Członek Honorowy
Avatar użytkownika

Dołączył: 10.03.2007
Posty: 3888
Lokalizacja: Warszawa
Nr klubowicza: 029
Przejęty chwilą dałem upust swoim emocjom..... Gdybym pomyślał dłużej trochę, zaniechałbym. Wszak dałem chyba jedynie powód do kolejnych wywodów, najmądrzejszych i jedynie słusznych komentarzy, uznanych autorytetów ze stron PCP, władnych oceny innych.
Nie taki był mój zamiar.




_________________

były: 911 - T'73, S'77, SC'81, turbo look'84,
targa'88,
Boxster - 98
------------------
996 - 01


Góra
 Zobacz profil YIM  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum