Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 29.12.2019, 20:24 
Avatar użytkownika

Dołączył: 28.12.2018
Posty: 218
Nr klubowicza: 696
Cześć,
Sparciały mi uszczelki dookoła przednich reflektorów (996 z 1999, zwykłe halogeny) i chciałbym je wymienić. Niestety, nie występują jako oddzielna część, więc nie można ich po prostu kupić w ASO. Czy ma ktoś na to jakiś patent?

Znalazłem na zagranicznym forum coś takiego, ale może ktoś ma lepszy pomysł? http://986forum.com/forums/boxster-general-discussions/64528-deteriorating-rubber-seal-gasket-headlamp.html


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 29.12.2019, 20:48 

Dołączył: 20.07.2017
Posty: 437
Moje też kwalifikują się do wymiany...jakiś czas temu szukałem rozwiązania w internecie, ale bez rezultatów.

Będę na dniach oddawać reflektory do regeneracji to pogadam z ekspertami czy daliby radę coś dopasować. Dam znać jak coś się dowiem😉


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 9.01.2020, 21:15 

Dołączył: 6.01.2020
Posty: 13
Witajcie-moim patentem było zakup (sprzedają na metry)w sklepie z oringami 2m uszczelki okrągłej srednicy 5mm.Dociełem na długosć orginalnej na lampie i wkleilem na kropelke w miejsce org.Mało profesjonalne ale po zamontowaniu reflektora różnica prawie żadna Koszt operacji 15zł


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 16.02.2020, 22:19 
Avatar użytkownika

Dołączył: 28.12.2018
Posty: 218
Nr klubowicza: 696
kajtus napisał(a):
Będę na dniach oddawać reflektory do regeneracji to pogadam z ekspertami czy daliby radę coś dopasować. Dam znać jak coś się dowiem😉


Dzięki. Czy Twoi eksperci wymyślili jakiś patent?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 16.02.2020, 22:20 
Avatar użytkownika

Dołączył: 28.12.2018
Posty: 218
Nr klubowicza: 696
busik3 napisał(a):
Witajcie-moim patentem było zakup (sprzedają na metry)w sklepie z oringami 2m uszczelki okrągłej srednicy 5mm.Dociełem na długosć orginalnej na lampie i wkleilem na kropelke w miejsce org.Mało profesjonalne ale po zamontowaniu reflektora różnica prawie żadna Koszt operacji 15zł


Dzięki za info - traktuję to jako ostateczność, ale obawiam się, że tak się właśnie skończy.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 16.02.2020, 23:18 

Dołączył: 20.07.2017
Posty: 437
siersciu napisał(a):
kajtus napisał(a):
Będę na dniach oddawać reflektory do regeneracji to pogadam z ekspertami czy daliby radę coś dopasować. Dam znać jak coś się dowiem😉


Dzięki. Czy Twoi eksperci wymyślili jakiś patent?

Nie podjęli tematu uszczelek niestety - wypolerowali klosze i zabezpieczyli lakierem bezbarwnym.
Zdiagnozowali przy okazji, uszkodzenie regulacji w obu lampach (wytarte zębatki). Będę musiał znaleźć jakieś "szroty" i spróbować zrobić przekładkę.

W temacie uszczelek czekam na przesyłkę z USA - https://www.mcmaster.com/1129A992
Jak założę to dam znać jak efekt (zamówiłem więcej więc jak będzie spoko to jakoś się dogadamy).

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 16.02.2020, 23:22 
Avatar użytkownika

Dołączył: 28.12.2018
Posty: 218
Nr klubowicza: 696
Super, dzięki. Ciekawe, że Tobie z tego sklepu wysyłają. Zamówiłem dokładnie tę samą uszczelkę i moje zamówienie anulowali :(


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 17.02.2020, 0:19 

Dołączył: 20.07.2017
Posty: 437
siersciu napisał(a):
Super, dzięki. Ciekawe, że Tobie z tego sklepu wysyłają. Zamówiłem dokładnie tę samą uszczelkę i moje zamówienie anulowali :(


Nie wysyłają - dostawa tylko US. Mam kuzyna w stanach i zajął się tematem.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 1.03.2020, 20:09 

Dołączył: 20.07.2017
Posty: 437
Uszczelki dotarły i dziś je założyłem. Efekt jest super - wyglądają jak oryginalne!

Muszę zmierzyć ile mi zostało - jak wystarczy na drugi komplet to dam znać i mogę odsprzedać


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 1.03.2020, 21:23 
Avatar użytkownika

Dołączył: 28.12.2018
Posty: 218
Nr klubowicza: 696
Dzięki. Faktycznie wygląda super. Jeżeli Ci trochę tej taśmy zostanie, to bardzo chętnie odkupię.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 3.03.2020, 11:04 

Dołączył: 3.03.2018
Posty: 183
Może trzeba zamówienie grupowe zrobić? Z tego co widzę temat dotyczy/ będzie dotyczył każdego z nas. W przypadku zamówienia dajmy na to 10 kompletów, może sklep będzie chętny na wysyłkę do pl?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 13.05.2020, 1:15 
Avatar użytkownika

Dołączył: 28.12.2018
Posty: 218
Nr klubowicza: 696
nooe napisał(a):
Może trzeba zamówienie grupowe zrobić? Z tego co widzę temat dotyczy/ będzie dotyczył każdego z nas. W przypadku zamówienia dajmy na to 10 kompletów, może sklep będzie chętny na wysyłkę do pl?


Postaram się zamówić je przez PlanetExpress.

Zakładam, że na komplet potrzeba ze 3 metrów (czyli pewnie 4 dla bezpieczeństwa). @kajtus - prawda to?

Kto chętny? Zbieram zamówienia do końca tygodnia.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 13.05.2020, 7:16 

Dołączył: 3.03.2018
Posty: 183
siersciu napisał(a):
nooe napisał(a):
Może trzeba zamówienie grupowe zrobić? Z tego co widzę temat dotyczy/ będzie dotyczył każdego z nas. W przypadku zamówienia dajmy na to 10 kompletów, może sklep będzie chętny na wysyłkę do pl?


Postaram się zamówić je przez PlanetExpress.

Zakładam, że na komplet potrzeba ze 3 metrów (czyli pewnie 4 dla bezpieczeństwa). @kajtus - prawda to?

Kto chętny? Zbieram zamówienia do końca tygodnia.
Znalazłem takie uszczelki w PL.

https://uszczelki24.pl/index.php?p683,p ... -mm-39-615

Nie kupowałem jeszcze, nie widziałem na żywo. Wymiary mają jak te ze stanów, materiał temperaturowo też powinien być Ok


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 13.05.2020, 18:05 

Dołączył: 13.02.2015
Posty: 417
mam takie uszczelki, jak ktoś jest zainteresowany - zapraszam na prv


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum