Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 110 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 28.09.2016, 14:49 

Dołączył: 25.05.2007
Posty: 182
maja22 napisał(a):
(...) zapewniano mnie iż produkcja będzie koniec sierpnia, początek września. We wrześniu po mojej interwencji co jest grane.... - produkcja przesunięta na koniec września. Teraz jest koniec września..- informacja iz auto chyba będzie w październiku.


Ciekawe... fabryka nie produkuje nic praktycznie przez cały sierpień z uwagi na przerwę techniczną. Na początku września rusza produkcja na rynek US i potem ROW (reszta świata).

Tak czy inaczej super konfig. Lakierowany na czarno Aero + jasny lakier robią robotę. Szkoda, że odbiór nie w Sopocie, bo chętnie bym pooglądał. :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 29.09.2016, 15:42 

Dołączył: 1.07.2016
Posty: 228
.... dziś dostałem dalsze informacje i sam nie wiem co robić.

Mój tzw. opiekun(Katowice) zamówionego auta 2 tyg pisał przy moich zapytaniach kiedy -... mam potwierdzenie transport 3-4 październik, dziś dostałem maila koniec produkcji auta 18 październik - dzwonie do faceta a on 18 październik to przekazanie auta do transportu. Panowie co jest grane ? czy ja jestem ziemniak ....? ... proszę o pomoc .
Dziś dostałem informacje ale nie z Katowic tylko z Sopotu iż mają podobne auto do odbioru natychmiastowego Lakier: Graphite Blue Metallic color środka i dachu brązowy przebieg 12 tys km prod. luty 2016r. cena do negocjacji ale jeszcze nie dostałem jaka jest czy warto się interesować ofertą auto wygląda super.?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 29.09.2016, 15:50 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 12.03.2008
Posty: 9164
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Nr klubowicza: 189
Grafit z brązowym?? :shock: Faktycznie opóźnienia wyglądają słabo, ale ja bym został przy tym wymarzonym. Tylko wynegocjuj jakieś bonusy w ramach rekompensaty. Ktoś miał podobne przeboje z Macanem i chyba jest zadowolony (i z auta, i z tego co wynegocjował).




_________________

Witek
będzie: chyba 718
było: 964 '91, 944 '85, 924 '85, 996 '02, 997S '09

http://www.komunikado.pl agencja public relations


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 29.09.2016, 16:14 

Dołączył: 1.07.2016
Posty: 228
Tak zaproponowali akcesoria w cenie ok 1-2 tys zl o innych kwotach rekompensaty cytat....wykluczone...... . Co do oferty z Sopotu ma wszystko co zamawiam tylko kolor inny z zewnątrz. Przy zamówieniu też go brałem a zdecydowałem sie na biały.
Panowie czuje ze auto będzie dostarczone w listopadzie lub w grudniu a to już rok mija kalendarzowy a więc na dzień dobry tracę ok12%


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 29.09.2016, 16:46 

Dołączył: 25.05.2007
Posty: 182
Sopot ma w ofercie demo Porsche Polska. Graphite blue z pełną skórą Espresso.

Było na targach w Poznaniu w tym roku i od tego czasu do dyspozycji Zarządu Posche PL oraz testów redakcyjnych.

http://www.autogespot.com/porsche-991-t ... 2016/05/10

Za kierą redaktor Top Gear PL.

P.S.

Ja bym czekał na "swój" egzemplarz...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 29.09.2016, 17:00 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 12.03.2008
Posty: 9164
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Nr klubowicza: 189
1-2k to przy cenie auta jakiś żart. Może trzeba uderzyć do centrali? Do rozważenia - rezygnacja z tego auta i zamówienie identycznego z produkcji 2017. Bo rocznik to jedno, drugie to wyjazd z salonu. Więc stratę trzeba liczyć raczej na poziomie 20%




_________________

Witek
będzie: chyba 718
było: 964 '91, 944 '85, 924 '85, 996 '02, 997S '09

http://www.komunikado.pl agencja public relations


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 29.09.2016, 17:01 

Dołączył: 11.12.2011
Posty: 761
Ten ten egzemplarz w którym chyba brakło benzyny podczas Porsche Parade.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 29.09.2016, 17:17 

Dołączył: 1.07.2016
Posty: 228
zadałem im to pytanie czy to nie ten model co jest testowany przez redaktorów z PL - odpowiedz ich że nie, ale ten modelwyżej spomniany też będą mieli go do sprzedania
czekam spokojnie -szkoda nerwów bo już mocno zastanawiałem się nad Ferrari. Z M3 bliżej mi do Turbo porsche......


Gdzie panowie ubezpieczyć auto czy to co jest w salonie ? ceny strasznie poszły do góry


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 29.09.2016, 18:29 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 12.03.2008
Posty: 9164
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Nr klubowicza: 189
Kolega Borysek z reguły ma najlepsze oferty, choć na nowe auta dealerzy też bywają konkurencyjni




_________________

Witek
będzie: chyba 718
było: 964 '91, 944 '85, 924 '85, 996 '02, 997S '09

http://www.komunikado.pl agencja public relations


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 29.09.2016, 19:29 

Dołączył: 1.03.2016
Posty: 33
Ja bym osobiście sprawy tak nie zostawił i zagroził odstąpieniem od kupna. To nie jest jakiś Hyundai za 100tys (bez obrazy oczywsicie) żeby terminy mogli przesuwać jak im pasuje. A rabaty typu 1 czy 2 tys przy aucie za 1 200 000 to jest jakis smiech na sali :) Skonfigurowales wymarzoną konfiguracje a oni proponują jakąś obsraną zjechaną testówke ( a wszyscy wiemy że testówki są do upalania ostrego ) z przebiegiem 12k, i znając życie jeszcze cena nie dużo się będzie różnić od ceny twojej konfiguracji... Brak słów. Kase albo conajmniej zaliczkę już mają i sam widzisz jak cie traktuja.. Zobaczysz w listopadzie coś innego wymyśla.. Ja bym postawil sprawe ostro i stanowczo: albo auto bedzie do tego listopada albo odstepujesz od kupna i tyle. Dopiero jak mała afera bedzie to sie pośpeiszą bo wtedy twój opiekun przekaże komuś ''wyżej'' że klient zaczyna robić się niecierpliwy i trzeba zrobić to auto na poważnie. A tak to widzą że nic z tym nie robisz, pełna kwota czy tam zaliczka u nich jest, i nie mają co się śpieszyć bo robią inne auta tych co się ostrą o tą dopominają......
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 29.09.2016, 20:50 

Dołączył: 26.09.2012
Posty: 210
maja22 napisał(a):
Panowie czy to jest norma dla Porsche.
Kiedy składałem zamówienie w Katowicach (bo tam mieli jako jedyni w PL ostatni model 911 TS do pełnej konfiguracji na ten rok ) zapewniano mnie iż produkcja będzie koniec sierpnia, początek września. We wrześniu po mojej interwencji co jest grane.... - produkcja przesunięta na koniec września. Teraz jest koniec września..- informacja iz auto chyba będzie w październiku. Ciągłe trzeba sie przypominać co jest z autem, nie wspominam o zmarnowanych wakacjach bo terminy ciągle ulegają zmianie

Czy standard obsługi klienta i tzw. przesunięcia w produkcji 911 TS to standard normalny dla marki premium Porsche?

Porównuje Porsche do innej mojej marki Premium i powiem ...jak na początek przygody ta marka nie robi super wrażenia .....mam nadzieje iż 911 mi wynagrodzi



Z auta będziesz na 100% zadowolony a o obsludze premium zapomnij bo czegoś takiego nie ma w tej marce i obsłudze bliżej jest do masowki typu Ford niż do marki premium a do tego serwis jeden z najdrozszych w PL a w zamian jedynie legenda Porsche a nie kazdemu to wystarczy... Ja przed wyjazdem na wakacje zostawilem auto w serwisie w poniedzialek rano zamówili części z De które dotarły do magazynu w Poznaniu w 1 dzien czyli we wtorek Poznań miał części i we środę miał wyslac do serwisu we Wrocławiu. Poznań wysłał części dokładnie po tygodniu czekania w kolejną środę a do mnie dzwonili z serwisu że to nie ich wina i że Poznań nie wysyla. Serwis we Wrocławiu nie widział w tym w ogóle problemu i zdziwieni byli o co mi chodzi jak zwróciłem im uwagę że auto oddałem do ich serwisu, oni są gwarantem, dostaną kasę za naprawę gwarancyjna od importera i za wszystko odpowiadaja więc łaskawie kierownik mógłby ruszyć dupe i zadzwonić do Poznania. Nikt nawet nie zapytał czy nie potrzebuję auta zastepczego ani słowa przeprosiny więc żenada.
Tydzień wczesniej oddałem druga 911 do serwisu i przy mnie mechanik w kilka minut zdemontowal nadkole i stwierdzil że cieknie z węża od chłodnicy i wąż kosztuje 100zl a przy odbiorze niespodzianka i 1600zl o których nikt nie informował przyjmując auto. Przy odbiorze był ze mną znajomy który przesiadl się do Ferrari i powiedzial właśnie dla tego nie kupię więcej Porsche bo traktują klientów jak frajerów których można za wszystko kroić bo przecież mają pieniadze a w Ferrari 5lat serwis w cenie i pod dom wysyłają lawete po auto... niestety w Porsche serwis to porażka i ja serwisowalem auta w Warszawie, Katowicach i Wroclawiu i niestety wszędzie ten sam poziom obsługi klienta. Poczekaj na 2017 lub inna marka bo 2016 odbiór na zimę to duża strata na wartości.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 29.09.2016, 21:26 

Dołączył: 4.12.2007
Posty: 2505
Logicznie ciężka decyzja do podjęcia.
Zatem kieruj się sercem.
Jak masz ochotę się obrazić to się obraź a jak chcesz mieć super auto w wymarzonej konfiguracji to poczekaj.
Różnica w produkcji a nadaniu do transportu to raczej normalna rzecz i rzeczywiście wygląda na to, że skoro będzie w transporcie 18.10 to odbierzesz go pod koniec października albo na początku listopada.
Pieniędzy dużo, więc masz święte prawo się burzyć.
Rzeczywiście zamówiłeś auto z kwotą produkcyjną w newralgicznie trudnym czasie.
Co do utraty wartości to chyba aż tak bym się nie obawiał ale zawsze jakaś jest.
Nie kupuj auta demo skoro stać cię na nowe i nie bierz zestawu kolorystycznego, które ci w 100% nie odpowiada. To ma być 100% satysfakcji.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 30.09.2016, 8:20 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 12.03.2008
Posty: 9164
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Nr klubowicza: 189
Szczerze mówiąc, na moje oko wygląda to tak, jakby z góry wiedzieli, że sierpień jest nierealny, a postanowili "złapać" klienta. A potem, że się trochę opóźni... No cóż, bywa.

Co do obsługi premium - fakt, jeszcze sporo nauki przed wszystkimi centrami Porsche w Polsce. Z tego co słyszę i sam doświadczyłem najlepszy wydaje się Poznań. Może w Warszawie będzie lepiej gdy otworzą drugi punkt, na Okęciu. Oby, bo nie chce mi się jeździć 300 km do serwisu, gdy mam jeden prawie pod nosem.




_________________

Witek
będzie: chyba 718
było: 964 '91, 944 '85, 924 '85, 996 '02, 997S '09

http://www.komunikado.pl agencja public relations


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 30.09.2016, 11:05 

Dołączył: 1.07.2016
Posty: 228
Smutne to jest co opisujecie - miałem nadzieje przy zamówieniu i dalszej współpracy z marką Porsche poziom obsługi będzie wysoki.

Mam nadzieje iz otworzą w ciągu najbliższych lat kilka nowych salonów (tylko nie jednego właściciela jak Lellek) i zacznie się konkurencja oraz walka o klienta w PL.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 30.09.2016, 12:24 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 12.03.2008
Posty: 9164
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Nr klubowicza: 189
Generalnie nie ma się co martwić, auto jest mega i wszystko Ci wynagrodzi. A że auto nowe to i do serwisu nie powinno za często zaglądać. Zawsze jest opcja pt. Berlin. Pamiętam, jak Rychu jeździł do jakiegoś Porsche Zentrum i to znacznie dalej niż do Berlina chyba.




_________________

Witek
będzie: chyba 718
było: 964 '91, 944 '85, 924 '85, 996 '02, 997S '09

http://www.komunikado.pl agencja public relations


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 30.09.2016, 14:10 

Dołączył: 16.12.2011
Posty: 825
Ja bym poczekał, albo zrezygnował i zamówił egzemplarz z przyszłorocznej produkcji. Demówki i to jeszcze nie do końca zgodnej z oczekiwaniami nie brałbym pod uwagę mając środki i zaplanowany zakup nowego auta. Co do serwisu - swojego Boxika serwisowałem i serwisuję w PC Poznań, i jak do tej pory jestem 100% -towo zadowolony z obsługi. Ceny - na stronach Porsche Centrów są podane ceny za roboczogodzinę ich pracy, więc raczej z góry wiadomo jakich kosztów można się spodziewać - doradca serwisowy zawsze był w stanie bardzo dokładnie mi oszacować ile będzie do zapłaty.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 30.09.2016, 15:25 

Dołączył: 4.12.2007
Posty: 2505
Nie ma co biadolić. Kupiłem moje TT niedawno i jestem mega zadowolony z auta i obsługi. Tez miałem mała obsuwę w terminie ale po prostu założyłem ją z gory. Z serwisem tez mi sie dobrze współpracuje mimo że jest 200 km ode mnie. A czy kosztuje? Tak. Za darmo mi go nie obiecywali. Za to reagują z powaga na każde moje marudzenie. Za to jazda tym autem wynagradza wszystko.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 3.10.2016, 15:19 

Dołączył: 3.12.2013
Posty: 270
http://www.porsche-sopot.pl/pos/komis/a ... l?grupa=10


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 3.10.2016, 19:20 

Dołączył: 14.04.2014
Posty: 62
Niepowazni są w porsche polska, przez to ze są 3 salony w Polsce to mogą olewac klientów. Pomijam już kwestie serwisu, obsługi itd. Ale ceny też mają z kosmosu i nie bardzo chcą negocjować.

Mój wspólnik ma już merca s coupe i myśli nad s 4 drzwiowym, bo mu żona zabrała ;-) tez biorę to auto pod uwagę, wiec zrobiłem konfigurację, wyszło 584.000 pln minus rabat - 22%.... wspólnik myśli tez nad nową panamerą, ale nie napala się póki na żywo nie zobaczy, wiec zapytał o wychodzący model może będzie dobry rabat, bo sąsiad miesiąc przed premierą nowej bmw 7 dostał rabat 28% na wychodzące ze sprzedaży f01. Jak myślicie jaki rabat porsche zaproponowało na stockowe auto które za miesiąc będzie starym modelem???? 8%... po premierze nowego modelu pies z kulawą nogą tego nie kupi


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 3.10.2016, 19:23 

Dołączył: 29.12.2013
Posty: 843
Lokalizacja: Łomianki
Nr klubowicza: 381
thestructor napisał(a):
Mój wspólnik ma już merca s coupe i myśli nad s 4 drzwiowym, bo mu żona zabrała ;-) tez biorę to auto pod uwagę, wiec zrobiłem konfigurację, wyszło 584.000 pln minus rabat - 22%....


Wow!!! załatw mi ze dwie sztuki coupe i ze dwie sedana w tym rabacie. Na ten rok.




_________________

*Porsche 911


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 110 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum