Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 26.02.2016, 13:33 

Dołączył: 15.09.2014
Posty: 312
Witam.

Jestem na etapie wymiany szyby czołowej w moim boxie (986)...
Sprawa załatwiana z ubezpieczenia i zaczynają się małe przepychanki.

Mam kilka pytań do osób doświadczonych (mam nadzieję, że są tacy na forum):

1) czy procedura wymiany szyby w 986 jest zbliżona do tej z innych aut ?
(w ASO coś o nowej uszczelce wspominali, kleju i jakimś żelu...)

2) czy wymiana szyby w cabrio wymaga jakiegoś innego traktowania auta niż w przypadku "konserwy" ? (na podnośniku czy jednak na kołach itd itd)

3) na co zwrócić uwagę i o co pytać w warsztacie by ustalić czy mają doświadczenie w cabrio?


Ubezpieczyciel chce wcisnąć oczywiście najtańszy zamiennik i usługę wykonać w "zaprzyjaźnionym = najtańszym" warsztacie...

Ja chcę się zabezpieczyć by mi krzywdy nie zrobili - jak się pogryziemy to zgłoszę z AC i dam auto do ASO...

Z góry dzięki za szybkie odpowiedzi - sprawa jest w toku...

Michał


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 26.02.2016, 14:12 

Dołączył: 2.08.2010
Posty: 335
Hej, ja o tym myślałem w 996 konserwa i wychodzi mi na to, że szybe trzeba wyciac, wkleić i założyc nową uszczelkę + taką metalową ramkę ozdobną - bardzo droga, chyba 400zł+

chyba przy wklejaniu na nowo szyby zakłada się te uszczelki razem. Rzucę jeszcze okiem na service manual i dopiszę po południu co znalazłem.

pozdr


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 26.02.2016, 16:05 

Dołączył: 8.10.2013
Posty: 300
GaMic napisał(a):
Witam.

Jestem na etapie wymiany szyby czołowej w moim boxie (986)...
Sprawa załatwiana z ubezpieczenia i zaczynają się małe przepychanki.

Mam kilka pytań do osób doświadczonych (mam nadzieję, że są tacy na forum):

1) czy procedura wymiany szyby w 986 jest zbliżona do tej z innych aut ?
(w ASO coś o nowej uszczelce wspominali, kleju i jakimś żelu...)

2) czy wymiana szyby w cabrio wymaga jakiegoś innego traktowania auta niż w przypadku "konserwy" ? (na podnośniku czy jednak na kołach itd itd)

3) na co zwrócić uwagę i o co pytać w warsztacie by ustalić czy mają doświadczenie w cabrio?


Ubezpieczyciel chce wcisnąć oczywiście najtańszy zamiennik i usługę wykonać w "zaprzyjaźnionym = najtańszym" warsztacie...

Ja chcę się zabezpieczyć by mi krzywdy nie zrobili - jak się pogryziemy to zgłoszę z AC i dam auto do ASO...

Z góry dzięki za szybkie odpowiedzi - sprawa jest w toku...

Michał


Witaj,
Ubezpieczyciel nie może wcisnąć ci zamiennika bo tak mu się podoba. To kwestia wykupionego ubezpieczenia.
Sprawdź swoją polisę i warunki.
Jak chcesz skorzystać z ubezpieczenia "Szyby" i nie masz opcji ASO to będą proponowali zamiennik.
Jak zgłosisz z AC to też musisz mieć opcję ASO - chyba że obecnie to się zmieniło.

Ostatnio w aucie innej marki wymieniałem szybę z AC (polisa z ubiegłego roku) z opcją w ASO i wykupioną ochroną zniżek - w tej opcji z nikim nie musisz się gryźć i na przyszłość nic nie tracisz (zniżki).
Nie wiem czy dalej tak to działa bo w tym roku jeszcze żadnego ubezpieczenia komunikacyjnego nie zawierałem.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 26.02.2016, 17:27 

Dołączył: 11.05.2014
Posty: 1930
A podajcie koszta wymiany szyby. Tez mnie to czeka bo niestety mam odprysk na szybie i idzie pekniecie.. Takie juz kupilem wiec ubezpieczenia na ta okazje nie zdazylem wykupic.. Ubezpieczenie AC musi miec opcje naprawy w ASO - tak mam w Cayenne. Najtansze AC na rynku maja tylko opcje naprawy w warsztacie wskazanym przez ubezpieczyciela. Nie wiem czy ubezpieczenie szyb takie standardowe wogole przewiduje opcje wymiany w ASO. Za mala skladka w stosunku do ryzyka i kosztu..


Sent from my iPhone using Tapatalk


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 26.02.2016, 19:44 

Dołączył: 2.08.2010
Posty: 335
Ja na razie słyszałem, że wycięcie starej i włożenie nowej kosztuje 100 zł.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 26.02.2016, 20:43 

Dołączył: 15.09.2014
Posty: 312
Panowie - opcja ubezpieczenia nie jest tematem wątku.
To co wykupiłem, za co odpowiadają, i co zrobić jak się wypną - mam opanowane :-)

Jak się Wata wypnie z ubezpieczenia Auto-szyby - to z AC zapłacą już jak za złoto ;-)

A co do ochrony zniżek - też to mam, ale to działa tak, że jak zgłoszę szkodę to w kolejnym roku nie mam zwyżki ale już nie mogę wykupić tej ochrony... No i w historii zostaje na moim koncie szkoda z AC...


Pytanie dotyczy samej procedury wymiany szyby w porsche i cabrio...

Wymieniałem już w "zwykłym" aucie i filozofii nie ma : wycinają, czyszczą, wklejają (w skrócie).

Ale jak to jest w 17 letnim porsche boxsterze ??

1) jakieś uszczelki (wg mnie powinny być założone nowe, bo przy demontażu nie ma bata coś się uszkodzi) - coś o uszczelce mówili mi w ASO

2) jak powinno być przygotowane auto (koła w powietrzu czy stoi na kołach)?

3) coś o jakimś żelu mi też gość w ASO mówił - oprócz kleju

Chyba podjadę do ASO i poproszę o wycenę usługi z wyszczególnieniem potrzebnych części i będę miał czarno na białym...

PS: - zamiennik pilkington koszt 1220zł z montażem
- ASO: szyba 2400 + wymiana 2000

PS: jakiej firmy są szyby montowane w Boxach na pierwszy montaż ?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 26.02.2016, 21:11 

Dołączył: 11.05.2014
Posty: 1930
Saint Gobain jak w wiekszosci samochodow na swiecie..

Pilkington to najdrozsza opcja. Podpytam po weekendzie w Krakowie i okolicach. Szyba na allegro 400 z uszczelkami.. To 1220 to mocne przegiecie wg mnie..

Sent from my iPhone using Tapatalk


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum