Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 7.09.2021, 7:47 
Członek Honorowy
Avatar użytkownika

Dołączył: 10.03.2007
Posty: 3887
Lokalizacja: Warszawa
Nr klubowicza: 029
B4ndit napisał(a):
Zgadzam się.
Cytuj:
Musieli pędzić ze 200 kilometrów na godzinę. Wyrzuciło ich prawie metr w powietrze, dlatego na drodze nie było śladów hamowania (...) – mówi jeden ze strażaków biorących udział w akcji ratowniczej.

Święty nie jestem, ale 200km/h na takiej drodze to szaleństwo. Szkoda ich, ale dobrze że nie zrobili nikomu innemu krzywdy.


Owszem, zrobili, a właściwie kierowca zrobił. Zabił pasażera i sprowadził tragedię na rodziny i bliskich. Poniekąd i nam zaszkodził - uogólnił pewien wizerunek.
Jak czytam niektóre wywody o śladach hamowania, to czasem mnie mdli.
Ponieważ, w ślad za @Daro "nie jestem bez winy.....", to bez rzucania kamieniem odbyłem taki kurs, co to "zdejmuje" punkty. I co się dowiedziałem ? Od inspektora, biegłego od wypadków, który komentował różne przypadki, m.in. ponad 30 metrowe "szyny" wyrysowane oponami Forda Fiesty (!), zanim ten się wbił pod stojącą ciężarówkę ( śmiertelnie). Otóż dowiedziałem się, że samochód miał dobre opony i dobre hamulce ! Inspektor rzeczoznawca nie miał nic do powiedzenia na temat ABS, a o kierowcy jedynie tyle, że jechał za szybko.
Oczywiście - szybkość sprzyja śmierci.




_________________

były: 911 - T'73, S'77, SC'81, turbo look'84,
targa'88,
Boxster - 98
------------------
996 - 01


Góra
 Zobacz profil YIM  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 7.09.2021, 9:30 

Dołączył: 1.10.2020
Posty: 61
Daro napisał(a):

Mój ŚP tato mawiał: lepiej żyć tydzień jak lew niż 10 jak królik.


Ten bon mot ma swój urok i warto go stosować w życiu, jeśli się lubi emocje, ale do tej sytuacji nie pasuje zupełnie. Kierowca, najpewniej "lew", zabił pasażera. Jeśli tak jeździł na co dzień, to w końcu mógł trafić na kogoś, kto jednak woli żyć 10 lat jak królik...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 7.09.2021, 9:49 

Dołączył: 15.04.2021
Posty: 58
pdmobil napisał(a):
Jak czytam niektóre wywody o śladach hamowania, to czasem mnie mdli.
Ponieważ, w ślad za @Daro "nie jestem bez winy.....", to bez rzucania kamieniem odbyłem taki kurs, co to "zdejmuje" punkty. I co się dowiedziałem ? Od inspektora, biegłego od wypadków, który komentował różne przypadki, m.in. ponad 30 metrowe "szyny" wyrysowane oponami Forda Fiesty (!), zanim ten się wbił pod stojącą ciężarówkę ( śmiertelnie). Otóż dowiedziałem się, że samochód miał dobre opony i dobre hamulce ! Inspektor rzeczoznawca nie miał nic do powiedzenia na temat ABS, a o kierowcy jedynie tyle, że jechał za szybko.
Oczywiście - szybkość sprzyja śmierci.

Tylko że tutaj po uszkodzeniach widać że nie walnęli w te drzewa przy 100km/h, a musiało być dużo, dużo więcej. Nie mam na tyle wiedzy żeby zgadywać czy to było 170, 200 czy 230, ale nie widzę powodu kwestionować tutaj ten cytat strażaków.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 7.09.2021, 18:03 

Dołączył: 4.05.2017
Posty: 173
Nr klubowicza: 619
Daro napisał(a):
lepiej żyć tydzień jak lew niż 10 jak królik


Myślę, że wielu by chciało pożyć 10 dni jak królik. :wink:

Obrazek

Patrząc na google streets aż ciężko sobie wyobrazić, że na takiej drodze mogły aż tak puścić komuś hamulce. I jeszcze ten chłopak 24 lata :banghead:




_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 7.09.2021, 21:17 
Avatar użytkownika

Dołączył: 25.08.2015
Posty: 179
Nr klubowicza: 267
Dreszcze przechodzą jak się to czyta...szkoda młodych ludzi..

Niestety, przede wszystkim brak wyobraźni i brawura na drodze i efekt gotowy.




_________________

Pozdrawiam
Robson 997


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 9.09.2021, 11:55 

Dołączył: 9.03.2017
Posty: 158
Dostałem wczoraj nagranie zrobione przez strażaka na miejscu wypadku, dogaszali jeszcze auto.
Ilość części i obszar na jakim się znajdują jest przerażający, ilość drzew obdartych z kory również.
Niestety na końcu nagrania jest też wrak auta... Nie da się tego odzobaczyć :(
Powiem Wam szczerze, że takie nagrania powinny być pokazywane na kursach, ku przestrodze.
Uważajmy na siebie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 9.09.2021, 15:37 
Avatar użytkownika

Dołączył: 18.01.2012
Posty: 1628
Lokalizacja: Warszawa Boxster S 986
Nr klubowicza: 694
Też widziałem dziś ten film na jednej ze stron w sieci, we wraku samochodu widać zwęglone ciało... :cry:
Straszny widok :cry:
I też uważam, że powinno się pokazywać takie filmy (nie tylko na kursach) :cry:




_________________

ROADSTER Boxster S 986


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 9.09.2021, 15:59 

Dołączył: 4.05.2017
Posty: 173
Nr klubowicza: 619
rafie napisał(a):
I też uważam, że powinno się pokazywać takie filmy (nie tylko na kursach) :cry:

Może i tak, ale w przypadku gdy jest zapewniona anonimowość uczestników zdarzenia i powaga widzów a nie tak, jak tutaj. Powinni usuwać takie filmy. Po komentarzach widać, że walor edukacyjny jest na minusie.




_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum