Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
Offline
 Tytuł: zakup boxstera
PostNapisane: 11.07.2014, 16:38 

Dołączył: 11.07.2014
Posty: 32
Na początek chciałbym się przywitać - jestem nowym użytkownikiem, ale mam nadzieję, że od teraz już stałym.
Gorące lato, trochę wolnego miejsca w garażu i wolnych środków na koncie, wspomnienia młodzieńczych marzeń itd. skłoniły mnie do chęci nabycia boxstera. Ma to być auto, które zostanie już ze mną na stałe - nie lubię się pozbywać tego co mi się podoba - wykorzystywane tylko na ciepłe letnie weekendy.
Szukam więc auta w dobrym stanie, sprawdzonego. Czy ktoś z Was znam może auto z tego ogłoszenia http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=4392294425&ars_source=ars&ars_socket_id=7&ars_rule_id=92 - na pierwszy rzut oka spełnia moje wymagania, jednak mam trochę kilometrów by tam dojechać i nie chciałbym się naciąć


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 11.07.2014, 19:52 

Dołączył: 22.06.2009
Posty: 826
Taniutki...chyba jeden z najtańszych w Europie,sprzedając swojego dwa lata starszego chyba powinienem krzyknąć z....23.000 ?? :roll:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 11.07.2014, 21:06 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 12.03.2008
Posty: 9164
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Nr klubowicza: 189
Patrząc wyłącznie po cenie auto jest albo mega okazją albo... miną. Sam sobie odpowiedz, co jest bardziej prawdopodobne... Ale nie zapeszajmy - może ktoś zna auto i wcale nie jest takie złe.




_________________

Witek
będzie: chyba 718
było: 964 '91, 944 '85, 924 '85, 996 '02, 997S '09

http://www.komunikado.pl agencja public relations


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 11.07.2014, 21:15 

Dołączył: 8.03.2007
Posty: 1196
Witam,

-brak kratek za fotelami
- migacze boczne kolor silver
- migacze główne przednie amber, a zaślepki silver? - dlaczego?
- przebieg bardzo mały - daj Boże aby taki był.
- wloty w przedni zderzaku powinny być czarne a nie w dziwnym kolorze.

Poproś o więcej fotek, brak tyłu na zdjęciach, zdjęć bagażników.
Jak będzie więcej fotek pomogę ocenić choćby po fotkach.
Poproś o nr VIN.
Książki serwisowe?

Cena jak na 2,7 i 2002r bdb.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 11.07.2014, 21:43 

Dołączył: 11.07.2014
Posty: 32
Dzięki za wszystkie sugestie - skierowałem odpowiednie zapytanie do sprzedawcy, zobaczymy co odpowie
Budżet na zakup mam w okolicach 40 tys - jest potencjalnie jeszcze kilka ogłoszeń nieźle wyglądających egzemplarzy jeśli z tym nie wypali. Nie mam też presji czasu - mam czy na codzień jeździć - więc raczej szukam auta które sobie spokojnie przygotuję na nowy sezon


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 11.07.2014, 23:27 

Dołączył: 26.05.2014
Posty: 415
romekk napisał(a):
Dzięki za wszystkie sugestie - skierowałem odpowiednie zapytanie do sprzedawcy, zobaczymy co odpowie
Budżet na zakup mam w okolicach 40 tys - jest potencjalnie jeszcze kilka ogłoszeń nieźle wyglądających egzemplarzy jeśli z tym nie wypali. Nie mam też presji czasu - mam czy na codzień jeździć - więc raczej szukam auta które sobie spokojnie przygotuję na nowy sezon


Też aktualnie poszukuję takiego boxa (miał być "S", ale po jazdach przekonałem się że 2.7 jest ok) i ta cena faktycznie jest zaskakująco niska. Niestety najprawdopodobniej wynika to ze stanu w jakim jest autko, ale póki ktoś nie sprawdzi to się nie dowiemy ;)
Ja mam na oku grafitowy tip, też z 2002 (przebieg jeszcze mniejszy) i czekam na wizytę w PCW. Mam nadzieję że mi go wcześniej nie sprzątniesz! :D


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 12.07.2014, 0:35 

Dołączył: 1.03.2008
Posty: 1391
Kolega Sidor968 tu z forum ma na sprzedaż boxa - chyba nie ogłaszał nigdzie.
Warto go spytać przez PW.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 12.07.2014, 12:53 

Dołączył: 22.06.2009
Posty: 826
I ja też mogę swojego sprzedać (bez ciśnienia)...bo wiem że jak nie sprzedam to nie kupię nic innego a na dwa prosięta chwilowo nie mogę sobie pozwolić.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 12.07.2014, 15:13 

Dołączył: 26.05.2014
Posty: 415
MP-GDY napisał(a):
I ja też mogę swojego sprzedać (bez ciśnienia)...bo wiem że jak nie sprzedam to nie kupię nic innego a na dwa prosięta chwilowo nie mogę sobie pozwolić.


Jeśli do sierpnia nie kupię, to zadzwonię w tej sprawie :D


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 12.07.2014, 17:43 

Dołączył: 28.12.2011
Posty: 748
Marek a ty tam masz ciekawego w planach zakupowych???


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 12.07.2014, 18:11 

Dołączył: 22.06.2009
Posty: 826
...hmmm zobaczymy jak to z kasiorką będzie,biore też pod uwagę że Boxsik będzie miał u mnie dożywocie i kiedyś stanie w pokoju mojego domu(mam nadzieję że nie w tym kraju)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 14.07.2014, 9:07 

Dołączył: 8.01.2014
Posty: 4
romekk napisał(a):
Na początek chciałbym się przywitać - jestem nowym użytkownikiem, ale mam nadzieję, że od teraz już stałym.
Gorące lato, trochę wolnego miejsca w garażu i wolnych środków na koncie, wspomnienia młodzieńczych marzeń itd. skłoniły mnie do chęci nabycia boxstera. Ma to być auto, które zostanie już ze mną na stałe - nie lubię się pozbywać tego co mi się podoba - wykorzystywane tylko na ciepłe letnie weekendy.
Szukam więc auta w dobrym stanie, sprawdzonego. Czy ktoś z Was znam może auto z tego ogłoszenia http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=4392294425&ars_source=ars&ars_socket_id=7&ars_rule_id=92 - na pierwszy rzut oka spełnia moje wymagania, jednak mam trochę kilometrów by tam dojechać i nie chciałbym się naciąć


Witam, też rozglądam się za Boxsterem, oglądałem ten egzemplarz i podzielę się moimi spostrzeżeniami:
- przebieg podany w ogłoszeniu jest w milach
- samochód jest podniszczony we wnętrzu ( m.in. panel od klimatyzacji wypalony, cup holdery połamane)
- samochód prawdopodobnie był malowany, zderzak z tyłu pęknięty
- dach był wymieniany (parę uwag co do wykonania naprawy - materiał się zawija)
- zawieszenie do roboty (lewa strona, tył - z daleka widać, że nie ma amortyzatora)
- wyciek z okolicy skrzyni biegów
- dekle zaworowe były robione (obecnie sucho)

W AutoCheck sprawdzony, że jakiejś poważniejszej przygody niby nie miał. 2 właścicieli w USA.

Mam nadzieję, że trochę pomogłem. Pozdro


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 14.07.2014, 21:43 

Dołączył: 11.07.2014
Posty: 32
Dzięki za info - po analizie skłaniam się na zwiększenie budżetu i poszukanie na spokojnie modelu 987. Przy nowszym aucie powinno być łatwiej o znalezienie czegoś w dobrym stanie lub po małej stłuczce do starannej naprawy. Ktoś może oglądał ten samochód?
http://otomoto.pl/porsche-boxster-s-cabriolet-3-4-benz-ful-opcja-C33454460.html


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 15.07.2014, 17:54 

Dołączył: 26.12.2011
Posty: 87
Również szukam Boxstera więc przyłącze się do tematu.

Czy ktoś oglądał lub wie coś na temat tego egzemplarza?

http://allegro.pl/listing/user/listing. ... id=9851805

VIN: WP0ZZZ98ZYS602090

Pozdrawiam
Mariusz

PS. Zacząłem się już rozglądać na jesień za tymi samochodami, większość "wisi" na allegro po ponad pół roku i dłużej, tak trudno sprzedać tego typu samochód czy większość to szroty?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 15.07.2014, 18:13 

Dołączył: 26.05.2014
Posty: 415
mani3ck napisał(a):
PS. Zacząłem się już rozglądać na jesień za tymi samochodami, większość "wisi" na allegro po ponad pół roku i dłużej, tak trudno sprzedać tego typu samochód czy większość to szroty?


Myślę że po trochu oba powody. Dużo jest powypadkowych, część z USA, a w prawie każdym coś wymaga naprawy / potencjalnie zaraz będzie. Zdarzają się ogłoszenia od pierwszego/drugiego właściela i pełną historią w ASO, ale cena ostatniej takiej sztuki jaką widziałem to 65k...
Ja założyłem że nie kupię bez sprawdzenia w Centrum Porsche + zastanawiam się nad badaniem silnika, które niestety jest bardzo drogie.
Z drugiej strony, porządne egzemplarze trudnej sprzedać bo średnia cena jest bardzo niska (odpowiadnia do średniego stanu) i niewiele osób jest skłonna zapłacić dużo więcej, tylko będzie szukać okazji.
Jeśli interesuje Cię model 2.7 w manualu, to co najmniej 2 są sprzedawane przez użytkowników tego forum i stan autek wydaje się (jeszcze ich nie oglądałem) bardzo dobry.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 16.07.2014, 0:18 

Dołączył: 6.10.2013
Posty: 802
Oglądałem go ze znajomym, stoi koło Wadowic ja nazywam tą łąkę supermarketem, jest tam ponad 500 !!! powypadkowych samochodów i rzeczywiście stoi na łące pod lasem - szok.
Ten konkretny egzemplarz każdy element miał malowany, na próbniku różne grubości, środek siedzenia kombinowane, tylne lewe koło - zawieszenie wygięte, strasznie zmęczony egzemplarz, szkoda czasu, zdecydowanie odradzam, trzeba doliczyć jeszcze opłaty a to około 7-8 tys. PLN.

Szukaj dalej.

p.s. ja zaczynam się wahać czy nie sprzedać swojego, ale to raczej inny budżet

romekk napisał(a):
Dzięki za info - po analizie skłaniam się na zwiększenie budżetu i poszukanie na spokojnie modelu 987. Przy nowszym aucie powinno być łatwiej o znalezienie czegoś w dobrym stanie lub po małej stłuczce do starannej naprawy. Ktoś może oglądał ten samochód?
http://otomoto.pl/porsche-boxster-s-cabriolet-3-4-benz-ful-opcja-C33454460.html


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 16.07.2014, 0:21 

Dołączył: 6.10.2013
Posty: 802
W mojej opinii, to co długo wisi a jest boxem, to szrot, co jest dobre schodzi szybko, niekoniecznie najtaniej.

mani3ck napisał(a):
Również szukam Boxstera więc przyłącze się do tematu.

Czy ktoś oglądał lub wie coś na temat tego egzemplarza?

http://allegro.pl/listing/user/listing. ... id=9851805

VIN: WP0ZZZ98ZYS602090

Pozdrawiam
Mariusz

PS. Zacząłem się już rozglądać na jesień za tymi samochodami, większość "wisi" na allegro po ponad pół roku i dłużej, tak trudno sprzedać tego typu samochód czy większość to szroty?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 16.07.2014, 13:27 

Dołączył: 27.05.2009
Posty: 845
Kubuś72 napisał(a):
W mojej opinii, to co długo wisi a jest boxem, to szrot, co jest dobre schodzi szybko, niekoniecznie najtaniej.


Czysta teoria i ogólnie dla mnie podstawowy błąd w myśleniu, ja startowałem z wysoką ceną 120k i nie było oglądających.. a później ani za 100 ani za 90k bo rynek jest beznadziejny.. później jak już mnie to zaczęło denerwować zrobiłem mega cenę 79999 a sprzedałem pierwszemu który przyjechał oglądać, za 70k, stratę sobie odrobiłem już dawno na czym innym za te 70k które zgarnąłem. Współczuję więc kupującym, którzy na podstawie niskiej ceny oceniali auto jako szrot bo przegapili mega okazję..

Tak więc różnie to bywa z tym co na miejscu ale cena z całą pewnością jest marnym wyznacznikiem.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 17.07.2014, 18:53 

Dołączył: 26.12.2011
Posty: 87
Interesuję mnie 2,7 w manualu bo widzę że dużo osób szuka takich aut, docelowo myślę o 911, więc kiedyś Box'a będzie trzeba sprzedać (ma być tymczasowo na zaspokojenie głodu:))

Gdzie na śląsku sprawdzić Porsche mechanicznie, pomijam PCK, czy jest jakiś warsztat który ma "pojęcie" w temacie?

Gdybyście coś wiedzieli n/t tego Boxa:

http://allegro.pl/porsche-bokster-2000- ... 00616.html

WP0ZZZ98ZYS602090

to dajcie znać, ze zdjęć mało można wypatrzeć, ale sprzedawca nie handlarz, sprawia wrażenie wiarygodnego.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 17.07.2014, 21:38 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 12.03.2008
Posty: 9164
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Nr klubowicza: 189
Hm, Bokster? ;)




_________________

Witek
będzie: chyba 718
było: 964 '91, 944 '85, 924 '85, 996 '02, 997S '09

http://www.komunikado.pl agencja public relations


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum