Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 22.05.2019, 22:49 

Dołączył: 24.11.2017
Posty: 201
Jeśli rozmiarowo Ci odpowiada, to kapitalne i nietuzinkowe auto - świetnie wygląda czerwony z pakietem night i panoramą 8)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 23.05.2019, 5:52 

Dołączył: 21.04.2016
Posty: 442
Trociniarz napisał(a):
Jeśli rozmiarowo Ci odpowiada, to kapitalne i nietuzinkowe auto - świetnie wygląda czerwony z pakietem night i panoramą 8)

No właśnie świetnie wygląda - tylko nie wiem jak jeździ :)
Jeździłem tym CLA benzyną 184KM oraz GLC dieslem 170KM (ale ten ma stały napęd na 4 koła i inną skrzynię - więc nie wiem jak to odnieść do CLA). Poza tym cieżko powiedzieć jeździłem - zrobiłem po 10km każdym z tych aut. Innej styczności z MB nie miałem.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 23.05.2019, 9:25 

Dołączył: 23.04.2017
Posty: 683
Kolego to Ty nie wiesz kto Ci tu pomoże z MB? :shock:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 24.05.2019, 6:06 

Dołączył: 21.04.2016
Posty: 442
Bawaria, wiesz jak jest na jeździe testowej pojedziesz 10/15 km i koniec nie jesteś w stanie wyczuć auta w tak krótkim czasie. Zapytałem tutaj bo wiele osób posiada nie tylko PORSCHE ale też inne samochody. No i liczyłem, że może akurat ktoś się trafi z doświadczeniami względem CLA.
Najgorsze, że nie znalazłem żadnego sensownego forum dla MB - tutaj ludzie odpisują w ciągu godzin, a tam gdzie się zarejestrowałem w kilka dni nie ma żadnej odpowiedzi...

No i wczoraj rozmawiałem w sprawie tego czerwonego samochodu - kurcze ja nie zauważyłem, że w opisie nie ma czujników parkowania! Sprzedający mnie uprzedził o tym - no i nie wiem teraz co zrobić - niby do tyłu jest kamera... ale czujniki z przodu i z tyłu kurcze by się przydały. Jak można było w takim aucie nie zamontować czujników? Tak go doposażyć a tego nie ma...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 24.05.2019, 7:19 
Avatar użytkownika

Dołączył: 18.07.2018
Posty: 844
Lokalizacja: Warszawa
Nr klubowicza: 805
Niezły masz rozstrzał. W swoich segmentach zarówno CLA jak i GLC są fajne - CLA miałem 200, a GLC 220d - jednakże tych aut nie idzie do siebie porównać. A5 sportback miałem FWD 190 benzynę, takiego samego diesela i chwile pojezdzilem 254 benz z quattro - problemem tego auta jest to ze o ile Twój tyłek czuje co się dzieje z autem to A5 sportback ma mega słaba sztywność nadwozia - obecnie wolałem A4 od sportbacka.

A co do specyfikacji - da się takie błędy zrobić przy zamawianiu, ze znienawidzisz fajne auto - np. w audi (z tym jestem teraz bardziej na bieżąco) - da się nie zamówić regulowanego podłokietnika, regulowanych zagłówków albo autoholda mimo automatu ... :)




_________________

MB W126 260SE '87
MB C126 560SEC '90
MB R129 SL500 '99
MB W204 C63 AMG '09
Porsche 911 996.2 C2 '01
Honda CRX ED9 K20 track tool '90
BMW S1000R '17


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 24.05.2019, 7:33 

Dołączył: 21.04.2016
Posty: 442
Mikołaj napisał(a):
Niezły masz rozstrzał. W swoich segmentach zarówno CLA jak i GLC są fajne - CLA miałem 200, a GLC 220d - jednakże tych aut nie idzie do siebie porównać. A5 sportback miałem FWD 190 benzynę, takiego samego diesela i chwile pojezdzilem 254 benz z quattro - problemem tego auta jest to ze o ile Twój tyłek czuje co się dzieje z autem to A5 sportback ma mega słaba sztywność nadwozia - obecnie wolałem A4 od sportbacka.

A co do specyfikacji - da się takie błędy zrobić przy zamawianiu, ze znienawidzisz fajne auto - np. w audi (z tym jestem teraz bardziej na bieżąco) - da się nie zamówić regulowanego podłokietnika, regulowanych zagłówków albo autoholda mimo automatu ... :)

Mikołaj dzięki za odpowiedz. Może powiedz mi jak ci się użytkowało CLA?

Jeśli chodzi o rozstrzał - chodzi głownie o to że mnie się podobają bardziej sportowe auta - czyli CLA oraz A5, a żonie bardziej SUVy czyli Evoque, Discovery Sport lub ten GLC. No niby to auto dla mnie, to znaczy ja nim na co dzień będę jeździł - ale trzeba udawać, że bierze się zdanie żony pod uwagę :)...

Zastanawiam się nad dołożeniem tych czujników później - ciekawe czy da się w Mercu dołożyć, tak aby nie stracić gwarancji - ten czerwony ma gwarancję 4 lata i szkoda byłoby ją stracić. Dzisiaj zadzwonię do Merca w Sosnowcu i spytam.
Niby jest kamera cofania, to już coś, ale czujniki też byłyby fajne.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 24.05.2019, 9:09 
Avatar użytkownika

Dołączył: 18.07.2018
Posty: 844
Lokalizacja: Warszawa
Nr klubowicza: 805
1) CLA było ekstra, z tym, że to A klasa z bagażnikiem. Widoczność do tyłu nie istnieje przez linię nadwozia. Tylne siedzenia raczej były używane do przewożenia jakichś rzeczy niż ludzi, bo na głowę miejsca brak. Sprzedawanie ich jako używek bywało ciężkie bo w tej samej kasie można było kupić C klasę.

2) Dokładnie takich niefabrycznych rzeczy to zawsze śliski temat. Jak coś Ci się z nimi stanie i pojedziesz do innego salonu to na 99% Cię spuszczą na drzewo. Chyba, że Ci dołożą zgodnie z fabryką ale jak żyję to nie widziałem, żeby ktoś to tak zrobił w nowym aucie :lol: 8)




_________________

MB W126 260SE '87
MB C126 560SEC '90
MB R129 SL500 '99
MB W204 C63 AMG '09
Porsche 911 996.2 C2 '01
Honda CRX ED9 K20 track tool '90
BMW S1000R '17


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 24.05.2019, 9:20 

Dołączył: 21.04.2016
Posty: 442
Mikołaj napisał(a):
1) CLA było ekstra, z tym, że to A klasa z bagażnikiem. Widoczność do tyłu nie istnieje przez linię nadwozia. Tylne siedzenia raczej były używane do przewożenia jakichś rzeczy niż ludzi, bo na głowę miejsca brak. Sprzedawanie ich jako używek bywało ciężkie bo w tej samej kasie można było kupić C klasę.

No tak tylko C klasa już nie wygląda... jak CLA. Generalnie to auto mi się podoba - i tak jak pisałem - jeśli je kupię to sercem nie rozumem :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 24.05.2019, 9:21 
Avatar użytkownika

Dołączył: 18.07.2018
Posty: 844
Lokalizacja: Warszawa
Nr klubowicza: 805
Nie ma co ukrywać, ale takim klientom głównie sprzedawało się CLA :wink:




_________________

MB W126 260SE '87
MB C126 560SEC '90
MB R129 SL500 '99
MB W204 C63 AMG '09
Porsche 911 996.2 C2 '01
Honda CRX ED9 K20 track tool '90
BMW S1000R '17


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 6.06.2019, 0:59 

Dołączył: 19.10.2017
Posty: 24
Podpowiem Ci z mojego doświadczenia.
Także zdecydowanie wolę nisko siedzieć, ale kupiłem SUVa (nawet nie sobie, tylko żonie) i.. po prawie roku stwierdzam, że nigdy więcej. Żonie w sumie wszystko jedno, a ja jak wsiadam to czuję się mało komfortowo siedząc tak wysoko.
Kup co serce podpowiada, żonie pewnie i tak nie zależy co kupisz, a Ty będziesz się męczył jak nie wybierzesz tego co chcesz.
PS na autoprzetarg jest ciekawa oferta nowego modelu a5 w budżecie, może warto wystartować w licytacji.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 8.06.2019, 16:30 

Dołączył: 26.09.2012
Posty: 210
Jeśli chcesz aby dobrze wyglądało czytaj trochę sportowo, fajnie sie prowadziło i miało trochę funkcjonalnosci to moim zdaniem bmw 3 sedan z M pakietem,
mocniejszym silnikiem i 4x4 będzie idealny albo seria 4 ale tu nie wiem jak z kasą. A jak chcesz mieć miejsce na duże walizki to kombi i też wygląda super i dobrze się prowadzi.Cla jest na 2 osoby i bagaznika brak bo podloga z A klasy więc tylko wygląd fajny i nic wiecej.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum