Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 316 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Następna strona
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 14.11.2013, 2:17 

Dołączył: 14.11.2013
Posty: 123
Witam wszystkich jestem tu nowy i chciałbym aby mógł mi ktoś doradzić w sprawie zakupu Porsche Panamery będzie to mój pierwszy samochód Porsche, jeszcze nie wiem czy będzie to 4,4S czy może GTS chcialbym aby ktoś mógł mi te różnice wskazać nie tylko w cenie ale ogólnie i jeszcze jedna informacja obecnie posiadam Toyote Yaris 1.0 i tu pytanie czy przesiadka z silnika 1.0 do np. 4.8 w GTS nie spowoduje u mnie wewnętrznego szoku doznaniowego.Dzięki za pomoc i wszystkie sugestię.


Góra
 Zobacz profil  
 
Offline
PostNapisane: 14.11.2013, 8:23 

Dołączył: 4.12.2007
Posty: 2505
dgdhb napisał(a):
... i jeszcze jedna informacja obecnie posiadam Toyote Yaris 1.0 i tu pytanie czy przesiadka z silnika 1.0 do np. 4.8 w GTS nie spowoduje u mnie wewnętrznego szoku doznaniowego.Dzięki za pomoc i wszystkie sugestię.


Nie ma problemu, różnica prawie niezauważalna.


Góra
 Zobacz profil  
 
Offline
PostNapisane: 14.11.2013, 8:31 
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył: 11.01.2011
Posty: 3043
Lokalizacja: Warszawa
Nr klubowicza: 258
Jasmin napisał(a):
dgdhb napisał(a):
... i jeszcze jedna informacja obecnie posiadam Toyote Yaris 1.0 i tu pytanie czy przesiadka z silnika 1.0 do np. 4.8 w GTS nie spowoduje u mnie wewnętrznego szoku doznaniowego.Dzięki za pomoc i wszystkie sugestię.


Nie ma problemu, różnica prawie niezauważalna.


Tez tak myśle. Jesli celem posiadania auta jest potrzeba przemieszczania sie z A do B, to każde z powyższych powinno zdać egzamin. No chyba ze Yaris jest tylko 3-drzwiowy, to wtedy Panamera trochę zwiększy funkcjonalność. I uważaj na spalanie - pewnie przekroczy 5,7 l/100 km.

PS. Czyżby ściema..?




_________________

Bartek

997.1 GT3
964 C2
958 3.0d
996 turbo X50 [był]
964 C4 [był]


Góra
 Zobacz profil  
 
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 14.11.2013, 10:48 

Dołączył: 23.03.2007
Posty: 469
E tam GTS bierz Turbo :D

Pozdr
WK


Góra
 Zobacz profil  
 
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 14.11.2013, 11:32 
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył: 8.03.2007
Posty: 1896
Lokalizacja: Warszawa
Nr klubowicza: 062
Teraz wyszło Turbo S...




_________________

Staszek


958


Góra
 Zobacz profil  
 
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 14.11.2013, 12:11 

Dołączył: 16.12.2011
Posty: 825
Widać że zima idzie i sezon się kończy.


Góra
 Zobacz profil  
 
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 14.11.2013, 13:10 

Dołączył: 14.11.2013
Posty: 123
Yariske mam 5 drzwiową więc kolejne auto też chcę mieć takie,odnosnie modeli to chyba odpuszczę GTS-a a zdecyduję się albo na 4 lub 4S ze względu na finanse a chcę wziąć kredyt na takie auto, jeszcze jest wersja Hybrid chyba jest ona dosyć oszczędna i pojemność mniej niż 3.0 nie wiem jestem umówiony z pracownikiem salonu Porsche, jeśli chodzi o wyposażenie dodatkowe to pewnie nie będę brał nic i zamówię taką z wyposażeniem standardowym ponieważ patrząc co ma moja 11-letnia Toyota to i tak będzie miazga jeżeli chodzi o wyposażenie.

Odnosnie spalania wiem że będzie większe ale Toyotą jezdziłem mało a Panamerą będę jeszcze mniej tak więc o koszty się nie boję.
Powiem wam szczerze że rozważałem 911 Carrera ze względu na gabaryty podobne do mojej Yaris a Panamera jest dużo większa ale zdecydowałem się na bardziej rodzinny samochód ponieważ żona nie ma prawa jazdy a panamera będzie jedynym autem w rodzinie.

Do kolegi ktory napisał ściema czyli uważasz że przesiadka z Yaris do Panamery czyli do auta które kosztuje 50x więcej to jest złe rozwiązanie sam mam sąsiada ktory miał Corse i teraz jezdzi S-klasą.
Po za tym co to była by za przesiadka z A7 do Panamery, ja moją przesiadką odrazu skoczę o kilka klas samochodu a nie tak jak niektorzy przebywają długą drogę motoryzacyjną.


Góra
 Zobacz profil  
 
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 14.11.2013, 14:19 

Dołączył: 7.07.2009
Posty: 423
Tak, srednia sciema.


Góra
 Zobacz profil  
 
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 14.11.2013, 14:31 

Dołączył: 14.11.2013
Posty: 123
jczar napisał(a):
Tak, srednia sciema.


Skąd takie wnioski kolego.Dawniej nie odczuwałem potrzeby zmiany samochodu jezdziłem toyotą długo a teraz naszła mnie chęć na kupno nowego auta i wybrałem Porsche Panamere,jeszcze raz zapytam czy uważacie że przesiadka z Yarisy do Panamery nie jest dobrym rozwiązaniem i widzicie coś w tym złego.


Góra
 Zobacz profil  
 
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 14.11.2013, 14:38 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 12.03.2008
Posty: 9164
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Nr klubowicza: 189
Pomysł dość szalony - kupować auto, którego ubezpieczenie będzie kosztować tyle, ile poprzedni samochód :) Najrozsądniej byłoby wziąć 4 albo 4S. Hybryda nie będzie aż tak oszczędna, by zrekompensować różnicę w cenie. Ew. diesel, ale to tylny napęd. Stanowczo się wybierz do salonu i pojeździj trochę.




_________________

Witek
będzie: chyba 718
było: 964 '91, 944 '85, 924 '85, 996 '02, 997S '09

http://www.komunikado.pl agencja public relations


Góra
 Zobacz profil  
 
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 14.11.2013, 15:27 

Dołączył: 14.11.2013
Posty: 123
wit007 napisał(a):
Pomysł dość szalony - kupować auto, którego ubezpieczenie będzie kosztować tyle, ile poprzedni samochód :) Najrozsądniej byłoby wziąć 4 albo 4S. Hybryda nie będzie aż tak oszczędna, by zrekompensować różnicę w cenie. Ew. diesel, ale to tylny napęd. Stanowczo się wybierz do salonu i pojeździj trochę.


W końcu normalna odpowiedź dzięki wiesz nie dawno wzrosły moje zarobki po za tym mam jeszcze żonę która zarabia tak więc z pomocą kredytu myślę że mogę sobie pozwolić na odrobinę luksusu.


Góra
 Zobacz profil  
 
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 14.11.2013, 16:01 

Dołączył: 28.12.2011
Posty: 748
Taką zmianę można skomentować tak-kto bogatemu zabroni??? :) ja osobiście zazdroszczę dylematu i zapraszam do podzielenia się wrażeniami jak już auto zostanie kupione :) Pewnie początkowo to nawet różnica między 4 a 4S nie będzie nawet tak zauważalna…a ponad 20k euro taniej...


Góra
 Zobacz profil  
 
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 14.11.2013, 16:04 

Dołączył: 29.05.2013
Posty: 36
Nie wiem czy przeskakiwanie od razu kilku klas na drodze motoryzacyjnej ma sens. Jeżdżąc wyłącznie niedużym autkiem klasy A lub B nabywa się pewnych nawyków eksploatacyjnych. Mam na myśli sposób jazdy, manewry na drodze, parkowanie, koszty eksploatacji itp. Przesiadając się od razu do dużego i szybkiego auta możesz mieć początkowo nieco problemów z ogarnięciem całości. Pewnymi sprawami będziesz zachwycony, na inne będziesz narzekał. Z pewnością w mieście nie zaparkujesz już tam gdzie Yariską :). Na rynku jest tyle różnych, różnistych aut, że będąc na Twoim miejscu, jeżeli masz odpowiednie fundusze, kupiłbym mimo wszystko coś "pośredniego". Pojeździć i wziąść następne. Jeżdżenie różnymi autami pozwoli Ci zorientować się czego tak naprawdę szukasz i potrzebujesz. Jeżeli na końcu tych doświadczeń będzie porsche to OK. Kupisz sobie jakiś model z własnego wyboru i nie będziesz już musiał nikogo pytać : Panamera? 911? Boxter a może Cayenne? A może po drodze stwierdzisz, że np. Audi A4 (lub inne autko klasy średniej) w zupełności wystarczy. A może wrócisz do Yarisa ;) Nie rezygnuj z przyjemności jeżdżenia różnymi samochodami i nabierania doświadczenia motoryzacyjnego. Przecież to jest sól życia :) Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 14.11.2013, 16:42 

Dołączył: 14.11.2013
Posty: 123
Dzięki za pomoc jestem umówiony do salonu na jazdę próbną więc zdam relację na auto czeka się podobno 3 miesiące produkcja w fabryce w Lipsku.
Co do różnych klas samochodu to Panamera owszem jest większa od Toyoty ale np. jest na 4 osoby a toyota na 5.
Wiem że muszę wszystko przeanalizować ponieważ decyzja nie prosta a koszty duże i jeszcze do tego w kredycie Volkswagen Bank.

Jeżeli chodzi o manewry na drodze parkowanie to wezmę kamere cofania i pewnie pakiet czujników parkowania,koszty eksploatacyjne zdaje sobie sprawę że spalanie wzrosnie co najmniej 2-krotnie ale ja też nieco pomniejsze przebiegi jakie robiłem, po za tym nie będę sprzedawał Yarisy więc awaryjnie w długo trasę itp. a może żona zrobi prawko zobaczymy.
Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 14.11.2013, 16:55 

Dołączył: 8.03.2007
Posty: 1327
Lokalizacja: My-ce
Nr klubowicza: 039
dgdhb napisał(a):
Dzięki za pomoc jestem umówiony do salonu na jazdę próbną więc zdam relację na auto czeka się podobno 3 miesiące produkcja w fabryce w Lipsku.
Co do różnych klas samochodu to Panamera owszem jest większa od Toyoty ale np. jest na 4 osoby a toyota na 5.
Wiem że muszę wszystko przeanalizować ponieważ decyzja nie prosta a koszty duże i jeszcze do tego w kredycie Volkswagen Bank.

Jeżeli chodzi o manewry na drodze parkowanie to wezmę kamere cofania i pewnie pakiet czujników parkowania,koszty eksploatacyjne zdaje sobie sprawę że spalanie wzrosnie co najmniej 2-krotnie ale ja też nieco pomniejsze przebiegi jakie robiłem, po za tym nie będę sprzedawał Yarisy więc awaryjnie w długo trasę itp. a może żona zrobi prawko zobaczymy.
Pozdrawiam.


Jeśli się zatanawiasz to znaczy , że Cię nie stać ..sorry...
Roczne spłaty plus utrata wartości to będzie pewnie ze 300 000 zł....chyba ,ze jestes utracjuszem ale wówczas nie pytałbyś o nic na forum

:idea:

Ogólnie to myśle,że temat ściema , ale fajny może być :)




_________________

968 - out
912
996 - out


Góra
 Zobacz profil  
 
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 14.11.2013, 17:21 

Dołączył: 14.11.2013
Posty: 123
jurek968 napisał(a):
dgdhb napisał(a):
Dzięki za pomoc jestem umówiony do salonu na jazdę próbną więc zdam relację na auto czeka się podobno 3 miesiące produkcja w fabryce w Lipsku.
Co do różnych klas samochodu to Panamera owszem jest większa od Toyoty ale np. jest na 4 osoby a toyota na 5.
Wiem że muszę wszystko przeanalizować ponieważ decyzja nie prosta a koszty duże i jeszcze do tego w kredycie Volkswagen Bank.

Jeżeli chodzi o manewry na drodze parkowanie to wezmę kamere cofania i pewnie pakiet czujników parkowania,koszty eksploatacyjne zdaje sobie sprawę że spalanie wzrosnie co najmniej 2-krotnie ale ja też nieco pomniejsze przebiegi jakie robiłem, po za tym nie będę sprzedawał Yarisy więc awaryjnie w długo trasę itp. a może żona zrobi prawko zobaczymy.
Pozdrawiam.


Jeśli się zatanawiasz to znaczy , że Cię nie stać ..sorry...
Roczne spłaty plus utrata wartości to będzie pewnie ze 300 000 zł....chyba ,ze jestes utracjuszem ale wówczas nie pytałbyś o nic na forum

:idea:

Ogólnie to myśle,że temat ściema , ale fajny może być :)



Zastanawiam się czy 4 czy 4S, widzę że trochę zazdrościsz.
Owszem lubię wydawać pieniądze ale nie nazwał bym siebie tak.
Razem z małżonką całkiem nieźle zarabiamy jak na polskie warunki i razem uważamy że damy radę ze spłatą rat,ubezpieczeniem,paliwem itp.
Mimo to Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 14.11.2013, 17:24 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 12.03.2008
Posty: 9164
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Nr klubowicza: 189
Taaa, na pewno mając w garażu Panamerę weźmiesz w trasę Yarisa z powodu spalania. Taaa :twisted:




_________________

Witek
będzie: chyba 718
było: 964 '91, 944 '85, 924 '85, 996 '02, 997S '09

http://www.komunikado.pl agencja public relations


Góra
 Zobacz profil  
 
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 14.11.2013, 17:40 

Dołączył: 15.03.2007
Posty: 3078
No tak bo yaris to limo w trasy a panamera to autko miejskie :lol: Co za bełkot ...


Góra
 Zobacz profil  
 
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 14.11.2013, 17:58 

Dołączył: 23.03.2007
Posty: 469
chyba na forum zadomowil się trol. :D
Pozdr


Góra
 Zobacz profil  
 
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 14.11.2013, 18:40 
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył: 11.01.2011
Posty: 3043
Lokalizacja: Warszawa
Nr klubowicza: 258
Coraz bardziej podoba mi sie ten temat.

Gleboko zastanawialem sie nad Twoim powaznym dylematem i mysle, ze lepiej zrobisz wykonujac mniejszy krok. Zamiast do Panamery, przesiadz sie do czegos mniejszego. Jesli juz musisz Porsche, to wez 911. Z ta siedmiobiegowa skrzynia pali podobno calkiem rozsadnie. Jesli sie okaze za maly, to sprzedasz go za dwa lata i za zaoszczedzone na niejezdzeniu benzyny pieniadze wymienisz na Panamere. :wink:

Moze rozwinalbys swoj nick dla zaspokojenia naszej ciekawosci..?




_________________

Bartek

997.1 GT3
964 C2
958 3.0d
996 turbo X50 [był]
964 C4 [był]


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 316 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum