Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 8.04.2013, 23:31 

Dołączył: 15.03.2012
Posty: 32
Witam wszystkich,
czy możliwa jest bezproblemowa zmiana całego modułu z zegarami w Boxsterze 986 z 2001 z wersji USA na europejską ?
Czy wtyczki, kontrolki będą współpracować ? Chodzi mi o wersję bez komputera pokładowego.

Z góry dziękuję za odpowiedź.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 9.04.2013, 12:00 

Dołączył: 25.01.2013
Posty: 28
w wersji z komputerem mam przeprogramowany prędkościomierz na km/h tzn.bez zmiany zegarów ,na cyferblacie wyskalowanym w milach pokazuje w rzeczywistości prędkość w kilometrach.Jak jadę 50 km/h to strzałka pokazuje 50 mil.To prawdopodobnie daje się zrobić w większości marek np.w Mercu też.Przeprogramowane mam również wskazanie przebiegu,ale po każdym odłączeniu akumulatora wraca do przebiegu w milach.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 9.04.2013, 21:31 

Dołączył: 15.03.2012
Posty: 32
Raptor, dzięki za informacje. Udało mi się przestawić ustawienie wyświetlaczy elektronicznych z mil na kilometry, według wskazówek
kolegów z forum. Niestety mam przekręcony mechanicznie pręcik od obrotomierza i muszę całe zegary wymienić. Problem w tym, że nie wiem,
czy będą pasować i działać te z wersji europejskiej w moim prosiaczku z USA. Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 15.04.2013, 7:51 

Dołączył: 1.10.2012
Posty: 48
Daj znać jak poszło bo zastanawiam się nad zmianą moich czarnych zegarów na białe, a nie wiem w ogóle jaki byłby skutek takiego zabiegu (np. czy przebieg pojazdu zczytuje z kompa czy z pamięci licznika???). Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 15.04.2013, 9:03 

Dołączył: 23.10.2012
Posty: 27
Przebieg jest w pamięci eeprom w liczniku ale to nie problem, czy euro będzie pasowała plug and play ? to ci nie powiem bo w Porsche nie wymienialem, ale z tego co wiem to musisz dobrać odpowieni licznik EU żeby wszystko działało, po 2001 napewno jest na magistrali CAN.
Najlepiej podjedz do jakiegoś elektronika.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 15.04.2013, 23:57 

Dołączył: 1.03.2008
Posty: 1391
W boxie od poczatku produkcji czyli od `98 roku licznik komunikuje sie z DME przez CANA.
Po wymianie najprawdopodobniej bedziesz musiał kodowac licznik - działac oczywicie bedzie ale w pamieci bedzie nieusuwalne "version coding"


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 27.05.2013, 20:32 

Dołączył: 15.03.2012
Posty: 32
Guzik, nie pasują. Czy ktoś może wie i mógłby podesłać jakieś namiary na kogoś, kto zajmuje się naprawą uszkodzeń mechanicznych ( przekręcony pręcik obrotomierza) w zegarach Boxstera 2001 r. - wersja z USA ?

Z góry dziękuję za odpowiedź.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 27.05.2013, 20:48 

Dołączył: 1.03.2008
Posty: 1391
Jak to nie pasuja?
Nie działają? Może złe zegary nabyłeś?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 12.06.2013, 21:07 

Dołączył: 15.03.2012
Posty: 32
Kompletnie inne złącza, nie pasują do moich wtyczek. Ponieważ uszkodziłem mechanicznie obrotomierz postanowiłem rozebrać oba zestawy zegarów i sprawdzić, czy nie można zamienić tych uszkodzonych elementów. Okazało się, że także wewnętrzna konstrukcja jest zupełnie inna ( mimo iż w instrukcji serwisowej na schemacie wskazano coś zupełnie innego).
Będę szukać dalej.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 12.06.2013, 22:09 

Dołączył: 1.03.2008
Posty: 1391
Wtyczki w zegarach przed i po 2001 sa inne. Caly zegar wygląda zupelnie inaczej. Tych miedzy sobą nie zamienisz - musisz kupic takie same. Moze wklej zdjecie zegarow które masz i jakie nabyles?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 13.06.2013, 22:03 

Dołączył: 15.03.2012
Posty: 32
Dziękuję za informacje Michale. Dzisiaj oddałem autko do mechanika na przegląd i postarają się rozwiązać problem zegarów. Dam znać, jak się sytuacja rozwinęła. Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum