Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 29.12.2020, 9:51 

Dołączył: 27.12.2020
Posty: 16
Hej, pozwólcie ,że troszke zamieszam ,ponieważ taki sam dylemat przechodziłem kilka miesięcy temu :-) no podobny ponieważ byłem troszkę bardziej sprecyzowany tzn. Corvette c7 czy Panamera, ściągany z USA czy Europejski itd.
Po mniejwięcej roku poszukiwań i zbieraniu informacji doszedłem do wniosku ,że jeżeli chodzi o Corvette to istnieje większe prawdopodobieństwo że będzie to ściągana klejonka, wktórej najczęstsze awarie to awaria skrzyni biegów (ok. 50tyś) ,słaby dostęp do części zamiennych i niestety mało konkretnych osób w PL naprawi to auto :-) A muszę powiedzieć,że cholernie mi się podobało.
Rozsądek wziął góre więc Panamera.
Los chciał,że trafiło sie ogłoszenie 10 letniej Panki Turbo 500KM które zweryfikowałem wciągu 1 dnia na drugi auto było już moje.
1 właściciel,Salon Polska,nowy silnik (stary się zmielił po 185tyś),nowe hamulce, po wymianie wszystkich płynów i oczywiście z pełną historią z ASO do tej pory.
Nie chcę Ci mieszać w głowie, niemniej jednak musisz bardziej sprecyzować swoje "sercowe" potrzeby przed zakupem, i szukać,pytać auto gdzieś tam jest :-) i czeka na Ciebie.
Ps. Porównując wszystkie powyżej wymienione samochody można jedynie stwierdzić , że są to zupełnie inne pod prawie każdym względem auta, nie da się porównać Porsche do Corvette i tyle.

Zyczę Ci powodzenia i cierpliwości.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 30.12.2020, 14:37 

Dołączył: 30.12.2020
Posty: 10
Dlaczego mówicie, że Panamery są tak awaryjne? Czy taką opinię moze potwierdzić ktoś, kto posiada model z 10-12 rocznika?

Jeżdżę na codzień często wspomninanym w tym wątku mustangiem gt, ale od dwóch miesięcy mam juz dwójkę dzieci i brak tylych drzwi powoduje, że trzeba zmienić auto.

Panamera z 10-12 rocznika jest podobnej wartości, a na rodzinę (dwa foteliki z tylu) jest idealna. Szeroka klapa bagaznika również sie przydaje.

O ile mustang gt z usa (bo eu są porażka), to auto bezawaryjne i trzeba by ściany albo przydrożnego drzewa żeby je na stałe uziemić, to Wasze teksty odnośnie panamery wskazuja ze z nią jest inaczej.

Dlaczego tak odradzacie takie piekne auto?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 30.12.2020, 15:14 
Avatar użytkownika

Dołączył: 27.12.2017
Posty: 694
Lokalizacja: Szczecin
Nr klubowicza: 712
Zawsze mozesz sie nie sugerowac powszechna opinia i sam sprawdzic, ale potem nie narzekaj ze to studnia bez dna i ze wydales x pln na naprawy.




_________________

981 Boxster GTS


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 30.12.2020, 15:22 

Dołączył: 30.12.2020
Posty: 10
Oczywiście, jakas tam opinia jest rozgłaszana, nikt nikogo nie będzie winił.

Liczyłem jednak na bardziej konstruktywną odpowiedź, szczególnie gdyby pochodziła od posiadacza takiego auta.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 30.12.2020, 15:57 

Dołączył: 27.12.2020
Posty: 16
Johnny napisał(a):
Zawsze mozesz sie nie sugerowac powszechna opinia i sam sprawdzic, ale potem nie narzekaj ze to studnia bez dna i ze wydales x pln na naprawy.


Ja posiadam 10 letnią Panamerę i byłem zdecydowany do jej zakupu dlaczego ? ano dlatego, że jak każde auto psuje się jak jest tylko eksploatowane "na wariata". Oczywiście, że sama marka mówi za siebie i części nie będą tanie. Należy zapoznać się co jest problemem danego modelu, czyli odnośnik do histori awaryjności danego modelu i przed zakupem zainteresować się właśnie tymi rzeczami.
Co poza tym ... no jak każda maszyna lubi być dopieszczana czyli regularne przeglądy, odczyty parametrów pracy i porównywanie ich ze standardami.
Rownie ważną rzeczą jest zaopatrzenie sie w osobę/warsztat który specjalizuje się w Porsche (nie koniecznie ASO), i raz w roku poprosić o profesionalne oględziny zabaweczki.
Jednym słowem -jak się dba tak się ma :-)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 30.12.2020, 16:03 
Avatar użytkownika

Dołączył: 27.12.2017
Posty: 694
Lokalizacja: Szczecin
Nr klubowicza: 712
Nie mialem tego auta, ale jakbym bral to tylko w leasingu z gwarancja. Jak w wiekszosci drogich nowoczesnych aut jest duzo problemow, jednemu nic sie nie bedzie dzialo to bedzie polecal, a drugi bedzie odwiedzial tylko serwis. Auto jest na tyle stare i popularne, ze jest pelno wiedzy w internecie czy to polskim czy angielskim na temat niezawodnosci. Nawet nad Twoim postem pisal uzytkownik ze rozsypal sie silnik po 185k. Czego wiecej trzeba? Jest duze ryzyko, w 10 letnim zwyklym dieslu 2.0 mozesz wlozyc spokojnie 10k na start, wiec co dopiero w Panamere? Jak ktos jest swiadomy kosztow to w porzadku.




_________________

981 Boxster GTS


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 30.12.2020, 16:07 

Dołączył: 27.12.2020
Posty: 16
Johnny napisał(a):
Nie mialem tego auta, ale jakbym bral to tylko w leasingu z gwarancja. Jak w wiekszosci drogich nowoczesnych aut jest duzo problemow, jednemu nic sie nie bedzie dzialo to bedzie polecal, a drugi bedzie odwiedzial tylko serwis. Auto jest na tyle stare i popularne, ze jest pelno wiedzy w internecie czy to polskim czy angielskim na temat niezawodnosci. Nawet nad Twoim postem pisal uzytkownik ze rozsypal sie silnik po 185k. Czego wiecej trzeba? Jest duze ryzyko, w 10 letnim zwyklym dieslu 2.0 mozesz wlozyc spokojnie 10k na start, wiec co dopiero w Panamere? Jak ktos jest swiadomy kosztow to w porzadku.


Masz rację moja miała wymieniony silnik na nowy przy 185K -na szczęście na gwarancji :-) także następne "mam nadzieję" 185K przede mną :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 30.12.2020, 16:59 

Dołączył: 30.12.2020
Posty: 10
@Dazz

Jak użytkowałeś samochód, że silnik do wymiany przy 185k? Wymieniałeś filtry i oleje wg porsche czy częściej?

Aha no i wersję masz wolnossąca czy doladowana?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 30.12.2020, 17:27 

Dołączył: 30.12.2020
Posty: 10
Johnny napisał(a):
Nie mialem tego auta, ale jakbym bral to tylko w leasingu z gwarancja. Jak w wiekszosci drogich nowoczesnych aut jest duzo problemow, jednemu nic sie nie bedzie dzialo to bedzie polecal, a drugi bedzie odwiedzial tylko serwis. Auto jest na tyle stare i popularne, ze jest pelno wiedzy w internecie czy to polskim czy angielskim na temat niezawodnosci. Nawet nad Twoim postem pisal uzytkownik ze rozsypal sie silnik po 185k. Czego wiecej trzeba? Jest duze ryzyko, w 10 letnim zwyklym dieslu 2.0 mozesz wlozyc spokojnie 10k na start, wiec co dopiero w Panamere? Jak ktos jest swiadomy kosztow to w porzadku.


Johny, kolega powyżej wymienił silnik przy 185kkm, ok, ale internet, do którego odsylasz, choćby artykuł który ktoś wcześniej przytoczył stawia Panamere za najbardziej niezawodną w swojej klasie. Także statycztycznie wygląda ona bardzo dobrze, a tu na forum opinie zgoła odwrotne.

Ja bardzo o auta dbam, serwisuje częściej niz mówi producent, używam glownie w trasach- nie dojeżdżam do pracy samochodem, więc czynnik ludzki tutaj nie przyklada sie do zuzycia.

Myślałem, że jeśli upoluje zadbany egzemplarz, serwisowany, bezwypadkowy badz po niewielkiej szkodzie to posłuży na długie lata. (mysle o wersji 4,8 NA gdyż wychodzę z założenia ze turbina to narkotyk, daje kopa ale skraca życie, za bardzo)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 30.12.2020, 18:41 

Dołączył: 10.06.2017
Posty: 1111
żeby się nie okazało że awaryjne Panamery to tak jak sypiące się IMSy , więcej paniki niż prawdy. :D


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 30.12.2020, 19:54 
Avatar użytkownika

Dołączył: 27.12.2017
Posty: 694
Lokalizacja: Szczecin
Nr klubowicza: 712
Dla nowych użytkowników, co nie potrafią użyć funkcji szukaj na forum :)

dyskusja-t18350.html?hilit=Panamera%20koszty

post221811.html?hilit=Panamera%20koszty#p221811

post189071.html?hilit=Panamera%20koszty#p189071

post202258.html?hilit=Panamera%20awaryjność#p202258

post228183.html?hilit=Panamera%20problem#p228183

Mam nadzieje, że pomogłem




_________________

981 Boxster GTS


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 30.12.2020, 22:20 

Dołączył: 30.12.2020
Posty: 10
Johnny napisał(a):


Od paru h wertuje to forum, ale jeszcze sporo do przeczytania zostalo.

Dziękuję Johny!


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 30.12.2020, 22:40 

Dołączył: 27.12.2020
Posty: 16
Wiktorowski napisał(a):
@Dazz

Jak użytkowałeś samochód, że silnik do wymiany przy 185k? Wymieniałeś filtry i oleje wg porsche czy częściej?

Aha no i wersję masz wolnossąca czy doladowana?


Ja kupiłem auto już po wymianie silnika.
A silnik padł dla tego, że poprzedni właściciel nie zwrócił uwagi na luzy w jednym z turbo które sie rozsypało w drobny mak silnik zassał ten mak i po wszystkim.

Wersja doładowana 4.8 biturbo 500KM

Dzieki Johny za wrzucenie już przerabianego tematu naprawdę się przydaje,szczególnie nowym forumowiczom -np. Ja :D

Po przeczytaniu moja teza potwierdziła się w znacznym stopniu,rzucę takie przemyślenie- albo kupić 10 latka po wymianie silnika albo z przebiegiem powyżej 200K bo co miało sie stać to już się stało. Wszyscy piszą ,że ok 200K zaczeły się problemy.
Oczywiście jest to grono ludzi którzy problemy mieli, ci którym nie działa się większa krzywda pewnie nadal jeżdżą isię cieszą Panamerą, a przynajmniej mają sentyment do tego modelu Porsche.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 12.01.2021, 10:36 

Dołączył: 30.12.2020
Posty: 10
Słuchajcie kochani, nie wiem czy osobny post czy tu, bo w sumie tematycznie pasuje.

Powiedzcie Na co szczególnie zwrocic uwagę przy oględzinach.

Auto ma mi zastąpić mustanga 5.0 i rodzinne kombi. Panamera gabarytami i silnikiem pasuje idealnie. Kwestia zadbanego egzemplarza..

https://www.otomoto.pl/oferta/porsche-p ... CGOPn.html

Będę dziękować za każde słowa wiedzy i porady


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 27.03.2021, 17:38 

Dołączył: 27.03.2021
Posty: 2
Polecam Subaru BRZ albo WRX STI z manualem. Świetnie się prowadzi, praktycznie bezawaryjne, tanie w serwisie i wygląda genialnie niczym klasyczna rajdówka mimo że wnętrze jakieś super luksusowe nie będzie. Dla początkującego amatora poszukującego mocnych wrażeń ten wybór będzie najlepszy.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 2.04.2021, 14:47 

Dołączył: 15.03.2021
Posty: 104
Dan co Ty piszesz :D


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum