Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 358 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 18  Następna strona
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 12.07.2023, 16:51 
Avatar użytkownika

Dołączył: 7.10.2016
Posty: 777
Lokalizacja: Poznań
Nr klubowicza: 490
Elberoth napisał(a):

Z Pawłem z CarBone już rozmawiałem - uważa, że kupiłem świetne auto. Nic nie zrozumiał i nic nie jest w stanie zmącić jego dobrego samopoczucia.


To jest niestety chyba meritum podejścia Pawła do biznesu. Niczym nie zmącone dobre samopoczucie przy jakimkolwiek wypuszczonym babolu. Asertywność opanowana do perfekcji, na tym samym poziomie co parcie na szkło.

Jeżeli taki autorytet wystawia auto pod swoim szyldem z opisem pure perfection to jak dla mnie ja jako kupujący nie mam obowiązku czegokolwiek sprawdzać przed zakupem, bo jeżeli tak nie jest to znaczy, że zostałem oszukany.

Tyle w temacie. Taki jest mój odbiór rzeczywistości, standardów, moralności i szeregu innych spraw, ale w tym kraju niestety od dawna mamy dwa standardy, wschodni i europejski. I jak widzimy nawet na tym opisanym przypadku ciężko jest je pogodzić




_________________

Mateusz

http://www.pba.pl
http://www.balticlodge.pl
http://www.lidiakalita.pl
http://www.rehasport.pl


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 13.07.2023, 21:46 
Avatar użytkownika

Dołączył: 20.05.2015
Posty: 2022
Lokalizacja: Tychy
Nr klubowicza: 468
Strach pomyśleć, gdyby kupujący to "śmieciowe 964" rozpoczął ten wątek na zagranicznych forach, na których sprzedający jest aktywny.
Przecież Polska nie jest ich rynkiem docelowym, ale USA i Europa Zachodnia.
Już widzę ten wpisy na forach PCA, czy innych renlistach...

A na forum PCP to można se pisać ...




_________________

pozdrawiam
Adam

===================
944/993/986/996T/970


http://www.prosiakovo.pl
http://www.enotrip.pl


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 14.07.2023, 16:27 
Avatar użytkownika

Dołączył: 18.01.2012
Posty: 1629
Lokalizacja: Warszawa Boxster S 986
Nr klubowicza: 694
Na PCP CarBone już chyba także zapracował na swoją renomę ???




_________________

ROADSTER Boxster S 986


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 14.07.2023, 21:07 

Dołączył: 19.02.2022
Posty: 29
Lokalizacja: Warszawa
Nr klubowicza: 853
Krzysiek (Poznań) napisał(a):
KJK napisał(a):
Andruszka napisał(a):
Naprawdę, też nie rozumiem podejścia do sprawy większości z Was, jeżeli nie można ufać takim graczom jak CarBone, to komu ma zaufać początkujący miłośnik Porsche? Jest to firma lansująca się swoimi projektami i nie tylko od Facebooka, przez Christophorusa na Classicauto kończąc, więc zapewne tak jak kupujący wziąłbym ich opinię za dobrą rekomendację. CarBone podobno wyrosła z pasji, ale teraz chyba nie tylko ja zaczynam mieć obiekcje. Wiadomo, nie zawsze w 30 letnim aucie wszystko jest super, wiadomo zawsze może coś wyjść, ale takie kwiatki jak tu nie powinny mieć miejsca. Na pewno lepiej by było chyba dla wszystkich, gdyby sprzedający i CarBone uderzyli się w piersi, przeprosili i zrobili wszystko by jakoś dogadać się z kupującym i choć po części mu pomogli w doprowadzeniu auta do odpowiedniego stanu dając dobre rabaty na robociznę, część, itp, a nie zdzierali za niby naprawę maglownicy. Nie wszyscy musimy znać się na technicznych aspektach napraw, czy stanu technicznego. Przychodzimy wydawało by się do fachowców i mamy nadzieję i wiarę, że są uczciwi i uczciwie nas potraktują, ufamy im, ale takie praktyki coraz bardziej tę wiarę niszczą i wychodzi na to, że chcąc mieć stare Porsche musimy sami zgłębiać tajniki wiedzy mechanicznej, bo inaczej nas oszukają i zedrą za byle naprawę jak za zboże. Straszne to się robi. Nie pierwszy to przypadek na tym forum, np nie tak odległy temat Pana Mirka, czy starszy temat warsztatu z Góry Kalwarii chyba.


DOKLADNIE !
+1
Już prawie zaczałem myśleć, że starszymi Porsche jeżdza tylko mechanicy. A humaniści to moga sobie rower kupić. Wszystkim, którzy próbuja “tłumaczyć / wyjaśniać” postawę CarBone - to właśnie w ten sposób promujemy nasza krajowa bylejakość, geszefciarskue biznesy i cwaniactwo. Ciekawe, czy Rufa i Singera też byście “dla zasady” na kanał brali, pomimo, że zapewnili Was, że auto super. Wiem - przykład z czapy, CarBone i 30 letnie 964 to nie R lub S, ale chciałem pokazać zasadę. Pewnie, że nie wierzę handlarzom aut - i właśnie ze względu na takie przypadki nie wierzę. Nawet w nowym Porsche dokładnie sprawdziłem powłokę lakiernicza, ale czy naprawdę tak mamy postępoeać? Nie - oszustwo to oszustwo!


+1

Elberoth - dzięki za wątek i że opisujesz wszystko tak szczegółowo. Aż strach pomyśleć ile było takich historii (ogólnie na rynku, niekoniecznie z CarBone czy innym konkretnym kontrahentem), ale nieszczęsny nabywca wolał przemilczeć sprawę, żeby było łatwiej opchnąć samochód dalej, nawet jeżeli zdecydował się na doprowadzenie do stanu używalności albo po prostu już nie miał ochoty na publiczne posty.

Zawsze zastanawiały mnie historie aut gdzie w ciągu ostatnich 5 lat ktoś zrobił ledwie kilkaset czy kilka tysięcy kilometrów, a niby perfekcyjny stan.




_________________

991.2 4S


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 15.07.2023, 12:28 
Avatar użytkownika

Dołączył: 8.03.2007
Posty: 1567
Lokalizacja: Kraków
Nr klubowicza: 078
Mikkel napisał(a):
Zawsze zastanawiały mnie historie aut gdzie w ciągu ostatnich 5 lat ktoś zrobił ledwie kilkaset czy kilka tysięcy kilometrów, a niby perfekcyjny stan.


Tiaaa
To ”inwestorzy”
Imho jeszcze gorsze zjawisko…


A autorowi współczuję. Januszex, Mirex czy CarBonex jak widać jeden pies.

I jednocześnie trzymam kciuki za odbudowę. Będzie finalnie „pure perfection”!




_________________

Piotrek
944 '86 3.0 wydmucha
996.2 C4 cabrio '02
997 TT '06
Cayenne Diesel S '14
Macan GTS '16

ex: 944 S2 '89


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 15.07.2023, 16:17 

Dołączył: 30.03.2021
Posty: 52
Dobrze wiedzieć.Nigdy nie kupię nawet naklejki w Carbone-exie.
Dobra opinia za tobą idzie,zła zapierdala.
To motto niech pozostanie w pamięci dla autora słów "pure perfection".


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 15.07.2023, 22:38 

Dołączył: 3.05.2011
Posty: 1320
TomaszW napisał(a):
Dobrze wiedzieć.Nigdy nie kupię nawet naklejki w Carbone-exie.
Dobra opinia za tobą idzie,zła zapierdala.
To motto niech pozostanie w pamięci dla autora słów "pure perfection".


Pawełek...


https://www.youtube.com/watch?v=N8KxjigUcvg


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 16.07.2023, 1:55 

Dołączył: 16.05.2020
Posty: 152
To akurat moje auto (Martini) i nie mogę powiedzieć złego słowa o chłopakach bo jestem bardzo zadowolony z ich usług. Podobnie z poprzednim, które u nich serwisowałem, oraz aktualnym kupionym bezpośrednio od nich. Notabene też 964.

Co do tematu wątku i samochodu - też się nim interesowałem, oraz kontaktowałem ze sprzedającym. Natomiast bezpośrednio i przez Otomoto. Nie byłem przekonany i odpuściłem, mimo dość atrakcyjnej ceny. Kupiłeś go bezpośrednio od właściciela, czy za pośrednictwem CarBone? Ktoś weryfikował ten pojazd, lub znał jego stan?

Moim zdaniem - znając jego stan, lub nie - odpowiedzialność powinien ponieść sprzedający i nie umywać od niej. Dziwi mnie, że mając okazję spotkać wszystkich zainteresowanych na zlocie nikt nie poruszył tematu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 17.07.2023, 16:17 

Dołączył: 3.05.2011
Posty: 1320
Jak postępy? Hubert widzę na FB, że już silnik poskładał, pewnie już w odpalony w aucie..pochwal się)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 17.07.2023, 18:08 

Dołączył: 10.06.2017
Posty: 1119
MKmat przeczytaj wątek od początku a nie , zadajesz pytania które już przerobiono parę stron wstecz. 8)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 18.07.2023, 0:55 

Dołączył: 5.03.2018
Posty: 659
Sorry, dopiero z Goodwood Festival of Speed wróciłem.

Konwerter wrócił dzisiaj z regeneracji z MVS Konwertery. Link do ich kanału na YT, gdyby ktoś chciał sobie pooglądać ich robotę:

https://www.youtube.com/@AUTOmatyczni/videos

Obrazek

Półosie też do roboty:

Obrazek

Finisz składania silnika:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I zaraz hop do auta:

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 18.07.2023, 1:26 

Dołączył: 27.12.2020
Posty: 246
dobrze, że bez tego wieśniackiego bagażnika dachowego


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 18.07.2023, 8:42 

Dołączył: 9.08.2021
Posty: 72
dawid012 napisał(a):
dobrze, że bez tego wieśniackiego bagażnika dachowego

Pewnie za bagaznik bylaby doplata :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 18.07.2023, 22:55 

Dołączył: 17.09.2022
Posty: 150
Lokalizacja: Kraków
Nr klubowicza: 831
KJK napisał(a):
dawid012 napisał(a):
dobrze, że bez tego wieśniackiego bagażnika dachowego

Pewnie za bagaznik bylaby doplata
Może "pośrednik" ma nadal w garażu do sprzedania wraz z oponami zimowymi ;)




_________________

Przemek
40 years of 911 No. 0719


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 18.07.2023, 23:20 
Członek Honorowy
Avatar użytkownika

Dołączył: 10.03.2007
Posty: 3892
Lokalizacja: Warszawa
Nr klubowicza: 029
Elberoth napisał(a):

Półosie też do roboty:

Obrazek


No to chyba normalne, że przy takim remoncie wymienia się manszety (osłony gumowe), czyści i daje nowy smar. Można też zregenerować przegub, albo dać nowy, jak trzeba. Pasują od VW, któregoś "T", koszty żadne. Nawet "patyki" są do załatwienia, ale czy są złe ?
W wątku "964-projekt śmietnik" wszystko urasta do rangi sensacji i ciężkiego oszustwa ! Najlepiej o normalnych zużyciach pisać wielkimi literami, albo na czerwono :lol:
Jak dojdziesz do przedniej szyby to na pewno okaże się, że po 300 tyś.km ma "grysik" i jest do wymiany, o czym sprzedający "pure perfection" nie poinformował tzn. oszukał ! :wink:
Pozostaję z szacunkiem dla rzetelnie robionych prac i doprowadzenie auta do stanu "pure perfection" !




_________________

były: 911 - T'73, S'77, SC'81, turbo look'84,
targa'88,
Boxster - 98
------------------
996 - 01


Góra
 Zobacz profil YIM  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 19.07.2023, 13:40 

Dołączył: 5.03.2018
Posty: 659
pdmobil napisał(a):
No to chyba normalne, że przy takim remoncie wymienia się manszety (osłony gumowe), czyści i daje nowy smar. Można też zregenerować przegub, albo dać nowy, jak trzeba. Pasują od VW, któregoś "T", koszty żadne. Nawet "patyki" są do załatwienia, ale czy są złe ?
W wątku "964-projekt śmietnik" wszystko urasta do rangi sensacji i ciężkiego oszustwa ! Najlepiej o normalnych zużyciach pisać wielkimi literami, albo na czerwono :lol:
Jak dojdziesz do przedniej szyby to na pewno okaże się, że po 300 tyś.km ma "grysik" i jest do wymiany, o czym sprzedający "pure perfection" nie poinformował tzn. oszukał ! :wink:
Pozostaję z szacunkiem dla rzetelnie robionych prac i doprowadzenie auta do stanu "pure perfection" !

Z całym szacunkiem, ale chyba czytasz inny wątek.

Nigdzie nie napisałem, że mam pretensje o stan półosi czy konwertera skrzyni biegów (ani aparatu zapłonowego, kompresora klimatyzacji, pompy oleju itd) - po prostu robimy przy okazji remontu silnika, więc wrzucam zdjęcia. Tyle.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 19.07.2023, 21:49 

Dołączył: 5.03.2018
Posty: 659
Tadam! Silnik w aucie.

Dzisiaj przyjechali panowie od klimy - czynnik nabity, wymiana uszczelek w kompresorze wydaje się załatwiła sprawę niedziałającej klimatyzacji.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 19.07.2023, 21:53 

Dołączył: 19.09.2012
Posty: 204
Elberoth napisał(a):
Tadam! Silnik w aucie.


Nie patrzyłem na daty ale wydaje się że szybko poszło👍


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 19.07.2023, 22:17 

Dołączył: 5.03.2018
Posty: 659
Jak na Huberta to bardzo długo - ale to dlatego, że doszły dodatkowe rzeczy (skrzynia) plus Hubert był na urlopie.

Normalnie to trwa 3-4 tygodnie od początku do końca - kwesta odpowiedniej organizacji pracy.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 20.07.2023, 9:57 

Dołączył: 5.03.2018
Posty: 659
No i długo się nie nacieszyłem z gotowego auta - Projekt Śmietnik strikes back!

Hubert właśnie napisał, że najprawdopodobniej uszkodzona nagrzewnica lub klapa w nagrzewnicy - z prawej strony wszystko działa, a z lewego nawiewu cały czas puszcza delikatnie ciepłe powietrze :(

Podobno demontaż nagrzewnicy to cała misja - Hubert mówi, że niczego tak nie lubi w pracach nad 964 jak właśnie demontażu nagrzewnicy.

A więc do listy nieujawnionych przez sprzedawcę usterek auta dopisujemy uszkodzoną nagrzewnicę.

JPRD :banghead:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 358 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 18  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum