Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 8.10.2023, 16:59 

Dołączył: 21.07.2021
Posty: 33
Z racji ze z Porsche nie było wczesniej do czynienia to mam kilka pytań związanych z dachem bo go czyściełem i oglądałem:

1. Zdjęcie nr 1. Widok na główny odpływ (po 1 na stronę): rozumiem ze tędy ucieka cała woda i nalezy co jakiś czas sprawdzać drożność? Przy jednym wlocie znalazłem element ze zdjęcia nr 3. Czy to jakaś częśc dachu czy po prostu coś wpadło i leżało? I jeszcze te wszystkie połączenia ruchome i szyny prowadzące dach. Czy je trzeba smarować? Jakim smarem?

2. Ta płachta czarna za szybą miałem ją luźną. Na jej końcu jest listwa na kształ litery U. Wziąłem ją na razie pod obudowę za siedzeniami. Uniosłem obudowę, włożyłem jej krawędź w tą listwę i zamknąłem kołkami. Tak to powinno być?

3. Ten element gumowy znalałzem przy jednym z odpływów. Czy to jakaś część dachu? czy po prostu coś tam wpadło i można wyrzucić?

4. W rynience w pobliżu drzwi jest ten zaznaczony element na zdjęciu nr 4. I tam mi została woda po myciu. Od środka kapie powoli do głównego spustu. Ten element można suwać na ząbkach - jakby regulować. Czy jego trzeba przeczyścić bo on służy do odprowadzenia wody z rynny do głównego spustu wody z dachu??

Z góry dzięki za podpowiedzi :)


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 8.10.2023, 18:20 

Dołączył: 10.06.2017
Posty: 1116
Ja wszystkie elementy przegubowe przesmarowałem smarem silikonowym w sprayu. Element ze zdj 4 to regulacja bocznych skrzydełek tej klapy dachu by równo się domykały i była równa powierzchnia błotnika i klapy. Lużna płachta to jest taka zasłonka wnęki dachu i jednocześnie okap- spływ do wody która mogła by się przedostać między dachem a klapą . Tą rynienkę wpina się na końcówkach od dołu w zaczepy by płachta była naprężona. Nie rozbierałem elementów dachu więc tej gumy nie poznaję , może pomogą kol. którzy rozbierali mechanizmy dachu .HEJ


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 9.10.2023, 20:55 
Avatar użytkownika

Dołączył: 8.07.2007
Posty: 5069
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka/Warszawa
Nr klubowicza: 193
Numer 3 to element otwierania dachu.




_________________

924 '83 LM8U - Tor Poznań 2:04,992


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 9.10.2023, 21:05 

Dołączył: 21.07.2021
Posty: 33
Qbak napisał(a):
Numer 3 to element otwierania dachu.


Ktoś mi pisał ze to jest jakaś gumka która sprawi aze dach nie stuka jak jest złożony.
Rozumiem ze to powinno być po obu stronach dachu?

Z tego co się zorientowałem to Ty Jakubie masz dostęp do części.
Jeśli ten mój element wygląda na zużyty a wydaje mi się że tak jest to moze mogłbym kupić nowe? Jak coś to daj znać na priv jaka ewentualnie cena takich gumek i w którym miejscu powinny być. A być moze nie wymagają jeszcze wymiany? Nie mam pojęcia bo o Boxsterach nie wiem za dużo. Dopiero się uczę.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum