Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 14.09.2016, 17:59 

Dołączył: 16.12.2012
Posty: 26
Witam,
wczoraj miałem do pokonania trasę ponad 2000 km i tak po 1500 km zauważyłem, że opis biegu w lewym dolnym rogu wyświetlacza się zmienił. Normalnie mam np D6 jadąc na 6-tym biegu, a przy przełączaniu +/- przy kierownicy jest przez chwilę tryb manualny, więc wyświatle jest np M6 itd. Niestandardowy opis polegał na tym, że literka D pojawiła się w prostokąciku i nie był wyświetlany aktualny bieg. Dodatkowo zmiana +/- nie powodowała wyświetlania literki M. Po zgaszeniu auta wszystko wróciło do normy ale po około 10 min znów pojawiło się D w tajemiczym prostokącie. Później miałem postój, około 20 minut, i po tym postoju wszystko wróciło do normy. Czy ktoś wie czym była spowodowana zmiana sposobó wyświetlania biegu? Dodam, że nie pojawił się żaden komunikat w ostrzeżeniach na wyświetlaczu ani nie zapalił się wykrzyknik przy liczniku.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 14.09.2016, 18:01 

Dołączył: 30.05.2016
Posty: 152
U mnie też tak jest. Olewam to bo wszystko działa


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 14.09.2016, 18:17 

Dołączył: 16.12.2012
Posty: 26
Zastanawiałem się, czy może np srzynia zbytnio się nagrzała i to jakiś rodzaj informowania? Jechałem autostradą około 150 km/h. Nie wiem czy to zależne czy może przypadek, ale działo się to w czasie gdy wyłączyłem klimatyzację. Po tym dłuższym postoju ruszyłem z włączoną klimą i już się nie pojawiło. Auto tak jak piszesz działa normalnie. Ale w tym czasie niezależnie czy byłem w trybie D czy R czy P, zawsze wyświetlała się literka D w prostokącie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 14.09.2016, 22:55 

Dołączył: 30.05.2016
Posty: 152
Żaden tryb awaryjny, spokojnie. Na 99,9% nie dziala Ci też manualna zmiana wybierakiem, jedynie przyciskami na kierownicy. To sie moim zdaniem wiąże z tym że wyświetlacz po pewnym czasie przestaje pokazywać bieg.

Ogólnie rzecz biorac bez obaw. Już rok tak mój jeździ i ma się dobrze


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 15.09.2016, 11:15 

Dołączył: 9.03.2015
Posty: 32
a może to pomoże?
http://www.ferdinandmagazine.com/more-p ... iy-fix-ups


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum