Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 3989 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 200  Następna strona
Autor Wiadomość
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 6.02.2014, 15:28 
Avatar użytkownika

Dołączył: 21.03.2010
Posty: 3700
Lokalizacja: Poznań
Nr klubowicza: 263
bukers80 napisał(a):
fotele raczej nie ori.zderzak tez. ogólnie trochę kundel.sądząc po oklejeniu jakiś wielbiciel agro tuningu.


Ale, że co? czytać umiesz? kolega napisał, że turbo look, że stylizacja na RSR że ma wszystko do niego , więc gdzie ty widzisz tam wieś? :crazy:




_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 6.02.2014, 15:43 

Dołączył: 11.05.2009
Posty: 672
bukers80 napisał(a):
Bartek1987 napisał(a):


fotele raczej nie ori.zderzak tez. ogólnie trochę kundel.sądząc po oklejeniu jakiś wielbiciel agro tuningu.

no to się doczekałeś.... (to do sprzedającego) :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
Offline
 Tytuł: xxx
PostNapisane: 6.02.2014, 16:09 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 8.03.2007
Posty: 2057
Nr klubowicza: 068
bukers80 napisał(a):
Bartek1987 napisał(a):


fotele raczej nie ori.zderzak tez. ogólnie trochę kundel.sądząc po oklejeniu jakiś wielbiciel agro tuningu.

pojechałeś Kolego




_________________

Marcin
----------------

http://aidi.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 6.02.2014, 16:22 

Dołączył: 10.05.2007
Posty: 486
Cytuj:
ogólnie trochę kundel.sądząc po oklejeniu jakiś wielbiciel agro tuningu
.

No to sie nazywa wypowiedź znawcy, widać że ktoś wszystko o aucie wie ;)
Auto piękne, aż mam "głupie" myśli.....


Góra
 Zobacz profil  
 
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 6.02.2014, 16:46 

Dołączył: 17.03.2007
Posty: 255
Cichy napisał(a):
Cytuj:
ogólnie trochę kundel.sądząc po oklejeniu jakiś wielbiciel agro tuningu
.

No to sie nazywa wypowiedź znawcy, widać że ktoś wszystko o aucie wie ;)
Auto piękne, aż mam "głupie" myśli.....



nawet nie pojedziesz pooglądać i posiedzieć w środku ;)
nie mówiąc już o kupnie ... :D :D :D




ps. no a teraz Cichy nie pozostaje Ci nic innego jak tylko powiedzieć - co ja nie dam rady ?!?!?!?!


Góra
 Zobacz profil  
 
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 6.02.2014, 18:19 

Dołączył: 31.01.2014
Posty: 24
Panowie, ktoś coś może powiedzieć nt tego auta?

http://otomoto.pl/porsche-panamera-turb ... 46119.html

Z tego co rozmawiałem z właścicielem przebieg to ok 20 tys. Nie wiem czy to możliwe żeby był aż tak niski.


Góra
 Zobacz profil  
 
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 6.02.2014, 18:58 

Dołączył: 30.10.2008
Posty: 1066
Jaqob napisał(a):
Z tego co rozmawiałem z właścicielem przebieg to ok 20 tys. Nie wiem czy to możliwe żeby był aż tak niski.


Jak często stał w serwisie, to czemu nie :)


Góra
 Zobacz profil  
 
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 6.02.2014, 21:49 

Dołączył: 31.01.2014
Posty: 24
Tak awaryjny model?!


Góra
 Zobacz profil  
 
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 6.02.2014, 22:20 

Dołączył: 2.01.2014
Posty: 149
Panamera nie słynie z niezawodności niestety...


Góra
 Zobacz profil  
 
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 7.02.2014, 0:04 

Dołączył: 10.08.2007
Posty: 241
Ogladalem nie dawno auto pdmobil'a i zdecydowanie jest warte zainteresowania :)


Góra
 Zobacz profil  
 
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 7.02.2014, 1:14 
Członek Honorowy
Avatar użytkownika

Dołączył: 10.03.2007
Posty: 3892
Lokalizacja: Warszawa
Nr klubowicza: 029
bukers80 napisał(a):
fotele raczej nie ori.zderzak tez. ogólnie trochę kundel.sądząc po oklejeniu jakiś wielbiciel agro tuningu.


No i co tu napisać :? Owszem obawiałem się idiotycznych komentarzy, ale co zrobić ?
Napisać ?
Powiedz zatem, kolego Bukers co jest nie ori w oryginalnym zderzaku ? Napisz co, co widzisz, może się dowiemy ?
Fotele ? Możesz nie wiedzieć, że w turbo look były montowane takie jak od zwykłej Carrery, a takie jak od turbo za dopłatą. Sporą. Widać Niemiaszek poskąpił. Za to ja nie i takie dokupiłem (we Wrocławiu, za również niemały grosz) i mam wielką frajdę dla oczu i...siedzenia! Są super i w doskonałym stanie ! Oryginalne dalej mam. Oklejenie? ....nie wiem co chcesz od oklejenia. Oryginalne "stone guard" które miałem na tylnych błotnikach ustąpiły napisowi Carrera w chwili, kiedy zrobiłem restyling, żeby było jak w ori. Napis Carrera niczym nie różni się od oryginału...no może ceną, bo jego wzór dostałem od kolegów z Poznania, a zrobił mi znajomy. Właściwie tu mógłbym zakończyć polemikę z Bukersem, znawcą mojego samochodu, ale ponieważ Forum PCP traktuję trochę jak swoje podwórko ( zapominając, że czyta je cała masa obcych) to z przyjaciółmi z Klubu podzielę się historią restylingu.
Sporo lat temu, był we Wrocławiu do sprzedania taki niby turbo z czerwonym środkiem, nawet ładny mógłby być.....kupowałem od Pana jakieś części ....i zobaczyłem w garażu leżący zderzak przedni od RS. Piękny. W rozmowie, Pan przyznał, że "kucnął" w trakcie projektu....Kilka lat pózniej w rozliczeniu za jedną z napraw przyjąłem tylną lotkę od wczesnego turbo (taka sama "chodziła" w RS, nota bene...ta, którą mam jeżdziła swego czasu z dobrymi wynikami w GSMP) więc przypomniałem sobie o zderzaku. Jakby czekał lata na mnie. Kupiłem. Zdobycie tylnego zderzaka od RS trwało....blisko 1.5 roku. Z Niemiec jechał (bo bardzo niewymiarowa przesyłka) ze 3-4 m-ce. Oryginalny od RSR '74 i wierzę Niemcowi. Jak wyjąłem z pudła zapachniało starością, a w liściku od Niemca była przestroga, żebym uważał na lampki Helli do ośw. tablicy rejestracyjnej, bo takich już nigdy nie kupię. Zatem tak skompletowałem trzy zasadnicze elementy. Nadwozie turbo (turbo look) nie wymagało żadnych modyfikacji, zatem po drobnych dopasowaniach efekt był imponujący ! No, oczywiście dla znawców, boczne lusterka....jakaż wiocha ! A tak....wiocha, spod Krakowa, bo tam robią takie, tanio i przy niewielkim wkładzie pracy są prawie takie same jak w RS, tyle, że większe, ale co za tym idzie super przydatne do codziennej jazdy. (oryginalne , małe do RS mogłem, owszem, kupić...za cenę...tym razem ja poskąpiłem ). W sumie wyszły z tego "projektu" prawie trzy lata fajnej zabawy, takiej jakie są opisywane w prawie każdym "911&PW" czy innych - widać cały świat się bawi w agro-tuning. Efekt super, no i rzecz niebagatelna przy wyścigowych zabawach - ponad 100 (sto) kg. mniej.
Kilka lat temu, na Radzie Żubrów byli Włosi oryginalnym RSR-em (taki czarny, matowy...jakże efektownie wyleciał z trasy) i nie mogli się nadziwić, że w Polsce jest taka fajna replika.......czułem się usatysfakcjonowany, żałując, że tylko nadwozie.....
Pisząc ogłoszenie na Allego, zamieściłem kilka zdjęć tego co jest teraz i jedno, poglądowe "repliki" mniemając, że to co tam napisałem jest konkretne i zrozumiałe. Mnogość telefonów świadczących o znikomej wiedzy na temat jest porażająca, ale cóż, nie pozostaje nic jak schylić czoła przed znawcami agro tuningu, których nie interesują osiągi, geometria, kompletacja FABRYCZNA, oryginalność czy zgodność z Vin-em. Nie bacząc na znawców, wyposażając "replikę" w kilka usprawnień technicznych miałem kilka lat ogromną radość z jazdy :D Cieszyłbym się gdyby "poszedł" w ręce kogoś, kto doceni jego unikatową wartość jako oryginalnego turbo looka, ale jeszcze bardziej, gdyby nabywca docenił wkład pracy w jego "restyling" oraz możliwości na trasach.....zatem niech czeka na kogoś...nie tylko z kasą.
Na koniec kilka fotek....agro runingu z okresu swojej świetności.....
Napisałem.
Na koniec prośba do Bukersa. Proszę opisz zewnętrzne różnice między 3.0 RS a RSR, bo swego czasu nie wiedziałem jak nazwać moje dzieło ? Że wyścigowe wersje RSR były nieco szersze to wiemy.....
:lol:


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.




_________________

były: 911 - T'73, S'77, SC'81, turbo look'84,
targa'88,
Boxster - 98
------------------
996 - 01


Góra
 Zobacz profil YIM  
 
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 7.02.2014, 7:47 
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył: 11.01.2011
Posty: 3043
Lokalizacja: Warszawa
Nr klubowicza: 258
Kolejny (nie)ciekawy przypadek komentowania samochodu przez nie-klubowicza, ktory chyba nie widzial auta na zywo, a ma "cenne" trzy grosze do dodania.

To nie jest auto dla amatorow agro tuningu. To rasowe Porsche. Wiem, bo znam.




_________________

Bartek

997.1 GT3
964 C2
958 3.0d
996 turbo X50 [był]
964 C4 [był]


Góra
 Zobacz profil  
 
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 7.02.2014, 10:18 

Dołączył: 11.02.2011
Posty: 372
widać ze do wyrazania opini aut klubowiczów upoważnieni są jedynie klubowicze i to tylko w samych superlatywach. zapomnieliście dopisać ze auto bylo użytkowane jedynie w słoneczne niedziele do kościoła. znacie widzieliscie polecacie itp.

jednak jak wyskakuje auto "nie klubowe" to jedziecie po całości.a to że fotka pod PGR-em zrobiona a to że znaczek krzywo przyklejony...itp.itd.

A wracając do czerwonej, kiera też nie ori.


Góra
 Zobacz profil  
 
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 7.02.2014, 10:26 

Dołączył: 28.07.2012
Posty: 335
Podobnie jak Bartek, ja też widziałem to auto wielokrotnie i jest cudne. Wrzucając tego linka, odczuwałem wewnętrzny niepokój, że może je kupić ktoś, kto nie będzie brał udziału w imprezach PCP i nie obejrzymy już tego auta w akcji. Nawet moja Lidka, która średnio odróżnia takie auta twierdzi, że jest boskie :D


Góra
 Zobacz profil  
 
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 7.02.2014, 10:26 

Dołączył: 2.04.2008
Posty: 520
No i po czasie się okazało, że Jizu miał rację "modyfikując" nick bukersa :D


Góra
 Zobacz profil  
 
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 7.02.2014, 14:49 
Członek Honorowy
Avatar użytkownika

Dołączył: 10.03.2007
Posty: 3892
Lokalizacja: Warszawa
Nr klubowicza: 029
bukers80 napisał(a):
widać ze do wyrazania opini aut klubowiczów upoważnieni są jedynie klubowicze i to tylko w samych superlatywach. zapomnieliście dopisać ze auto bylo użytkowane jedynie w słoneczne niedziele do kościoła. znacie widzieliscie polecacie itp.

jednak jak wyskakuje auto "nie klubowe" to jedziecie po całości.a to że fotka pod PGR-em zrobiona a to że znaczek krzywo przyklejony...itp.itd.

A wracając do czerwonej, kiera też nie ori.


Facet, jaką masz przyjemność z pisania bredni o samochodzie, który ma certyfikat sprzedawcy, certyfikat PZMot. i jest oczkiem w głowie fanatyka.
Kierownica Ci tym razem nie pasuje...i co jeszcze ....nie zauważyłeś że nie na Fuchsach - ślepy jesteś ? (Fuchsy w garażu )
Żebyś coś sensownego napisał, coś konkretnego wiedział, ale przecież piszesz bzdury. Nie znajdziesz nigdzie wzmianki, że jeżdziła lekarka w niedzielę bo jestem za poważny i na dodatek nie wstydzę się tego, że samochód ( to znaczy ja w nim) jeżdził w wielu imprezach. I to z dobrymi wynikami i każdy mądry przyjmie to za rekomendację. Był też samochód na eliminacjach MPPZ i I Rajdzie Polski Historycznym gdzie zapewne lepsi od Ciebie znawcy i koneserzy poddawali go ocenie..technicznej i estetycznej. Nie wygłupiaj się z tymi komentarzami bo się ośmieszasz.




_________________

były: 911 - T'73, S'77, SC'81, turbo look'84,
targa'88,
Boxster - 98
------------------
996 - 01


Góra
 Zobacz profil YIM  
 
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 7.02.2014, 15:12 

Dołączył: 14.08.2011
Posty: 290
dario911 napisał(a):
No i po czasie się okazało, że Jizu miał rację "modyfikując" nick bukersa :D


Wlasnie mialem pisac, ze chyba Jizu mogl miec racje :) Albo to ten sam gosc, dwa nicki zalozyl zeby miec z kim pogadac :)


Góra
 Zobacz profil  
 
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 7.02.2014, 15:20 
Klubowicz

Dołączył: 15.08.2007
Posty: 2915
dario911 napisał(a):
No i po czasie się okazało, że Jizu miał rację "modyfikując" nick bukersa :D


+1 :)


Góra
 Zobacz profil  
 
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 7.02.2014, 15:59 

Dołączył: 11.02.2011
Posty: 372
Panowie więcej dystansu.nikogo przecież nie obraziłem.wymieniłem opinie na temat autaa że jest to klasyk to moim zdaniem powinien być orginalny a nie jakaś replika

chcesz rs kup rs :D


Góra
 Zobacz profil  
 
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 7.02.2014, 16:11 

Dołączył: 28.08.2007
Posty: 522
to auto akurat mi się bardzo podoba, jest obłędnie cudowne, ale klubowicz klubowicza zawsze wyciumka i przytuli, taka prawda. A zwykły bukers czy drwalu to ta gorsza strona forum, mogło by ich nie być, psują sielankę "leasingową" ;) ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 3989 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 200  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum