Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 2.04.2015, 23:15 

Dołączył: 3.10.2007
Posty: 876
Świetnie czyta się te myśli, myśli ludzi, którzy chyba bez wyjątku, sporo w swoim życiu osiągneli. Recepty są jednak bardzo różne - ostrożność lub ryzyko, długofalowy plan lub zdolność do szybkich decyzji i instynkt w podejmowaniu ryzyka. No i ten "fart". I o tym właściwie chciałem ...

Moim zdaniem każdy ma tego farta raz, dwa albo i cztery razy w życiu. Każdy czasem dostaje dobre karty. Potem trzeba jeszcze umieć dostrzec szansę, podjąć ryzyko (ale nie za dużo) i wiedzieć, kiedy się "zcashować", bo pomysł się wypalił i lepiej już nie będzie.

Tak więc - zwracam się do inicjatora postu - wypatruj swojego farta, ale wypatruj go z planem, cierpliwością i ostrożną chance/risk analiza. Powodzenia


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 3.04.2015, 0:01 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 10.09.2009
Posty: 4971
Lokalizacja: Warszawa/Poznań
Nr klubowicza: 281
Niektórzy użytkownicy tego forum znają poglądy i myśli Jacka Wakiewicza. Część miała przyjemność brać udział w jego wykładach bądź zna go osobiście. Nie wiem czy inicjator tego tematu spokał się z tym "myślicielem"? Warto obejrzeć, łatwiej będzie kiedyś podjąć decyzję o zakupie wymarzonego Porsche :-)
https://m.youtube.com/watch?v=uXEsVB8BC-U




_________________

jest: 356C '65, 912 '66, 914-6 '70, 996 Millennium '00, 126p S ’78, R129 500SL ’92

było: 914-4 ’73, 914-4 CanAm '74, 924 '79, 944 '84, 944S2 cabrio '90, 968 cabrio '92, 986S '00, 996.2 targa '03

Michał
IG: mr.mata912


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 3.04.2015, 9:31 
Avatar użytkownika

Dołączył: 3.03.2009
Posty: 2257
Lokalizacja: Piotrków Tryb
Nr klubowicza: 288
Marek 997 napisał(a):
chris napisał(a):
Marion napisał(a):
. Dla jednej osoby z tej samej branży jest kryzys a dla innej w tym samym czasie jest szczyt koniunktury.
Częściej udaje się zbudować dochodowy biznes z 10 tys zl własnych pieniędzy (wymaga lat) niz z 10 mln kredytu.


A nie świadczy to właśnie o farcie i szczęściu .Matematyczne wzorce i zasady rozwoju są jednakowe dla wszystkich i ogólnie dostępne.


Szczęście lub fart możesz mieć w totku.
Możesz mieć raz na miliony wypełnionych kuponów (choć niektórzy ponoć kilka razy z rzędu;)
Biznes to pomysł i konsekwencja w jego realizacji , w myśl zasady
Marzenia bez egzegwowania są tylko halucynacjami
Tysiące decyzji podejmowanych świadomie, nie ma nic wspólnego ze szczęściem...


To zapodaj kilka pomysłów -resztą się zajmiemy :D




_________________

-http://classic911.pl


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 3.04.2015, 9:50 

Dołączył: 17.03.2007
Posty: 4089
Chris - to o co pytasz, to w wielu przypadkach nazywa się consulting :) i zwykle kosztuje $$$ i jest właśnie jednym z pomysłów na biznes ;-)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 3.04.2015, 10:53 

Dołączył: 25.12.2011
Posty: 235
Jeżeli ktoś uważa, że "szczęście" nie było mu potrzebne do osiągnięcia sukcesu to jest zadufanym w sobie d... .

Oczywiste jest, że szczęśliwe zbiegi okoliczności ułatwiają osiągnięcie sukcesu. Nie tylko one. Ale łut szczęścia jest konieczny. Minimalnie, ale jednak...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 3.04.2015, 12:13 

Dołączył: 11.06.2011
Posty: 859
Macpraw napisał(a):
Jeżeli ktoś uważa, że "szczęście" nie było mu potrzebne do osiągnięcia sukcesu to jest zadufanym w sobie d... .

Oczywiste jest, że szczęśliwe zbiegi okoliczności ułatwiają osiągnięcie sukcesu. Nie tylko one. Ale łut szczęścia jest konieczny. Minimalnie, ale jednak...

Sztuką jest iść grubo do przodu kiedy szczęście ci nie sprzyja i wiatr w oczy.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 3.04.2015, 12:49 

Dołączył: 2.08.2010
Posty: 335
Ciężką pracą i konsekwencją w działaniu.

Szczęście owszem, słyszałem o jednym przypadku wśród najbliższych znajomych, ale czasami trzeba mu trzeba pomóc. Kolega bardzo dbał o powierzone mu zadania na etacie sprzedawcy w sklepie. Wypracował sobie świetny warsztat sprzedaży i organizacji zamówień/dostaw w zwykłym sklepie - nie potroił sprzedaży i nie zrobił rewolucji w branży, poprostu robił swoje. Właściciel przechodząc na emeryturę postanowił mu to wynagrodzić przepisując firmę, składającą się z dwóch sklepów i dużej hurtowni, na niego.

Warto dać z siebie 110% na codzień, ale też dbać o własne potrzeby. Tak jak sugeruje Laska, odpowiedz sobie na najważniejsze pytanie i zacznij to robić.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 3.04.2015, 12:50 

Dołączył: 11.07.2014
Posty: 32
Szczęście (szeroko pojmowane) jest wskazane - a nawet pożądane - w życiu prywatnym, budowanie własnego biznesu z kalkulacją, że będzie potrzebne, to samobójstwo zawodowe.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 3.04.2015, 13:24 

Dołączył: 25.12.2011
Posty: 235
Zdaje się, że ktoś nie doczytał mojego posta ze zrozumieniem...

Z tego powodu nie będę tłumaczył, co napisałem. Przeczytajcie jeszcze raz!


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 3.04.2015, 14:20 

Dołączył: 28.12.2014
Posty: 7
Ponieważ to mój pierwszy post - witam wszystkich.

Fajny filmik (większości pewnie znany) pasujący do tematu:

https://www.youtube.com/watch?v=ZVc8L87EBcI

Sam podobnie jak autor tematu, nie mam jeszcze Porsche - planuję zakup za jakieś 18 miesięcy.

W tym czasie planuję zgłębiać wiedzę na temat 997 i Caymana bo te dwa modele mnie interesują i są w zasięgu pod względem finansowym.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 3.04.2015, 14:25 

Dołączył: 8.03.2007
Posty: 1196
radek h napisał(a):
Ponieważ to mój pierwszy post - witam wszystkich.

Fajny filmik (większości pewnie znany) pasujący do tematu:

https://www.youtube.com/watch?v=ZVc8L87EBcI

Sam podobnie jak autor tematu, nie mam jeszcze Porsche - planuję zakup za jakieś 18 miesięcy.

W tym czasie planuję zgłębiać wiedzę na temat 997 i Caymana bo te dwa modele mnie interesują i są w zasięgu pod względem finansowym.

Pozdrawiam


Witaj,

bardzo lubię ten filmik reklamowy, najlepsze jest to że 10lat już minęło....

powodzenia w poszukiwaniach.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 7.04.2015, 18:01 

Dołączył: 9.03.2015
Posty: 32
“Luck Is What Happens When Preparation Meets Opportunity"


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 17.06.2015, 9:34 

Dołączył: 21.08.2014
Posty: 23
Świetnie sie czyta :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 22.07.2015, 10:03 

Dołączył: 19.07.2015
Posty: 3
pojechac do niemiec tam jest tego pełno


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum