Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 15.08.2020, 9:23 

Dołączył: 30.04.2020
Posty: 31
Hi, ja jednak polecam 2 auta. Mam podobny zestaw jak piszesz tj a7 competition i boxstera. Szczerze , to mimo wiekszej mocy jazda audi jest po prostu nudna.
Fun to nie tylko konie mechaniczne. Jak chce sie pobawic to tylko boxster. Precyzja prowadzenia, genialny dzwiek i ten badass feeling sa w audi nieosiagalne:)
pozdr!


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 15.08.2020, 13:37 

Dołączył: 1.01.2015
Posty: 1012
Marion napisał(a):
Taka proteza raczej poskutkuje tym że będziesz sprzedawał S5/A5 ze stratą i kupował Porsche


Potwierdzam, też popełniłem ten błąd i kupiłem inne auto. Po kilku miesiącach problem wrócił.... :twisted:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 15.08.2020, 15:29 

Dołączył: 11.07.2011
Posty: 1528
tunix napisał(a):
Marion napisał(a):
Taka proteza raczej poskutkuje tym że będziesz sprzedawał S5/A5 ze stratą i kupował Porsche


Potwierdzam, też popełniłem ten błąd i kupiłem inne auto. Po kilku miesiącach problem wrócił.... :twisted:

A teraz mając 718 jesteś w 100%zadowolony? To było to czego szukałeś i już nie masz zamiaru nic zmieniać?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 15.08.2020, 15:49 

Dołączył: 1.01.2015
Posty: 1012
Arekk napisał(a):
A teraz mając 718 jesteś w 100%zadowolony? To było to czego szukałeś i już nie masz zamiaru nic zmieniać?


Poprawka - mając 718+911 jestem w 100% zadowolony i nie zamierzam nic zmieniać :)

No może gdyby gdyby było 911 wolnossące - taki GT3 touring ale z tylnymi fotelami i szyberdachem. Jak kiedyś takie coś się pojawi to kto wie :twisted:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 15.08.2020, 22:35 

Dołączył: 27.02.2011
Posty: 422
wybieraj numer 1, kupuj porsche i zostaw sobie audi...ja mam bardzo mocne auto na daily, bardzo bardzo mocne czyli s8 d4 zrobione na prawie 700KM i mozna pomysleć ze to dream car i nie ma co kombinować ALE miałem caymana i jazda nim to była sama frajda..w S8 jest frajda z tego że auto przyspiesza w 3 sek do 100 ale na tym frajda sie konczy, nie ma prowadzenia, nie ma funu na zakrętach itd...moc to nie wszystko..dlatego wylicytowałem ostatnio 911 i czekam na info czy udało mi się go kupić, jednak frajda w porsche jest zupełnie inna dlatego najlepiej mieć 2 auta tak jak pisałem, daily w trasy i drugie wariat


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 16.08.2020, 16:23 

Dołączył: 14.07.2011
Posty: 166
Ja jezdze caymanem 981 jako daily przeszlo 5 lat.
W miescie super, nie ma znaczenia czy to zima, czy lato. Stosunkowo duze bagazniki daja rade nawet z wiekszymi zakupami.

Co do minusow - 981 dosc wolno sie nagrzewa/chlodzi, wiec w zimie koniecznie grzane fotele.
Drugi minus jest taki, ze jesli jezdzisz wiecej niz 10-15k km rocznie podstawowym autem, to bym sie zastanowil. Trasa jest meczaca - silnik za plecami, huk i powyzej 140 juz przez zestaw BT sie ciezko rozmawia.

Inna sprawa, ze sam nie wiem co teraz kupic. Przejechalem sie kilkoma bardziej cywilnymi autami - np M340 i zdecydowanie brakuje odczuc, a ceny 911 to jakis kosmos - 650 to bardzo skromna kompletacja. Z nowych aut spodobalo mi sie M2, ale raz ze glupie auto juz mam ;) a dwa, ze zona mowi ze w moim wieku juz nie przystoi.

U nas sprawdza sie kombinacja cayman + x3 dla zony+dzieci oraz w trasy.

Jesli masz garaz, to moim zdaniem bierz boxstera.
Sam z checia wymienilbym mojego caymana na boxstera, a na codzien wzialbym cokolwiek do odpychania.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 20.08.2020, 10:52 

Dołączył: 19.06.2016
Posty: 70
rthea0 napisał(a):
b0g0b0jny napisał(a):
To żeby doprecyzować jedno pytanie. Gdzie mieszkasz ? Zmierzam do tego, że warunki zimą we Wrocławiu będą inne niż w Suwałkach albo Biłgoraju:)


@b0g0b0jny Mieszkam w dużym mieście, generalnie zastanawiam się nad różnego typu podjazdami np. do centrum handlowych lub tuneli etc. Czy szerokie opony, napęd na tył i duża moc nie będą męczące. Tak samo jeżeli spadnie trochę śniegu. Mam dylemat czy iść w 718 czy jednak zmienić na trochę mocniejsze Audi... :)

Jezdze 987 praktycznie wszedzie i nie jest to zaden problem. Oczywiscie trzeba byc uwazniejszym niz w typowym dupowozie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 21.08.2020, 8:28 

Dołączył: 30.05.2011
Posty: 962
Kupuj 718 na daily, a na zimę kup najtańszy Porsche Dziadkowóz, czyli starego Cayenne, chodzą w cenie starego Passata 1,9 Tdi, nie będzie szkoda ciuchać 718 w zimę i nie będzie szkoda ciuchać starego Cayenna w zmię :D


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 21.08.2020, 9:02 

Dołączył: 18.07.2018
Posty: 837
AdamWalenda napisał(a):
czyli starego Cayenne, chodzą w cenie starego Passata 1,9 Tdi


A jak koszty utrzymania tego w należytym stanie? Które motory ok, których unikać?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 24.08.2020, 0:21 

Dołączył: 9.11.2018
Posty: 5
Podepnę się trochę pod temat. Co sądzicie o caymanie 718 jako daily w proporcji 50/50 warszawa/drogi szybkiego ruchu i przebiegach rzedu 2k miesiecznie. teoretycznie mamy drugie auto ale w praktyce korzysta z niego glownie dziewczyna i tak by zostalo, takze caymana traktowalbym zarowno jako daily w lecie i zimie,
pzdr

p.s.
zna ktos ten samochod?
https://www.otomoto.pl/oferta/porsche-7 ... 2d07b25458


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 24.08.2020, 11:25 

Dołączył: 11.08.2020
Posty: 11
Wziąłem najmocniejszą A5 na weekend ale nijak ma się ona do Boxtera. Byłem też wcześniej w Porsche aby mieć porównanie 1:1.

Decyzja podjęta, na przyszły rok zamawiana będzie 718. Czekam teraz na oferty i opcje finansowania :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum