Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 12.02.2011, 10:25 

Dołączył: 19.06.2010
Posty: 43
Witam!
Czy może ktoś pomóc w kwestii jak zdemontować przednie reflektory w 986, żeby czegoś nie poniszczyć?
Z góry dziękuję za fachową poradę.
Pozdrawiam!
OLO


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 12.02.2011, 11:47 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 12.03.2008
Posty: 9164
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Nr klubowicza: 189
Potrzebujesz specjalny klucz (powinien być w zestawie narzędzi). Od strony bagażnika są gumowe zaślepki, wyjmujesz i w otwór wkładasz klucz, przekręcasz o jakieś 90 st i lampa wychodzi.




_________________

Witek
będzie: chyba 718
było: 964 '91, 944 '85, 924 '85, 996 '02, 997S '09

http://www.komunikado.pl agencja public relations


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 12.02.2011, 12:54 

Dołączył: 19.06.2010
Posty: 43
wit007 napisał(a):
Potrzebujesz specjalny klucz (powinien być w zestawie narzędzi). Od strony bagażnika są gumowe zaślepki, wyjmujesz i w otwór wkładasz klucz, przekręcasz o jakieś 90 st i lampa wychodzi.


Dzięki BARDZO za pomoc.
Pozdrawiam
OLO


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 12.02.2011, 12:56 

Dołączył: 14.09.2008
Posty: 308
Ten klucz to taka rurkowa nasadka. Tylko nie pamiętam rozmiaru.
Jak będziesz go przekręcał usłyszysz głośne kliknięcie. Wtedy znaczy że puściło. Czasem musisz lekko cofnąć klucz bo haczy o obudwę reflektora.
Powodzenia :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 15.02.2011, 12:07 

Dołączył: 19.06.2010
Posty: 43
adamww1977 napisał(a):
Ten klucz to taka rurkowa nasadka. Tylko nie pamiętam rozmiaru.
Jak będziesz go przekręcał usłyszysz głośne kliknięcie. Wtedy znaczy że puściło. Czasem musisz lekko cofnąć klucz bo haczy o obudwę reflektora.
Powodzenia :)


Będę musiał coś radzić bo nie mam tego zestawu, chętnie bym kupił, ale w ASO ponad 800złotych kosztuje, dziękuję jeszcze raz za pomoc.
POZDRAWIAM
OLO

P.S. Ma ktos może wiedzę na temat jakiś zlotów, imprez? Chętnie bym się wybrał.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 15.02.2011, 12:34 

Dołączył: 14.09.2008
Posty: 308
Coś mi się majaczy że na forum widziałem ogłoszenie. Ktoś chciał sprzedać zestaw narzędzi. Tylko nie pamiętam do jakiego Porsche.
A tak poza tym na allego sprzedają części z rozbitych samochodów.
Podzwoń albo napisz do nich może coś im zostało? Ja tak wyrwałem
mechanizm spoilera za 150 PLN :D
Jeśli chodzi o zloty to chłopaki na forum na bierząco zamieszczają informacje.
Powodzenia :D


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 15.02.2011, 13:19 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 12.03.2008
Posty: 9164
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Nr klubowicza: 189
Spróbuj może w sklepie z narzędziami. Są takie rurkowe klucze nasadowe, ostatnio kupowałem w OBI 12/13 i 14/15. Z tego co pamiętam (na którymś zlocie ktoś z tym walczył) to ten klucz do Boxa ma rozmiar w okolicy 10.




_________________

Witek
będzie: chyba 718
było: 964 '91, 944 '85, 924 '85, 996 '02, 997S '09

http://www.komunikado.pl agencja public relations


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 15.02.2011, 13:40 

Dołączył: 19.06.2010
Posty: 43
wit007 napisał(a):
Spróbuj może w sklepie z narzędziami. Są takie rurkowe klucze nasadowe, ostatnio kupowałem w OBI 12/13 i 14/15. Z tego co pamiętam (na którymś zlocie ktoś z tym walczył) to ten klucz do Boxa ma rozmiar w okolicy 10.



OK, będę patrzył na dniach bo czekam teraz na chłodnice i jak już rozpracuje temat to napisze co i jak.

P.S. Może ma ktoś taka lampę na sprzedaż?? :D


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 18.02.2011, 11:36 

Dołączył: 19.06.2010
Posty: 43
AutomaxSieradz napisał(a):
wit007 napisał(a):
Spróbuj może w sklepie z narzędziami. Są takie rurkowe klucze nasadowe, ostatnio kupowałem w OBI 12/13 i 14/15. Z tego co pamiętam (na którymś zlocie ktoś z tym walczył) to ten klucz do Boxa ma rozmiar w okolicy 10.



OK, będę patrzył na dniach bo czekam teraz na chłodnice i jak już rozpracuje temat to napisze co i jak.

P.S. Może ma ktoś taka lampę na sprzedaż?? :D


Witam ponownie!
Ten kluczyk do demontażu to imbus nasadka 6mm, u mnie jest jednak problem bo z jednej strony ktoś już upierniczył to odkręcanie, a z drugiej kręci się dookoła i lipa, muszę jutro poszukać rozwiązania na spokojnie jak znajdę to dam znać czy da się to jeszcze jakoś inaczej zdemontować :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 18.02.2011, 11:45 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 12.03.2008
Posty: 9164
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Nr klubowicza: 189
To chyba może się kręcić dookoła. Musisz wyłapać w którym momencie blokada puści. To jest coś w rodzaju korby, gdy wykorbienie jest pionowo blokuje lampę, gdy jest poziomo lampa wychodzi. Widać ktoś nie bardzo wiedział jak się do tego zabrać. Oby nie za dużo napsuł...




_________________

Witek
będzie: chyba 718
było: 964 '91, 944 '85, 924 '85, 996 '02, 997S '09

http://www.komunikado.pl agencja public relations


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 28.02.2011, 13:08 

Dołączył: 19.06.2010
Posty: 43
AutomaxSieradz napisał(a):
AutomaxSieradz napisał(a):
wit007 napisał(a):
Spróbuj może w sklepie z narzędziami. Są takie rurkowe klucze nasadowe, ostatnio kupowałem w OBI 12/13 i 14/15. Z tego co pamiętam (na którymś zlocie ktoś z tym walczył) to ten klucz do Boxa ma rozmiar w okolicy 10.



OK, będę patrzył na dniach bo czekam teraz na chłodnice i jak już rozpracuje temat to napisze co i jak.

P.S. Może ma ktoś taka lampę na sprzedaż?? :D


Witam ponownie!
Ten kluczyk do demontażu to imbus nasadka 6mm, u mnie jest jednak problem bo z jednej strony ktoś już upierniczył to odkręcanie, a z drugiej kręci się dookoła i lipa, muszę jutro poszukać rozwiązania na spokojnie jak znajdę to dam znać czy da się to jeszcze jakoś inaczej zdemontować :)



Witam!
Rozwiązanie na wymontowanie reflektora jest :D Trzeba wyjąć go z całą podstawą, a żeby to zrobić należy odkręcić (poluzować) trzy śruby od spodu(bez wymontowania chłodnic, nie do zrobienia).
Pozdrawiam!
OLO


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 28.02.2011, 14:56 

Dołączył: 14.09.2008
Posty: 308
Z tymi śrubami będzie problem ponieważ kontry są od strony reflektora czyli z góry a od dołu tylko pokrętła do reg. nachylenia reflektora.
Powiedz z kąd jesteś? Może lepiej jak podjedziesz do kogoś kto będzie wiedział co zrobić.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 3.03.2011, 14:59 

Dołączył: 19.06.2010
Posty: 43
adamww1977 napisał(a):
Z tymi śrubami będzie problem ponieważ kontry są od strony reflektora czyli z góry a od dołu tylko pokrętła do reg. nachylenia reflektora.
Powiedz z kąd jesteś? Może lepiej jak podjedziesz do kogoś kto będzie wiedział co zrobić.


Ja jestem z Sieradza, z tymi lampami to już sprawę załatwiłem tak jak opisałem wyżej(może ktoś tam ingerował i nie było kontry).
Dzięki za pomoc, POZDRAWIAM!


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 3.03.2011, 15:46 

Dołączył: 14.09.2008
Posty: 308
Najważniejsze że Ci się udało :D
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 10.02.2012, 1:18 

Dołączył: 18.01.2012
Posty: 1624
Chciałbym wrócić do tematu demontażu lamp w Boxsterze.
Dziś zajżałem tam po raz pierwszy w życiu (chciałem zmienić żarówki świateł postojowych) i... poległem.
Udało mi się zwolnić blokadę i wyjąłem lampę, ale jak wypiąć kable z wiązką, która pozostaje wpięta w kostkę ? Nie byłem w stanie tego odpiąć ? (mowa o kostce, która mieszka obok przetwornicy).
Czy jest jakieś ryzyko porażenia prądem przy dłubaniu wokół tych wszystkich kabli bez wypinania w/w wtyczki ? Tam są ostrzeżenia o wysokim napięciu (przetwornica do xeniaków), zastanawiałem się, czy mnie nie trzepnie ;)
No i namęczyłem się, żeby to w końcu poskładać (poddałem się i nie udało mi się wypiąć wtyczki). Dopiero po którejś próbie z kolei doszedłem do tego, że lampa jakby "jeździ" w prowadnicy i w końcu udało mi się ją z powrotem zablokować. Nie było łatwo, kilka razy po niby właściwym montażu lampe udawało mi się wyjąć ręką... Trzeba uważać, bo przy jakimś ostrym hamowaniu można łatwo przejchać po swoich własnych lampach... :?

Pozdrawiam,
Rafał


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł: :)
PostNapisane: 10.02.2012, 1:24 

Dołączył: 22.08.2009
Posty: 268
z tym zakładaniem lamp to kwestia wprawy:) a wyciągasz normalnie nie wiem czy nie ma jakies zapatki która trzeba przycisnąć ale jak jest to na pewno widoczna a iść to chyba się ciężko to wyciągało:D a raczje nic Cię nie "popieści" "co Cię nie zabije to Cię wzmocni":P a tak serio to się nie masz czego obawiać:) a przejazd po swoich lampach nie był by tanim interesem:P


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 10.02.2012, 1:27 

Dołączył: 18.01.2012
Posty: 1624
Doniu,

Żeby wypiąć tą kostkę trzeba naciskać ten jakby spust czy go podważać ?
Nie chciałem czegoś połamać, więc nie szarpałem na siłę...

Rozumiem, że na przetwornicach pojawia się napięcie jak się poda na nie napięcie i włączy światla mijania ? Jak wszystko jest wyłączone nie powinno mnie chyba popieścić ?

Pozdrawiam,
Rafał


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 13.02.2012, 12:48 

Dołączył: 18.01.2012
Posty: 1624
I co ? Nikt mi nie podpowie jak odpiąć tą ostatnią wtyczkę z lampy ?
Za cholerę nie mogłem sobie z nią poradzić, nie chciałbym jej uszkodzić...
Zatrzask trzeba ciągnąć w górę czy naciskać ? Ktoś z Państwa pamięta ?

Pozdrawiam,
Rafał


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 13.02.2012, 15:15 

Dołączył: 11.07.2011
Posty: 1532
nie wiem jak w 986 ale w 996 wymiana żarówki to bajka.Jeszcze łatwiejszego rozwiązania jak z tą "korbą" nie widziałem. :D żadnych wtyczek,lampa sama wskakuje w swoje gniazdo wystarczy jeden ruch kluczem.Klucz to zwykła długa nasadka 6mm.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł: :)
PostNapisane: 13.02.2012, 21:03 

Dołączył: 22.08.2009
Posty: 268
jak możesz jeszcze poczekać to jak jutro bd w domu i znajde chwile to zejde do garażu zobacze i dam Ci znac;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum