Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 28.09.2023, 11:47 

Dołączył: 17.03.2007
Posty: 2024
Czy ktoś z Was używał dokładnie tej opony, wersji N5, nie mylić z innymi oponami P Zero.
W jakim rozmiarze? Jazda drogowa/tor? Jakie nastawy zawieszenia? Jak wrażenia?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 28.09.2023, 13:04 

Dołączył: 9.03.2021
Posty: 22
Używam w Boxsterze 986 w rozmiarach 205/55R16 i 225/50R16, jazda tylko drogowa, zawieszenie seryjne, obecnie drugi komplet. Tył wytarty do ogranicznika po 15 tys. km, przód wytrzymałby do 20 tys. km, ale zmieniłem wcześniej ze względu na odczuwalną podsterowność po założeniu świeżych opon na tył.

Lubię te opony, mają dość sztywny bok i dobrze sygnalizują swój limit w zakręcie, nigdy nie zostałem zaskoczony nagłym zerwaniem trakcji na suchym, na mokrym jeżdżę raczej spokojnie. Nie kleją chyba aż tak jak Pilot Sport 4S, które mam w drugim aucie (nie Porsche), ale z kolei w tamtych nie umiem tak dobrze wyczuć limitu ze względu na miększe boki. Pirelli jako nowe mają też dość głęboki bieżnik i przez pierwsze kilometry przeciążenia boczne powodują nieco dziwne odczucia, ale jak się zetrze pierwsze 1-2 mm bieżnika jest już ok.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 29.09.2023, 0:49 

Dołączył: 17.03.2007
Posty: 2024
Dzięki za opinię. Do kupna opon na kolejny sezon mam jeszcze chwilę, ale biorąc pod uwagę opinie, chyba wezmę Yokohamy A052, zobaczymy jak się będą sprawować.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 30.09.2023, 16:48 

Dołączył: 15.03.2007
Posty: 3076
yoko a052 zaraz po trofo to najszybszy semislick jeśli chodzi o suche a na mokrym najlepszy , minus to taki ze znikają w oczach . Pamiętaj tez ze ich wymiarowka jest trochę inna i np 295 jest szerszy niż 315 w innych markach itd. jest wyjątkowo szeroka , 235 było szersze niż 245 michelina ...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 30.09.2023, 19:33 

Dołączył: 7.09.2019
Posty: 25
W tym roku kupiłem do macana turbo 4 sztuki continental sport contact 3. Wszystkie opony zaczęły pękać i się rozchodzić. Po przebiegu 3tyś km. Później zrobię zdjęcia.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 2.10.2023, 12:49 

Dołączył: 17.03.2007
Posty: 2024
porscheee napisał(a):
yoko a052 zaraz po trofo to najszybszy semislick jeśli chodzi o suche a na mokrym najlepszy , minus to taki ze znikają w oczach . Pamiętaj tez ze ich wymiarowka jest trochę inna i np 295 jest szerszy niż 315 w innych markach itd. jest wyjątkowo szeroka , 235 było szersze niż 245 michelina ...


Planuję kupić 225/50/16 i 245/45/16. Kupuję z myślą o przyszłorocznej lidze transaxli. Czy w ruchu drogowym ta opona jest w jakimś aspekcie męcząca hałas/klei się do niej cały syf z drogi. szybko odgniata się i przestaje być okrągła itp.? Obecny komplet opon będę sprzedawać, nie mam gdzie tego trzymać i czasu na zmienianie, stąd pytam się czy do jazdy po drogach te Yokohamy się też nadają.

daviddasmet napisał(a):
W tym roku kupiłem do macana turbo 4 sztuki continental sport contact 3. Wszystkie opony zaczęły pękać i się rozchodzić. Po przebiegu 3tyś km. Później zrobię zdjęcia.


Akurat Conti nie ma nic do zaoferowanie w rozmiarze w któyrm szukam poza pierwszymi Sport Contact z lat 90-tych(konkurent tych PZero Rosso), a to jednak nie jest rodzaj opony której szukam, ale jestem ciekawy, bardzo proszę o zdjęcia. Ogólnie w tym rozmiarze co napisałem są opony Vintage co słabo kleją, albo ewentualnie Trofeo R i A052, nie ma nic po środku, więc kieruję się w strone A052.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 2.10.2023, 16:26 

Dołączył: 15.03.2007
Posty: 3076
Duke napisał(a):
porscheee napisał(a):
yoko a052 zaraz po trofo to najszybszy semislick jeśli chodzi o suche a na mokrym najlepszy , minus to taki ze znikają w oczach . Pamiętaj tez ze ich wymiarowka jest trochę inna i np 295 jest szerszy niż 315 w innych markach itd. jest wyjątkowo szeroka , 235 było szersze niż 245 michelina ...


Planuję kupić 225/50/16 i 245/45/16. Kupuję z myślą o przyszłorocznej lidze transaxli. Czy w ruchu drogowym ta opona jest w jakimś aspekcie męcząca hałas/klei się do niej cały syf z drogi. szybko odgniata się i przestaje być okrągła itp.? Obecny komplet opon będę sprzedawać, nie mam gdzie tego trzymać i czasu na zmienianie, stąd pytam się czy do jazdy po drogach te Yokohamy się też nadają.

daviddasmet napisał(a):
W tym roku kupiłem do macana turbo 4 sztuki continental sport contact 3. Wszystkie opony zaczęły pękać i się rozchodzić. Po przebiegu 3tyś km. Później zrobię zdjęcia.


Akurat Conti nie ma nic do zaoferowanie w rozmiarze w któyrm szukam poza pierwszymi Sport Contact z lat 90-tych(konkurent tych PZero Rosso), a to jednak nie jest rodzaj opony której szukam, ale jestem ciekawy, bardzo proszę o zdjęcia. Ogólnie w tym rozmiarze co napisałem są opony Vintage co słabo kleją, albo ewentualnie Trofeo R i A052, nie ma nic po środku, więc kieruję się w strone A052.


Tak nadają się nie ma nic z minusów co napisałeś to przecież opona homologowaną nie slick więc bez takich obaw . Jak na ligę to idealne tyle ze na sezon max . Sama opona urwiesz dużo czasu na dlozszych torach i nie ma znaczenia czy będzie mokro czy sucho w jej przypadku :twisted:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 3.10.2023, 12:01 

Dołączył: 17.03.2007
Posty: 2024
daviddasmet napisał(a):
W tym roku kupiłem do macana turbo 4 sztuki continental sport contact 3. Wszystkie opony zaczęły pękać i się rozchodzić. Po przebiegu 3tyś km. Później zrobię zdjęcia.


Hejka, podrzuć zdjęcia proszę i wrzuć proszę fotę z datą produkcji na rancie, bo to dość nietypowe kupować ten model zamiast obecnej wersji (7) jeżeli rozmiar jest dostępny, może dostałeś jakiegoś starocia.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum