Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 19.03.2018, 0:00 
Avatar użytkownika

Dołączył: 21.03.2010
Posty: 3699
Lokalizacja: Poznań
Nr klubowicza: 263
Jak widać było po pewnym angielskim programie lift na młodszy model jest bardzo popularny i jest pewnym kompromisem, odmłodzili wizualnie o parę lat G klasę jak i Range Rovera i się sprzedały. To forum jest mocno ortodoksyjne i takie pomysły tu są często nieprzychylne , w pełni się z tym zgadzam w przypadku kultowej 911, lecz już w pozostałych modelach jest to mniej dla mnie bolesne .




_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 19.03.2018, 1:11 

Dołączył: 5.03.2018
Posty: 659
+1

Większość osób patrzy przez pryzmat 911. A Cayenne ma się do 911 jak pięść do nosa.

Nigdy nie będzie klasykiem i jego wartość będzie spadać, aż osiągnie cenę złomu i tam też skończy. Już obecnie możesz kupić Cayenne 1-generacji za ... mniej niż 20kzł. To są najtańsze Porsche na otomoto!

Jak będziesz sprzedawał dajmy na to 10 letniego Cayenne to najważniejszą rzeczą będzie stan ogólny auta - czy jest zadbany, serwisowany, jaki ma przebieg, czy nie jest powypadkowy itd. - a nie czy ma zrobiony FL czy też nie. I z całą pewnością, zrobiony FL nie wpłynie na obniżenie jego wartości.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 19.03.2018, 12:32 

Dołączył: 28.12.2011
Posty: 747
Na szczęście dla Ciebie jest spore grono tych, dla których lift będzie wartością dodaną i nie tylko nie utrudni późniejszej odsprzedaży a wręcz ją przyspieszy. I dotyczy to także modelu 911-wbrew temu co się wszystkim wypowiadającym się w temacie purystom wydaje-nie ma aż tak wielu przeciwników takich zmian jak mogłoby się wydawać.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 19.03.2018, 13:11 

Dołączył: 27.01.2015
Posty: 83
Elberoth napisał(a):
+1

Większość osób patrzy przez pryzmat 911. A Cayenne ma się do 911 jak pięść do nosa.

Nigdy nie będzie klasykiem i jego wartość będzie spadać, aż osiągnie cenę złomu i tam też skończy. Już obecnie możesz kupić Cayenne 1-generacji za ... mniej niż 20kzł. To są najtańsze Porsche na otomoto!

Jak będziesz sprzedawał dajmy na to 10 letniego Cayenne to najważniejszą rzeczą będzie stan ogólny auta - czy jest zadbany, serwisowany, jaki ma przebieg, czy nie jest powypadkowy itd. - a nie czy ma zrobiony FL czy też nie. I z całą pewnością, zrobiony FL nie wpłynie na obniżenie jego wartości.


Z jednym się zgodzę ze cayenny za poniżej 20tpln to jeżdżące wraki. Niemniej przestrzegałbym przed stwierdzenie. Ze cayenne to nie Porsche. Tak można odczytać twoja mizerna wypowiedz. Jest to forum Porsche i ludzie tu maja różne samochody w tym cayenny....

Sadze ze przebija przez ciebie zazdrość i zawiść. Bo nawet nie masz cayenna za 20tpln żeby chociażby sobie na niego popatrzyć ...

Proszę o czytanie ze zrozumieniem i nie rozpętywanie kolejnej awantury, bo zaraz temat poleci do kosza lub co niektóre wypowiedzi.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 19.03.2018, 13:13 

Dołączył: 5.03.2018
Posty: 659
CAYENKA napisał(a):
Z jednym się zgodzę ze cayenny za poniżej 20tpln to jeżdżące wraki. Niemniej przestrzegałbym przed stwierdzenie. Ze cayenne to nie Porsche. Tak można odczytać twoja mizerna wypowiedz. Jest to forum Porsche i ludzie tu maja różne samochody w tym cayenny....

Sadze ze przebija przez ciebie zazdrość i zawiść. Bo nawet nie masz cayenna za 20tpln żeby chociażby sobie na niego popatrzyć ...


To niby czego lifting właśnie robię ? Auta sąsiada ? :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 19.03.2018, 13:15 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 12.03.2008
Posty: 9164
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Nr klubowicza: 189
CAYENKA napisał(a):
Z jednym się zgodzę ze cayenny za poniżej 20tpln to jeżdżące wraki. Niemniej przestrzegałbym przed stwierdzenie. Ze cayenne to nie Porsche. Tak można odczytać twoja mizerna wypowiedz. Jest to forum Porsche i ludzie tu maja różne samochody w tym cayenny....

Sadze ze przebija przez ciebie zazdrość i zawiść. Bo nawet nie masz cayenna za 20tpln żeby chociażby sobie na niego popatrzyć ...


Z ostatnim trafiłeś jak kulą w płot. Elberoth planuje przeprowadzić lifting na 958.2 w posiadanym przez siebie 958.1




_________________

Witek
będzie: chyba 718
było: 964 '91, 944 '85, 924 '85, 996 '02, 997S '09

http://www.komunikado.pl agencja public relations


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 20.03.2018, 3:02 

Dołączył: 5.03.2018
Posty: 659
Jutro robimy zaczynamy, więc na pożegnalne zdjęcie tyłu ...

Obrazek

Tak się zastanawiam, czy korzystając z faktu że auto będzie składane u lakiernika, nie poprosić aby pomalowali mi grille pod kierunkami na czarno.

Zamiast:
Obrazek

zrobić takie:
Obrazek

Te białe paski jakoś tak postarzają przód auta.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 20.03.2018, 8:52 

Dołączył: 11.12.2011
Posty: 761
Możesz je okleić folia, zawsze efekt odwracalny. To są nakładki które wkłada się od zewnątrz zderzaka - na klipsy.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 20.03.2018, 9:18 

Dołączył: 5.03.2018
Posty: 659
Od ZEWNĄTRZ - czyli nie trzeba demontować zderzaka ?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 20.03.2018, 10:10 

Dołączył: 25.09.2014
Posty: 484
Elberoth napisał(a):
Od ZEWNĄTRZ - czyli nie trzeba demontować zderzaka ?

Spokojnie Ci to okleją bez zdejmowania zderzaka ;)
A jak się nie spodoba to zawsze można w 3 minuty odkleić :wink:
Co do liftów..... też kiedyś taki robiłem w BMW E38 , wiązało się to ze zmianą błotników, lamp, dołożenia nakładek na progi i kilka innych pierdół. Zmieniałem też deskę w środku na inną . Kwestia gustu :wink:
Ze sprzedażą nie było problemów. Gdyby wszyscy jeździli autami w takim stanie jak wyjechały z salonu to byłoby nudno :D


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 20.03.2018, 10:45 
Avatar użytkownika

Dołączył: 21.03.2010
Posty: 3699
Lokalizacja: Poznań
Nr klubowicza: 263
Okropnie wyglądają obecnie ja bym to na czarno zrobił już dawno.




_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 20.03.2018, 10:59 

Dołączył: 25.09.2014
Posty: 484
Jak będziesz oklejać to oklej też te środkowe , które już są czarne. Będzie taki sam odcień i struktura :wink:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 20.03.2018, 11:09 

Dołączył: 5.03.2018
Posty: 659
Daro. napisał(a):
Okropnie wyglądają obecnie ja bym to na czarno zrobił już dawno.


Wyglądają faktycznie okropnie. Do tej pory autem jeździła moja mama, ale odkąd 'przejąłem' samochód i jeździ nim moja żona, to postanowiłem się za niego zabrać.

Gdzie w W-wie można to okleić ? Może faktycznie lepiej to machnąć folią matową - będzie bardziej przypominała te poprzeczki w środkowym grillu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 3.04.2018, 13:16 

Dołączył: 5.03.2018
Posty: 659
Update:

Niestety manewr z założeniem części do bez malowania nie wypalił - okazuje się, że Cayenne 2011-2014 oraz 2015-2017 mają inny kod (ocień) białego :banghead:

Pisze jako wskazówkę dla potomnych - czasami jak widać nie warto szukać części w kolorze (chyba że akurat dany kolor był dostępny zarówno w 958.1 jak i 958.2).

W lakierni przygotowali mi już klapę do malowania - zdjeliśmy cały lakier, aby po zagruntowaniu i pomalowaniu zachować zbliżoną do firmowej grubość lakieru na elemencie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 3.04.2018, 13:17 

Dołączył: 5.03.2018
Posty: 659
evan napisał(a):
Jak będziesz oklejać to oklej też te środkowe , które już są czarne. Będzie taki sam odcień i struktura :wink:


tak zrobię, dzięki za wskazówkę :thumbup:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 3.04.2018, 21:20 

Dołączył: 21.01.2017
Posty: 25
Elberoth napisał(a):
evan napisał(a):
Jak będziesz oklejać to oklej też te środkowe , które już są czarne. Będzie taki sam odcień i struktura :wink:


tak zrobię, dzięki za wskazówkę :thumbup:



Zaprezentuj efekt proszę.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 6.04.2018, 1:40 

Dołączył: 5.03.2018
Posty: 659
Update:

Udało mi się dziś zamontować i uruchomić zewnętrzne lampy (trzeba było zamienić miejscami piny we wtyczkach). Samochód wygląda trochę jak Frankenstein, bo ma połowę świateł starych a połowę po FL. No i te dziury :lol:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nowe światła są niższe, ale za to głębsze. Na powyższym zdjęciu widać że nowa lampa wystaje prawie 2cm ponad starą.

Oprócz repinu na wtyczkach (zrobione u chłopaków z VNS Media w Józefowie) trzeba było także dorobić przedłużki mocowań, ponieważ nowe lampy nie sięgają do starego dolnego mocowania.

Obrazek

Niektórzy widziałem montowali z pominięciem dolnego mocowania (lampa trzyma się na jednym kołku ustalającym i 2 śrubach), ale ja postanowiłem to zrobić porządnie. Znajomy mający agencję reklamową wyciął mi laserem odpowiednie mocowania z polikarbonatu.

Obrazek

Obrazek

Jeszcze tylko czekam na nakrętki oraz podkładki z inoxu (nie chcę, aby z czasem zardzewiały), i będzie gotowe.

Całość trzeba przykryć nową nakładką, bo stara jest za długa:

Obrazek

Obrazek

Dla zainteresowanych podaję numery części:

Nakładka na światła zewnętrzne L & R
958.631.261.00
958.631.262.00

Nakładka na światła w klapę L & R
958.631.265.00
958.631.266.00

W poniedziałek oddaję auto do blacharza na wymianę klapy i zderzaka.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 6.04.2018, 6:47 
Avatar użytkownika

Dołączył: 13.08.2007
Posty: 507
Lokalizacja: Radom
Nr klubowicza: 151
Wygląda obiecująco... aż czekam na efekt końcowy. Pochwal się zaraz po odbiorze.

Jakub




_________________

pozdrawiam,
Jakub

IN: MACAN S, 996 C4S
out: Porsche 944 2,5


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 16.04.2018, 12:26 

Dołączył: 5.03.2018
Posty: 659
Update:

Przyszły ostatnie brakujące części z Porsche: nowe logo P O R S C H E na klapę, dwa brakujące ślizgi oraz dwie blendy na tylne światła od strony klapy.

Obrazek

Zderzak oraz klapa już pomalowane, i założone:

Obrazek

Zderzak na razie tylko przyłożony na szybko (stąd też trochę odstaje) - trzeba uzupełnić ślizgi. Dzisiaj wkleimy jeszcze szybę i jutro albo pojutrze będę jechał do chłopaków z Naviserwice do Józefowa na dokończenie przekładania kostek.

Poza tym, że z jakiegoś powodu przestało nam działać otwieranie elektryczne tylnej klapy (po naciśnięciu przycisku słychać tylko "biip"), to wszystko idzie bez większych niespodzianek.

Mam nadzieję, że problem z klapą to tylko kwesta ponownego programowania, bo przełożyliśmy całą wiązkę ze starej klapy, więc teoretycznie wszystko powinno działać (nie licząc nowych siłowników, które wzięliśmy z nowej klapy - na tych oryginalnych, mimo zaledwie 100k przebiegu, były już bardzo wyraźne ślady korozji. Jakość Porsche :banghead: )


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 17.04.2018, 12:40 

Dołączył: 5.03.2018
Posty: 659
Okazuje się, że klapę wystarczyło tylko podnieść i opuścić ręcznie kilka razy, i wszystko samo zaczęło działać. Widocznie sterownik musiał się nauczyć skrajnych położeń.

We czwartek kończymy z elektryką - zostało nam podłączenie świateł w klapie (zmiana kostek) oraz przeciwmgłowych.

Przy okazji zdemontowałem te białe listewki z przedniego zderzaka i okleiłem na czarny mat w GhostCar.pl - dzięki za sugestię!


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum