Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 2.04.2019, 22:30 

Dołączył: 29.12.2013
Posty: 843
Lokalizacja: Łomianki
Nr klubowicza: 381
roco napisał(a):
Historia z 2014, odbiór w salonie Porsche (PCP)


Czy miałeś na myśli PCW? Na Połczyńskiej? :)

Bo ja też tam kupowałem i to 4 samochody - GT4 i GT3 z zerowym rabatem czyli pełną marżą, Panamera z 5% rabatem więc zostało już tylko kilkadziesiąt tysięcy marży. O jakiejś 911 demo nie ma co wspominać. I też kwiatów nie było... :cry:

Może chodzi o to że jak klient daje zarobić salonowi jakieś 120 tys marży na GT3 bez rabatu, to wychodzi się z założenia że na walizkę Rimowy stać go na pewno i nie musi jej dostawać. I szampana też sobie może przynieść sam 8)




_________________

*Porsche 911


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 3.04.2019, 8:25 

Dołączył: 10.08.2016
Posty: 344
Nr klubowicza: 588
Jarecki napisał(a):
roco napisał(a):
Historia z 2014, odbiór w salonie Porsche (PCP)


Czy miałeś na myśli PCW? Na Połczyńskiej? :)

Bo ja też tam kupowałem i to 4 samochody - GT4 i GT3 z zerowym rabatem czyli pełną marżą, Panamera z 5% rabatem więc zostało już tylko kilkadziesiąt tysięcy marży. O jakiejś 911 demo nie ma co wspominać. I też kwiatów nie było... :cry:

Może chodzi o to że jak klient daje zarobić salonowi jakieś 120 tys marży na GT3 bez rabatu, to wychodzi się z założenia że na walizkę Rimowy stać go na pewno i nie musi jej dostawać. I szampana też sobie może przynieść sam 8)


Zgodzę się z logiką, jak stać na 911 to i na walizkę również stać tylko w moim przypadku to była transakcja wiązana: płacę za 911 a PCP dodaje w cenie wyjazd, walizkę i pełen bak do każdej 911 ale widać jak kasa w całości już zapłacona to umowę maja w przysłowiowej d....
Mądrzy tego świata powiadają, że frak leży dobrze dopiero w trzecim pokoleniu więc dopiero ich wnuki będą wiedziały jak wygląda prawdziwe życie i od czego muchy zdychają :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 4.04.2019, 22:06 

Dołączył: 2.03.2016
Posty: 1038
roco napisał(a):
Historia z 2014, odbiór w salonie Porsche (PCP) dwóch sztuk 911 (991 4S) za 1,5 mln , na pytanie czy coś dostałem odpowiedź brzmi: W MORDĘ ! no może nie dosłownie, dosłownie mnie okradziono: nie otrzymałem obiecanego wyjazdu do Finalndii dla 2 osób na dwudniowe szkolenie na lodzie, obiecanych dwóch oryginalnych walizek Rimowa do 911 też nie zobaczyłem, auta nie były zatankowane pod korek pomimo takich deklaracji a handlowiec wydając dwa auta dla dwóch różnych kierowców pokazał wszystkie systemy wewnątrz auta jednemu z nas a drugiemu przekazał info żeby dowiedział się od pierwszego, powiało wówczas ZGROZĄ, stwierdziłem że w Skodzie kupując auta dla handlowców byłem o niebo lepiej obsługiwany i to był fakt.
Po drodze było jeszcze kilka zakupów w tym salonie i stwierdzam po pięciu latach że nastąpiła poprawa: na odbiór ostatniej 911 pozwolono mi przywieźć własnego Champana, własne 6 kieliszków a kolejne 6 mi użyczono :)
i cóż można zrobić ? obrazić się ? do Bydgoszczy jeździć a tu nie kupować ?
Na pewno są uczciwi, tu nie przejdzie numer jak w Sopocie, że jeden klient (handlarz) kupi 2 szt GT2RS, 2szt GT3RS i sprzedaję na wolnym rynku za wyższą kwotę...
Roco, gdzie tu logika najpierw cie troszkę oszukali, wiec wychodzi na to, że tacy uczciwi nie są ;) A taki handlarz w sopocie zgarnął z 4 szampany :)

Pozdrawiam,
Michał


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 5.04.2019, 10:43 

Dołączył: 14.01.2019
Posty: 21
Haki1972 napisał(a):
raf86 napisał(a):
Trochę temat poszedł w złą stronę bo to nie chodzi o markę Porsche, Mercedes, Audi czy Volvo tylko o danego dealera - o jego podejście do klienta czy kulturę osobistą.
Lellek Wrocław daje do auta Moeta i to jest upominek od Dealera nie od Porsche. Jeden dealer Mercedesa daje wino do auta, drugi nie przykręci tablic rejestracyjnych. A np. nasz forumowy kolega od Skody też dodaje butelka wina w drewnianej skrzyneczce, czy to Skoda Fabia czy Superb. A już jeden z większych dealerów w PL Krotoski nic nie daje, nawet jak bierzesz 20 samochód.


Z tym Krotoskim to się nie zgodzę. Odebrałem w ciągu ostatnich 2 lat pięć różnych modeli Audi u dealera Krotoski Cichy w Wolicy z zawsze byli bardzo pomocni, uprzejmi butelka wina i torba z gadżetami tez była. Do tego nadal zapraszają na swoje eventy, teraz zaprosili mnie na jazdy testowe e-trona.


nie odbierałem tam może pięciu aut, a jedno i dla mnie salon w Wolicy to najgorszy z jakim kiedykolwiek się spotkałem. Dodatkowo aby odzyskać nadpłaconą zaliczke, która nie było wliczona w leasing pomogło dopiero pismo od prawnika. Z całą grupą Krotoski mam złe doświadczenia, ale salon w Wolicy przebija wszystko z czym się do tej pory spotkałem...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 23.10.2019, 21:20 

Dołączył: 5.05.2019
Posty: 12
Ja jeszcze nie mogę ocenić „systemu odbioru” ale przed zamówieniem auta byłem w kilku salonach w PL i zdecydowanie PCSopot wymiata... obsługa na najwyższym poziomie. Warto pojechać nad morze z Wwy gdzie wg. mnie podejście niektórych sprzedawców woła o pomstę do nieba...
Pozostaje mi czekać do lutego i opiszę Wam odbiór mojego pierwszego Porsche :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 23.10.2019, 22:20 

Dołączył: 5.02.2018
Posty: 93
Pewnie jak byś odbierał 918 to byłyby fajerwerki


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum