Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 389 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 20  Następna strona
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 15.01.2021, 14:08 

Dołączył: 18.02.2017
Posty: 216
fx45 napisał(a):
Niestety zegarek staje się powoli archaiczno- prestiżowym dodatkiem. Szwajcaria od jakiegoś czasu już mocno narzeka na sprzedaż. Za jakiś czas ( zakładam dość niedługi ) przejdzie do historii jak pióro i manualna skrzynia biegów. Postęp

Czasowskazywacze odejdą, zegarki pozostaną.
Wystarczy spojrzeć na Rolexa, który sprzedaje na pniu swoją produkcję. Niektóre modele używane są droższe niż nowe ( np DeepSea ). Jak ktoś obserwuje rynek wtórny, to zapewne ciekawi Go wzrost cen o 60-100% w ciągu ostatnich 5 lat.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 15.01.2021, 14:27 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 12.03.2008
Posty: 9164
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Nr klubowicza: 189
Gdy spojrzy się na wielkość produkcji zegarków przez Rolexa i czas oczekiwania na niektóre modele człowieka tylko zazdrość bierze, że ktoś tak doskonale prowadzi biznes. W sensie sztucznie (tak się przynajmniej wydaje) generuje niedostępność produktu, przez co staje się jeszcze bardziej pożądany (co widać po cenach z drugiej ręki). Prawdziwy majstersztyk




_________________

Witek
będzie: chyba 718
było: 964 '91, 944 '85, 924 '85, 996 '02, 997S '09

http://www.komunikado.pl agencja public relations


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 15.01.2021, 15:38 

Dołączył: 11.07.2011
Posty: 1528
Gdyby ktoś chciał fajny zegarek, to kolega sprzedaje Tag Heuer Monaco "Stevie McQueen" w poszukiwanym rozmiarze 38mm
Cena 17500zł
Dodatkowo dodaje pasek wartości 1tys.
Załącznik:
imageproxy.jpeg


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 15.01.2021, 17:22 

Dołączył: 6.01.2021
Posty: 34
Ja dostałem od żony na 40 urodziny Rolexa Submarinera. Pojechaliśmy specjalnie do Livigno , bo tam była strefa wolnocłowa i grubo taniej można było kupić. Będąc w USA 2009 roku w salonie Rolexa , sprzedawca za mojego dawał mi cenę za jaką kupiłem, jeśli tylko kupię u niego droższego. Teraz cena już jest ok 20.000 zł większa. Problem jest tylko taki , ze trzeba go cały czas nosić , bo po 2 dniach leżenia staje. Rolex sprzedaje specjalna kołyskę do zegarka. Wtedy może leżeć i się bujać i nie staje.😉 Cena kołyski - don’t ask !


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 15.01.2021, 17:47 

Dołączył: 11.07.2011
Posty: 1528
Rotomat do zegatka nie musi być marki rolex. Ten buja tak samo
https://www.klarstein.pl/Cannes-rotomat ... gJrp_D_BwE


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 15.01.2021, 18:06 

Dołączył: 18.02.2017
Posty: 216
wit007 napisał(a):
Gdy spojrzy się na wielkość produkcji zegarków przez Rolexa i czas oczekiwania na niektóre modele człowieka tylko zazdrość bierze, że ktoś tak doskonale prowadzi biznes. W sensie sztucznie (tak się przynajmniej wydaje) generuje niedostępność produktu, przez co staje się jeszcze bardziej pożądany (co widać po cenach z drugiej ręki). Prawdziwy majstersztyk

Dokładnie tak, dodając że produkcja dochodzi do mln sztuk rocznie.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 15.01.2021, 18:37 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 12.03.2008
Posty: 9164
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Nr klubowicza: 189
Ja słyszałem o produkcji na poziomie 1,5 mln




_________________

Witek
będzie: chyba 718
było: 964 '91, 944 '85, 924 '85, 996 '02, 997S '09

http://www.komunikado.pl agencja public relations


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 16.01.2021, 17:34 

Dołączył: 15.04.2017
Posty: 164
Duke napisał(a):
Dawno nie miałem nowego zegarka i jakoś ten temat mnie natchnął. Przypadła mi do gustu nowa seria Festiny Skeleton i mam problem, bo z reguły wiem, która wersja kolorystyczna mi się najbardziej podoba, a tu podoba mi się każda, jedyne co zastanawiam się czy złota nie jest za bardzo odpustowa, choć brak rzeczywistych zdjęć złotego modelu. Opinie?


Chcesz opinie o Festinie?
Czy decyzja podjęta i pytasz tylko o kolor?

I czy na pewno chcesz skeletona? W rzeczywistości szybko się nudzi i zaczyna irytować.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 16.01.2021, 18:31 
Avatar użytkownika

Dołączył: 27.12.2017
Posty: 680
Lokalizacja: Szczecin
Nr klubowicza: 712
Dla mnie ten skeleton jest nieczytelny i odpustowy w kazdym kolorze. W cenie tej Festiny znajdziesz wiele fajniejszych zegarkow, jest w czym wybierac. Widzialem ze sie zarejestrowales na forum zegarkowym, tam na pewno cos znajdziesz dla siebie :)




_________________

981 Boxster GTS


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 17.01.2021, 13:13 

Dołączył: 17.03.2007
Posty: 2014
Qdlaty napisał(a):
Duke napisał(a):
Dawno nie miałem nowego zegarka i jakoś ten temat mnie natchnął. Przypadła mi do gustu nowa seria Festiny Skeleton i mam problem, bo z reguły wiem, która wersja kolorystyczna mi się najbardziej podoba, a tu podoba mi się każda, jedyne co zastanawiam się czy złota nie jest za bardzo odpustowa, choć brak rzeczywistych zdjęć złotego modelu. Opinie?


Chcesz opinie o Festinie?
Czy decyzja podjęta i pytasz tylko o kolor?

I czy na pewno chcesz skeletona? W rzeczywistości szybko się nudzi i zaczyna irytować.


Johnny napisał(a):
Dla mnie ten skeleton jest nieczytelny i odpustowy w kazdym kolorze. W cenie tej Festiny znajdziesz wiele fajniejszych zegarkow, jest w czym wybierac. Widzialem ze sie zarejestrowales na forum zegarkowym, tam na pewno cos znajdziesz dla siebie :)



Hej, decyzja nie jest jeszcze wyryta w kamieniu, jak macie jakieś propozycje na coś bardziej oryginalnego do 1k, to poproszę. Z typowo użytkowych zegarków mam dość nietypowego moim zdaniem G-Shocka: Obrazek, którego bardzo lubię, więc przy kolejnym zegarku raczej chodzi o estetyczny bajer. Dobrze jednakże by było, żeby pokazywał w miarę dokładnie i czytelnie godzinę oraz miał klasę wodoszczelności 5BAR+.

https://casiofanmag.com/g-shock/g-350l/


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 17.01.2021, 16:43 
Avatar użytkownika

Dołączył: 27.12.2017
Posty: 680
Lokalizacja: Szczecin
Nr klubowicza: 712
Wybierz coś z : Seiko, Orient, Citizen, Casio, czy nawet Certina - jest teraz dużo wyprzedaży, na pewno coś znajdziesz




_________________

981 Boxster GTS


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 17.01.2021, 16:44 

Dołączył: 15.04.2017
Posty: 164
Duke napisał(a):
Hej, decyzja nie jest jeszcze wyryta w kamieniu, jak macie jakieś propozycje na coś bardziej oryginalnego do 1k, to poproszę. Z typowo użytkowych zegarków mam dość nietypowego moim zdaniem G-Shocka, którego bardzo lubię, więc przy kolejnym zegarku raczej chodzi o estetyczny bajer. Dobrze jednakże by było, żeby pokazywał w miarę dokładnie i czytelnie godzinę oraz miał klasę wodoszczelności 5BAR+.


W tym budżecie Festina jest dobrym wyborem. Jeśli Ci się podoba to bierz.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 17.01.2021, 16:52 

Dołączył: 15.04.2017
Posty: 164
Johnny napisał(a):
Wybierz coś z : Seiko, Orient, Citizen, Casio, czy nawet Certina - jest teraz dużo wyprzedaży, na pewno coś znajdziesz


To pokaż coś z powyższej listy, co będzie mocno awangardowe (jeśli tak mogę nazwać skeletona), w automacie, do 1k pln.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 17.01.2021, 17:43 
Avatar użytkownika

Dołączył: 27.12.2017
Posty: 680
Lokalizacja: Szczecin
Nr klubowicza: 712
Qdlaty napisał(a):
Johnny napisał(a):
Wybierz coś z : Seiko, Orient, Citizen, Casio, czy nawet Certina - jest teraz dużo wyprzedaży, na pewno coś znajdziesz


To pokaż coś z powyższej listy, co będzie mocno awangardowe (jeśli tak mogę nazwać skeletona), w automacie, do 1k pln.


Zacznijmy od tego, ja nie szukalbym automatu w tym budzecie. Kupilbym porzadnego kwarca. Skeletony, open hearty czy przeszklone dekle robia robote jak zegarek jest z sredniej/wyzszej polki, lepsze wykonanie, jakosc materialow, przede wszystkim zdobiony mechanizm albo najlepiej inhouse. Jest wtedy co podziwiac, to tak jak z silnikami Ferrari z przeszklona pokrywa silnika. Skeletony Festiny czy Carl Von Zeyten wygladaja tanio i szpanersko na zywo, uwazam ze szybko sie znudza autorowi, beda irytowac slaba czytelnoscia. A potem bedzie problem i strata przy sprzedazy, wiec lepiej przemyslec to. Najtansze openhearty warte uwagi to dla mnie np. Orient Star, Epos czy Hamilton Jazzmaster, ale to sa kwoty +3-4k PLN.




_________________

981 Boxster GTS


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 17.01.2021, 18:39 

Dołączył: 15.04.2017
Posty: 164
Johnny napisał(a):
Qdlaty napisał(a):
Johnny napisał(a):
Wybierz coś z : Seiko, Orient, Citizen, Casio, czy nawet Certina - jest teraz dużo wyprzedaży, na pewno coś znajdziesz


To pokaż coś z powyższej listy, co będzie mocno awangardowe (jeśli tak mogę nazwać skeletona), w automacie, do 1k pln.


Zacznijmy od tego, ja nie szukalbym automatu w tym budzecie. Kupilbym porzadnego kwarca. Skeletony, open hearty czy przeszklone dekle robia robote jak zegarek jest z sredniej/wyzszej polki, lepsze wykonanie, jakosc materialow, przede wszystkim zdobiony mechanizm albo najlepiej inhouse. Jest wtedy co podziwiac, to tak jak z silnikami Ferrari z przeszklona pokrywa silnika. Skeletony Festiny czy Carl Von Zeyten wygladaja tanio i szpanersko na zywo, uwazam ze szybko sie znudza autorowi, beda irytowac slaba czytelnoscia. A potem bedzie problem i strata przy sprzedazy, wiec lepiej przemyslec to. Najtansze openhearty warte uwagi to dla mnie np. Orient Star, Epos czy Hamilton Jazzmaster, ale to sa kwoty +3-4k PLN.


Standardowa porada z KMZiZ.
Podnieś budżet x 4.
Błagam, strata przy odsprzedaży zegarka za 800 pln???

Żeby było jasne, mam Festinę, Certinę i Citizena.
I drugi raz żadnego z nich bym nie kupił.

Ale świat nie kończy się na Patkach, Omegach, Tagach i IWC.

Duke ma w miarę jasne wymagania i określony budżet. Doradźmy coś, co chociaż +/- będzie się wpasowywało.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 17.01.2021, 21:50 

Dołączył: 1.03.2008
Posty: 1391
A ja jakiś czas temu kupiłem zegarek wydany z okazji 10 lecia Porsche klubu i bardzo mi przypadł do gustu. Wiem, ze cena nie będzie się mieściła w założeniach i czy ktoś chciałby obecnie pozbyć się swojego zegarka ale może to jest jakiś pomysł dla Duka?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 17.01.2021, 23:17 
Avatar użytkownika

Dołączył: 21.03.2010
Posty: 3698
Lokalizacja: Poznań
Nr klubowicza: 263
Klubowy jest ciekawy, lecz to chyba nie ten typ co Festiny.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.




_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 19.01.2021, 17:59 

Dołączył: 11.05.2009
Posty: 670
co to jest "KMZiZ"? 🙂


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 19.01.2021, 18:23 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 12.03.2008
Posty: 9164
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Nr klubowicza: 189
pimi napisał(a):
co to jest "KMZiZ"? 🙂


Kizimizi ;) Klub Miłośników Zegarów i Zegarków czy jakoś tak




_________________

Witek
będzie: chyba 718
było: 964 '91, 944 '85, 924 '85, 996 '02, 997S '09

http://www.komunikado.pl agencja public relations


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 25.01.2021, 1:00 

Dołączył: 17.03.2007
Posty: 2014
michal928 napisał(a):
A ja jakiś czas temu kupiłem zegarek wydany z okazji 10 lecia Porsche klubu i bardzo mi przypadł do gustu. Wiem, ze cena nie będzie się mieściła w założeniach i czy ktoś chciałby obecnie pozbyć się swojego zegarka ale może to jest jakiś pomysł dla Duka?


Hej Michał :), jest to jakiś pomysł, dzięki za propozycję, choć zegarek dość spokojny. Jakby ktoś sprzedawał z nudów, to w dowolnym momencie proszę o info. Na razie zakup dla siebie odkładam w czasie, bo nie mam faworyta, jak się namyślę, to kupię. Damską wersję tej Festiny zamówiłem dla dziewczyny, udało mi się znaleźć jedną z ostatnich sztuk, rozeszły się jak ciepłe bułeczki, może więcej osób ma taki odpustowy gust jak ja :lol:, zobaczymy jak to na żywo wygląda.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 389 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 20  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum