Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 389 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20  Następna strona
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 9.05.2023, 22:16 

Dołączył: 28.10.2017
Posty: 80
Dezo napisał(a):
Polecam. Polski projekt, złożenie w Polsce...

A części mechanizmu gdzie wyprodukowane? :lol:
Proszę o odpowiedź.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 9.05.2023, 23:04 

Dołączył: 18.01.2012
Posty: 1626
A ja się złamałem i kupiłem ostatnio... AppleWatch Ultra:
MQFK3WB/A Apple Watch Ultra GPS + Cellular, 49mm Titanium Case with Midnight Ocean Band
No i jest dobrze ! Polecam ! :thumbup:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 10.05.2023, 11:52 

Dołączył: 3.01.2011
Posty: 270
Zott1 napisał(a):
Dezo napisał(a):
Polecam. Polski projekt, złożenie w Polsce...

A części mechanizmu gdzie wyprodukowane? :lol:
Proszę o odpowiedź.

Mechanizmy są japońskie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 10.05.2023, 12:00 

Dołączył: 28.10.2017
Posty: 80
Dezo napisał(a):
Zott1 napisał(a):
Dezo napisał(a):
Polecam. Polski projekt, złożenie w Polsce...

A części mechanizmu gdzie wyprodukowane? :lol:
Proszę o odpowiedź.

Mechanizmy są japońskie.

Przegoglowałem chwilę.Miłej lektury.
https://zegarkiclub.pl/forum/topic/1336 ... s/page/57/


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 10.05.2023, 14:05 

Dołączył: 3.01.2011
Posty: 270
Daj spokój. Znam właściciela firmy osobiście. Z pasją realizuje swoje marzenie sprzed lat.
Robi świetne polskie zegarki.😉
A jeśli chcesz dyskutować o narodowości produktów, marek to dziś nie ma sensu raczej patrząc na proces produkcji. To kwestia umowna. Czy Mercedes z silnikiem Renault jest niemiecki czy francuski? Pytanie retoryczne.
Pozdrawiam i miłej lektury:
https://www.forbes.pl/biznes/balticus-h ... pa/ccf5wx2


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 10.05.2023, 16:59 
Wow, ta firma sprzedaje zegarki po 7tys PLN i jedyne czego można się dowiedzieć na ich stronie o użytym mechanizmie, to ze jest "automatyczny" (albo "kwarcowy" w tańszych).
Przy dzisiejszej konkurencji na rynku zegarków jest to dla mnie zadziwiające, nie mogę zgadnąć do kogo chcą z tym trafić (raczej nie do entuzjastów, opisy są ewidentnie pisane pod prezent komunijny itp), szczególnie ze cenowo to jest niezły odlot, bo nawet pomimo tego ze zegarek to więcej niż tylko suma jego części, to 4-5-7 tysięcy za stalowy (i miejcie litość z tą "stalą rolexową" - nikt nie używa takiego określenia, chyba ze chce wyglądać na cos więcej niż jest w rzeczywistości) zegarek z (wg internetu) Miyotą, marki generalnie anonimowej, to raczej dużo. Co prawda mnie to nie rusza osobiście, ale można sobie spokojnie w tych kwotach kupić coś "Swiss Made" i będzie to prawdziwe Swiss Made, a nie takie udawane jak to "Made In Poland". Albo fajne tytanowe divery (i nie tylko) z tym samym/podobnym mechanizmem od RZE lub Boldr za polowe ceny i z designem nie przywodzącym na myśl zegarków z galerii handlowych (chociaż ten Moonfish nawet ładny).


Góra
   
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 10.05.2023, 18:22 
Avatar użytkownika

Dołączył: 27.12.2017
Posty: 694
Lokalizacja: Szczecin
Nr klubowicza: 712
Robią polaków w bambuko na patriotyzm




_________________

981 Boxster GTS


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 10.05.2023, 19:43 

Dołączył: 10.07.2018
Posty: 116
I ten napis Made in Poland.Może chociaż pasek albo pudełko w Polsce wyprodukowane


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 10.05.2023, 23:47 

Dołączył: 5.10.2021
Posty: 45
OMEGA 007 :-)


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 10.05.2023, 23:49 
Avatar użytkownika

Dołączył: 8.03.2007
Posty: 1565
Lokalizacja: Kraków
Nr klubowicza: 078
rafie napisał(a):
A ja się złamałem i kupiłem ostatnio... AppleWatch Ultra:
MQFK3WB/A Apple Watch Ultra GPS + Cellular, 49mm Titanium Case with Midnight Ocean Band
No i jest dobrze ! Polecam ! :thumbup:


Ultra jest świetny. Te zwykłe nigdy do mnie nie przemawiały, cała rodzina używała a ja czekałem - aż się wreszcie doczekałem. Już ponad pół roku mam i nie żałuję.




_________________

Piotrek
944 '86 3.0 wydmucha
996.2 C4 cabrio '02
997 TT '06
Cayenne Diesel S '14
Macan GTS '16

ex: 944 S2 '89


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 11.05.2023, 6:27 

Dołączył: 18.07.2018
Posty: 840
piterson napisał(a):
rafie napisał(a):
A ja się złamałem i kupiłem ostatnio... AppleWatch Ultra:
MQFK3WB/A Apple Watch Ultra GPS + Cellular, 49mm Titanium Case with Midnight Ocean Band
No i jest dobrze ! Polecam ! :thumbup:


Ultra jest świetny. Te zwykłe nigdy do mnie nie przemawiały, cała rodzina używała a ja czekałem - aż się wreszcie doczekałem. Już ponad pół roku mam i nie żałuję.


A co takiego ma co daje ten efekt wow? Bo ja się dalej nie mogę przełamać.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 11.05.2023, 11:38 
Avatar użytkownika

Dołączył: 31.05.2019
Posty: 427
Nr klubowicza: 797
Ja mam wrażenie, że z zegarkami Balticus jest jak z niektórymi autami które lądują na giełdzie klasyków. Ktoś kogo nie stać na Taga czy Omegę (o droższych nie wspominam) z przyjemnością łyka kreowaną na premium markę bo chce poczuć, że kupuje coś wyjątkowego. I tak właśnie sporo zwykłych aut, ląduje tam za 2x większą cenę niż na otomoto z hasłami „kolekcjonerski”, „rarytas”, „wartość już tylko rośnie”. Jest cała masa entry level’owych zegarków Certiny, Seiko i tym podobnych które kosztują mniej niż ten wynalazek, ale są zbyt popularne i tak właśnie ludzie chcą dać się nabrać i kupią Balticusa…




_________________

991.1 GT3
958 3.0 diesel


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 11.05.2023, 13:58 

Dołączył: 3.01.2011
Posty: 270
JayKay, ciekawa teoria. W moim przypadku chybiona... Mam TH Monaco, mogę mieć niemal każdy zegarek. Kupiłem Balticusa Grey Seal bo mi się podoba. Z resztą, polecam bezpośredni kontakt z tym zegarkiem.
Pozytywnie pozdrawiam wszystkich miłośników czasomierzy.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 11.05.2023, 15:48 
Nie wydaje mi się, żeby kolega JayKay pisał ten komentarz stricte do ciebie, także nie ma co tu machać portfelem i udowadniać że stać cię na lepsze, zresztą niektóre z wcześniejszych postów z ostatnich stron w tym temacie pokazują dość dobitnie, że wysoka cena nie jest wyznacznikiem czegokolwiek oprócz zasobności portfela nabywcy - także podoba ci się to spoko, moim zdaniem zresztą to jest jedyny powód, dla którego można zegarek tej firmy kupić.
Ale obiektywnie to jest to propozycja raczej przeciętna technicznie i fatalna pod względem marketingowym (oraz w zależności od modelu - w mojej subiektywnej opinii, od badziewnej po niekiedy całkiem niezłą designowo).
Ja bym powiedział, że całe to Made In Poland jest wręcz niesmaczne, jeśli wierzyć temu co piszą o procesie produkcji tych zegarków, skoro nawet ich w Polsce nie składają (a zatem skąd też te ceny?), do tego obleśne lanie wody w opisach na stronie i jednocześnie brak podstawowych informacji.
Dla każdego coś miłego, ale serio w świecie zegarkowych microbrandów jest obecnie mega silna konkurencja i można naprawdę kupić coś obiektywnie fajniejszego. Nie sztuka zapłacić drogo za byle co "bo mnie stać".


Góra
   
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 11.05.2023, 21:00 
Avatar użytkownika

Dołączył: 31.05.2019
Posty: 427
Nr klubowicza: 797
Dezo, tak jak napisał Eternit - to nie było personalnie do Ciebie tylko ogólny koncept patrząc na to co się dzieje.

Fajnie że masz TH i Balticusa jednocześnie jeśli taki stan Cię uszczęśliwia. Ty oczywiście możesz się nie wpisywać w moją teorię - zapewne z powodu cytowanego poniżej. 😉

Dezo napisał(a):
Daj spokój. Znam właściciela firmy osobiście. Z pasją realizuje swoje marzenie sprzed lat.


✌️




_________________

991.1 GT3
958 3.0 diesel


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 12.05.2023, 0:07 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 10.09.2009
Posty: 4972
Lokalizacja: Warszawa/Poznań
Nr klubowicza: 281
Panowie

Niestety prawda o tym Balticusie jest taka, że to zwykły chiński stokowy zegarek z personalizowaną jedynie tarczą, dodatkowo z wprowadzającym w błąd napisem „Made in Poland” :-(
Jakby ktoś za znacznie mniejszą cenę niż za Balticusa chciał sobie kupić ten sam zegarek ale tym razem pochodzący z Nowego Jorku to też nie ma najmniejszego problemu…
https://paul-rich.com/collections/mens-watches

Jak z „polskich” producentów to albo Błonie (ciekawe retro klasyki i ultra ciekawy tytanowy Cyberpank) albo Gerlach (fajne wzornictwo no i historyczny zegarek klubowy) ale chyba mimo wszystko wolałbym „uznanego” bazowego producenta szwajcarskiego typu Tissot, Certina czy znany chyba tylko w Polsce Atlantic. Nie kupuję także konceptu żadnej z szwajcarskich Marek zakupionych przez polskich producentów biżuteryjnych, którzy teraz na haśle „Swiss Made” próbują zarabiać kasę :-)

Pozdrawiam serdecznie
Mata




_________________

jest: 356C '65, 912 '66, 914-6 '70, 996 Millennium '00, 126p S ’78, R129 500SL ’92

było: 914-4 ’73, 914-4 CanAm '74, 924 '79, 944 '84, 944S2 cabrio '90, 968 cabrio '92, 986S '00, 996.2 targa '03

Michał
IG: mr.mata912


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 12.05.2023, 0:34 

Dołączył: 5.12.2019
Posty: 363
Era klasycznych zegarków dobiega końca , tak jak spalinowych silników. Czy szkoda ? Oczywiście. Jednak po krótkim przecinku dalej pójdziemy do przodu. I za 10-15 lat zegarek klasyczny zostanie dopisany do pióra i płyty winylowej, które dla koneserów dalej będą znaczyć dużo więcej niż tycan sport rs ...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 12.05.2023, 6:19 

Dołączył: 10.12.2019
Posty: 95
Tam zamiast Made in Poland powinno być Polak potrafi.
Wstyd to reklamować.
Jak już to lepiej zainwestować jak Mata napisał w Atlantica.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 12.05.2023, 8:58 
Avatar użytkownika

Dołączył: 21.03.2010
Posty: 3699
Lokalizacja: Poznań
Nr klubowicza: 263
zainwestować w zegarek? to od niektórych kultowych serii Omegi w górę reszta tylko traci na wartości nawet taki TH (chyba, ze model który leci na sławie SMcQ)




_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 12.05.2023, 12:08 
Avatar użytkownika

Dołączył: 31.05.2019
Posty: 427
Nr klubowicza: 797
Daro napisał(a):
zainwestować w zegarek? to od niektórych kultowych serii Omegi w górę reszta tylko traci na wartości nawet taki TH (chyba, ze model który leci na sławie SMcQ)



Generalnie ludzie mają obsesję na punkcie słowa „inwestować”… i łączenia go z autami czy właśnie zegarkami 🙃 Ok w pandemii Dytona czy Sub bardzo zyskały, niektóre Tagi czy Omegi też, ale kupowanie zegarka jako inwestycji… Może AP czy Patek za 6 zer…




_________________

991.1 GT3
958 3.0 diesel


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 389 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum