Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 389 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20
Autor Wiadomość
PostNapisane: 12.05.2023, 12:48 
Znowu napiszę za kogoś, ale obstawiam że kolega użył słowa "zainwestować" w znaczeniu "kupić", nie doszukiwałbym się tu jakichś ukrytych przekazów :)


Góra
   
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 12.05.2023, 13:44 

Dołączył: 3.01.2011
Posty: 270
Mata napisał(a):
Panowie

Niestety prawda o tym Balticusie jest taka, że to zwykły chiński stokowy zegarek z personalizowaną jedynie tarczą, dodatkowo z wprowadzającym w błąd napisem „Made in Poland” :-(
Jakby ktoś za znacznie mniejszą cenę niż za Balticusa chciał sobie kupić ten sam zegarek ale tym razem pochodzący z Nowego Jorku to też nie ma najmniejszego problemu…
https://paul-rich.com/collections/mens-watches

Jak z „polskich” producentów to albo Błonie (ciekawe retro klasyki i ultra ciekawy tytanowy Cyberpank) albo Gerlach (fajne wzornictwo no i historyczny zegarek klubowy) ale chyba mimo wszystko wolałbym „uznanego” bazowego producenta szwajcarskiego typu Tissot, Certina czy znany chyba tylko w Polsce Atlantic. Nie kupuję także konceptu żadnej z szwajcarskich Marek zakupionych przez polskich producentów biżuteryjnych, którzy teraz na haśle „Swiss Made” próbują zarabiać kasę :-)

Pozdrawiam serdecznie
Mata

Mata, Panowie przecież Gerlach i Blonie dokładnie tak samo produkują.... a Tissot czy Certina... albo mają swoje fabryki w Chinach albo zlecają, a potem w detalu kasują marżę nawet 75%.....
Proszę, nie bądżmy naiwni. Tak działa globalna produkcja. Era rzemieślnicza już się skończyła.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 12.05.2023, 14:15 

Dołączył: 23.03.2007
Posty: 469
Nie ma tu egzemplarza za tysiące ale zawsze rano coś wybiorę😊


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 12.05.2023, 14:34 
Szwajcaria to ma akurat konkretne wymagania do umieszczenia "Swiss Made" i podobnych napisów, np Toblerone niedawno straciło możliwość określania tak swoich produktów.
Zresztą to nie chodzi o to gdzie jest produkcja, bo szczerze to nie ma to już większego znaczenia - Chińczycy robią obecnie bardzo fajne zegarki w super cenach, jak i wiele innych rzeczy zresztą.
Problem to tu jest głównie w tym, że się buduje markę na fałszywych hasłach. No ale z plakietką Made In China musieliby wołać 3x mniej PLNów, a tak to wciskając bajkę o polskiej produkcji, wołąją ile wołają. Ja nie lubię być robiony w balona, szczególnie w taki ordynarny sposób.
Gerlach z tymi mechanizmami Seagulla, też jakoś technicznie nie błyszczy, ale przynajmniej nie wyceniają w kosmos


Góra
   
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 12.05.2023, 15:05 

Dołączył: 28.10.2017
Posty: 80
Produkt komunijny.A żeby wydawało się prestiżowo musi być drogo.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 2.06.2023, 21:29 

Dołączył: 24.09.2012
Posty: 15
To ja od razu mogę odradzić co nie kupować. Lubię zegarki które wytrzymują obijanie. Przeskoczyłem teraz na smartwatche i bawię się różnymi modelami. Całkowicie nie podszedł mi Garmin instinct. Guziki zacinają się po pół roku. Menu jest nieintuicyjne i ciężko do dziś mi się go używa. System danych niby mocno chwalony ale jakoś też średnio mi podchodzi. Wolałem już rozwiązanie amazfita. Jedyny plus to rzeczywiście nie widać obijania no i bateria bez gpsu trzyma ze 2tyg w zwykłej wersji.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 13.09.2023, 23:00 

Dołączył: 5.03.2008
Posty: 45
Wlasnie dzis na utodziny dostalem od zony Bulova 98B228
Nastepny zegarek w kolekcji …😜


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 14.09.2023, 7:36 

Dołączył: 2.08.2014
Posty: 99
troll oslo napisał(a):
Wlasnie dzis na utodziny dostalem od zony Bulova 98B228
Nastepny zegarek w kolekcji …😜

Taki trochę ore ore szabadaba da amore❤️
Pokaż może pozostałe z tej kolekcji ...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 14.09.2023, 8:22 

Dołączył: 5.03.2008
Posty: 45
zes dowalil …


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 389 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum









cron