Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Offline
 Tytuł: Kredyt bankowy
PostNapisane: 15.09.2016, 7:06 

Dołączył: 5.05.2016
Posty: 580
Serwus

Chciałbym wziąć kredyt bankowy na kwotę 100kpln które potrzebuję na budowę domu.

Nigdy nie brałem żadnych pożyczek bankowych także jestem zielony w tym temacie...

Czy możecie polecić jakiś bank lub ogólnie coś podpowiedzieć w temacie kredytu na taką kwotę żebym wiedział więcej?

Dzięki :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 15.09.2016, 8:41 
Avatar użytkownika

Dołączył: 21.03.2010
Posty: 3700
Lokalizacja: Poznań
Nr klubowicza: 263
Warunki jakie udzieli Ci bank w dużej mierze zależą od twojej historii bankowej i innych baz gdzie sprawdzają jaki jesteś płatnikiem.
Na taką kwotę kredyt konsumencki raczej nie będzie niski lepiej na dom wziąć kredyt hipoteczny ma o wiele niższe obciążenia.
Bank spróbuj wybrać po rankingach, które można znaleźć w necie lub ten w którym Cię znają i dadzą korzystne warunki.




_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 15.09.2016, 8:58 

Dołączył: 18.03.2015
Posty: 328
Bristol napisał(a):
Serwus

Chciałbym wziąć kredyt bankowy na kwotę 100kpln które potrzebuję na budowę domu.

Nigdy nie brałem żadnych pożyczek bankowych także jestem zielony w tym temacie...

Czy możecie polecić jakiś bank lub ogólnie coś podpowiedzieć w temacie kredytu na taką kwotę żebym wiedział więcej?

Dzięki :)



im niższa marża banku i prowizja tym lepiej - wszystko zależy od historii kredytowej, jak wspomniał kolega DK.
Ze swojego doświadczenia mogę polecić PKO BP


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 15.09.2016, 10:42 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 10.09.2009
Posty: 4982
Lokalizacja: Warszawa/Poznań
Nr klubowicza: 281
Nie wiem czy ktoś na rynku udziela jeszcze kredytów w obcych walutach a jeżeli tak to nie daj się skusić na niższe oprocentowanie. Nauczony doświadczeniem dziś powiem weź kredyt w walucie w jakiej zarabiasz...




_________________

jest: 356C '65, 912 '66, 914-6 '70, 996 Millennium '00, 126p S ’78, R129 500SL ’92

było: 914-4 ’73, 914-4 CanAm '74, 924 '79, 944 '84, 944S2 cabrio '90, 968 cabrio '92, 986S '00, 996.2 targa '03

Michał
IG: mr.mata912


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 15.09.2016, 11:49 

Dołączył: 18.03.2015
Posty: 328
Mata napisał(a):
Nie wiem czy ktoś na rynku udziela jeszcze kredytów w obcych walutach a jeżeli tak to nie daj się skusić na niższe oprocentowanie. Nauczony doświadczeniem dziś powiem weź kredyt w walucie w jakiej zarabiasz...


wg KNF po 2008 "Bank powinien udzielać klientom detalicznym kredytów zabezpieczonych hipotecznie wyłącznie w walucie, w jakiej uzyskują oni dochód, także w przypadku klientów o wysokich dochodach.” - czyli dokładnie, tak, jak napisałeś :D


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 16.09.2016, 14:48 

Dołączył: 18.12.2014
Posty: 490
Kolego, jak jesteś zielony to udaj się do jakiegoś pośrednika np. DK Notus (ma bardzo dobrą reputację) i niech Ci oorownają, pokażą oferty kilku banków w konkretnym czasie. To że ktos dostał dobre warunki w danym banku kiedyś tam nie znaczy że nadal ta dobra oferta jest aktualna. Podstawowe zasady:
1. Żadnych pożyczek na budowę domu chyba że ma byc to krótkie do roku finansowanie bo zaraz będziesz tą gotówkę miał. Jak na długi termin to kredyt hipoteczny.
2. Negocjuj cenę (prowizje i odsetki)
3. Dobre przemysł długość kredytowania bo wcześniejsza spłata pociąga dodatkową prowizję
4. To że kolega dostał dobry kredyt w danym banku o niczym nie świadczy dla Ciebie
5. Dopytuj o dodatkowe koszty i opłaty ( banki magą Ciebie niezłe naciągnąć na tym czego nie widać)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum