Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 237 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna strona
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 2.12.2015, 10:37 

Dołączył: 26.09.2015
Posty: 543
wit007 napisał(a):
A jest w ofercie Macan 2.0T? :)


To nieekologiczne, będzie 1.4T :D :banghead:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 2.12.2015, 16:53 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 12.03.2008
Posty: 9164
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Nr klubowicza: 189
W przyszłości chyba niestety niewykluczone. Ale już dziś wersja 2.0T na niektórych rynkach jest oferowana. 2.0 TDI zdaje się też.




_________________

Witek
będzie: chyba 718
było: 964 '91, 944 '85, 924 '85, 996 '02, 997S '09

http://www.komunikado.pl agencja public relations


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 22.01.2016, 14:09 

Dołączył: 16.08.2015
Posty: 57
Wczoraj od dealera otrzymałem fatalną informacje, że zamówione przeze mnie w październiku 2015 auto (Macan S benzyna) z terminem odbioru w lutym 2016 nie będzie gotowe. Jest jeszcze gorzej, mianowicie od producenta dealerzy otrzymali wiadomość, że do maja 2016 nie będą realizowane żadne dostawy tego modelu. Nie potrafią na razie podać nawet przybliżonej daty odbioru. Zalecają namawianie klientow, którzy zamówili auta do zmiany na inny model: diesel, turbo lub GTS-a. Kuriozalna sytuacja. Wizerunek firmy traci na tym bardzo poważnie. Nie słyszałem o takim traktowaniu klientów w innych firmach. Wstyd. Już afera z VW trochę wizerunek Porsche nadszarpnęła w moich oczach, a teraz to już jest równia pochyła.
Nie pozostaje mi nic innego jak wycieczka po salonach konkurencji i zakup innego samochodu.
pzdr


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 22.01.2016, 14:15 

Dołączył: 18.09.2015
Posty: 395
maxtor napisał(a):
Wczoraj od dealera otrzymałem fatalną informacje, że zamówione przeze mnie w październiku 2015 auto (Macan S benzyna) z terminem odbioru w lutym 2016 nie będzie gotowe. Jest jeszcze gorzej, mianowicie od producenta dealerzy otrzymali wiadomość, że do maja 2016 nie będą realizowane żadne dostawy tego modelu. Nie potrafią na razie podać nawet przybliżonej daty odbioru. Zalecają namawianie klientow, którzy zamówili auta do zmiany na inny model: diesel, turbo lub GTS-a. Kuriozalna sytuacja. Wizerunek firmy traci na tym bardzo poważnie. Nie słyszałem o takim traktowaniu klientów w innych firmach. Wstyd. Już afera z VW trochę wizerunek Porsche nadszarpnęła w moich oczach, a teraz to już jest równia pochyła.
Nie pozostaje mi nic innego jak wycieczka po salonach konkurencji i zakup innego samochodu.
pzdr


Rozżalenie zrozumialem i wspolczuje. Ale jesli rozwazasz odwiedzenie salonow innej marki, moze porsche nie dla Ciebie ? ;-) Ja bym w zyciu nie odpuscil.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 22.01.2016, 15:21 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 12.03.2008
Posty: 9164
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Nr klubowicza: 189
Takie rzeczy się zdarzają. Byłoby gorzej gdyby ściemniali że wszystko jest OK i czekają na transport Twojego auta.




_________________

Witek
będzie: chyba 718
było: 964 '91, 944 '85, 924 '85, 996 '02, 997S '09

http://www.komunikado.pl agencja public relations


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 22.01.2016, 15:53 

Dołączył: 11.05.2014
Posty: 1930
W innych markach jest tak samo. Kumplowi ford odmowil dostawy S-maxa jako powod podali niemoznosc wyprodukowania. Poszedl do VW i zamowil nowego Tourana. Odbior w kwietniu i tez ostatnio dzwonili ze moga niedotrzymac terminu... Takze ostatnio u wszystkich zdaje sie to byc norma...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 22.01.2016, 18:41 

Dołączył: 16.08.2015
Posty: 57
tommypear napisał(a):
maxtor napisał(a):
Wczoraj od dealera otrzymałem fatalną informacje, że zamówione przeze mnie w październiku 2015 auto (Macan S benzyna) z terminem odbioru w lutym 2016 nie będzie gotowe. Jest jeszcze gorzej, mianowicie od producenta dealerzy otrzymali wiadomość, że do maja 2016 nie będą realizowane żadne dostawy tego modelu. Nie potrafią na razie podać nawet przybliżonej daty odbioru. Zalecają namawianie klientow, którzy zamówili auta do zmiany na inny model: diesel, turbo lub GTS-a. Kuriozalna sytuacja. Wizerunek firmy traci na tym bardzo poważnie. Nie słyszałem o takim traktowaniu klientów w innych firmach. Wstyd. Już afera z VW trochę wizerunek Porsche nadszarpnęła w moich oczach, a teraz to już jest równia pochyła.
Nie pozostaje mi nic innego jak wycieczka po salonach konkurencji i zakup innego samochodu.
pzdr


Rozżalenie zrozumialem i wspolczuje. Ale jesli rozwazasz odwiedzenie salonow innej marki, moze porsche nie dla Ciebie ? ;-) Ja bym w zyciu nie odpuscil.


Macan to auto spełniające moje oczekiwania i bardzo niechętnie zamieniłbym je na inny model. Ale oczekuję od poważnej firmy, poważnego traktowania klienta, który zostawi u nich
trochę kasy. A brak choćby przybliżonego terminu realizacji zamówienia jest niepoważny i świadczy źle o firmie. Nie było nawet próby wyjaśnienia tej sytuacji. Dla mnie to brak profesjonalizmu. Rozważam Infinity.
pzdr


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 23.01.2016, 2:33 

Dołączył: 26.09.2015
Posty: 543
Gdzie tu infiniti do porsche :p


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 23.01.2016, 12:13 

Dołączył: 1.08.2007
Posty: 2931
Czyżby za opóźnieniami stały perturbacje na rynku dalekowschodnim? Dostawy komponentów znad Żółtej Rzeki zaczynają szwankować?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 23.01.2016, 17:42 

Dołączył: 5.01.2008
Posty: 2133
Lokalizacja: Warszawa
Nr klubowicza: 170
A nie mozesz zmienic konfiguracji na diesla lub GTs-a ?




_________________

Było 997.1 TT - 563 KM
Jest: 991.2 TTS - 585 KM na razie :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 23.01.2016, 23:34 
Avatar użytkownika

Dołączył: 21.03.2010
Posty: 3699
Lokalizacja: Poznań
Nr klubowicza: 263
Ja tam bym zamienił od razu na GTS i to negocjował aby dali w ramach przeprosin . Ponoć najlepsza wersja.




_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 24.01.2016, 3:14 

Dołączył: 7.07.2015
Posty: 67
maxtor napisał(a):
Wczoraj od dealera otrzymałem fatalną informacje, że zamówione przeze mnie w październiku 2015 auto (Macan S benzyna) z terminem odbioru w lutym 2016 nie będzie gotowe. Jest jeszcze gorzej, mianowicie od producenta dealerzy otrzymali wiadomość, że do maja 2016 nie będą realizowane żadne dostawy tego modelu. Nie potrafią na razie podać nawet przybliżonej daty odbioru. Zalecają namawianie klientow, którzy zamówili auta do zmiany na inny model: diesel, turbo lub GTS-a. Kuriozalna sytuacja. Wizerunek firmy traci na tym bardzo poważnie. Nie słyszałem o takim traktowaniu klientów w innych firmach. Wstyd. Już afera z VW trochę wizerunek Porsche nadszarpnęła w moich oczach, a teraz to już jest równia pochyła.
Nie pozostaje mi nic innego jak wycieczka po salonach konkurencji i zakup innego samochodu.
pzdr



Z ciekawości zapytam w jakim PC zamawiałeś? i jaki rabat dostałeś od tego co wyszło na konfiguratorze? 15%?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 24.01.2016, 16:44 

Dołączył: 8.03.2007
Posty: 1327
Lokalizacja: My-ce
Nr klubowicza: 039
DK napisał(a):
Ja tam bym zamienił od razu na GTS i to negocjował aby dali w ramach przeprosin . Ponoć najlepsza wersja.


No dokładnie tak jak powyżej bym zrobił..
Ogólnie do tematu to zamówiłem , Mrcedesa w listopadzie , odbiór marzec/kwiecień i też kłopot z np. kolorem był zamówiony potem po 3 mieesiącach zniknął , by powrócić ale np odmówili wszyskie zamówienia z dachem panoramicznym i nietylko.

Wydaje mi się ,że w ramach cięcia kosztów, bez magazynów , wszystko ma docierać dokładnie na złożenie auta.Jeśli gdzieś jest obsuwa to zawala się cały ciąg produkcyjny i konkretne auto wypada z kolejki.




_________________

968 - out
912
996 - out


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 24.01.2016, 19:11 

Dołączył: 10.03.2015
Posty: 53
Nie rezygnuj z Macana, masz spore podstawy do wynegocjowania silniejszej wersji za tą samą cenę z powodu nie wywiązania się z umowy przedwstępnej. Infiniti, mimo, że to ładny samochód nijak się ma do Porsche. Ja swojego Macana diesla nie zamieniłbym za żaden inny samochód.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 24.01.2016, 21:31 

Dołączył: 16.08.2015
Posty: 57
Dzięki za wsparcie. Ja też raczej będę obstawał przy Macanie. No chyba, że termin dostawy będzie zupełnie nierealistyczny. Przy okazji spróbuję jeszcze coś wynegocjować. O efektach dam znać.
Transakcja jeszcze nie jest sfinalizowana, więc nie chciałbym opowiadać o rabacie itp.
pzdr


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 24.01.2016, 22:38 

Dołączył: 7.03.2015
Posty: 186
Cytuj:
Takie rzeczy się zdarzają. Byłoby gorzej gdyby ściemniali że wszystko jest OK i czekają na transport Twojego auta.


Zdarzają, ale zdarzać absolutnie się nie powinny. W końcu to nie bułka w spożywczym i faktycznie b.źle to świadczy o podejściu koncernu do klienta. Myślę, że masz prawo być niezadowolony i oczekiwać od dealera rekompensaty za stracony czas. Być może koncern tak właśnie sobie to kalkuluje - zbieramy zamówienia bez jakiegoś głębszego systemu, a potem zobaczymy jak wyjdzie (w razie czego damy awanturującemu się klientowi rabat, ale globalnie wyjdziemy na swoje). Nie idzie mi takie myślenie w parze z marką segmentu premium.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 25.01.2016, 9:44 

Dołączył: 16.08.2015
Posty: 57
Denar napisał(a):
Nie rezygnuj z Macana, masz spore podstawy do wynegocjowania silniejszej wersji za tą samą cenę z powodu nie wywiązania się z umowy przedwstępnej. Infiniti, mimo, że to ładny samochód nijak się ma do Porsche. Ja swojego Macana diesla nie zamieniłbym za żaden inny samochód.


Przez moment przyszło mi do głowy, żeby wziąć diesla (są dostępne "od ręki"). Wiem, że diesle 3.0 mają bardzo dobrą opinię, ale zawsze jeździłem benzynami i nie chcę tego zmieniać. Turbo nie wchodzi w grę (dość astronomiczna cena), a do GTS-a w mojej konfiguracji z maksymalnym upustem, jaki mi zaproponowano (około 7%) też musiałbym dorzucić ponad 30K PLN. Czekam więc (nie mogę powiedzieć, że cierpliwie) na informacje z centrali Porsche w Polsce o przybliżonym terminie realizacji mojego zamówienia.
pzdr


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 27.01.2016, 17:23 

Dołączył: 27.01.2016
Posty: 45
Tak btw caly lancuch dostaw w VAG'u przechodzi na just in time i to w dosc doslownym znaczeniu, co wlasnie moze miec takie skutki uboczne.

Przycisnij w sprawie ceny GTSa albo idz gdzie indziej, sentymenty nie pomagaja w zrobieniu dobrego deal'a.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 29.01.2016, 2:25 
Avatar użytkownika

Dołączył: 6.02.2013
Posty: 580
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Nr klubowicza: 376
Też bym naciskał na cenę i brał GTS lub zmienił markę.
Sam miałem podobny dylemat w zeszłym roku. Okres oczekiwania na skonfigurowanego Macana S wynosił 9-12 miesięcy, więc mimo niezłych wrażeń z jazd testowych zamówiłem jednak Infiniti QX70S, który był dostępny do 3 miesięcy i kompletnie wyposażony w cenie grubo poniżej 300k. Jak tylko wsiadłem do Infiniti i zobaczyłem to przetłoczenie maski :D - widok jak w mojej 911 :thumbup: Ogólnie samochód genialny i komfortowy. Na tor i do sportowej jazdy się oczywiście nie nadaje, ale Macan, jak mieliśmy się okazję przekonać na PWRS, również nie :P
A czy Infiniti ma się nijak do Porsche, jak pisali przedmówcy ? Akurat w tym segmencie SUVów granice się kompletnie zacierają. Jeśli na mieście w jednym czasie pojawi się BMW X6, Cayenne, MB GL i Infiniti QX70 to zauważyłem, że ten ostatni wzbudza największe zainteresowanie - pozostałych jeździ już taka ilość, że się zwyczajnie opatrzyły. Oczywiście porównując kwestie techniczne można mieć uwagi do zbyt wolnych przekładni automatycznych czy paliwożernych silników, ale coś za coś ...
Pozdrawiam i życzę udanych łowów :wink:




_________________

996 Carrera cabrio '00 - OUT
Boxster 981 GTS Martini, TP 1.50,758, Silesia 1.56,868
996 TT '03
928S '84

Damian


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 29.01.2016, 10:04 

Dołączył: 16.08.2015
Posty: 57
Damos napisał(a):
Też bym naciskał na cenę i brał GTS lub zmienił markę.
Sam miałem podobny dylemat w zeszłym roku. Okres oczekiwania na skonfigurowanego Macana S wynosił 9-12 miesięcy, więc mimo niezłych wrażeń z jazd testowych zamówiłem jednak Infiniti QX70S, który był dostępny do 3 miesięcy i kompletnie wyposażony w cenie grubo poniżej 300k. Jak tylko wsiadłem do Infiniti i zobaczyłem to przetłoczenie maski :D - widok jak w mojej 911 :thumbup: Ogólnie samochód genialny i komfortowy. Na tor i do sportowej jazdy się oczywiście nie nadaje, ale Macan, jak mieliśmy się okazję przekonać na PWRS, również nie :P
A czy Infiniti ma się nijak do Porsche, jak pisali przedmówcy ? Akurat w tym segmencie SUVów granice się kompletnie zacierają. Jeśli na mieście w jednym czasie pojawi się BMW X6, Cayenne, MB GL i Infiniti QX70 to zauważyłem, że ten ostatni wzbudza największe zainteresowanie - pozostałych jeździ już taka ilość, że się zwyczajnie opatrzyły. Oczywiście porównując kwestie techniczne można mieć uwagi do zbyt wolnych przekładni automatycznych czy paliwożernych silników, ale coś za coś ...
Pozdrawiam i życzę udanych łowów :wink:


W tej chwili biorę pod uwagę jedynie Macana i Infinity. Całkowicie zgadzam się co do designu Infinity. To jedno z najładniejszych i nowocześnie wyglądających aut w tym segmencie w ostatnich kilku latach. Jeśli nie dojdę do sensownego porozumienia z dealerem, to będę jeździł QX-em. Tak naprawdę, to najbardziej odpowiada mi "zwykły" Macan S. Nie do końca przekonują mnie pewne elementy karoserii w GTS-się, na niewiele większej mocy też mi nie zależy, więc nie widzę powodu, żeby dorzucać kolejne kilkadziesiąt tysięcy. Poważnie rozważę GTS-a,jeśli dealer zauważalnie zwiększy rabat z proponowanych na razie 7%. Na razie już od tygodnia czekam na odpowiedź z "centrali" w sprawie dostępności S lub inne propozycje rozwiązania tej niemiłej dla mnie sytuacji :(
Pozdrawiam,


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 237 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum