Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 237 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Następna strona
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 29.01.2016, 11:31 

Dołączył: 30.11.2012
Posty: 30
Zamawiając Macana w październiku € było przeliczane po kursie dužo niźszym,tak więc już jesteś do przodu jak go nie odbierzesz i jak niektórzy tu zauwaźyli w klasie premium tego towaru jest mnóstwo,chyba że Macan i nic poza tym :D


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 29.01.2016, 13:55 

Dołączył: 16.08.2015
Posty: 57
maras napisał(a):
Zamawiając Macana w październiku € było przeliczane po kursie dužo niźszym,tak więc już jesteś do przodu jak go nie odbierzesz i jak niektórzy tu zauwaźyli w klasie premium tego towaru jest mnóstwo,chyba że Macan i nic poza tym :D


Do przodu byłbym wtedy, gdybym go dostał w cenie widniejącej pierwotnie na umowie. Niestety "dosięgnęła" mnie już 4,5% podwyżka rocznika 2016. Niestety jest klauzula pozwalająca producentowi podwyższyć cenę bez podawania przyczyny. Nie wiem czy teraz w związku z ceną euro nie będzie podobnie i nie opodatkują mnie kolejny raz. Jeśli zrobią taki numer, to się z nimi pożegnam definitywnie i na stałe. Na razie mam jedynie 30k zdeponowane od października na koncie dealera, a nie na moim.
pzdr


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 29.01.2016, 16:24 

Dołączył: 10.03.2015
Posty: 53
Proszę wybaczyć moją niewiedzę, ale czy Infiniti ma napęd na 4 koła? Czy osiągnie setkę w 6,1 sek jak mój Macan S diesel w trybie Sport Plus i spali średnio ok. 8 l/100 co daje przy obecnych cenach diesla poniżej 30 zł za 100 km?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 29.01.2016, 16:29 

Dołączył: 30.11.2012
Posty: 30
Moje obliczenia zakładały że umowa wstępna z października była zawarta w euro.A właśnie to ustawia temat , jak również czy to býł zadatek czy zaliczka?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 29.01.2016, 23:23 
Avatar użytkownika

Dołączył: 6.02.2013
Posty: 580
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Nr klubowicza: 376
Denar napisał(a):
Proszę wybaczyć moją niewiedzę, ale czy Infiniti ma napęd na 4 koła? Czy osiągnie setkę w 6,1 sek jak mój Macan S diesel w trybie Sport Plus i spali średnio ok. 8 l/100 co daje przy obecnych cenach diesla poniżej 30 zł za 100 km?


Napęd jak najbardziej 4x4 i to o tyle ciekawy, że najpierw zbiera tył, a dopiero później przód. Daje to fajny efekt, bo auto przy dodaniu gazu przyjemnie siada na tyle i wyrywa do przodu. Do tego skrętna tylna oś poprawia trakcję w zakrętach. Na śliskim po wyłączeniu kontroli trakcji można kręcić bączki w miejscu, sprawdziłem :D Osiągi ciężko porównywać, bo QX jest cięższy od Macana o prawie 350 kg i ma tylko 238 KM. Silnik diesla 3.0 V6 pozwala osiągnąć setkę w okolicach 8 sekund, ale też lubi wypić - diesel średnio 11,6 l/100. Nie jest to więc oszczędny demon przyspieszeń, ale jak pisałem wcześniej coś za coś :) Ceny przejechanego kilometra nie wyliczam, przy tym segmencie aut i ich cenach jakoś nie wypada... Liczy się fun z jazdy i banan na twarzy, który nie schodzi nawet przy tankowaniu :lol:




_________________

996 Carrera cabrio '00 - OUT
Boxster 981 GTS Martini, TP 1.50,758, Silesia 1.56,868
996 TT '03
928S '84

Damian


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 30.01.2016, 11:00 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 12.03.2008
Posty: 9164
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Nr klubowicza: 189
No i tak poza wszystkim w temacie jest mowa o Macanie S, a tego trzeba porównywać z benzynowymi QX. A najlepiej z wersją 5.0, która ma 5,8 s do setki. Ile pali? A to jest istotne? 8)




_________________

Witek
będzie: chyba 718
było: 964 '91, 944 '85, 924 '85, 996 '02, 997S '09

http://www.komunikado.pl agencja public relations


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 30.01.2016, 15:09 

Dołączył: 10.03.2015
Posty: 53
Mimo wszystko co Porsche to Porsche i zostałbym przy Macanie, warto poczekać jeszcze kilka miesięcy dłużej. Nie jestem biedny, ale dla mnie jest istotne czy z przejechanie 100 km płacę 30 czy 50 zł (robię ok. 45 tys. rocznie).


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 1.02.2016, 8:41 

Dołączył: 16.08.2015
Posty: 57
Denar napisał(a):
Mimo wszystko co Porsche to Porsche i zostałbym przy Macanie, warto poczekać jeszcze kilka miesięcy dłużej. Nie jestem biedny, ale dla mnie jest istotne czy z przejechanie 100 km płacę 30 czy 50 zł (robię ok. 45 tys. rocznie).


Na razie jestem cierpliwy, ale do dzisiaj nie mam nawet przybliżonego terminu realizacji :(
Można odnieść wrażenie, że Porsche Polska sprzedaje auta wyłącznie szejkom i drobne interesy na Macanach przestali traktować poważnie.
pzdr


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 1.02.2016, 15:32 

Dołączył: 10.03.2015
Posty: 53
Jestem ciekawy, który dealer Porsche jest tak bardzo nieprofesjonalny. A może Twoje auto poszło do kogoś z zaprzyjaźnionych osób dealera? Ja na swojego Macana miałem czekać 7 miesięcy dostałem w niespełna 6.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 1.02.2016, 23:01 

Dołączył: 7.03.2015
Posty: 186
Cytuj:
Na razie jestem cierpliwy, ale do dzisiaj nie mam nawet przybliżonego terminu realizacji :(


W Katowicach jest Macan S z 2015r. z symbolicznym przebiegiem, choć oczywiście to pewien kompromis.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 2.02.2016, 8:32 

Dołączył: 16.08.2015
Posty: 57
sebkub napisał(a):
Cytuj:
Na razie jestem cierpliwy, ale do dzisiaj nie mam nawet przybliżonego terminu realizacji :(


W Katowicach jest Macan S z 2015r. z symbolicznym przebiegiem, choć oczywiście to pewien kompromis.


Niestety (a może na szczęście) jestem dość drobiazgowy i wolę otrzymać to, co zaplanowałem w swojej konfiguracji. Kupuję Macana na dłużej niż 3-4 lata i dla mnie ma to znaczenie. Oczywiście bardzo atrakcyjne oferty brałbym pod uwagę, ale z reguły auta testowe są skonfigurowane nie pod mój gust. I oczywiście chcę rocznik 2016 z nowym PCM. Dziękuję za namiar.
Jak będę wiedział coś nowego, dam znać.
pzdr


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 7.02.2016, 12:16 

Dołączył: 16.08.2015
Posty: 57
Marion napisał(a):
W UK jest dostępny Macan zwykły bez S (w PL też będzie) i cena różni się tylko o 2400 funtów.

Niestety to benzyna 2.0, zdecydowanie wolę 3.0 i jego osiągi. No i w Polsce raczej przez długi okres nie będzie dostępny. Jest taki popyt na S, że nie muszą nic zmieniać, tylko zwiększać produkcję. Nadal czekam do wieści (oby dobre).
pzdr


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 7.02.2016, 12:40 

Dołączył: 16.08.2015
Posty: 57
Marion napisał(a):
W PL benzyna 2.0 ma być w czerwcu.

To dla mnie niespodzianka, że tak szybko. Jeśli to jest silnik z Audi, to nie jest zły (mam w TT), ale do większego auta może być trochę za słaby.
Przy tak niewielkiej różnicy w cenie nie wróżę tej benzynie dużej popularności.
Podobno szykują się kolejne obostrzenia unijne dotyczące diesli i dlatego jest takie ciśnienie na benzyny.
pzdr


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 7.02.2016, 14:52 

Dołączył: 16.08.2015
Posty: 57
Marion napisał(a):
Różnica jest mała teoretycznie bo u nas cena spadnie dodatkowo o 15% akcyzy tak jak teraz jest w boxsterze.

Diesla pewnie małego na razie nie będzie, bo w żadnym kraju nie występuje ale może wprowadzą jednocześnie, chociaż wątpię po ostatnich sytuacjach z normami spalin.
VW czy Audi nie może sobie pozwolić na rezygnację z diesla ale Porsche wg. mnie może.

Poczekam na konkretne informacje. Jutro jestem umówiony na rozmowę z dealerem.
Dzisiaj 2x widziałem Infinity. Trochę kusi. No i cena atrakcyjna. Ale poczekam na dobre info.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 7.02.2016, 17:03 

Dołączył: 26.09.2015
Posty: 543
maxtor napisał(a):
...Jeśli to jest silnik z Audi, to nie jest zły (mam w TT)...


:shock: :shock: :shock: :o :o :o

Jesteś na klubtt.pl?

Jak nie to zapraszam ;) Ja się przesiadłem z TT mk2 3.2 V6 na Panamere, ale dalej moderuje klubtt ;)

pzdr
hubi


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 7.02.2016, 17:49 
Avatar użytkownika

Dołączył: 22.01.2013
Posty: 535
Lokalizacja: Warszawa
Nr klubowicza: 353
maxtor napisał(a):
Marion napisał(a):
Różnica jest mała teoretycznie bo u nas cena spadnie dodatkowo o 15% akcyzy tak jak teraz jest w boxsterze.

Diesla pewnie małego na razie nie będzie, bo w żadnym kraju nie występuje ale może wprowadzą jednocześnie, chociaż wątpię po ostatnich sytuacjach z normami spalin.
VW czy Audi nie może sobie pozwolić na rezygnację z diesla ale Porsche wg. mnie może.

Poczekam na konkretne informacje. Jutro jestem umówiony na rozmowę z dealerem.
Dzisiaj 2x widziałem Infinity. Trochę kusi. No i cena atrakcyjna. Ale poczekam na dobre info.

Często mam okazje prowadzić FX/OX z V8. Plusy to oczywiście silnik , niezawodność ,dobra cena biorąc pod uwagę wyposażenie i silnik to wręcz bardzo dobra. Minusy to już dosyć przestarzała konstrukcja ( monochromatyczne wyświetlacze , brak świateł dziennych , trochę plastikowe wnętrze,tylko xenony, dopiero od niedawna elektryczna klapa bagażnika itd.) bardzo mały bagażnik , i dosyć ciasne wnętrze w stosunku do wymiarów zew. Na dzisiaj z braku nowego QX zdecydowałbym sie na macana gts na twoim miejscu, choć to niższa klasa niz infiniti.




_________________

Boxster S 981 '12
928 S2 ’ 86
Było 928 S4’ 90


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 7.02.2016, 19:03 

Dołączył: 3.12.2013
Posty: 270
Macan 2.0 ma silnik z Golfa GTI :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 8.02.2016, 9:58 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 12.03.2008
Posty: 9164
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Nr klubowicza: 189
Marion napisał(a):
Diesla pewnie małego na razie nie będzie, bo w żadnym kraju nie występuje ale może wprowadzą jednocześnie, chociaż wątpię po ostatnich sytuacjach z normami spalin.


Wydaje mi się że już go gdzieś widziałem. Typu Chiny czy Meksyk




_________________

Witek
będzie: chyba 718
było: 964 '91, 944 '85, 924 '85, 996 '02, 997S '09

http://www.komunikado.pl agencja public relations


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 8.02.2016, 10:17 

Dołączył: 16.08.2015
Posty: 57
hubi_pl napisał(a):
maxtor napisał(a):
...Jeśli to jest silnik z Audi, to nie jest zły (mam w TT)...


:shock: :shock: :shock: :o :o :o

Jesteś na klubtt.pl?

Jak nie to zapraszam ;) Ja się przesiadłem z TT mk2 3.2 V6 na Panamere, ale dalej moderuje klubtt ;)

pzdr
hubi

Jestem zarejestrowany na klubtt, ale dość dawno tam nie zaglądałem. Muszę odnowić znajomość :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 8.02.2016, 16:43 

Dołączył: 8.10.2013
Posty: 300
maxtor napisał(a):
Denar napisał(a):
Mimo wszystko co Porsche to Porsche i zostałbym przy Macanie, warto poczekać jeszcze kilka miesięcy dłużej. Nie jestem biedny, ale dla mnie jest istotne czy z przejechanie 100 km płacę 30 czy 50 zł (robię ok. 45 tys. rocznie).


Na razie jestem cierpliwy, ale do dzisiaj nie mam nawet przybliżonego terminu realizacji :(
Można odnieść wrażenie, że Porsche Polska sprzedaje auta wyłącznie szejkom i drobne interesy na Macanach przestali traktować poważnie.
pzdr


Tu masz info co może być powodem że tak długo czakasz.

http://moto.money.pl/wiadomosci/aktualn ... 92595.html

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 237 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum