Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 214 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Następna strona
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 23.12.2021, 16:21 
Avatar użytkownika

Dołączył: 21.03.2010
Posty: 3699
Lokalizacja: Poznań
Nr klubowicza: 263
Nosz ku.. mać kupiłem auto za własne OPODATKOWANE pieniądze, wprowadziłem na potrzeby firmy do użytku i teraz takie jaja? nie dość, że muszę uiścić VAT od sprzedaży chociaż kupiłem bez VAT i nie odliczałem VAT i jakieś abstrakcyjne podatki zdrowotne to wycofując z firmy nie mogę go sprzedać bez podatków przez kolejne prawie 6 lat?
Ile jeszcze można dupę polaczkom łoić zanim przestana płakać w poduszkę a wyjdą jak górnicy i wypie.. tych chciwych ...(cenzura)




_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 23.12.2021, 17:19 

Dołączył: 26.09.2015
Posty: 543
Górnicy to akurat wyjdą ale zaraz się chowają bo nasłuchają się obietnic :p

Ręce opadają z tymi zmianami, odbieram auto pewnie ok marca/kwietnia i nie mam bladego pojęcia na ten moment jak je kupić …


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 23.12.2021, 17:32 

Dołączył: 5.10.2021
Posty: 45
hubi_pl napisał(a):
Górnicy to akurat wyjdą ale zaraz się chowają bo nasłuchają się obietnic :p

Ręce opadają z tymi zmianami, odbieram auto pewnie ok marca/kwietnia i nie mam bladego pojęcia na ten moment jak je kupić …



Ja rowniez niewiem co Robic i w ktorym kierunku pojsc .


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 23.12.2021, 19:15 

Dołączył: 10.06.2017
Posty: 1111
Jakie szczęście że jestem biedny i nie mam takich zagwozdek. :roll:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 25.12.2021, 15:40 
Avatar użytkownika

Dołączył: 8.03.2007
Posty: 1963
Lokalizacja: 3City
Nr klubowicza: 094
Daro napisał(a):
W prawdzie moja księgowa pełen chaos ale twierdzi, ze po nowym roku wycofanie auta z firmy nie ważne jak było rozliczane będzie podchodziło pod nowy ład czyli po 5 latach od wycofania z firmy, bo inaczej podatki, podatki i podatki. prawda to? chciałbym się upewnić od innych księgowych czy mają te samo zdanie.


Darek z tego co ja wiem to 6 lat.

ja ostanio rozmawialem z jednym i mowi ze nie wie w czym widzicie problem. On zawsze kupuje auto na firme i na firme sprzedawal. Nie dodawalem mu, ze pewnie do 150 tys.

Jak sprzedajesz i ktos chce fv to rozliczasz sie cenna netto. Wiec doliczycz 23% druga sprawa czy ktos zaakceptuje cene.
Ale jak ktos chce fv to musi rozmawiac o netto?




_________________

in: Rally,Mezgers
Nobody is born a legende, you race to become one.

Pucharek PCP 2007,2008,2009,2010,2023r.
Carting Cup PCP 2015r.
----------------------------------------------------
Futuresolar OZE, fotowoltaika, pompy ciepla.
https://futureoze.pl/


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 25.12.2021, 16:10 

Dołączył: 27.05.2009
Posty: 844
Jak ktoś handluje Porsche to ma się jeszcze gorzej :)

Na 31 grudnia przedsiębiorca ma towar za 1 mln zł, który wykazuje w obowiązkowym remanencie. Sprzeda go w lutym za 1,2 mln zł. Przy wyliczaniu dochodu na potrzeby PIT uwzględnia różnice remanentowe. Zapłaci więc podatek od faktycznie uzyskanego dochodu, czyli od 200 tys. zł. Remanent nie będzie miał natomiast wpływu na składkę zdrowotną. Zapłaci ją od 1,2 mln zł. Jeśli jest na liniowym PIT, podatek wyniesie 38 tys. zł, a składka 58,8 tys. zł. Gdyby składka zdrowotna została obliczona od faktycznego dochodu, to wyniosłaby 9,8 tys. zł. Różnica jest ogromna – tłumaczy Magdalena Michałowska


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 25.12.2021, 18:34 
Avatar użytkownika

Dołączył: 8.03.2007
Posty: 1963
Lokalizacja: 3City
Nr klubowicza: 094
kilazz,

skladka zdrowotna jak i podatek liniowy placone sa od dochodu.
W skrocie przychod-koszty = dochod.

Na koniec roku i tak sie rozliczy. Jesli towar bedzie kosztem pomniejszy przychod. I skladka sie zmniejszy.
Chyba ze dokonales zakupu towaru w roku21 i juz wrzuciles go w koszty zmniejszajac dochod.




_________________

in: Rally,Mezgers
Nobody is born a legende, you race to become one.

Pucharek PCP 2007,2008,2009,2010,2023r.
Carting Cup PCP 2015r.
----------------------------------------------------
Futuresolar OZE, fotowoltaika, pompy ciepla.
https://futureoze.pl/


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 25.12.2021, 23:04 
Avatar użytkownika

Dołączył: 8.03.2007
Posty: 1963
Lokalizacja: 3City
Nr klubowicza: 094
zchecam obejrzec Romana.
A te wszystkie coraz bardziej zawile ustawy i goszcz biurokracji jest po to aby wykonczyc ostatecznie mis firmy.

https://www.youtube.com/watch?v=-Kn_yp2krIE




_________________

in: Rally,Mezgers
Nobody is born a legende, you race to become one.

Pucharek PCP 2007,2008,2009,2010,2023r.
Carting Cup PCP 2015r.
----------------------------------------------------
Futuresolar OZE, fotowoltaika, pompy ciepla.
https://futureoze.pl/


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 25.12.2021, 23:42 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 12.03.2008
Posty: 9164
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Nr klubowicza: 189
Ale małe i średnie firmy są źródłem sporej części dochodów budżetu, więc jest to piłowanie gałęzi, na której się siedzi




_________________

Witek
będzie: chyba 718
było: 964 '91, 944 '85, 924 '85, 996 '02, 997S '09

http://www.komunikado.pl agencja public relations


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 26.12.2021, 0:04 
Avatar użytkownika

Dołączył: 8.03.2007
Posty: 1963
Lokalizacja: 3City
Nr klubowicza: 094
to juz nie ma znaczenia. Na rynku zostana tylko instytucje rzadowe i korporacje z instrumentmi do zarzadzania ludzmi.




_________________

in: Rally,Mezgers
Nobody is born a legende, you race to become one.

Pucharek PCP 2007,2008,2009,2010,2023r.
Carting Cup PCP 2015r.
----------------------------------------------------
Futuresolar OZE, fotowoltaika, pompy ciepla.
https://futureoze.pl/


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 26.12.2021, 0:13 
Avatar użytkownika

Dołączył: 21.03.2010
Posty: 3699
Lokalizacja: Poznań
Nr klubowicza: 263
Czyli na naszych oczach ziszcza się wizja świata zarządzanego przez wielkie pieniądze(korporacje)




_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 26.12.2021, 2:30 
Avatar użytkownika

Dołączył: 8.03.2007
Posty: 1963
Lokalizacja: 3City
Nr klubowicza: 094
upadek wartosci pieniadza fiduciarnego na skutek najwiekszego przekretu w historii przez stany, czyli odejscie od parytetu zlota wywolanego przez grupe zydow. Reszta to juz konsekwencja tego systemu i potwornych kreacji pieniadza i wzbogaceniu sie w biliny dolarow waskiej grupy ludzi. To byla samo zapetlajaca sie maszynka ktora trzeba teraz zresetowac.
To zbyt szeroki temat do opisywania.
Covida wywolali specjalinie zeby rozegrac sytuacje na wielu poziomach. Min ekonomicznym, specjanie wywolali inflacje przez dodruk i lokdowny. Roznorakie tarcze zapomogowe to bylo narzedzie do przekierowania pieniedzy do mas aby wywolaly cyrkulacje konsumpcyjna poniewaz te poprzednie dodruki szly na rynek aktywow. Stad mimo lokdownow, kryzysow itd rynki np akcji szly w gore.

Nadrukowana kasa poszla teraz do kowalskiego ktory rzucil sie do konsumpcji i inflacja poszla w gore. Celowo i zaplanowanie.
Ostatnim etapem jest pozbawienie ludzi wlasnosci a szczegolnie nieruchomosci bo to najwiekszy problem dla nich. Stad tez od lat prowadza polityke konsumpcjionizmu, najmow i teorii nic nie masz jestes szczesliwy.
Bez obrazy na zasadzie murzyn z afryki w chacie z trzciny bedzie zaiwanial za miske ryzu. Bez wlasnosci.

Stad ta wasza rozmowa np: co teraz? sam sie zastanawiam jak kupic auto po nowym roku itd. Wysterowali wszystkich zeby samoistnie pojsc w najem. A ludzie sa tacy glupi i skierowani na konsumpcje, ze zeby chwiliwo pojezdzic autem i nie zaplacic podatku wiekszego odda prawo do wlasnosci na co pracuja. w efekci obudza sie bez niczego. Powynajmowali mieszkanie auto i jak przyjdzie krach albo choroba to beda na lasce panow.

Pare zasady. Mam to kupuje. Nie mam odkladam. Jak kredyt nizszy od inflacji to mam mln kredytu ale mln mam w razie niemca zeby szybko splacic.

A ci co naprawde nie maja beda ich eraz przez cale zycie splacali bo musza gdzies mieszkac a cena nieruchomosci napompowwana.

Niestety nawkladali ludziom tych glupot przez lata i teraz moze byc placz.

Zagonili wszystkich (pod prysnice) w nieruchomosci a starczy jedna ustawe wprowadzic wiekszy podatek od najmow albo katastralny i wibor w gore, i puscic gaz.

To wszystko jest sterowalne. A my na to pozwalamy.


ps zobaczcie co sie dzialo na lotnisku w Warszawie jak przyjecali na rocznice getta w czasie gdy panowaly restrykcje ;) nawet obsluga lotniska w maseczkach itd.
https://www.facebook.com/walickibruno/p ... 2818834113




_________________

in: Rally,Mezgers
Nobody is born a legende, you race to become one.

Pucharek PCP 2007,2008,2009,2010,2023r.
Carting Cup PCP 2015r.
----------------------------------------------------
Futuresolar OZE, fotowoltaika, pompy ciepla.
https://futureoze.pl/


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 26.12.2021, 17:36 
Avatar użytkownika

Dołączył: 21.03.2010
Posty: 3699
Lokalizacja: Poznań
Nr klubowicza: 263
Też o tym wiem ale wiesz takich jak nas nazywają albo antyszczepionkowcami lub płaskoziemcami lub teoretykami spisku dla ośmieszenia. A rokszyldy się śmieją i zarabiają.




_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 26.12.2021, 18:27 
Avatar użytkownika

Dołączył: 21.03.2010
Posty: 3699
Lokalizacja: Poznań
Nr klubowicza: 263
o proszę potwierdzenie jak na zawołanie i tak to działa :D




_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 26.12.2021, 21:12 
Avatar użytkownika

Dołączył: 20.05.2015
Posty: 2018
Lokalizacja: Tychy
Nr klubowicza: 468
Różnica pomiędzy teorią spiskową, a rzeczywistością to podobno jakieś 6-9 miesięcy…




_________________

pozdrawiam
Adam

===================
944/993/986/996T/970


http://www.prosiakovo.pl
http://www.enotrip.pl


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 26.12.2021, 22:10 
Avatar użytkownika

Dołączył: 8.03.2007
Posty: 1963
Lokalizacja: 3City
Nr klubowicza: 094
spisek towarzyszyl ludzkosci od zarania dziejow. Rzym, Bizancjum, Egipt, Kennedy itp itd.

Zacytuje klasyka ;) niejakiego Rodszilta ktory na poczatku XIX stwierdzil: wladza bedzie nalezec do tych, ktorzy beda mieli kontrole nad emisja pieniadza w USA.

Zachecam do lektory o historii pieniadz, zlota, srebra. Gdzie byl kiedys bank rezerw federalnych i dlaczego naleza do w/w ;)


A wracajac do tematu. Nasz milosciwie panujacy rzad nie jest pierwszy. Juz w 1933 Roosvelt wprowadzal plan antykryzysowy:

Nowy Ład[1] (z ang. New Deal) – program reform ekonomiczno-społecznych wprowadzonych w Stanach Zjednoczonych przez prezydenta Franklina Delano Roosevelta w latach 1933–1939, którego celem było przeciwdziałanie skutkom wielkiego kryzysu lat 1929–1933. Obejmował reformy prawne stabilizujące gospodarkę, instytucje pobudzające gospodarkę i walczące z bezrobociem, wprowadzenie powszechnej opieki społecznej, programy na rzecz sztuki, pomoc dla rolników, budownictwo komunalne, wprowadzenie prawa pracy, programy ochrony przyrody i wiele pomniejszych działań.


Tyle wikipedia. A rzeczywistos byla taka:
Powstal szereg regulacji tworzach system zezerw federalnych opierajacych sie na 12 prywatnych bankach oraz polityczni poplecznicy ulokowani na najwazniejszych stanowiskach w panstwie. Tak to sie zaczelo... Wbrew pozoprom nikomu nie zalezalo na wolnym rynku. Wprowadzane ustawy na poczatku XIX wieku mialy zapewnic instytucjom finansowym pelna kontrole i monopol, co urzeczywistniono w/w N.Ł. w tym czasie stwotzrono kapitalizm finansowy oparty na sysytemi prywatnych bankow w ktorych zadluzalo sie panstwo i jego obywatele. Przy okazji rozwiazano problem monopolu wladzy i wlasnosci.

Mowi Wam to cos??

Nastepnym ruchem bylo wprowadzenie funduszy pasywnych, ktore skupily rozproszone akcje i przejely kontrole nad wiekszoscia najwiekszych spolek. Poniewaz rozproszony akcjonariat nie byl w stanie sie im przeciwstawic.

Zostal juz tylko jeden problem. Brak mozliwosci kontroli wartosci akcji w dlugim okresia a co za tym idzie kontrola ryzyska straty wartosci i liczby akcji do zarzadzania. Potrzebowano skutecznego narzedzia do realizacji strategii buy and hold.

W latach 80tych gdzie my wszyscy jaralismy sie super komputerami amiga i commodore wgrywajac bezmyslnie tetrisa z magnetofonu, powstaje ultra mega "komputer" potrafiacy analizowac jednoczesnie ponad 20mln lini dzis podpiety do prawie wszystkich podmiotow finansowych na swiecie. Asset Liability and Debt and Derivatives Investments Network.
Oficjalnie wymyslony przez jednego zyda (bardzo skape informacje) w rzeczywistosci stoi za tym kilka rodzin ;) i nasa.

Tak wiec pan od narkotykow dzis sie zajmuje covidem maseczka i jak kupic kawal blachy na kolkach a nie wie o tym ze juz zaplanowali mu przyszlosc...




_________________

in: Rally,Mezgers
Nobody is born a legende, you race to become one.

Pucharek PCP 2007,2008,2009,2010,2023r.
Carting Cup PCP 2015r.
----------------------------------------------------
Futuresolar OZE, fotowoltaika, pompy ciepla.
https://futureoze.pl/


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 27.12.2021, 0:23 
Avatar użytkownika

Dołączył: 21.03.2010
Posty: 3699
Lokalizacja: Poznań
Nr klubowicza: 263
Bank centralny to całe zło tego świat, dlaczego zlikwidowali Kadafiego czy Husajna? Właśnie dlatego, że nie chciał być zależny od nich a tym samym niewygodny wiec wymyślili , że terroryści itd ale ludzie nie chcą wierzyć w te sprawy bo widzą beznadzieję działania i brak możliwości wiec metoda strusia. A wystarczy większy rozbłysk słoneczny cz y większa asteroida i gaśnie światło na planecie i cały ten mętny system pada... za to zaczyna się czas Mad Maxa, widać to było chociażby w Nowym Orleanie po Katrinie jaka dzicz i bezprawie,gangi rabujące i gwałcące, bo nie było policji a to niby ta najdoskonalsza demokracja na świecie.




_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 27.12.2021, 15:37 
Avatar użytkownika

Dołączył: 8.03.2007
Posty: 1963
Lokalizacja: 3City
Nr klubowicza: 094
Wtacajac na nasze podworko.
Ponad 200 stron nowej ustawy zostalo zlecone do wprowadzenia przez korporacje.
Mali przedsiebiorcy nie maja czasu ani funduszy na prawnikow i radcow prawnych w zawilych przepisach ktore zmieniaja sie raptownie i nieustannie!


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.




_________________

in: Rally,Mezgers
Nobody is born a legende, you race to become one.

Pucharek PCP 2007,2008,2009,2010,2023r.
Carting Cup PCP 2015r.
----------------------------------------------------
Futuresolar OZE, fotowoltaika, pompy ciepla.
https://futureoze.pl/


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 27.12.2021, 17:40 
Avatar użytkownika

Dołączył: 4.12.2016
Posty: 1559
Nr klubowicza: 582
Takie reklamy :D


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.




_________________

www.classic911.pl
www.pasjaporsche.pl


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 27.12.2021, 22:36 
Avatar użytkownika

Dołączył: 8.03.2007
Posty: 1963
Lokalizacja: 3City
Nr klubowicza: 094
tu jest taka strona. Ale penie wiekszosc ja zna.

http://www.dlugpubliczny.org.pl/

Nasze zadluzenie oficjalne do rzeczywistego sie tak ma jak fakty z 19:30 do realiow.

polityka pisu od poczatku byla pod konsumpcje czyli pod wyborcow, wbrew ekonomii i logice. Stad taki "wzrost" pkb. A raczej suma wydatkow.

Glownym czynnikiem skladajacym sie na pkb byla konsumpcja prywatna i wydatki rzadowe.


Jak mozna sie domyslic nie moglo to nas doporowadzic na wyzyny.

Najnizszy wsp inwestycji sektora prywatnego od 20 lat, a co gorsze duzo nizszy od wzrostu plac powoduje ze jestemy na rowni pochylej.




_________________

in: Rally,Mezgers
Nobody is born a legende, you race to become one.

Pucharek PCP 2007,2008,2009,2010,2023r.
Carting Cup PCP 2015r.
----------------------------------------------------
Futuresolar OZE, fotowoltaika, pompy ciepla.
https://futureoze.pl/


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 214 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum