Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 15.03.2023, 18:05 

Dołączył: 26.08.2013
Posty: 26
Cześć,
Mam pytanie, głównie do tych z Was, którzy kupowali samochody u różnych dealerów Porsche w Polsce. Ktore Porsche Centrum polecacie? Które omijać z daleka? Z różnych doświadczeń z BMW wiem, ze dealer dealerowi nierówny i wiem gdzie jechać po nową „beemke”. Zakładam, że z Porsche może być podobnie.
Oczywiście na potrzeby tego „ćwiczenia” chwilowo zapominamy o dostępności samochodów, która jest jaka jest, bez wzgłędu na dealera. Bardziej chodzi mi o poziom obsługi przy sprzedaży i ewentualnego wsparcia posprzedażnego.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 16.03.2023, 22:09 

Dołączył: 28.12.2011
Posty: 747
Kupowalem 911 w Katowicach (uzywana) i Poznaniu (nowa) mimo ze jestem w Trojmiasta.
PCS to najbardziej niekompetentna grupa ludzi z jaka mialem okazje sie spotkac. Moglbym przytaczac historie znajomych lub obecna wizyty serwisowe (8 wizyta z nowym autem) ale ogranicze sie do zakupu gdzie na zapytanie o 911 cab w wersji bazowej nie podjeli rozmowy.
W PCK facet ktory sprzedal mi uzywana 911 na zapytanie o nowy samochod po kilku latach nawet nie raczyl oddzwonic mimo 2 rozmow telefonicznych. (Planowalem zamowic Targe 4 na tym etapie).

Finalnie zaczalem przegladac kontakty w roznych PC i natrafilem na kobiete w Poznaniu z ktora nawiazalem kontakt maja nadzieje ze moze kobieta bedzie mniej zblazowana niz ci wszyscy chloptasie napotkani wczesniej. Okazalo sie zupelnie przypadkiem ze akurat pojawilo sie jej wolne auto i miesiac pozniej jiz siedzialem w 911


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 17.03.2023, 2:03 

Dołączył: 19.09.2012
Posty: 203
Kiedyś jak pracowałem w Aso (nie porsche) szef powiedział mi bardzo mądrą rzecz: pierwsze auto sprzedaje salon a drugie sprzedaje serwis… i coś w tym jest, że gamonie w serwisie umieją spier..ć wszystko.
A co do PCS to korzystałem tam i korzystam z działu części i jestem bardzo zadowolony. Natomiast z serwisu jestem zadowolony w PC Okęcie. PC na Połczynskiej to dramat komunikacyjny… dwa razy w ciagu dnia dzwoniłem żeby umówić się do serwisu i dwa razy pani powiedziała mi ze oddzwonią i nie oddzwonili… trzeciego razu już nie było


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 17.03.2023, 11:02 

Dołączył: 1.07.2016
Posty: 228
Salon Katowice omijać


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 17.03.2023, 11:22 
Avatar użytkownika

Dołączył: 11.05.2015
Posty: 343
Lokalizacja: GDYNIA
Nr klubowicza: 442
Ja natomiast kupilem 2 auta w PCS i jestem zadowolony. Dzieki p. Danielowi jezdze GT4RS'em a mysle ze w innym salonie nie mialbym szans zakupu. Serwis jak serwis czasem dobrze czasem zle. Ogolnie nie moge narzekac. Zazwyczaj jest tak ze jak jest swiezy salon to dziala najlepiej zeby zrobic marke a pozniej jak zawsze w polsce jedzie sie po bandzie najmniejszym wysilkiem.
Do niedawna uchodzilo ze najlepiej w Lodzi ale czy jest tak nadal.....
Ja osobiscie polecam PCS i p. Daniela Komisarczyka




_________________

eXpL@S!V
In: 718 Cayman GT4RS
In: Macan FL [95BAA1]
Out: 911 S PDK [997.2] TP 1:51:672
Out: 911 4GTS PDK [991.1] TP 1:49:642


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 17.03.2023, 14:36 

Dołączył: 27.01.2016
Posty: 45
mgrab napisał(a):
PCS to najbardziej niekompetentna grupa ludzi z jaka mialem okazje sie spotkac.


Zgaszam.sie w pełni, totalny brak pojęcia o customer service, ja nie wiem czy oni tam siedzą ma śmieciówkach po tysiąc złotych ale tak elementarnych braków w podejściu do klienta to ja chyba w tej branży nie widziałem. Po pierwsze nastawienie że klient to problem i wysiłek który może się nie opłacać, jak nie rokuje od razu że kupi to brak zaangażowania. Mój znajomy, właściciel trzech baardzo dobrych biznesów, do tego amator triatlonista który biega niedaleko PCS wpadł do nich skonfigurować auto przed treningiem, oczywiście w stroju sportowym. Chłoptaś sprzedażowy od razu zaklasyfikował jako zawracacza gitary, i dał do zrozumienia że lepiej to sobie fantazjować z konfiguratorem w domu we własnym zakresie. Staneło na M8 którego nawet nie planował, więc trzeba im przyznać że potrafią ludzi przekonać by tych 911 jednak nie kupowali...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 17.03.2023, 15:09 

Dołączył: 7.12.2014
Posty: 342
Niestety , w PCS nastąpiła częściowa wymiana kadry , i sam odczuwan na dzień dzisiejszy niepokój ,jak odstawiam pojazd na serwis.
Kupiłem u nich 2 pojazdy , i niegdyś bardzo chwaliłem zarówno obsługę serwisową jak i podejście w zakresie sprzedaży .
Aktualnie rozmawiam z Poznaniem ws nowego zakupu . Mają inne podejście .
W PCS niestety jest zmiana, ale w dół.
Tylko ceny w górę :D


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 17.03.2023, 16:47 

Dołączył: 5.03.2016
Posty: 227
Ja jeździłem do Sopotu jak i Poznania bo mam taki sam dystan ale bardziej polecam Poznań .


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 17.03.2023, 17:14 

Dołączył: 6.05.2022
Posty: 61
maja22 napisał(a):
Salon Katowice omijać

Ja też bardzo jestem niezadowolony z obsługi w tym salonie, dopiero po złożeniu reklamacji u managera salonu, zostałem potraktowany profesjonalnie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 17.03.2023, 19:31 
Avatar użytkownika

Dołączył: 23.03.2021
Posty: 278
Nr klubowicza: 724
W ogóle ciekawe, że na naszym forum nie ma pracowników Centrum Porsche.
Myślę, że jakby jakiś był i prowadził ciekawą komunikację (wrzucał fotki, różne informacje, dzielił się wiedzą etc) to cześć z osób na pewno by u niego kupowała :dontknow:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 17.03.2023, 19:48 
Avatar użytkownika

Dołączył: 11.05.2015
Posty: 343
Lokalizacja: GDYNIA
Nr klubowicza: 442
Ogolnie w kazdym jednym salonie ktory jest od kilku lat na rynku jest takie podejscie. Poniewaz "i tak sie sprzeda" Aut nie ma i moga sie tak zachowywac. A polctwo jest dosc specyficzna choroba toczaca polski narod. Takie wlasnie klasyfikowanie ludzi po stroju. Jest to mega slabe ale tak jest w kazdej jednej firmie ktora ma popyt. Obsluga zachowuje sie jakbys im przeszkadzal. A juz apogeum takiego zachowania jest urzad miasta gdynia (celowo z malej)




_________________

eXpL@S!V
In: 718 Cayman GT4RS
In: Macan FL [95BAA1]
Out: 911 S PDK [997.2] TP 1:51:672
Out: 911 4GTS PDK [991.1] TP 1:49:642


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 17.03.2023, 22:32 

Dołączył: 4.09.2017
Posty: 11
Widzę, że każdy z nas ma inne doświadczenia i oceny potrafią się znacznie różnić... Chyba nie ma jednego PC, do którego nikt nie miałby zastrzeżeń?


PC Okęcie to jest najwieksza porażka jaką zaliczyłem, zarówno customer service na etapie zamówienia, a nawet wydawania nowego samochodu, ale też potem i serwisu. Dałem im kilka szans z dwoma moimi prosiakami ale nigdy więcej. Serwis to niekompetencja, niesłowność, brak kontaktu i nawet gorsze rzeczy, których tu nie nazwę wprost, bo cenie sobie spokój, a nadawałoby się na kolejną historię na yt. Nigdy więcej. Chcę o tym zapomnieć.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 18.03.2023, 10:31 

Dołączył: 19.11.2022
Posty: 14
To gdzie te auta serwisować, kiedy już na etapie sprzedaży jest lipa ?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 18.03.2023, 11:36 

Dołączył: 5.03.2016
Posty: 227
Artic napisał(a):
To gdzie te auta serwisować, kiedy już na etapie sprzedaży jest lipa ?

Jeśli ktoś ma dobry sprawdzony warsztat w okolicy to nie widze sensu jeździć do aso .


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 18.03.2023, 12:26 
Członek Honorowy
Avatar użytkownika

Dołączył: 10.03.2007
Posty: 3886
Lokalizacja: Warszawa
Nr klubowicza: 029
Przemek KG napisał(a):
W ogóle ciekawe, że na naszym forum nie ma pracowników Centrum Porsche.
Myślę, że jakby jakiś był i prowadził ciekawą komunikację (wrzucał fotki, różne informacje, dzielił się wiedzą etc) to cześć z osób na pewno by u niego kupowała :dontknow:

Chyba im nie wolno, chyba Klubowi też nie. Strony Forum są czytane. Takie opinie jak wyżej działają w obie strony.




_________________

były: 911 - T'73, S'77, SC'81, turbo look'84,
targa'88,
Boxster - 98
------------------
996 - 01


Góra
 Zobacz profil YIM  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 18.03.2023, 12:41 
Avatar użytkownika

Dołączył: 31.05.2019
Posty: 427
Nr klubowicza: 797
A ja mam z serwisem w Katowicach bardzo dobre doświadczenia. Trafiłem tam z polecenia kolegi, który swoje wszystkie Porsche tam serwisuje i definitywnie nie polecał Łodzi czy Krakowa. Powiedział wręcz, że modele GT tylko w Katowicach warto serwisować. Wiadomo, że to subiektywne. Inny znajomy do Katowic ze Słowacji wozi swoje Porsche. Trzy razy w zeszłym roku ich odwiedziłem z GT3 i zawsze wysoki poziom obsługi czy pomocy w postaci auta na czas serwisu.




_________________

991.1 GT3
958 3.0 diesel


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 21.03.2023, 15:09 

Dołączył: 26.10.2021
Posty: 8
We Wrocławiu jak wszedłem do salonu to sprzedawcy się pochowali po kątach i nie chcieli gadać. Jak jakiegoś zaczepiłem to udawał że mnie nie widzi. Ostatecznie kupiłem w Poznaniu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 21.03.2023, 15:57 

Dołączył: 8.01.2019
Posty: 175
pdmobil napisał(a):
Przemek KG napisał(a):
W ogóle ciekawe, że na naszym forum nie ma pracowników Centrum Porsche.
Myślę, że jakby jakiś był i prowadził ciekawą komunikację (wrzucał fotki, różne informacje, dzielił się wiedzą etc) to cześć z osób na pewno by u niego kupowała :dontknow:

Chyba im nie wolno, chyba Klubowi też nie. Strony Forum są czytane. Takie opinie jak wyżej działają w obie strony.


Kto im zabronił :D ?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 21.03.2023, 23:26 
Członek Honorowy
Avatar użytkownika

Dołączył: 10.03.2007
Posty: 3886
Lokalizacja: Warszawa
Nr klubowicza: 029
ChrisR napisał(a):
pdmobil napisał(a):
Przemek KG napisał(a):
W ogóle ciekawe, że na naszym forum nie ma pracowników Centrum Porsche.
Myślę, że jakby jakiś był i prowadził ciekawą komunikację (wrzucał fotki, różne informacje, dzielił się wiedzą etc) to cześć z osób na pewno by u niego kupowała :dontknow:

Chyba im nie wolno, chyba Klubowi też nie. Strony Forum są czytane. Takie opinie jak wyżej działają w obie strony.


Kto im zabronił :D ?

ChrisR - czytaj dokładnie co napisałem. CHYBA...
Wzajemne relacje między Importerem, Sprzedawcą, ASO, a Klubem (chyba?) normuje Statut Klubu i "Biała Księga PCA, którą kiedyś studiowałem.
Chcąc być dokładnym, chciałem sobie przypomnieć zapisy Statutu, ale cóż....jedna z podstawowych informacji o Klubie jakoś nieaktywna. "Białej Księgi" już nie mam. Nie będę drążył tematu, bo chyba jest mało kogo interesujący. Na pewno Forum jest czytane.




_________________

były: 911 - T'73, S'77, SC'81, turbo look'84,
targa'88,
Boxster - 98
------------------
996 - 01


Góra
 Zobacz profil YIM  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 22.03.2023, 22:53 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 10.09.2009
Posty: 4967
Lokalizacja: Warszawa/Poznań
Nr klubowicza: 281
Przecież Statut jest ogólnie dostępny na naszej stronie i każdy może do niego zajrzeć w dowolnym momencie i zapoznać się z zasadami organizacji Klubu…
https://cms.porsche-clubs.com/PorscheCl ... .11.21.pdf




_________________

jest: 356C '65, 912 '66, 914-6 '70, 996 Millennium '00, 126p S ’78, R129 500SL ’92

było: 914-4 ’73, 914-4 CanAm '74, 924 '79, 944 '84, 944S2 cabrio '90, 968 cabrio '92, 986S '00, 996.2 targa '03

Michał
IG: mr.mata912


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum