Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 11.09.2016, 14:58 

Dołączył: 3.03.2016
Posty: 14
Witam,
Może ktoś miał podobną sytuację i podzieli się doświadczeniami.

Po przełączeniu na tryb "sport plus" wyskoczył "check" silnika, zaraz po tym dezaktywacja systemu "start/stop", błąd systemu PSM oraz napędów "all wheel drive". Problem objawiał się spadkiem mocy i szarpaniem przy próbie jazdy. Wszystkie błędy w kolorze żółtym.
Na drugi dzień udało się odpalić auto bez problemu, wyskoczył jedynie "check" i to jedyny błąd. Podpiąłem pod komputer (u znajomego mechanika więc nie było to specjalistyczne oprogramowanie) i wyskoczył błąd na drugim cylindrze (o ile dobrze pamiętam to chyba coś z ciśnieniem, ale mogę się mylić). Po jego skasowaniu wszystko wróciło do normy jednak czułem lekkie falowanie na wolnych obrotach. Pod koniec następnego dnia sytuacja się powtórzyła, ale już po samym odpaleniu (nie trzeba było nawet wchodzić w tryb sportowy).

Po tej sytuacji przypomniałem sobie, że 3/4 razy zdarzył mi się błąd systemu "start/stop" podczas jazdy. Po zgaszeniu i ponownym odpaleniu błąd znikał. Nie wiem na ile to istotne, ale podkreślam, że w serwisie odwrócili mi ten system na wyłączony przy odpaleniu.

Serwisuje auto w Porsche. Mimo wskazywania wcześniej przy wizytach o falujących obrotach nikt nic nie zauważył. Co śmieszniejsze w dzień, w którym sytuacja miała miejsce byłem w serwisie na sprawdzeniu czy wszystko OK i usłyszałem dużo pochwał na temat stanu auta :-P

Auto mam na dodatkowej gwarancji porsche approved. Jednak mimo wszystko byłbym wdzięczny za podzielenie się Waszymi spostrzeżeniami lub wskazówkami. Czytałem, że z Porsche potrafi być różnie w kwestii serwisowania więc warto posiąść jakąś dodatkową wiedzę na ten temat.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 11.09.2016, 17:08 

Dołączył: 26.09.2015
Posty: 543
Zglos na assistance, mozliwa cewka przy takich objawach jak piszesz.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 11.09.2016, 22:04 

Dołączył: 3.03.2016
Posty: 14
To samo powiedział mi "macher", który kasował te błędy.
Orientujesz się może czy cewki obejmuje gwarancja Porsche approved? Chyba, że właśnie to miałeś na myśli pisząc assistance?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 11.09.2016, 22:31 

Dołączył: 26.09.2015
Posty: 543
Moim zdaniem robisz blad grzebiac w aucie jak masz gwarancje. Dzwon na assistance niech zabieraja auto i naprawia.
Cewki sa na gwarancji i wymienia te ktore sa wadliwe.
Pzdr


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 12.09.2016, 0:01 

Dołączył: 3.03.2016
Posty: 14
Jedyne co grzebałem to podpięcie pod komputer żeby upewnić się co jest. To był weekend i niestety żaden serwis Porsche mnie nie chciał przyjąć. Poza tym działaniem, właśnie ze względu na gwarancję, nie poszedłbym dalej ;-)

Dziękuję za informację. Jak auto trafi do serwisu dam znać co wyszło i jak sprawa się zakończyła.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 12.09.2016, 0:05 

Dołączył: 26.09.2015
Posty: 543
Pamietaj ze swiatek piatek czy niedziela, zawsze od razu dzwon na assistance. Auto zabiora do aso i dostajesz zastepcze.
Pzdr


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 12.09.2016, 9:09 

Dołączył: 3.03.2016
Posty: 14
Dzięki za podpowiedź. Nie wiedziałem, że zawsze jest zastępcze.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 12.09.2016, 10:36 

Dołączył: 26.09.2015
Posty: 543
icom napisał(a):
Dzięki za podpowiedź. Nie wiedziałem, że zawsze jest zastępcze.


Zawsze. Najwyższa klasa w danym mieście na czas naprawy, jak będziesz miał wymianę cewki to 1 dzień.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 12.09.2016, 11:03 
Avatar użytkownika

Dołączył: 6.09.2015
Posty: 187
Lokalizacja: Warszawa
Nr klubowicza: 454
@hubi_pl
W ASO poinformowali mnie, że jeśli komunikat jest na czerwono to wtedy należy wzywać assistance, jeżeli na żółto to należy umówić się z nimi i podjechać w wyznaczonym terminie.
I tutaj mam dwa pytania na przyszłość:
a) jeśli komunikat jest na żółto i jednak assistance zostanie wezwane to nie jest to nadużycie gwarancji? Czy są ew. kary za nieuzasadnione wezwanie assistance?
b) co jeśli np. samochód nie odpala i assistance zostanie wezwane, ale ASO stwierdzi, że usterka spowodowana była zużyciem części eksploatacyjnej, np. wymiana akumulatora - czy w takim przypadku ASO obciąży kosztami wezwania assistance i wynajęcia samochodu zastępczego?




_________________

718 Cayman GTS 4.0 PDK
718 Boxster - out
Panamera Turbo - out
997.1 3,6 - out
Cayenne S 4.5 - out


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 12.09.2016, 11:10 

Dołączył: 26.09.2015
Posty: 543
chris_3 napisał(a):
@hubi_pl
W ASO poinformowali mnie, że jeśli komunikat jest na czerwono to wtedy należy wzywać assistance, jeżeli na żółto to należy umówić się z nimi i podjechać w wyznaczonym terminie.
I tutaj mam dwa pytania na przyszłość:
a) jeśli komunikat jest na żółto i jednak assistance zostanie wezwane to nie jest to nadużycie gwarancji? Czy są ew. kary za nieuzasadnione wezwanie assistance?
b) co jeśli np. samochód nie odpala i assistance zostanie wezwane, ale ASO stwierdzi, że usterka spowodowana była zużyciem części eksploatacyjnej, np. wymiana akumulatora - czy w takim przypadku ASO obciąży kosztami wezwania assistance i wynajęcia samochodu zastępczego?


Chris, ja pisałem z własnego doświadczenia, właśnie z cewką.

Komunikaty na żółto, check engine na żółto, PSM off itd. Zadzwoniłem na assistance, od razu powiedzieli żeby auta nie ruszać, co tez uczyniłem i do 1h była laweta z autem zastępczym i zabrała moje. Wymieniono właśnie wadliwą cewkę plus oni wymieniają świecę na tej cewce.
Samochód na drugi dzień mi przywieziono.
Odnośnie Twoich pytań to a) - j/w a co do b) nie wiem, ale uważam że jeżeli okaże się że to np akumulator, no to bezzasadne byłoby żeby gwarancja pokrywała naprawę.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 18.09.2016, 23:00 

Dołączył: 3.03.2016
Posty: 14
Potwierdzam powyższe. U mnie również cewka. Wymiana w ten sam dzień, ale mimo wszystko dostałem auto zastępcze.

Chris - u mnie tak samo jak u Hubi_pl wszystko świeciło się na żółto i auto zostało zabrane lawetą bez żadnych konsekwencji. Co do opcji "b" też nie mam pojęcia.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum