Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 131 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 10.06.2017, 17:55 

Dołączył: 7.12.2014
Posty: 342
Co do kwestii oryginalności - rozważałem założenie felg techarta , i rozpytalem czy ma to wpływ na Approved - odpowiedz domyślacie się jaka była , nie mówiąc już o założeniu wydechu.
Tak samo tylne lampy - mam założone ledy depo , które nie mają żadnego wpływu na stan techniczny pojazdu , a na przedłużenie gwarancji muszą być oryginalne.
Tak wiec Approved = serwis w aso i żadnych zamienników , a z perspektywy paru lat , zauważyłem ze w br bardzo obostrzyli warunki uznania gwarancji , i niestety doszukuja się wszystkiego ,aby odmówić.
Ale zasadniczo wykorzystuje gwarancję , i jeżeli będzie możliwość to będę przedłużał.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 10.06.2017, 18:40 

Dołączył: 5.05.2016
Posty: 580
Znajomemu wysiadł silnik w Panamerze Turbo która była oczywiście na gwarancji Approved
W aucie miał zainstalowany wydech Akrapovic który jak się okazało był powodem do odmówienia świadczeń gwarancyjnych :/
Rozumiem gdyby to był jakiś szajs ale ten wydech kosztował ponad 25kpln


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 10.06.2017, 20:11 

Dołączył: 18.12.2014
Posty: 490
Fakt, że chyba przesadzają, bo raczej wydech nie ma bezpośredniego wpływu na dzialnie silnika. Ale rownież fakt, że przynajmniej w moim przypadku, od samego początku jasno mówili, że jakakolwiek modyfikacja wyklucza odpowiedzialność ubezpieczyciela - a Porsche Approved nie jest niczym innym niz ubezpieczeniem.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 12.06.2017, 18:28 
Avatar użytkownika

Dołączył: 3.03.2009
Posty: 2257
Lokalizacja: Piotrków Tryb
Nr klubowicza: 288
Dzisiaj przekonałem się ,że nawet zabezpieczenie folią przezroczystą może być powodem odmowy udzielenia PA :P Nie rozumiem tylko dlaczego najpierw skasowano mnie za przegląd do przedłużenia gwarancji a następnie poinformowano ,że decyzję podejmie Centrala Porsche /prawie 900,00PLN/ całość 4500,00.Pan podkreślił ,że to jest PRAWDZIWY niemiecki Mobil i dlatego chyba tak drogo :D :D Najzabawniejsze jest to ,że PA nie obejmuje powłoki lakierniczej :banghead: :banghead:
Nie rozumiem pozycji olej Cena jednostkowa 3013,39 ilość 0,400
Na robociznę 5% a materiały 10% zniżki dla klubowicza .




_________________

-http://classic911.pl


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 12.06.2017, 19:03 

Dołączył: 26.05.2014
Posty: 415
chris napisał(a):
Dzisiaj przekonałem się ,że nawet zabezpieczenie folią przezroczystą może być powodem odmowy udzielenia PA (...)


Przekonałeś się (czyli już wiesz że odrzucili), czy dowiedziałeś się? :D Jeśli to pierwsze, to mega słabo. Jeśli to drugie, to mam nadzieję że to tylko w teorii (ale i tak słabo)...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 12.06.2017, 19:35 

Dołączył: 11.12.2011
Posty: 761
Jeśli tak jest to tylko takie cyrki u nas. W Niemczech czy Czechach jest luzik.
Trochę się dziwie, pytanie czym jest to spowodowane. Może salony w jakoś sposób naciągają PA i teraz oni skrajnie są podejrzliwi.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 12.06.2017, 20:18 
Avatar użytkownika

Dołączył: 3.03.2009
Posty: 2257
Lokalizacja: Piotrków Tryb
Nr klubowicza: 288
macmk napisał(a):
chris napisał(a):
Dzisiaj przekonałem się ,że nawet zabezpieczenie folią przezroczystą może być powodem odmowy udzielenia PA (...)


Przekonałeś się (czyli już wiesz że odrzucili), czy dowiedziałeś się? :D Jeśli to pierwsze, to mega słabo. Jeśli to drugie, to mam nadzieję że to tylko w teorii (ale i tak słabo)...


Czekam na decyzję ale pan od PA poinformował mnie ,że miał przypadek gdy przyciemnienie tylnych szyb spowodowało odrzucenie "prośby :roll: " o PA
Zaczynam się zastanawiać : 2,5K € za PA+ następny przegląd 1k€ =3,5k€
Auto ma 20k km czy przez następne 25k km może być awarii objętych PA na taką kwotę .Tym bardziej ,że wszelkim autoryzowanym serwisom good bye :P




_________________

-http://classic911.pl


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 12.06.2017, 22:46 

Dołączył: 2.03.2016
Posty: 1038
Panowie to nie do końca Pan od PA. Zajmuje się na codzień tego typu ubezpieczeniami. Decyzje są podejmowane przez Importera, a nie ZU. Przy takiej masie to ktoś w Porsche decyduje które samochody chce mieć w serwisie, a które nie. Niestety w Polsce mamy dość dziwną sytuację. Liczba ASO jest tak mała że nie ma mowy o walce o Klienta, co moim zdaniem powoduje, że oklejenie przodu samochodu folią poza ASO jest podstawą do odrzucenia wniosku o ubezpieczenie. Myślę, że również dlatego u naszych sąsiadów można dużo szybciej i bez większych problemów kupic ten sam produkt.

Pozdrawiam,
Michał


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 13.06.2017, 3:35 

Dołączył: 17.09.2015
Posty: 7
Przepraszam czy moze ktoś mnie tu rzeczowo oświeci... Tzn. jesli w aucie kupionym w Polsce,serwisowanym w Polsce,zmieniłem sobie kolor auta w profesjonalnej firmie tak po prostu dla kaprysu i majac PA rozsypie mi sie np. pdk. :shock: :shock: :shock: to co ? odmowa? azmi sie to nie miesci to w głowie. pozdr.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 13.06.2017, 8:35 
Avatar użytkownika

Dołączył: 3.03.2009
Posty: 2257
Lokalizacja: Piotrków Tryb
Nr klubowicza: 288
Mic182 napisał(a):
Panowie to nie do końca Pan od PA. Zajmuje się na codzień tego typu ubezpieczeniami. Decyzje są podejmowane przez Importera, a nie ZU. Przy takiej masie to ktoś w Porsche decyduje które samochody chce mieć w serwisie, a które nie. Niestety w Polsce mamy dość dziwną sytuację. Liczba ASO jest tak mała że nie ma mowy o walce o Klienta, co moim zdaniem powoduje, że oklejenie przodu samochodu folią poza ASO jest podstawą do odrzucenia wniosku o ubezpieczenie. Myślę, że również dlatego u naszych sąsiadów można dużo szybciej i bez większych problemów kupic ten sam produkt.

Pozdrawiam,
Michał


We wcześniejszym poście pisałem ,że decyzję podejmie centrala.
Faktem jest ,że na przedłużeniu gwarancji im nie zależy.
Na szczęście mamy warsztaty które też potrafią naprawiać Porsche i to za połowę ceny
Przy okazji spytałem o 991 tts special edition .Zapisanych mają 10 klientów a przydział szt 0 :roll:




_________________

-http://classic911.pl


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 13.06.2017, 9:08 

Dołączył: 26.09.2015
Posty: 543
Dla mnie jest dziwna polityka Porsche odnośnie ubezpieczenia PA. Co ma wspomniana folia, hamulce czy opony do awarii np. PDK...nic, rozumiem że to ich wymogi i mogą robić co chcą, mają prawo, ale jak się decydujesz na udzielanie ubezpieczenia PA, to powinno mieć to ręce i nogi, a u nich widzę że z roku na rok ma tylko ręce wyciągnięte do klienta po kasę za nowe podzespoły dzięki którym będą mogli orzec o poprawnym stanie technicznym. PA powinno być niejako gwarancją (płatną) dla nas za to że mamy auto z wysokiej półki, które nie powinno się psuć, ale w rawie W, producent wyciąga do nas rękę nie tylko po kasę, ale z pomocą....

Ja nie przedłużałem PA pod koniec zeszłego roku, czy dobrze czy źle? nie wiem, ale uznałem za bezsensowne wymiany rzeczy które nie były zużyte.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 13.06.2017, 9:36 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 12.03.2008
Posty: 9164
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Nr klubowicza: 189
chris napisał(a):
Przy okazji spytałem o 991 tts special edition .Zapisanych mają 10 klientów a przydział szt 0 :roll:


Czyli wciąż jesteśmy trzecim światem. I stąd pewnie takie podejście przy PA. Mi się skończyło w kwietniu, nawet rozważałem przedłużenie, ale w końcu odpuściłem. I chyba dobrze. Wydawałoby się, że PA to dobry zarobek dla Porsche Centrum. Nikt, ani z PCW, ani PCP, gdzie robiłem ostatni przegląd, się w tej sprawie nie odezwał. Zresztą z PCW wciąż nie doczekałem się na odpowiedź na maila bodaj z 30 stycznia :twisted:




_________________

Witek
będzie: chyba 718
było: 964 '91, 944 '85, 924 '85, 996 '02, 997S '09

http://www.komunikado.pl agencja public relations


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 13.06.2017, 10:36 

Dołączył: 5.05.2016
Posty: 580
Ja natomiast jak spytałem w naszym Polskim salonie Porsche dlaczego mi nie udzielono gwarancji podczas gdy w Niemczech otrzymałem ją bez problemu usłyszałem cyniczne " co kraj to obyczaj " :roll:

Powodem były koła Vossen które były na aucie.
W Niemieckim ASO nie było nawet tematu kół poza tym że powiedzieli jak świetnie pasują do auta.

Opony oczywiście miały homologację.

Od tamtego czasu jeździłem na serwis do Czech gdzie było o wiele przyjemniej i taniej. Również dało się odczuć różnicę podejścia do klienta. Czułeś że masz Porsche a nie Opla...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 13.06.2017, 12:55 
Avatar użytkownika

Dołączył: 3.03.2009
Posty: 2257
Lokalizacja: Piotrków Tryb
Nr klubowicza: 288
Cena oleju "oryginalnego niemieckiego " ??? 160,00 PLN/l
To znaczy ,że cała reszta na rynku to chińszczyzna ????
7,5 l = 1205 PLN - niezła przebitka :banghead:




_________________

-http://classic911.pl


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 13.06.2017, 13:42 

Dołączył: 14.07.2011
Posty: 166
ale zeby nie bylo - robilem ostatnio przeglad na wszystkich czesciach sprowadzanych z PCW. co wiecej, wymianialem ostatnio opony, takze na identyczne jak fabryczne z homologacja N0.

:)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 23.08.2017, 19:04 

Dołączył: 1.01.2015
Posty: 1013
Odswieze watek takim pytaniem. Auto ma wykupione approved. Czy aby przedluzyc ubezpieczenie na kolejny okres trzeba znowu przechodzic jakis przeglad czy po prostu placi sie skladke? Jakiego rzedu to sa koszty dla 4-letniego caymana?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 23.08.2017, 19:18 

Dołączył: 4.09.2016
Posty: 283
Trzeba zrobić przegląd i dopiero możesz przedłużyć gwarancję.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 23.08.2017, 19:21 

Dołączył: 1.01.2015
Posty: 1013
Grzegorz 66 napisał(a):
Trzeba zrobić przegląd i dopiero możesz przedłużyć gwarancję.


A na ile lat mozna za jednym zamachem?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 23.08.2017, 19:26 

Dołączył: 4.09.2016
Posty: 283
Dwa lata


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 26.08.2017, 13:33 

Dołączył: 10.08.2016
Posty: 344
Nr klubowicza: 588
Jeśli nie upłynął rok od zakupu auta to możesz przedłużyć o kolejne max 2 lata bez robienia jakiegokolwiek przeglądu :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 131 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum