Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 11.12.2020, 13:26 
Avatar użytkownika

Dołączył: 22.01.2020
Posty: 770
Nr klubowicza: 667
Baain napisał(a):
Mieliście jakieś uprzykrzenia z powodu jeżdżenia Porsche? Mam wiele miłych sytuacji gdzie ktoś mnie wpuści kiedy włączam się do ruchu czy przy zmianie pasa, ale wśród tego zdarzają się takie że normalnie szkoda gadać.

Już dwa razy się zdarzyło że miałem spuszczone powietrze z opony, raz na parkingu przy supermarkecie, drugi na parkingu podziemnym w galerii handlowej. Wieczorny objazd po mieście to najczęściej próby prowokowania wyścigu spod świateł albo podpuszczanie do ścigania się, nie wspominając o częstym przyśpieszaniu kiedy kogoś wyprzedzam najczęściej jakieś Audi albo VW, miałem też kilka sytuacji gdzie ktoś mnie wyprzedzał i wyhamowywał albo zajeżdżał drogę nie dając się wyprzedzić. Jak to jest u was? :roll:
No co ty. Poważnie aż tak
Ściganie to rzecz oczywista. Każdy chce się sprawdzić z Porsche ale reszta.... dziwne.




_________________

Panamera ST GTS "Żaba", 718 Boxster


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 11.12.2020, 13:49 

Dołączył: 21.09.2020
Posty: 20
Seb napisał(a):
No co ty. Poważnie aż tak
Ściganie to rzecz oczywista. Każdy chce się sprawdzić z Porsche ale reszta.... dziwne


Jak najbardziej poważnie, może wina miasta jakim jest Zamość, w niektóre miejsca po 22 to się lepiej nie zapuszczać. :roll:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 11.12.2020, 14:26 

Dołączył: 14.02.2020
Posty: 72
Też byłem zaskoczony tym jak dużo osób chce się ścigać, jak by mój Boxster 240KM był jakąś rajdówką :D Ale ja zawsze powtarzam, mając Porsche nie trzeba udowadniać, że jest szybkie ;)

A jestem z Łodzi, więc to nie tylko problem Zamościa, ale bardziej ogólny.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 11.12.2020, 20:02 
Avatar użytkownika

Dołączył: 28.05.2020
Posty: 480
Lokalizacja: Bydgoszcz / Poznan
Nr klubowicza: 711
Mi w przypadku Pana 970.2 4s zazwyczaj zdarza się spotkać z negatywnym odbiorem pojazdu - jak przedmówca zauważyłem najwiecej zawiści w przypadku grupy VAG, którzy bardzo chcą udowodnić sobie, ze maja w sumie przecież takie samo auto ( VAG :D ) i pokażą kto tu rządzi wyprzedzając choćby za cenę swojego życia i swoich bliskich....

Ale są tez pozytywne reakcje, jednak więcej zawiści, zwykłej polskiej zazdrości, jeżdżąc wcześniej BMW, infiniti, lexusami nie było tego problemu.... A przecież cent tych marek już wcale zbyt dużo od siebie nie odbiegają....




_________________

981 GT4 Pikachu
997.1 4S Cabrio
958.2 Turbo
971 Pan Amur bieda edition,
718 2.0 "Spajder"


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 11.12.2020, 21:39 

Dołączył: 21.09.2020
Posty: 20
Uff! Czyli mój przypadek nie jest odosobniony, co do prób ścigania to nie mam problemu bo lubię deptać i słuchać symfonii silnika, najgorsze jak ktoś wyprzedza na siłę sportowym autem z 2.0 klekotem czy benzyną pod maską. :lol:

W sumie to jedną akcję nawet miło wspominam, gówniarz na oko ze 20-24 lata z małolatą w Audi A6 C7 cyknął mnie na końcu lewego pasa i tyle co się wyrobił przed zwężeniem, a za 500m były światła, oczywiście pokazywał żebym się ścigał to się długo nie zastanawiałem i jak się zapaliło zielone to tyle go widziałem. Później podjechał, zaparkował obok mnie w parku jak rozmawiałem ze znajomymi, podszedł, wypytywał ile mocy i wgl o auto, okazało się że ma 3 litrowego diesla competition modzonego na prawie 400 koni i jeszcze nie spotkał mocnego. 8)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 11.12.2020, 21:56 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 10.09.2009
Posty: 4968
Lokalizacja: Warszawa/Poznań
Nr klubowicza: 281
Baain napisał(a):
...może wina miasta jakim jest Zamość...


@Baain

Może nie powinienem tej opinii tutaj wygłaszać ale obawiam się, że problemem może być zamojski PIS’owski suweren, który po prostu nie jest w stanie zdzierżyć, że ktoś może jeździć Porsche a nie passeratti...

Przepraszam, musiałem :-)

Ps. nie mówię o chęci ścigania się bo to standard ale o chamskich zachowaniach, które opisałeś w swoim poście.




_________________

jest: 356C '65, 912 '66, 914-6 '70, 996 Millennium '00, 126p S ’78, R129 500SL ’92

było: 914-4 ’73, 914-4 CanAm '74, 924 '79, 944 '84, 944S2 cabrio '90, 968 cabrio '92, 986S '00, 996.2 targa '03

Michał
IG: mr.mata912


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 11.12.2020, 22:38 

Dołączył: 21.09.2020
Posty: 20
Mata napisał(a):
Baain napisał(a):
...może wina miasta jakim jest Zamość...


@Baain

Może nie powinienem tej opinii tutaj wygłaszać ale obawiam się, że problemem może być zamojski PIS’owski suweren, który po prostu nie jest w stanie zdzierżyć, że ktoś może jeździć Porsche a nie passeratti...

Przepraszam, musiałem :-)

Ps. nie mówię o chęci ścigania się bo to standard ale o chamskich zachowaniach, które opisałeś w swoim poście.


Coś w tym może być, "jeździ takim autem to na pewno złodziej albo gangus" zasłyszane kiedyś na mieście. :wink:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 11.12.2020, 23:45 

Dołączył: 18.01.2012
Posty: 1626
Jak wyjeżdżam moim Boxem to spotykam się wyłącznie z pozytywnym przyjęciem. Wszędzie mnie wpuszczają a jak lecę za kimś zaraz się usuwają :D
Ale ja mam klasycznego Boxstera 986 z mega charakterystyczną jajecznicą - od razu widać, że to Porsche ! :D No i żyję w mieście stołecznym Warszawie (tu na drogach nie jest lekko) :wink:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 12.12.2020, 0:21 

Dołączył: 25.03.2019
Posty: 287
Jadąc Porsche nic nikomu nie trzeba udowadniać,


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 12.12.2020, 10:49 

Dołączył: 21.09.2020
Posty: 20
9ELF napisał(a):
Jadąc Porsche nic nikomu nie trzeba udowadniać,


Jak widać w niektórych rejonach jeszcze trzeba, chociaż to smutne kiedy w Niemczech, Szwajcarii czy Francji sportowe auto to Porsche, Lambo, Masseratii, itp, a u nas coś co ma silnik większy niż 2 litry i ze sportem tyle wspólnego co polityk z mówieniem prawdy, a w oczach właściciela istna rajdówka. :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum









cron