Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 29.06.2024, 16:01 

Dołączył: 5.12.2019
Posty: 366
Rzecz jasna sumijesz wszystko ? Jestem ciekaw co na końcu wyjdzie no i ile h Twojej pracy .


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 30.06.2024, 12:59 
Avatar użytkownika

Dołączył: 8.03.2007
Posty: 1983
Lokalizacja: 3City
Nr klubowicza: 094
Wolf napisał(a):
Ostatnio serwis układów chłodzenia i klimatyzacji.
nowe chłodnice silnika i klimy, nowe rezystory wentylatorów,skraplacz, jeden z węży wodnych i jakaś drobnica. Klima po serwisie działa świetnie.
Doszła też nowa osłona plastikowa podwozia- ta ostatnia pod skrzynię biegów - stara już była mocno zmęczona.

Zamontowałem też do kompletu z poduszkami silnika inserty do poduszki skrzyni od Powerflex i rzecz dla mnie przedziwna - auto zaczęło prowadzić się dziwnie. W ciasnych zakrętach jest takie uczucie jak by pływało. Nie było tego wcześniej, auto jest po wymianie wszystkich wahaczy. Dziwna sprawa…
Załącznik:
IMG_1772.jpeg

Założę teraz jeszcze amortyzatory i sprężyny Bilstein b16 i zobaczymy. Auto pojedzie na geometrię jeszcze raz. Ale coś czuję że kolejny raz się przekonam że nie bardzo był sens poprawiać tu fabrykę i wrócę do poduszki skrzyni zgodnej z OE.

W cywilnym aucie nie ma co kombinować.


napisz jak sie prowadzi na tym zawieszeniu i czy zachowuje komfort po naszych drogach.




_________________

in: Rally,Mezgers
Nobody is born a legende, you race to become one.

Pucharek PCP 2007,2008,2009,2010,2023r.
Carting Cup PCP 2015r.
----------------------------------------------------
Futuresolar OZE, fotowoltaika, pompy ciepla.
https://futureoze.pl/


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 30.06.2024, 18:21 

Dołączył: 15.03.2007
Posty: 3103
na foto widzę wersje pss10 (większe pokrętło) był tez starszy pss9 (różnica w jednym kliku skali twardości ), na nasze drogi jest super bo może być zarowno miekszy niż seria jak i twardszy . Osobiście uzywam tez w kliku swoich ale na tor już trochę im brakuje - trzeba zminieniac sprężyny ...
Kolejny plus to łatwość servisowania , tego bilstein możesz mieć dożywotnio . Na pl drogach kiedyś lewy przedni trzpień zgilolem , bez problemu naprawili wymieniać pojedynczy konieczny komponent i po temacie .


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 30.06.2024, 19:33 

Dołączył: 11.05.2017
Posty: 205
porscheee napisał(a):
...
Kolejny plus to łatwość servisowania , tego bilstein możesz mieć dożywotnio . Na pl drogach kiedyś lewy przedni trzpień zgilolem , bez problemu naprawili wymieniać pojedynczy konieczny komponent i po temacie .


To był jeden z argumentów za b16, oprócz regulacji twardości i wysokości (względem kompletu b8 i sprężyna z m030).
Dzwoniłem do zerkopol i dostałem info że b8 w tej wersji do 996 nie da się serwisować. Niewiem czy tak jest na 100% ale po tej informacji kliknąłem zakup b16.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum