Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: wczoraj, 16:43 

Dołączył: wczoraj
Posty: 4
hej Panowie, Rozwazam zakup pierwszego Porsche i w z wiazku z tym pytanie i prośba o pomoc: co kupić? (nie chcę cabrio, budżet też mocno ograniczony do kwot poniżej 200k, a najlepiej poniżej 150k), za ile kupić? oraz prosze o jakiś post lub info z kosztami utrzymania aut Porsche, chodzi o koszta eksploatacji wyłączające naprawy silników i skrzyń... Roczniki auta to pewnie między 2001-2011, nie mam tu sprecyzowego planu... Czy skrzynie automatyczne w tych autach dają radę, są szybkie? w autach jednak starszych? ewentualnie są jakieś widełki rocznikowe w których były lepsze/gorsze automaty?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: wczoraj, 20:14 

Dołączył: 7.05.2023
Posty: 9
Cześć,
to bardzo skomplikowane pytanie, ale na przykładzie swojej osoby odpowiem z czym trzeba się mierzyć przy takich starych, ale sportowych autach.
Szukałem 996 do 150 000 zł jakieś mniej więcej pół roku, zależało mi na możliwie najniższym przebiegu ze względu na potencjalny stan jednostki napędowej a mniej na bezkolizyjnej historii danego egzemplarza.
Kupiłem 996.2 manual w pakiecie aero z przebiegiem 46 tys. km albo 48 tys. km z roku 2002.
Zaraz po zakupie oddałem do renomowanego serwisu w Krakowie na serwis pozakupowy: olej, wszystkie filtry, wymiana płynu chłodniczego, wymiana płynu hamulcowego, usunięcie usterki niedomykania szyby kierowcy po zamknięciu drzwi, usunięcie usterki "zapominania" centralnego zamka w kluczyku z samochodem i brak możliwości otwarcia auta po kilku dniach postoju oraz poprosiłem o eliminację wszystkich usterek jakie się pojawią podczas przeglądu. Skończyło się na usunięciu zgłoszonych usterek i serwisie filtrowo-olejowym. Koszt całości jakoś 2,5k zł.
Niestety w dalszym ciągu odczuwałem kilka irytujących usterek i oddałem po kolejnym roku auto do innego serwisu, tym razem na Śląsku z bardzo dobrymi opiniami w internecie.
Aktualnie usunięto usterki zgłoszone przeze mnie oraz doszły nowe, wszystkie wahacze przód (założono zregenerowane oryginały), oba łożyska przód, klocki hamulcowe przód, łączniki stabilizatora przód, górne mocowania amortyzatorów przód, regeneracja tłoczka hamulcowego prawy tył, bo ciekł i nie było ciśnienia w układzie.
Na ten moment tylko koszt samych części to 7 000 zł a dojdą indywidualne dystanse kół, przegląd i ewentualne wymiany zawieszenia tył, koszt zakupu i wymiany pompy wspomagania, koszt założenia zawieszenia gwintowanego BC Racing, kąty geometria, ustawienie zawieszenia no i cała robocizna do w/w prac. Szacuję, że koszt wszystkich prac powinien nie przekroczyć 20 000 zł a to tylko naprawy i wymiany eksploatacyjne wynikające z wieku samochodu.
Pozdrawiam,
Radek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: wczoraj, 22:11 
Avatar użytkownika

Dołączył: 18.07.2018
Posty: 855
Lokalizacja: Warszawa
Nr klubowicza: 805
dahrek napisał(a):
usunięcie usterki "zapominania" centralnego zamka w kluczyku z samochodem i brak możliwości otwarcia auta po kilku dniach postoju


Rozwiniesz co to za usterka i jak otwierales auto i czy pozniej sobie "przypominal" centralny?




_________________

MB W126 260SE '87
MB C126 560SEC '90
MB R129 SL500 '99
MB W204 C63 AMG '09
Porsche 911 996.2 C2 '01
Honda CRX ED9 K20 track tool '90
BMW S1000R '17


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum