Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 2.06.2007, 8:45 

Dołączył: 20.03.2007
Posty: 65
Igor napisał(a):
jak zaczniesz jezdzic w trase i dostaniesz pare mandatow, zrozumiesz ;)

A może jednak antyradar?? Właśnie noszę się zamiarem kupna. Czy ktoś ma jakieś doświadczenie w tych urządzeniach?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 2.06.2007, 8:52 

Dołączył: 20.03.2007
Posty: 69
Dla kierowców Tirów to są panienki przy drodze :D :D , radyjko
jest dla wszystkich . Marco może wolisz tube 1000 W i potwierane szyby
w samochodzie w zimie ( -20 ) bo i takich znam :D :D i to jest szczyt bezguścia i głupoty, nawet nie słyszą karetki pogotowia czy innych służb na sygnale :twisted: .Dla mnie dyskretna antenka dodaje nawet uroku w mojej 28 :lol: , i przynosi wymierne korzyści :idea: a ponadto mogę
pomóc innym , na przykład ostrzegając ich o korkach , wypadkach itd.
I po to jest CB !!!. Amen ...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 2.06.2007, 8:56 

Dołączył: 20.03.2007
Posty: 69
Antyradar jest zakazany - primo !! , po drugie -najlepszy antyradar i legalny to właśnie CB . Jak cię dorwia misiaki że masz antyradar to masz same kłopoty i ..... koszty , podejrzewam że nawet sprawe w kolegium
więc nie ma sensu .


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 2.06.2007, 10:43 

Dołączył: 14.03.2007
Posty: 292
antyradary łapią wszystko wkoło (360 stopni) więc jak na prawo od Ciebie bedą suszyć nie na twojej trasie to też będzie wyć, fotoradary mają mały zasięg i są wykrywalne tylko w momencie gdy jest już za późno.

Podaję przykałd, jadę nocą przez Słowację, wyjeżdżam z dużego miasta i nie zauważyłem małych tablic miejscowości (tej samej zresztą, jakieś przedmieścia) i jadę sobie 110 - z antyradarem oczywiście, nagle PIK PIK, błysk i przekleństwa, ale pomyślałem sobie, że moze nie przyjdzie "z zagranicy", 15 sekund później już mnie doganiała jakaś favoritka na sygnale, okazało się że mają fotoradary zamontowane w aucie i jak pstrykną kogoś to gonią od razu, pomijam fakt, że zdzierają każdą kasę jaką się ma przy sobie (słowackiej nie miałem bo jechałem na węgry)

TYLKO CB!!


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 2.06.2007, 16:39 

Dołączył: 16.03.2007
Posty: 2773
lobuz napisał(a):
Dla kierowców Tirów to są panienki przy drodze :D :D , radyjko
jest dla wszystkich . Marco może wolisz tube 1000 W i potwierane szyby
w samochodzie w zimie ( -20 ) bo i takich znam :D :D i to jest szczyt bezguścia i głupoty, nawet nie słyszą karetki pogotowia czy innych służb na sygnale :twisted:


nie slysza karetki? ba! oni ją zagłuszają ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 4.06.2007, 15:37 

Dołączył: 11.05.2007
Posty: 550
KOMANCZ a co możesz powiedzieć o Unidenie 520?? Szkoda że już nie ma homologacji :(.
520 posiada ANL a to chyba przydatny filtr (chociaż nie wiem jak to jest w przypadku Porsche), no i jest dosyć tani.
Jeżeli chodzi o antyradary, to też uważam że to bezużyteczna i droga zabawka. Powstała na potrzeby USA, do tej pory mają tam radary, które wysyłają ciągły sygnał pomiarowy, bardzo łatwy do wykrycia przez antyradary. U nas stosuje się bardziej inteligentne rozwiązania, w postaci pomiarów chwilowych, więc w momencie gdy zadziała antyradar jest już przeważnie po wszystkiemu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 4.06.2007, 18:16 

Dołączył: 8.04.2007
Posty: 201
Ostatnio czytalem artykul o antyradarach. Dobre antyradary zaczynaja sie od około 800-1000 złotych i przy duzych predkosciach i tak malo daja.Jesli ktos zechce to wysle zeskanowany artykól na maila (artykuł z LOGO). Sa także takie, ktore montujemy np w grillu z przodu oraz z tylu, a w srodku tylko maly panelik (policjant pomysli, ze to panel od gazu, klimatyzacji itp. Chce założyc sobie CB radio tylko z funduszami problem, gdyz oddalem samochód do blacharza. Co do tuby to wszystko jest dla ludzi, mam tube w samochodzie, jednak nei slychac jej na zewnatrz, tym bardziej nie widac. W 944 z 83 roku nei ma za duzo miejsca na głośniki i neistety cięzko o dobra jakoś audio, dlatego wlasnie tuba, średniej mocy glosniki (60 W) oraz radio Blaupunkta. Wzmacniacza nie montuje, bo nei slucham muzyki, radia na tyle głośno, aby byl mi potrzebny. Miedzy tubą, a radiem filtr dolnoprzepustowy. pozdrawiam i przepraszam za zejscie z tematu.

PS Policja korzysta coraz częściej z kamer, które mierza prędkość( nei znam "fachowej" nazwy) (antyradar ich nie wyłapie)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 4.06.2007, 18:42 

Dołączył: 8.03.2007
Posty: 1327
Lokalizacja: My-ce
Nr klubowicza: 039
Od kilkunastu lat niestosuję antyradarów ,ale wciąż mam kilka gdzieś w szafkach.
Niegdyś sprawdzały się wyśmienicie :) ,niestety coraz więcej było zakłóceń i stąd odłożyłem(np. automatyczne drzwi w stacjach benzynowych i marketach)

Mam ochotę ponownie sprawdzić jak sprawa wygląda obecnie .
Jak to zrobię to dam znać :)
Nurtuje mnie bowiem pytanie czy wykrywają radary stacjonarne ( te w puszkach ) :roll:




_________________

968 - out
912
996 - out


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 4.06.2007, 22:55 
Członek Honorowy

Dołączył: 9.03.2007
Posty: 937
GaZiK napisał(a):
KOMANCZ a co możesz powiedzieć o Unidenie 520?? Szkoda że już nie ma homologacji :(.
520 posiada ANL a to chyba przydatny filtr (chociaż nie wiem jak to jest w przypadku Porsche), no i jest dosyć tani.
Jeżeli chodzi o antyradary, to też uważam że to bezużyteczna i droga zabawka. Powstała na potrzeby USA, do tej pory mają tam radary, które wysyłają ciągły sygnał pomiarowy, bardzo łatwy do wykrycia przez antyradary. U nas stosuje się bardziej inteligentne rozwiązania, w postaci pomiarów chwilowych, więc w momencie gdy zadziała antyradar jest już przeważnie po wszystkiemu.


520 XL to wysmienite radio w bardzo dobrej cenie. Jest to nic innego jak president johhny I generacji czyli prosta sprawdzona technologia. Firma President zlecała wykonanie radi czyli tez johhnego fabryce amerykanskiej uniden. Gdy powstał president johnny II w chinach fabtyka uniden wypusciła stara wersję radia pod swoim szyldem. W polsce niestety nie ma za dobrz ei gdy nie wiadomo o co chodzi to prawdopodobnie chodzi o kasę. Poprostu w wiekszosci przypadkach zakupowane były własnie unideny i nie podobało sie to raczej innym znanym firmom. Nagle po wielu latach sprzedazy w szczycie popularnosci Cb Unideny straciły homologacje <szok>. W chwili obecnej mozna zakupic takie odbiorniki chociazby na allegro. JAkie ryzyko ?? homologacje były i sa kserowane a zawsze mozna sie upierac ze sie zakupiło w czasie kiedy ta chomologacje miały ....


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 5.06.2007, 9:51 

Dołączył: 11.05.2007
Posty: 550
Dzięki, właśnie to chciałem usłyszeć :twisted:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 13.06.2007, 18:07 

Dołączył: 8.04.2007
Posty: 201
Witam. Nie bede zakladał nowego tematu. Chce kupić CB radio.
No więc przejde do sedna. Mogę wydać na ten cel ok 300-350 złotych ( CB radio i antena magnetyczna). Nie jestem kompletnie w temacie i sugerowalem sie jedynei ofertami z allegro (ilością sprzedanych egzemplarzy) Co możecie mi doradzić. Patrzylem na :

http://www.allegro.pl/item202951362_dos ... atis_.html

http://www.allegro.pl/item201453125_cb_ ... y_fv_.html

http://www.allegro.pl/item201445248_cb_ ... atisy.html
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 15.06.2007, 8:39 

Dołączył: 8.04.2007
Posty: 201
juz nieaktualne :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 19.06.2007, 16:16 

Dołączył: 7.04.2007
Posty: 385
a wlasnie ze załóżcie sobie nowy temat :P bo ten o CB nie jest :twisted:


na 29 sierpnia zapisany jestem na egzamin praktyczny (teorie juz zdalem)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 2.07.2007, 3:02 

Dołączył: 17.03.2007
Posty: 2025
Co do prawa jazdy to teraz sie przygotowywuje wczoraj przejechalem w Arizonie 40 mil a przedwczoraj 12 Mazda 3. Zawsze to cos, ten caly miesiac bede cwiczyl za sterami Accord 250 km i Dodga Ram 2500 :lol: Niestety oba automaty, ale i tak mi sie podoba. Pozdrowienia dla calego PCP z Las Vegas :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 29.08.2007, 11:19 

Dołączył: 7.04.2007
Posty: 385
za 70 minut egzamin , wychodze z domu

pierwsze koty za płoty...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 29.08.2007, 11:26 

Dołączył: 8.03.2007
Posty: 3162
Tia, niedlugo bedziesz chcial login zmienic :>

Powodzenia.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 30.08.2007, 15:52 

Dołączył: 7.04.2007
Posty: 385
no i kurcze , stres mnie zjadl i sie stoczylem startujac pod gorke - i oblalem na placu ...

szkoda tym bardziej ze pomimo oblanego egzaminu zdecydowalem sie wyjechac na miasto tak zeby zobaczyc jak to wyglada i miasto przejechalem OK , egzaminatorka mi powiedziala ze zdalbym...

zreszta w czasie jazdy kilka razy ruszalem z recznego i oczywiscie wtedy gdy juz nic od tego nie zalezalo to wychodzilo bez zadnych problemow


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 30.08.2007, 15:59 

Dołączył: 8.03.2007
Posty: 3162
Ja rozumiem jakby zgasl pod gorke, ale zeby sie stoczyc? Jak to zrobiles? :roll:

Nie lam sie, nastepnym razem sie uda ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 30.08.2007, 17:15 

Dołączył: 7.04.2007
Posty: 385
za pozno puscilem sprzeglo w stosunku do recznego (gdyby bylo odwrotnie to by zgasl)

winie za to :

1 stres
2 inny zakres pedalu sprzegla w aucie na ktorym sie uczylem , niz w aucie egzaminacyjnym


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 30.08.2007, 17:22 

Dołączył: 14.03.2007
Posty: 292
prosta zasada - egzaminator nie patrzy na to czy silnik wyje czy nie :wink: więc więcej gazu puszczasz sprzęgło i jak zaczyna ruszać/przysiadać dopiero zwalniasz ręczny, błędne według mnie jest próbowanie zrobienia tego na styk równocześnie - zawsze będzie inaczej w zależności od pochylenia/mocy auta/nawierzchni itd, więc najpierw gaz, sprzęgło i dopiero ręczny. Swoją drogą za coś takiego oblewać to głupota, chyba że zjechałeś na sam dół :wink:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum