Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
Offline
 Tytuł: prawo jazdy
PostNapisane: 24.05.2007, 12:29 

Dołączył: 7.04.2007
Posty: 385
zakldalem temat na starym forum :)


tak więc wczoraj zdałem teorie jakoś w tygodniu przyszłym podjadę sie zapisac na egz. praktyczny czyli bede go miał za jakis mieisiac


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 24.05.2007, 12:42 

Dołączył: 18.03.2007
Posty: 1372
Witam,
To już sobie załatw abonament.
Ja po 25 latach posiadania prawa jazdy, właśnie ponownie zdaję egzamin :)
Przy przebiegach około 100k km/rocznie ciężko uchronić się od uzbierania 24 punktów karnych.

:(

pozdr, Jacek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 24.05.2007, 12:45 

Dołączył: 8.03.2007
Posty: 1196
Witaj,

ech... pamietam tę radość.. i pierwsze samodzielne przejazdy z wypiekami na twarzy... :lol: w tym roku minie 14 lat.

Powodzenia na egzaminie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 24.05.2007, 22:36 

Dołączył: 13.03.2007
Posty: 827
Bardzo miło wspominam zdawanie praktyki :-) i tak jak mówi przedmówca - wypieki podczas pierwszego samotnego przejazdu bez nadzoru... u mnie 14 maja minęło 8 lat... ale ten czas leci...

Powodzenia i pamiętaj o zapięciu pasów (ja musiałem jeszcze raz zdawać, bo na placu o nich zapomniałem :oops: )


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 24.05.2007, 23:26 

Dołączył: 9.03.2007
Posty: 169
Ja też pamiętam,jak podczas egz zgasł mi samochód,nie weszła 2 i takie tam pierdółki hihih.Ale jako jedyna osoba zdająca u egzaminatora udalo mi się i zdałam 8) Zaskakujące jest to, że uczyłam się jeździć 924 co w ogóle nie przypomina punto, którym jeździłam podczas lekcji z instruktorem i na egz :D Prawko zdane, za drugim razem ale zdane :drive: Kiedyś na pewno zdasz hihih :drive: :lol: Powodzenia :D


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 24.05.2007, 23:35 

Dołączył: 20.03.2007
Posty: 69
Też robie dużo kilometrów nie tylko purchawka , jedyna rada ( tak jak mówiłem jeszcze na starym forum ) -CB RADIO , mam w kazdy samochodzie którym jezdzę .Wiesz gdzie stoją "miśki z suszarką" , gdzie
poluje "cywil z kamerką " mobilki podadza ci kolor i marke samochodu a nawet numer rejestracyjny, w którym kierunku poluje i na którym kilometrze jest aktualnie. Nie potrzebujesz nawigacji- mobilki poprowadzą
cie jak po sznurku na kazdą ulice, ostrzeżesz innych np. o wypadku żeby zwolnili i wiele , wiele innych ( gdzie stoja szybkie dziewczyny :D :D -też sie dowiesz -jak cię przypili ), a wszystko to legalnie i bez stresu . Naprawdę warto , polecam wszystkim ( a jak fajowo leci się np. na zlot z kolumna dziesięciu Porschaków ) :shock:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 29.05.2007, 12:38 

Dołączył: 7.04.2007
Posty: 385
heh dzieki za miłe słowa , do parktyki jeszcze troche czasu bo nie mialem czasu jeszcze podejchac sie zapisac a z tego co slyszalem troche sie czekac


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 29.05.2007, 14:03 

Dołączył: 11.05.2007
Posty: 550
lobuz a jaką masz antenę i jak zamontowaną?? Ja w poprzednim aucie miałem CB, ale teraz nie potrafię oszpecić mojego Porsche półtora metrową anteną. A poza tym magnesy rysują lakier, no a o dziurawieniu nadwozia nawet nie ma mowy.
Problem polega na tym, że przy modulacji AM żadne 30 centymetrowe wynalazki nie będą działać tak jak 1,5 drut.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 29.05.2007, 19:36 
Członek Honorowy

Dołączył: 9.03.2007
Posty: 937
na porsche mozesz ałożyc małą antene z seri President Florida (150 zł ) bezposrednio na lakier mozna nakleic bezbarwna naklejkę i to bedzie najlepsze zabezpieczenie. Antena jest mała i nie pozorna ale na trase wystarczy. Jesli Chcecie lepsze anteny a nie długie to President Ohaio lub Misori ale sa drozsze ok 260 zł. Tak jak Pisze gazik im antena dłuzsza tym lepsza najlepiej 2 metry ale aby nie szpecic auta polecił bym wyzej wymienione anteny. Jesli ktos potrzebuje pomocy lub dobrej rady słuze pomoca :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 29.05.2007, 22:15 

Dołączył: 20.03.2007
Posty: 69
Komańcz jest autorytetem w temacie CB , ja mam zwykłego Alana i jakąś :oops: antenke ( krótka -może 40-50 cm -ponoc dobrej klasy ) . Dobrze dostrojone -zasieg nawet do 15 km . Kolega mi zakładał- ja jestem laikiem w tym temacie , a założona jest antenka na klapie bagaznika przy dachu :) . Dośc dobrze to wyglada w 928 :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 30.05.2007, 10:20 

Dołączył: 17.03.2007
Posty: 255
Witam,
mam zwylkego alana 100+ i powiem, że po wymianie antenki 18-244 na jakiegos snake 120 cm to jest bardzo odczuwalna poprawa jakości lączności, a jesli chodzi o magnes to trzeba pamietac o jednym ... to ma jakies ograniczenai predkosci w zalezności od wielkości magnesu i co prawda antena jest na kablu więc może nie odleci daleko ale znane sa przypadki pozbycia sie szyby przez antene na magnesie, a najgorsze jest mijanie się z rozpędzonym tirem

sory za OT

pozdr
Olo


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 30.05.2007, 13:10 
Avatar użytkownika

Dołączył: 12.05.2007
Posty: 300
Lokalizacja: Darłowo
Ostrzeżenia: 1
Nr klubowicza: 806
Jeśli ktoś ma targę to magnes raczej się nie spisze, targa jest z tworzywa :roll:

Pozdrawiam




_________________

Porsche 944 '84 - było, 996 c2 jest


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 30.05.2007, 17:48 

Dołączył: 19.03.2007
Posty: 39
Ja mam Alana 100 i Floridę właśnie (jakieś 40-45 cm). Po zestrojeniu zaspokaja w zupełności moje wymagania - zasięg w okolicach 7-9 km.
Faktem jest, że jakaś ochrona lakieru jest niezbędna, bo mimo zapewnień, że nic się nie niszczy widać wyraźny ślad nawet na mocno matowym i zniszczonym lakierze.
Co do egzaminu - dasz radę, ja na egzaminie nie zapiąłem pasów i wpadłem w poślizg (zimą to było), a zdałem. Wystarczy, że egzaminator oceni umiejętności poruszania się w mieście, bez zbędnego "czepialstwa".
Powodzenia

pzdr
jacek(pilatus)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 31.05.2007, 0:07 

Dołączył: 11.05.2007
Posty: 550
Troszke nam wątek zszedł z tematu, można by zasadniczo nowy temat założyć o CB. Ja zastanawiam się wlasnie nad Floridą, testowałem kiedyś tą antenkę i bylem pod wrażeniem co to maleństwo potrafi. Jednak przydało by się coś troszkę mocniejszego.
Pomyślałem też, że może kupić porządne radio z automatyczną blokadą szumów (np: Jonny II) i wtedy słabszą antenę można wykorzystać do granic możliwości. Nie wierzę, że 0,5m antena bedzie miała „używalny” zasięg 15km w czasie jazdy; ok 7km w zupełności mi wystarczy.
Aktualnie posiadam New Alaske, więc ostatecznie mogę dokupić magnes, ale to jest 1,5m drut na dachu, a tego chcę uniknąć, ze względów estetycznych jak i ze strachu przed zdmuchnięciam.

PS: Powodzenia na egzaminie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 31.05.2007, 20:53 

Dołączył: 20.03.2007
Posty: 69
Z tego co wiem to bardzo ważne jest miejsce montażu anteny ( ponoć najlepiej na dachu ). Widywałem nie raz antenki montowane np. na zderzaku . :) . Zasięg jest zależny m.in od pogody :idea: , ukształtowania terenu etc.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 31.05.2007, 21:40 

Dołączył: 11.05.2007
Posty: 550
Chodzi główie o to na jak dużej powierzchni blachy antena stoi oraz to aby była jak najwyżej (szczególnie ważne dla zasięgu AM używanego w Polsce), właśnie dlatego najlepiej jest umieścić antene na dachu. Podobno umieszczenia na tylnej częsci dachu zmniejsza wpły prędkości na zmniejszenie zasiegu w kierunku jazdu (w tym przypadku do przodu).


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 1.06.2007, 12:35 
Avatar użytkownika

Dołączył: 8.03.2007
Posty: 3354
Lokalizacja: sercem i ciałem - poznań
Nr klubowicza: 075
moja stacja PN 093..papa november zero nine....najdalsze połączenie poznań - westfalia Hagen pomiędzy dwoma mobilami Alan midland 88 i president Grant anteny sadelta 6 przeciwwag rok 1996 potwierdzone ''gueselem" moc 20 watt normalny zaśięg do 50 km...to były czasy...free :roll: :wink: :wink:freedom..




_________________

Classic Porsche 911/964 Carrera 2


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 1.06.2007, 15:39 
Członek Honorowy

Dołączył: 9.03.2007
Posty: 937
GaZiK napisał(a):
Troszke nam wątek zszedł z tematu, można by zasadniczo nowy temat założyć o CB. Ja zastanawiam się wlasnie nad Floridą, testowałem kiedyś tą antenkę i bylem pod wrażeniem co to maleństwo potrafi. Jednak przydało by się coś troszkę mocniejszego.
Pomyślałem też, że może kupić porządne radio z automatyczną blokadą szumów (np: Jonny II) i wtedy słabszą antenę można wykorzystać do granic możliwości. Nie wierzę, że 0,5m antena bedzie miała „używalny” zasięg 15km w czasie jazdy; ok 7km w zupełności mi wystarczy.
Aktualnie posiadam New Alaske, więc ostatecznie mogę dokupić magnes, ale to jest 1,5m drut na dachu, a tego chcę uniknąć, ze względów estetycznych jak i ze strachu przed zdmuchnięciam.

PS: Powodzenia na egzaminie.



Florida to wystarczająca antena jesli chodzi o nasze auta bo niezły zasięg, gabaryty n i cena.

GAzik jesli chesz kupić Radio Prsident Johnny II Asc to niezłe radio ale dosć drogie. funkcja ASC to nic innego jak automatyczne redukowanie szumów i nie ma to nic do wykorzystania anteny. Przy słabych antenach bedziemy miec jedynie zjawisko tzw. ,,czkawki'' zjawisko te pojawia sie w dużych aglomeracjach przy dużym nasileniu rozmówców. Funkcja ta działa dobrze ale w drozszych odbiornikach takich jak president WALKER niestet
Jest to wydatek ok 650

Alaska to dobra ale i trudna antena zupełnie nie polecam montowac jej na magnesie gdyz wtedy jej zestrojenie jest dosc cięzkie. Jest to antena typowo pod masę auta czyli bezposrednio w otwór samochodu lub uchwyt np. do klapy bagaznika.


No Panie rychu widze ze tu ujawniają sie przygody z radiem Cb z lat 90-tych :) z tej strony LimaUniform 6095 lub WE 544 operator jarek Polska Południowo-Wschodnia.
Ja troche dalej sie zagalopowałem jestem po ezaminie i przechodze na inne pasma.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 2.06.2007, 4:10 

Dołączył: 20.03.2007
Posty: 8
CB radio jest dla kierowcow TIR'ow, jak mozna takie swinstwo wlozyc do samochodu :? :lol: , wyglada to jak zdalnie sterowane auto. Nic tak nie szpeci auta, jak dla mnie szczyt bezguscia i mimo ze to cos moze mi nawet mowic co dany policjant z suszarka w reku mysli, to w zyciu bym tego do auta osobowego nie wlozyl :?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
 Tytuł:
PostNapisane: 2.06.2007, 6:57 

Dołączył: 16.03.2007
Posty: 2773
jak zaczniesz jezdzic w trase i dostaniesz pare mandatow, zrozumiesz ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum