Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 20.06.2016, 21:13 

Dołączył: 9.02.2016
Posty: 19
Witajcie! :wink:

Prośba o sugestię, być może ktoś z Was "przerabiał" podobny temat, a mianowicie:

Po odbiorze prosiaczka z naprawy skrzynia zaczęła mi inaczej pracować. Podczas jazdy w trasie (spokojne tempo z lekko wciśniętym pedałem gazu, płynna jazda bez szaleństwa) tiptronic stara się możliwie jak najszybciej dojść do 6 biegu i nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt że jadąc przykładowo 60 km/h i puszczając gaz chcąc trochę zwolnić nie wciskając hamulca dość długo trzyma 6 bieg i wciskając delikatnie gaz (np. jak na drodze jest wzniesienie) aby trochę przyspieszyć skrzynia nie redukuje do 5 biegu czy 4, a zaczyna nią szarpać..

Dopiero stanowcze szybkie wciśnięcie gazu (jak w instrukcji) powoduje redukcję o jeden czy dwa biegi (ale i tak szybciutko podrzuca je z powrotem do 6), ale wtedy wiadomo, że auto gwałtownie przyspiesza zamiast jechać spokojnie w kolumnie stałą predkością pod górkę.

Czy jest możliwe, że np. jeśli podczas naprawy aku był odłączony i w jakiś sposób skrzynia no nie wiem.. wróciła do jakichś ustawień fabrycznych to się na nowo "uczy"..? Raczej nim nie świruję na trasie, za dużo punktów w promocji ostatnio dają i jestem mocno zdziwiony, bo przed naprawą takich objawów nie było, biegi nawet przy delikatnej spokojnej jeździe schodziły szybciej i nic się nie trzęsło.. :)

Będę bardzo wdzięczny za sugestie :wink:

Miłego wieczoru wszystkim!


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 5.07.2016, 9:42 

Dołączył: 9.02.2016
Posty: 19
Koledzy,

Piszę bo może się komuś przydać :)

Problem rozwiązany - skrzynia nic nie była winna, wystarczyło wymienić cewki zapłonowe, auto chodzi idealnie :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum