Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 8.04.2023, 11:21 

Dołączył: 26.12.2022
Posty: 5
Cześć!
Wybieram się w majówkę do Toskani i planuję trasę, żeby pojeździć trochę po Alpach, jezioro Garda itp.
Czy ktoś może polecić sprawdzone trasy, żeby polatać po serpentynach, hotele i piękne miejsca? ;)

Każde wskazówki będą mile widziane.
A może też ktoś w tym czasie planuje wyskok w tym kierunku?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 8.04.2023, 12:06 
Avatar użytkownika

Dołączył: 27.12.2017
Posty: 695
Lokalizacja: Szczecin
Nr klubowicza: 712
Nie wiem jaką trasą będziesz jechał i na ile dni, ale podam Ci miejsca w których ja byłem podczas 2 wyjazdów w te rejony:

Monachium - jako przystanek w trasie i jeden nocleg:
AMERON München Motorworld - super petrolheadowy hotel, odwiedziłem też muzeum BMW.

Warto też skoczyć do Stuttgartu do muzeum Porsche i Mercedesa, które jest najlepszym muzeum w jakim byłem. Tu się zatrzymałem w Mercure Stuttgart Zuffenhausen, ze względu na lokalizacje i garaż podziemny.

Andermatt, Szwajcaria - bardzo blisko do przełęczy: Furka, Susten, Grimsel, Gotthard, Oberalp. Zatrzymałem się w Hotel Crown, plus za garaż podziemny. Szwajcaria jest bardzo droga, ale warto, bo jeżeli chodzi o alpy i trasy, mają najlepsze. Jak masz budżet to można nocować w Chedi - 3k PLN za noc :D

Zell Am See, Austria - blisko Grossglockner (obowiązkowe miejsce), trochę dalej przełęcz Rossfeld Panorama Strasse (Niemcy), też daję rade. Ja wybrałem Hotel Der Waldhof, było spoko.

Pertisau, Austria - piękne krajobrazy, zatrzymałem się tam odpocząć na 3 dni, polecam hotel Entners Am See

Bormio, Włochy - punkt wypadowy na Stelvio, chociaż ja się zatrzymałem dalej w Bolzano: Art & Design Hotel Napura, było ok

Warto też pojechać do Como na jeden dzień, ja się wybrałem tam kiedy byłem w Andermatt, około 2 godziny drogi




_________________

981 Boxster GTS


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 8.04.2023, 14:41 

Dołączył: 24.11.2017
Posty: 201
Ja zrobiłem następująca trasę 996, dopasujesz sobie to co uważasz bo lekko na około :)

Szczecin > Stuttgart muzeum porsche i MB. Później kierunek Szwajcaria przełęcz Gotarda, zjazd nad Como poprzez piękne jeziora w Szwajcarii. Następnie droga na Mediolan w stronę Genui tam jest może bez widoków ale piękna trasa zakrętami bardzo długa. Z genui wybrzeżem w stronę La Specia i do Modeny. Tam wysyp muzeów Enzo, Ferrari w Maranello, Paganii i Lamborghini. Powrót zachaczajac Stelvio czego nie zrobiłem bo mialem trawie auta i zwyczajnie spękałem. Tak czy inaczej przygoda niesamowita.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 11.04.2023, 17:10 

Dołączył: 31.03.2023
Posty: 6
Cześć,
zrobiłem wiele przełęczy we Włoszech i Szwajcarii kilka najciekawszych (moim zdaniem) to: Passo del Bernina, Flüelapass, Timmelsjoch wraz z muzeum motocykli, okolice j. Garda, Sustenpass, Furkapass (średnia ale moze być), Nufenenpass, okolice Sellarondy, Nockalmstrasse, Malta-Hochalm-Straße wraz z Porsche Automuseum Helmut Pfeifhofer, do tego przejazd przez Brenner ale starą drogą oraz okolice Garmisch-Partenkirchen.
Co do Stelviopass to jak dla mnie jest to jedna z gorszych przełęczy - wąsko, ciasne zakręty każdy 180st z załamaniem że trzesz zderzakiem, duży ruch.
Potwierdzam i polecam wymienione wcześniej muzea we Włoszech.

Nie wiem, w którą część Toskanii uderzasz ale dolina Chianti oraz w okolicy Pienzy są ładne drogi.

Też jestem z Gdańska i staram się raz w roku zrobić jakiś ciekawy wypad na ciekawe drogi (Alpy, Dolomity i okolice). We wrześniu planuję wypad we francuską część Alp z postojem w Monaco a po drodze Muzeum Porsche. Dodatkowo kilka lokalnych wypadów na Mazury czy Podlasie - zapraszam chętnych (nic komercyjnego, zwyczajnie lubię jeździć po fajnych drogach).

Jak coś to odezwij się może wspólnie uda się gdzieś wyskoczyć.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 22.04.2023, 23:32 

Dołączył: 26.12.2022
Posty: 5
Trociniarz napisał(a):
Ja zrobiłem następująca trasę 996, dopasujesz sobie to co uważasz bo lekko na około :)

Szczecin > Stuttgart muzeum porsche i MB. Później kierunek Szwajcaria przełęcz Gotarda, zjazd nad Como poprzez piękne jeziora w Szwajcarii. Następnie droga na Mediolan w stronę Genui tam jest może bez widoków ale piękna trasa zakrętami bardzo długa. Z genui wybrzeżem w stronę La Specia i do Modeny. Tam wysyp muzeów Enzo, Ferrari w Maranello, Paganii i Lamborghini. Powrót zachaczajac Stelvio czego nie zrobiłem bo mialem trawie auta i zwyczajnie spękałem. Tak czy inaczej przygoda niesamowita.



Czy przełęcz Gotarda robiłeś drogą nr 2 w całości czy może zjechałeś na Tremola ?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 22.04.2023, 23:36 

Dołączył: 26.12.2022
Posty: 5
911roads napisał(a):
Cześć,
zrobiłem wiele przełęczy we Włoszech i Szwajcarii kilka najciekawszych (moim zdaniem) to: Passo del Bernina, Flüelapass, Timmelsjoch wraz z muzeum motocykli, okolice j. Garda, Sustenpass, Furkapass (średnia ale moze być), Nufenenpass, okolice Sellarondy, Nockalmstrasse, Malta-Hochalm-Straße wraz z Porsche Automuseum Helmut Pfeifhofer, do tego przejazd przez Brenner ale starą drogą oraz okolice Garmisch-Partenkirchen.
Co do Stelviopass to jak dla mnie jest to jedna z gorszych przełęczy - wąsko, ciasne zakręty każdy 180st z załamaniem że trzesz zderzakiem, duży ruch.
Potwierdzam i polecam wymienione wcześniej muzea we Włoszech.

Nie wiem, w którą część Toskanii uderzasz ale dolina Chianti oraz w okolicy Pienzy są ładne drogi.

Też jestem z Gdańska i staram się raz w roku zrobić jakiś ciekawy wypad na ciekawe drogi (Alpy, Dolomity i okolice). We wrześniu planuję wypad we francuską część Alp z postojem w Monaco a po drodze Muzeum Porsche. Dodatkowo kilka lokalnych wypadów na Mazury czy Podlasie - zapraszam chętnych (nic komercyjnego, zwyczajnie lubię jeździć po fajnych drogach).

Jak coś to odezwij się może wspólnie uda się gdzieś wyskoczyć.


Dzięki za info, właśnie kieruję się do Chianti. Fajny pomysł z wrześniowym wypadem, ja jeszcze muzeum nie zaliczyłem. W razie czego można się zgadać również na krótsze trasy!


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum