Start Strona klubowa Kalendarz imprez Sklep Porsche Polska
Nazwa użytkownika Hasło Zapamiętaj mnie Zarejestruj

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
Offline
PostNapisane: 10.05.2019, 11:01 

Dołączył: 19.10.2018
Posty: 20
Ojciec jest właścicielem GT3 RS zarejestrowany w Szwajcarii.
W Polsce była mała stłuczka z winy drugiej osoby, policja itp wezwane. Ubezpieczalnia najlepsze co potrafi zaoferować to Volvo XC90. Na początku zaoferowali skodę lub bmw 3 z klasy (chyba) D :banghead: . Ubezpieczalnia polska, bardzo niska klasa, żadna normalna wypozyczalnia, ani porsche nie mają z nimi umowy, za ich stawki nic lepszego nie wynajmę.

Wg nich jest to klasa F - luksusowa, ja polrocznego samochodu za 200 tys luksusowym bym nie nazwal, reasumując czy mam podstawy, aby twierdzic, ze powinni sie wysilic i szukac lepszego samochodu, czy sam fakt, ze owe volvo zonaczone jest jako klasa F jest wystarczajacym powodem, aby nie uznac moich roszczen?

Naprawa trwa dosyc dlugo, ubezpieczalnia o dziwo posiadania zastepczego na ich koszt nie spieszy sie z odpowiedziami, twierdzi np ze w miejscu nie bylo slupa, po wyslaniu nagrania z kamerki zmienili zdanie itp.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 10.05.2019, 11:23 

Dołączył: 28.07.2016
Posty: 214
Powiem tak. Wiele nie wywalczysz:)
Miałem podobną sytuację rok temu. co prawda nie Porsche
Sprawca (ubezpieczony w PZU) rozbił mi Audi Q5 quattro. Na początku powiedzieli, że podstawią passata, ale jak powiedziałem że się nie zgadzam to dali Audi A5 sportback napęd przód.
To była zima długo walczyłem z nimi tłumacząc, że po pierwsze to nie ta sama klasa wielkością a przede wszystkim napędem. Był wtedy trochę atak zimy i na chińskich zimówkach (takie założyli na AUDI) w FWD było wesoło
Po długich nic nie wnoszących rozmowach powiedzieli, że mogę sobie wypożyczyć Q5 quattro i oni mi zwrócą pieniądze, ale najpierw muszę sam zapłacić:)
Stwierdziłem, że to nie ma sensu i odpuściłem.
Naprawa trwała ponad 2 miesiące więc myślę, że dobrze zrobiłem. Najlepsze co było ze strony wypożyczalnie, że co tydzień dzwonili kiedy oddam auto. Po telefonach do nich musiałem dzwonić do PZU i przedłużać.
Po 4 tygodniach powiedziałem żeby mnie w d... pocałowali i ja już nigdzie nie będę nic przedłużał. Poskutkowało, chociaż przy zdaniu musiałem dzwonić do PZU i wyjaśniać, ponieważ wypożyczalnia stwierdziła, że PZU z nimi się rozliczy tylko za miesiąc.

Podsumowując. Dali Ci XC90 i chyba ciężko będzie coś innego wywalczyć.
Zawsze możesz zaryzykować i wypożyczyć Porsche w ASO lub u Krzysztofa w Kimbex (chyba ma taką usługę) i potem przedstawić fakturę w ubezpieczalni.
Pewnie zakwestionują, ale przed Sądem masz duże szanse wygrać moim zdaniem.

Ważna rzecz o której mało kto wie, po naprawie powołaj rzeczoznawcę (chyba najlepiej z DEKRA) i niech oceni na ile szkoda naprawiana obniżyła wartość rynkową auta. Tu MUSZĄ to pokryć i raczej robią.

Ważne wszystko wyżej napisane dotyczy likwidacji z OC sprawcy, przy AC zapomnij:)

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 10.05.2019, 11:49 

Dołączył: 19.10.2018
Posty: 20
Dzięki za opowieść i jeszcze większe dzięki za taką dokładność. Jak o tym pomyślę to odechciewa się tych wallk - z pewnością o to im chodzi..


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 10.05.2019, 12:41 
Avatar użytkownika

Dołączył: 28.05.2015
Posty: 681
Lokalizacja: Gdynia
Nr klubowicza: 615
https://en.wikipedia.org/wiki/First_World_problem




_________________

996 C4S


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 10.05.2019, 13:08 

Dołączył: 19.10.2018
Posty: 20
Rzeczywiście, całe to forum poświęcone jest działalności humanitarnej. Ale rozumiem, jakbym jeździl 996, a do tego mieszkał w PRLowskim, szarym mieście też byłbym smutnym człowieczkiem.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 10.05.2019, 13:43 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 12.03.2008
Posty: 9164
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Nr klubowicza: 189
kk90 napisał(a):
Rzeczywiście, całe to forum poświęcone jest działalności humanitarnej. Ale rozumiem, jakbym jeździl 996, a do tego mieszkał w PRLowskim, szarym mieście też byłbym smutnym człowieczkiem.


Niestety, jest na tym forum spore ryzyko, że się zetkniesz z plebsem, jeżdżącym 996, albo nawet - o zgrozo - starszymi i tańszymi autami. Zapewne część z tych osób marzy o mieszkaniu w bloku z PRL wyglądając zazdrośnie ze swoich lepianek




_________________

Witek
będzie: chyba 718
było: 964 '91, 944 '85, 924 '85, 996 '02, 997S '09

http://www.komunikado.pl agencja public relations


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 10.05.2019, 14:11 

Dołączył: 19.10.2018
Posty: 20
Szanowny Panie

1) nie interesuje mnie kto czym jeździ
2) nie ja zacząłem uszczypliwe komentarze
3) jak dla mnie Pan "moon" moze sobie jezdzic nawet autobusem po szkodzie oc/ac
4) zadalem proste pytanie, jednym z powodow jego zadania byla chec wymuszenia przyspieszenia dzialania na ubezpieczycielu. Zona po porodzie w depresji, chciałbym wyjechać z rodziną, aby odpoczęła - muszę siedzieć i czekać 4 tyg na akceptację części. Czy teraz szanowny Pan uzna, że temat jest ważniejsy od wymiany bezpieczników??
5) Rada Tomrider ws utraty wartości była celna, zapomniałem o tym, po wstepnym kontakcie pozwoli mi uchronic sie przed stratą kilkudziesieciu tysiecy zlotych - zatem czy w tej chwili powinienem ja zaczac spamowac wszystkie tematy, gdzie ludzei pisza o wyminach np bezpiecznika "3rd world problems"?

PS prosze o wytyczne, jakie odpowiedzi Pana moon nie są problemami 3ciego swiata, bo juz przegladam 4-ta strone z nudow i wyglada mi to jak forum dla nastolatek
pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 10.05.2019, 14:28 
Członek Zarządu PCP
Avatar użytkownika

Dołączył: 12.03.2008
Posty: 9164
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Nr klubowicza: 189
Nie ja zacząłem wycieczki odnośnie posiadanych aut. Zawsze mi się wydawało, że GT3 RS jest dwuosobowe, a tu się okazuje mieści dwoje dorosłych i dziecko. Widać mało widziałem.
PS. Odpowiedź tomrider była szybka i wyczepująca. Druga żartobliwa w mojej ocenie. Ale uraziła jak widać jaśnie pana.




_________________

Witek
będzie: chyba 718
było: 964 '91, 944 '85, 924 '85, 996 '02, 997S '09

http://www.komunikado.pl agencja public relations


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 10.05.2019, 15:03 
Avatar użytkownika

Dołączył: 28.05.2015
Posty: 681
Lokalizacja: Gdynia
Nr klubowicza: 615
kk90: Najpierw piszesz o butt-hurcie (Twoim czy taty, niewiadomo), opartym na tym, ze jako auto zastepcze za GT3RS dostajesz plebejskie, nieluksusowe, kosztujace tylko 200 tysi XC90.
Tak, dla mnie to problem pierwszego swiata.
Potem elaborat z ckliwa wstawka o zonie w depresji i podsumowaniem Forum PCP jakoby to byl snapchat kolezanek z gimnazjum.
Rozumiem, ze moj lakoniczny komentarz (li tylko link wkleilem) tak Cie wzruszyl. Czyli troche polapales sie :)
Komentarzy dot gratow, ktorymi jezdzimy po PRLu nie ma co sie czepiac, wszak juz jako nastolatka wiem, ze lezacego kopac nie nalezy 😂




_________________

996 C4S


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 10.05.2019, 15:11 

Dołączył: 19.10.2018
Posty: 20
moon48 napisał(a):
kk90: Najpierw piszesz o butt-hurcie (Twoim czy taty, niewiadomo), opartym na tym, ze jako auto zastepcze za GT3RS dostajesz plebejskie, nieluksusowe, kosztujace tylko 200 tysi XC90.
Tak, dla mnie to problem pierwszego swiata.
Potem elaborat z ckliwa wstawka o zonie w depresji i podsumowaniem Forum PCP jakoby to byl snapchat kolezanek z gimnazjum.
Rozumiem, ze moj lakoniczny komentarz (li tylko link wkleilem) tak Cie wzruszyl. Czyli troche polapales sie :)
Komentarzy dot gratow, ktorymi jezdzimy po PRLu nie ma co sie czepiac, wszak juz jako nastolatka wiem, ze lezacego kopac nie nalezy 😂


Po pierwsze, jeżdżenie tym złomem nie poprawia humoru ani mi, ani żonie. Ojciec ma moje auto, ja zajmuje się naprawą na czas jego nieobecności. Myślę, że ten opis mogłem pominąć, czy powinienem opisać swoje życie od czasów studiów, bo następnym razem nazwiesz mnie złodziejem? Naprawdę, nie wiem po co drążyć i dalej się kompromitować. Mam wstawić zdjęcie wypisu se szpitala? Rozumiem, że wg ciebie napisałem tutaj, aby wymusić na ubezpieczalni nowe Turbo czy Lamborghini? Nawet gdyby nie historia z żoną - oczywistym jest, że każdy chce auto z powrotem jak najszybciej i szukałby argumentu. Jak się okazuje, płacenie za auto zastępcze nie wpływa na nich.

Jeżeli już mielibyśmy się czepiać, to chyba nie uważasz, że XC90 jest godnym zastępstwem za GT3 RS? 200 tys to możesz wydać na felgi, opony i hamulce. Pragnę zauważyć, że od początku mówiłem, że RS NIE jest mój.

Nie nazwałem FORUM snapchatem - a konkretnie ciebie na podstawie ostatnich 4 stron wypowiedzi, dalej szkoda mi czasu na takie wypociny. Zatem, wciąż nie dostałem przykładowych postów jakie POWINNY się znajdować na forum, aby nie urazić czyjejś dumy.

Kończę temat, szkoda dnia.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 10.05.2019, 15:50 
Avatar użytkownika

Dołączył: 20.05.2015
Posty: 2019
Lokalizacja: Tychy
Nr klubowicza: 468
@KK90

GT3RS to dosyć popularny samochód na europejskich drogach w związku z czym winieneś:
a) zapoznać się z OWU OC sprawcy, by wiedzieć jak wyglądają możliwości samochodu zastępczego
b) uruchomić swojego opiekuna w firmie ubezpieczeniowej (a na 100% takie posiadasz ubezpieczając GT3RS) by ten wymusił na firmie ubezpieczeniowej sprawcy wynajęcie godnego samochodu, lub
c) odstąpić od proponowanego używania półrocznego XC90 i wynająć samochód podobny do użytkowanego GT3RS i po zakończeniu umowy kosztami obciążyć firmę ubezpieczeniową sprawcy.

Myślę, że jest całkiem spora szansa, że zmieścisz się z wynajmem i naprawą samochodu (skoro to drobna stłuczka) w ustawowym limicie: 1.050.000 euro.

Z doświadczenia wiem, że jak dobrze umotywujesz swoje żądanie samochodu zastępczego podobnej klasy to firma ubezpieczeniowa na to pójdzie.




_________________

pozdrawiam
Adam

===================
944/993/986/996T/970


http://www.prosiakovo.pl
http://www.enotrip.pl


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 11.05.2019, 21:44 

Dołączył: 8.11.2015
Posty: 40
Jako że skupuje wierzytelności ze szkód na pojazdach to wrzucę swoje 5 groszy,

Nie ma czegoś takiego jak OWU z OC, jest ustawa i orzeczenia sądowe które upraszczając mówią że przysługuje pojazd tej samej klasy. Rada aby wypożyczyć samemu a później obarczyć TU kosztami, jest świetna jeśli prowadzisz wypożyczalnie. Później tacy "kozacy" co dostali podobne rady próbują sprzedać swoje nie opłacone fv za 10% wartości co jest max. jaki otrzymają w sądzie za 2 lata.
Moja rada to znajdź firmę która wypożyczy ci auta luksusowe na zasadzie cesji, jak chcesz stracić kasę to wypożycz sam, a później zapraszam, chętnie odkupię Twoje roszczenie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 11.05.2019, 21:55 

Dołączył: 18.02.2017
Posty: 217
hughes napisał(a):
Nie ma czegoś takiego jak OWU z OC, jest ustawa i orzeczenia sądowe ............

W końcu ktoś na temat.
Kłopot w tym, że wypożyczajac klasę mega premium, trzeba zapłacić. Swoimi !!! pieniędzmi. A potem. moze przez kilka lat walczyć o zwrot - swoich pieniedzy.
Jeśli ktoś ma swój biznes i obraca pieniędzmi, to kto zwróci potencjlne straty ?
Jak KK90 napisał, samochód zarejestrowany w CH, jeśli właściciel mieszka w CH to mega fajnie tak sobie dochodzić swoich praw na odległość.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 11.05.2019, 23:38 
Avatar użytkownika

Dołączył: 8.03.2007
Posty: 1963
Lokalizacja: 3City
Nr klubowicza: 094
sam mialem podobna sprawe.

Rzeczywistosc jest taka, ze ustawa mowi, ze nalezy sie z oc auto tej samej klasy. Jest takze ozeczenie, ze poszkodowany ma obowiazek minimalizaowac koszty naprawy. I tym kieruja sie polskie sady, ktore mam wrazenie wspieraja panstowe ubezpieczalie, czytaj pzu.

Prowadzilem podobna sprawe przez 4 lata. Orzeczenie zaoczne, potem pierwsza i druga instancja. Na koncu trybunal w Sztrazburgu.

POleglem glownie na nastawieniu sedziow do posiadacza luksusowego auta, na zasadzie dostales cos to czego jeszcze chcesz skoro ja jezdze "pasatem do pracy:. Na fatalnym raporcie rzeczoznawcy, ktorego nie mozesz ruszyc. I na tym ze sedziowie moga wbrew pisanemu prawu wydac wyrok i nic nie mozesz zrobic w tym kraju.

pozostaje mi tylko sprawa karna ws rzeczoznawcy ale musze miec troche wolnego czasu i prawnika kozaka.

no i kasa ktora musi byc wazniejsza od odszkodowania, raczej sprawa honoru.

Jak nie wezmiesz auta na swoj rachunek, moze cesja jak twierdzi przedmowca to nic nie zyskasz.
Stan psychiki Twojej zony ma panstwo w dupie wiec od razu sobie odpusc.
Ja na Twoim miejscu wialbym te volvo i olal sprawe. Zaoszczedzisz sobie kosztow i nerwow i czasu.
Volvo tez wygodne. W tym czasie zarobisz gdzies indziej kase, a nie stracisz jej na prawnikow i zdrowie.

Uwierz mi, nie przekonasz zakuta pale w sadzie ze luksusowe volvo xc 90 jest czym niegodnym. Sedzia i tek bedzie Cie traktowal jak zlodzieja!!!

Jak myslisz dzis inaczej wroc do tego posta za kilka lat ;)




_________________

in: Rally,Mezgers
Nobody is born a legende, you race to become one.

Pucharek PCP 2007,2008,2009,2010,2023r.
Carting Cup PCP 2015r.
----------------------------------------------------
Futuresolar OZE, fotowoltaika, pompy ciepla.
https://futureoze.pl/


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 12.05.2019, 0:15 
Avatar użytkownika

Dołączył: 20.05.2015
Posty: 2019
Lokalizacja: Tychy
Nr klubowicza: 468
@hughes

W wielu towarzystwach ubezpieczeniowych w Polsce wraz z ubezpieczeniem OC otrzymujesz pakiet assistance obejmujący m.in wynajęcie samochodu zastępczego - i tu kłania się OWU o którym posłem.
Dla przykładu z mojej polisy OC w PZU (marzec 2019):

„PZU zapewnia pojazd zastępczy klasyfikowany w tym samym segmencie rynkowym co pojazd, którego dotyczy PWD, jednak nie wyższym niż D, przy czym PZU nie gwarantuje, że pojazd zastępczy będzie tak samo wyposażony, jak pojazd, którego dotyczy PWD; wynajem wskazanego przez PZU pojazdu zastępczego odbywa się na podstawie umowy najmu pojazdu zastępczego zawartej pomiędzy ubezpieczonym a wskazaną przez PZU wypożyczalnią i na warunkach określonych w tej umowie, w szczególności może być uzależniony od wpłacenia przez ubezpieczonego kaucji w wysokości określonej przez wypożyczalnię lub od zablokowania środków na karcie kredytowej; usługa ta nie podlega łączeniu z usługą, o której mowa w pkt 7;
7. Limity świadczeń dla poszczególnych usług assistance wymie-
nionych w § 32–34 stanowią górną granicę odpowiedzialności
PZU i ustalone są na jeden wypadek ubezpieczeniowy”

Dlatego pisałem by kolega sprawdził OWU sprawcy, by wiedział na co może liczyć „od strzału” bez angażowania prawników i swoich pieniędzy.




_________________

pozdrawiam
Adam

===================
944/993/986/996T/970


http://www.prosiakovo.pl
http://www.enotrip.pl


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 12.05.2019, 1:07 

Dołączył: 29.07.2012
Posty: 21
Wtrącę swoje trzy grosze ;-)
W temacie na lużno ;-)
Ważne jest dla Ciebie, czy dla Twojego taty "być mobilnym" czy mieć "połechatne EGO" ?
Myślę,że żonie będzie wygodniej na tylnej kanapie Volvo niż na prawym siedzeniu GT3RS :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 12.05.2019, 9:17 

Dołączył: 21.10.2012
Posty: 583
Pablo napisał(a):
Wtrącę swoje trzy grosze ;-)
W temacie na lużno ;-)
Ważne jest dla Ciebie, czy dla Twojego taty "być mobilnym" czy mieć "połechatne EGO" ?
Myślę,że żonie będzie wygodniej na tylnej kanapie Volvo niż na prawym siedzeniu GT3RS :lol:




+1


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 12.05.2019, 10:01 

Dołączył: 12.08.2010
Posty: 468
Pablo napisał(a):
Wtrącę swoje trzy grosze ;-)
W temacie na lużno ;-)
Ważne jest dla Ciebie, czy dla Twojego taty "być mobilnym" czy mieć "połechatne EGO" ?
Myślę,że żonie będzie wygodniej na tylnej kanapie Volvo niż na prawym siedzeniu GT3RS :lol:


Też o tym od razu pomyślałem.

Zresztą czasami święty spokój ważniejszy od pieniędzy. A ten syndrom to się chyba nazywa "paranoja pieniacza" znam kilka takich osób.

Przy okazji wypożyczalni - moi dobrzy znajomi mieli taki biznes : wypożyczali samochody dla poszkodowanych z OC sprawcy, nie pobierali od nich pieniędzy, dawali auta z góry zakładając, ze coś uszarpią z firm ubezpieczeniowych która zapłaci dobrowolnie, a o resztę się będą sądzić. Przegrali 70% spraw w sądzie i zlikwidowali wypożyczalnie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 12.05.2019, 11:19 
Avatar użytkownika

Dołączył: 8.03.2007
Posty: 1963
Lokalizacja: 3City
Nr klubowicza: 094
Ja zgadzam sie z wlascicielem rs. Zwyczajnie zasada i logika jest prosta.

Placi duze pieniadze za pewen poziom zycia i wymaga go. Prawo ma zapisy ktore gwarantuja to. Niestety w tym kraju prawo jest nie respektowane nawet przez sedziow. I kolo sie zamyka.

Mimo wszechobecnosci luksusowych aut na naszych drogach, nasz krajnie jest przygotowany na taki luksus. W wielu aspektach. W tym sadowniczym. Tak wiec pozostaje czesto pozostaje kompromis na styku rzeczywistosci i sadownictwa.


Oc poszlo mocno do gory a swiadczenia nie. Jestesmy dymani przez pzu w roznym rozmiarze.


Cale sadownictwo jest to reformy ale nie w taki sposob jak proponuje PIS, jak i PO. Czyli popis.

Na strazy stoi sitwa prawna, ktora trzeba pogonic. Prawo powinno byc w wiekszosci napisane prosto tak zeby wiekszosc prostych spraw zwyklu=y pismienny obywatel sam sobie mog poprowadzic a wyrok wydane od reki bez przeciagania.

itd itp.

tylko ze te k... nie mialyby roboty i dlatego beda bronic tego jak niepodleglosci.
A dekomunuzacja sedziow tu nie ma nic do rzeczy oczym rzad gada




_________________

in: Rally,Mezgers
Nobody is born a legende, you race to become one.

Pucharek PCP 2007,2008,2009,2010,2023r.
Carting Cup PCP 2015r.
----------------------------------------------------
Futuresolar OZE, fotowoltaika, pompy ciepla.
https://futureoze.pl/


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Offline
PostNapisane: 13.05.2019, 12:51 

Dołączył: 19.10.2012
Posty: 126
MM-Racing napisał(a):
Ja zgadzam sie z wlascicielem rs. Zwyczajnie zasada i logika jest prosta.

Placi duze pieniadze za pewen poziom zycia i wymaga go. Prawo ma zapisy ktore gwarantuja to. Niestety w tym kraju prawo jest nie respektowane nawet przez sedziow. I kolo sie zamyka.

Mimo wszechobecnosci luksusowych aut na naszych drogach, nasz krajnie jest przygotowany na taki luksus. W wielu aspektach. W tym sadowniczym. Tak wiec pozostaje czesto pozostaje kompromis na styku rzeczywistosci i sadownictwa.


Oc poszlo mocno do gory a swiadczenia nie. Jestesmy dymani przez pzu w roznym rozmiarze.


Cale sadownictwo jest to reformy ale nie w taki sposob jak proponuje PIS, jak i PO. Czyli popis.

Na strazy stoi sitwa prawna, ktora trzeba pogonic. Prawo powinno byc w wiekszosci napisane prosto tak zeby wiekszosc prostych spraw zwyklu=y pismienny obywatel sam sobie mog poprowadzic a wyrok wydane od reki bez przeciagania.

itd itp.

tylko ze te k... nie mialyby roboty i dlatego beda bronic tego jak niepodleglosci.
A dekomunuzacja sedziow tu nie ma nic do rzeczy oczym rzad gada


Dokładnie, w pełni się zgadzam z MM-Racing.
Po pierwsze w normalnym państwie - normalne jest, że autor postu (obojętnie jakim kosztem ze strony TU) powinien otrzymać auto tej samej klasy. Absolutnie żaden argument to nie jest, że jakieś tam Volvo to przecież też fajne auto. Tu nie chodzi o to, że Volvo to gówno i ktoś nie chce się w tym pokazać na mieście, czy zaraz przypiedzielanie się do autora, że jego pozycja jest roszczeniowa. Tu chodzi o zwykłe zasady i bycie konsekwentnym (ze strony TU).
No tak, ale my w Polsce przecież nie możemy myśleć w kategoriach tzw. "normalnego państwa" i jak ktoś wyżej opisał, jak ta tułaczka by wyglądała, gdyby jednak autor chciał postawić na swoim - chore.

Sądy - dokładnie jak pisze kolega wyżej, jak upartyjnione sądy mają działać poprawnie? I jak napisał, żyjemy niestety w państwie POPIS, więc to się szybko nie zmieni.
Chociaż nie mogę się nadziwić, że mamy w Polsce tyle ambitnych/pracowitych/inteligentnych ludzi i ciągle wszyscy dają się przed wyborami kierować emocjami i populistycznymi hasłami.
Dlaczego choćby partia Gwiazdowskiego ma aż tak niskie poparcie? Przecież chłodno i logicznie kalkulując to każdy świadomy przedsiębiorca bez wątpliwości powinien oddać głos właśnie na jego partię (czy w ogóle partie wolnościowe), wiadomo temat rzeka, ale nie, lepiej głosować tam gdzie "dają" więcej. A przecież trzeba zatrudnić urzędników, żeby najpierw zabrać, potem urzędników, żeby dać i jeszcze urzędników, żeby pobrać podatek od tego co się dało.
Gdyby nie uczciwi mali i średni przedsiębiorcy w Polsce to już dawno nie byłoby z czego dawać....

Sorry za offtop ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Ostatnie posty forum PCP








Przyklejone




English information
Ostatnie posty publicznego forum